Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτές πάλι μετα το 65 τέλος ...Γιατί νομίζω πώς μόνο έγώ το βλέπω αυτό /? Ο κοστένογλου δεν το ξέρει ? Βάλαμε ένα γκόλ ( ο θεος ξέρει πως) και αντί αμέσως να βαλει Καφέ-Ενσαλίβα-καλόν και να παιξει με αντεπιθέσεις αφού 'ήξερε πως ο παναθηναικός θα έβγαινε μπροστά πάγωσε και δεν ήξερε τι αλλαγες να κάνει....Αποτέλεσμα να κάνει αλαγή το ζήκο στο 88 ....'Έχουμε που έχουμε τα χάλια μας αμα έχουμε και τέτοια ....Οσο γα το Ράμος απέδειξε ότι δεν κάνει για μπάκ τώρα απέδειξε ότι δεν κάνει και για χαφ. Πολύ λίγος παίχτης για να παίζει στην ΑΕΚ έστω και σε αυτά τα χάλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οσο γα το Ράμος απέδειξε ότι δεν κάνει για μπάκ τώρα απέδειξε ότι δεν κάνει και για χαφ. Πολύ λίγος παίχτης για να παίζει στην ΑΕΚ έστω και σε αυτά τα χάλια....

 

Δεν καταλαβαίνω, ανάμεσα σε τόσους, ο Ράμος δεν σας κάνει?

Εγώ τον θεωρώ από τους καλύτερους που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην ομάδα, και νομίζω πως με κατάλληλη καθοδήγηση, από κατάλληλο προπονητή, κάνει μια χαρά για μπακ.

 

Δεν γίνεται ένας παίχτης να ανεβαίνει, (vamos-vamos), και μετά να τον χρεώνεις γιατί δεν γυρνάει πίσω.

Αν δεν υπάρχει παίχτης να τον καλύψει, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μείνει πίσω.

Αυτό ακριβώς γίνεται και με τον Αρουαμπαρένα, που εκτιμάει πως δεν υπάρχει αλληλοκάλυψη, και απλά δεν ανεβαίνει.

 

Συμπέρασμα: Από χαφ πάσχει η ομάδα, και όχι από μπακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ράμος έιναι ένας από τους πολλόυς που δεν κάνουν στην ΑΕΚ...και όταν έμενε πίσω τη θέση δεν την έπαιζε καλά και έκανε και πολλά πολλά λάθη.Το μόνο προσόν που έχει είναι η ταχύτητα, ούτε σέντρες καλές βγάζει ούτε γυρνάει πίσω να καλύψει τη θέση του. Βέβαια έιναι λάθός να επικέντρωνόμαστε σε ένα παίδι που ήρθε από την Γ εθνική της Βραζιλίας και να τα ρίχνουμε όλα πάνω του.Αλλόι φταίνε που τον εκθέσανε με αυτό το τρόπο και αυτόν και άλλους παίχτες μέσα στην όμαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μειονεκτήματα που αναφέρεις βελτιώνονται σχετικά εύκολα, και η αμυντική λειτουργία, και οι σέντρες του, δεδομένου πως είναι πιτσιρικάς.

Όταν είναι πίσω τα βγάζει πέρα, όταν δε πάρει μπάλα και φύγει μπροστά κατά πάσα πιθανότητα έχει αρπάξει την κίτρινη από τον αντίπαλο αμυντικό.

Θεωρώ πως έχει πολύ σημαντικά προσόντα, και τον κρίνουν όλοι πολύ αυστηρά...

 

Με την ίδια λογική, και ο Παπασταθόπουλος λίγος είναι γιατί κάνει λάθη...

 

Δεν πάει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως κρίνεις την συνολική παρουσία του κάθε παίχτη και ο Παπασταθόπουλος δεν μπορεί να συγκριθεί σε κάμια περίπτωση .Και ο Ροναλτινιο κάνει λάθη αλλά αυτά που κάνει καλά είναι πολύ περισσότερα από τα λάθη.Ο Ράμος δεν έιναι αυτή τη στιγμή παίχτης που να αξίζει ενδεκάδα. Εαν στο μέλλον βελτιωθεί (που το εύχομαι γιατί είναι παίχτης της ΑΕΚ) τότε βλέπουμε αλλά αυτή τι στιγμή δεν νομίζω ότι κάνει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνολική παρουσία του Ράμος εμένα μου κάνει μια χαρά.

Έχει κάνει κάποια σημαντικά λάθη αμυντικά, και εξ'αιτίας αυτών δεχτήκαμε γκολ.

Το ίδιο και ο Παπασταθόπουλος.

 

Επίσης, όταν ένας παίχτης δεν παίζει, δεν βελτιώνεται.

Εκεί έρχεται το δίλημμα του ''πάω να φτιάξω ομάδα με πιτσιρικάδες'' που θα έχει αντοχή στο μέλλον, με τις όποιες συνέπειες έχουν τα λάθη αυτών, ή χρυσοπληρώνω έτοιμους, έμπειρους ''παιχταράδες'', και σε δύο χρόνια θα είμαι πάλι στα ίδια...

 

Αυτό είναι το δίλλημα που χρεώνεται στην ΠΑΕ, και το μεγαλύτερο λάθος της μέχρι σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E εκεί είναι η διαφορά μας:-) Εμένα η συνολική παρουσία του Ράμος δεν μου κάνει και κυρίως γιατί έχει παίξει φουλ όλο το πρωτάθλημα και δεν είδα σε κάτι να βελτιωνέται. Αλλά ξαναλέω πως ο Ράμος είναι απλά ένας κρίκος της ομάδας. Υπάρχουν πολύ ποιο βασικοί κρίκοι στην ομάδα που δεν τραβάνε.Οταν παίζει στον αξονα η ομάδα με Δελλα,Ζήκο, Ριβάλντο, Λυμπερόπουλο, Παιχτες μεγάλης αξίας αλλά πλέον αργοί στα τριανταφεύγα τους και χωρίς πολλές δυνάμεις η ομάδα δεν αποδίδει καλά.

Επίσης μια ομάδα δεν γίνεται πότέ μόνο από πιτσιρικάδες.Πρέπει μέσα σε αυτούς να μπουν και οι έμπειροι παίχτες που θα δώσουν την εμπειρία, και το μυαλό και το τσαμπουκά μα χρειαστεί ! Την Κυριακή ο Ζήκος πήγε το παιχνίδι στο τσαμπουκα γιατί ακριβώς ήξερε πως πρέπει να ανεβάσει και τους πάιχτες του αλλά και τον κόσμο !Μονο πιτσιρικάδες αυτό δεν το καταφέρνουν .οσο για πιτσιρικάδες ναι να φέρει ! Ας πάει να φέρει Χριστοδουλόπουλο και Μελισση από ΠΑΟΚ ας κυνηγαγε τον Γκαλίτσιο ή τον Σπυρόπουλο και θα σου έλεγα ναι με τους πιτσιρικάδες. Το να φέρνουμε 15 μικρούς και να περιμένουμε να μας βγούνε όλοι αυτό δεν γίνεται !Και ποιος μικρός βγήκε από την ομάδα όλα τα χρόνια εκτός από τον Παπασταθόπουλο? Κανένας αλλός και μόνό φέτος παρατησαν το μοντέλο με τους μικρούς και έχουν περάσει 4 χρόνια.Δεν επενδύσαν σε μικρούς όπως αυτοί που είπα παραπάνω με αποτέλεσμα να πάνε αλλού !

Τελοσπαντών δεν είμαι και απόλυτός ουτέ θέλω να κάνω το μετα Χριστό προφήτη αλλά δεν μου άρέσει να βλέπω την ομάδα έτσι και βγάζω την τσαντίλα μου:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ πως πρέπει να υπάρχουν και έμπειροι στην εντεκάδα, αλλά η αναλογία να είναι 3 έμπειροι, (ένας σε κάθε γραμμή αν γίνεται) και 8 πιτσιρικάδες.

Φέτος γίνεται σχεδόν το αντίθετο!

 

*****

 

Τώρα αν το πάρεις έτσι, όλοι εκ του αποτελέσματος κρίνουμε, και επειδή το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που θέλουμε, καθόμαστε και ψάχνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε και σήμερα τι θα γίνει.Πάντως άρχίσε το ξεκαθάρισμα...Και ο κωστένόγλου μου φαίνετε πως τους βάζει όλους μέσα για να έχει άποψη ο καινούργιος προπονητής...Πάεί και ο Μορέτο όπως φαίνετε και δεν θα στεναχώρηθώ καθόλου σιγά μην πλήρώσουμε 1 1,5 μύριο για αυτόν. Καλά για Μανού δεν το συζητάω καθόλου αντέ στην ευχή του θέου βρε παιδάκι μου να μην μας ταλαίπωρεις και να μην σε ταλαίπωρούμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όποιους και αν βάλει ο Κωστένογλου, άποψη δεν μπορεί να σχηματίσει ο καινούργιος προπονητής, αν δεν τους δει μόνος του.

 

Η ιστορία με το Μορέτο παίρνει λογική τροπή, από τη στιγμή που ούτε σούπερ τερματοφύλακας είναι, ούτε ανήκει στην ΑΕΚ (που σίγουρα έχει καλύτερους τρόπους να ξοδέψει αυά τα λεφτά).

 

Το μεγάλο πρόβλημα για την ΑΕΚ είναι ότι θα χρειαστεί να αντικαταστήσει βασικά στελέχη της ομάδας (ή τουλάχιστον να εντοπίσει αντικαταστάτες τους για τη μεθεπόμενη χρονια) καθώς μετά το μακρόπνοο πλάνο έπεσε στην παγίδα του βραχυπρόθεσμου στόχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που έλειπαν οι ''ντε-φορμέδες'' από την ομάδα, τσούλησε η μπάλα, και είδαμε και λίγο ποδόσφαιρο...

Μήπως στο ξεσκαρτάρισμα του καλοκαιριού να μπει και το όνομα του Λύμπε?

 

Μοναδικές αρνητικές παρουσίες ήταν ο Λαγός και ο Καφές, στον οποίο χρεώνεται και η ''πελαγοδρομία'' του κέντρου όταν πίεσε η Ξανθη, μετά το γκολ του Μπλάνκο.

Για τον Μπλάνκο τα λόγια είναι περιττά. Πρέπει να τον αγοράσουν...χθες.

 

Ο Ριβάλντο μέχρι να μείνει από δυνάμεις, έκανε όσα μπορούμε περιμένουμε από αυτόν. Δύο κάθετες τετ-α-τετ, ένα φαουλάκι, μια χαρά...

Ελπιδοφόρες εμφανίσεις από τους Εντίνιο, Καλόν, φιλότιμες οι εμφανίσεις Μπουρμπο-Πλιάτσικα, αν και έδειχναν έξω από τα νερά τους, και τα λάθη τους διόρθωνε ο Δέλλας, που παραλίγο να γίνει μοιραίος στην φάση που γλύτωσε το αυτογκόλ στην γραμμή...

 

Γενικά νομίζω πως βοήθησε πολύ το γεγονός πως η Ξάνθη δεν κλείστηκε, και το γρήγορο γκολ.

 

Αν παίζαμε με αυτήν την εντεκάδα απέναντι στον Παναθηναικό, με μόνη αλλαγή τον Ενσαλίβα στο κέντρο, νομίζω θα είχαμε άλλη τύχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω.Εχώ την εντύπωση πως ο Καλόν συνεργάζεται καλύτερα με το Blanco παρά ο Λυμπε. Ο λαγός δυστηχώς δεν έκανε τίποτα σωστό και ο καφές δεν βοηθάει. Για τον εντίνιο δεν έχω καθαρή άποψη αλλά δεν νομίζω πως είναι καθαρό δεξί χαφ.Περισσότερο για επιθέτικος έκανε αλλά θα τον ξαναδούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με μπερδεύει ο Εντίνιο...

Έκανε μερικές τσα-φα-τσου-φιές, αλλά έκανε και μερικές πολύ καλές κινήσεις!

Θα δείξει το μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...