Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μαλακία με τον διωγμό του Φερρέρ, είναι ότι τώρα δεν μπορείς να γκρινιάξεις. Μέχρι τώρα μπορούσες να του κατεβάσεις του ισπανού μερικά καντήλια, τι τον έβαλε αυτόν, γιατί δεν βγάζει τον άλλον, γιατί δεν πετάει έξω τον τρίτο, γαμώ τον φερρέρ μου γαμώ... Τώρα με τον επιστήμονα, τι να πεις; Να πεις για τον μαλάκα τον Κωστένογλου;;; Τι φταίει κι αυτός ο έρμος, του 'πεσε λαχείο να κοουτσάρει τον καφενέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ νομίζω ότι ολοι αυτοι οι ξενοι (παίρνουν οτι περισσεύει από τα ευρωπαικα πρωταθλήματα) πρεπει να φυγουν.. Οχι μονο από την Αεκ αλλα και απο άλλες ομάδες. Να παίρνουν 3-4 το πολύ καλούς.

Η 13η ομαδα της Ισπανίας ρίχνει 3άρα στην μεχρι προτινος 1η στην ελλαδα. Διαφορα επιπεδου πρωταθληματων ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αεκ ηταν ανυπαρκτη.. και ηταν πρωτη τοσο καιρο λογω "τυχης" .. απο εδω και περα να δειτε κατρακυλα ποθ εχει να πεσει..

 

Στα μουτρα σας γυρισε οτι λαλακια λεγατε για τον SIR Ferrer απο την στιγμη που ο τυπακος ηταν πολυ μικρος για να λεγεται προπονητης..

 

Ο rivaldo δεν υπαρχει πια.. αυτο που βλεπουμε ειναι ενα φαντασμα που περιπλανιεται στον αγωνιστικο χωρο.. καιει και την ομαδα και τον εαυτο του.. κοινως ξεφτιλιζεται..

 

Καφες και παππας.. ελπιζω να καταλαβατε γιατι πηραν ποδι απο τον ολυμπιακο.. το να ψωνιζεις απο τα αζητητα και τα δανεικα ΔΕΝ εχει αποτελεσμα..

 

αντε να φυγει και ο ντεμινιο να γελασει και ο καθε πικραμενος.. ουτε κραξιμο δεν αξιζετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστέψαμε ξαφνικά ότι η ΑΕΚ έχει τους υπερπαίχτες και απλά ένας κομπλεξικός προπονητής έκανε άνω κάτω την ομάδα. Η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική, και το χθεσινό παιχνίδι μας προσγείωσε σε αυτήν. Η ομάδα έχει αρκετούς μέτριους ρολίστες και 2-3 παίχτες υψηλού επιπέδου. Τα όσα είχαν καταφέρει (από πλευράς αποτελεσμάτων) και ο Σάντος και ο Φερέρ ήταν άθλοι. Όταν για δεξι μπακ οι ανταγωνιστές σου έχουν παίχτες εθνικής Σουηδίας και εθνικής Πολωνίας και εσύ έχεις παίχτη από γ΄ εθνική βραζιλίας λογικό είναι να υστερείς από πλευράς μονάδων.

 

Στο ποδόσφαιρο δεν είναι αναγκαίο να έχεις τους καλύτερους παίχτες για να έχεις την καλύτερη ομάδα (πχ ακόμη και η Ρεάλ αυτή τη στιγμή σε σχέση με τη Μπαρτσελόνα υστερεί σε ποιότητα παιχτών, αλλά είναι στο +5). Με καλή δουλειά ένα μέτριο ποιοτικά σύνολο μπορεί να πετύχει πολλά πράγματα. Αυτό γινόταν στην ΑΕΚ, απλά κάποιες από τις αλχημείες του προπονητή (στη προσπάθεια του να πάρει το μέγιστο από ένα μέτριο ρόστερ) δεν βγήκαν στα τελευταία παιχνίδια.

 

Πάντως το χθεσινό κοουτσάρισμα του Κωστένογλου απέδειξε πόσο απέχουν οι καφενιακού επιπέδου κουβέντες απο την πραγματικότητα. Τόσο καιρο όλοι χτυπιόνταν να βάλει το Λαγό, να παίξει δεξί χαφ ο Ράμος, να παίζουν πολλοί έλληνες στην εντεκάδα. Όλα αυτά γίναν χθες αλλά η εικόνα της ομάδας ήταν άθλια.

 

Φάνηκε ότι κάτι ήξερε ο Φερέρ που δεν έβαζε το Ράμος και το Λαγό χαφ - ένας πλάγιος επιθετικός πρέπει να έχει καλή ντρίπλα, να μπορεί να τρέξει με τη μπάλα, να μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή - κανένας από τους 2 δεν τα έχει αυτά, είναι απλά γρήγοροι και σαν μπακ πεφέτουν στον αντίπαλο χαφ ο οποίος αμυντικά δεν είναι καλός και εκμεταλλευονται τις αδυναμίες του. Χθες που τους μαρκαραν αμυντικοί παίχτες δε μπορούσαν να κάνουν τίποτα.

 

Όσο για τον Ριβάλντο, προσπαθώ να καταλάβω σε τι έφταιγε χθες. Στο ά ημίχρονοέπαιζε μόνος του στην επίθεση με τον καλόν, δεν υπήρχε παίχτης να δώσει πάσα στα 20 μέτρα. Και όσες φάσεις κάναμε αυτός τις έκανε. Στο β μέρος, πριν κουραστεί, πάλι αυτός έκανε το (όποιο) παιχνίδι της ομάδας. Εκτός αν θέλετε να πείτε πως έπαιζαν μεγάλη μπάλα ο Ζήκος, ο Λυμπερόπουλος, ο Ράμος και ο Μαντούκα και χάλαγε τις προσπάθειες τους ο Ριβάλντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χθεσινό κοουτσάρισμα του Κωστένογλου δεν ήταν και πολύ καλό γιατί απλά διαλέξε να ρισκάρει πολύ αργά και ενώ ήταν ήδη με την πλάτη στο τοίχο.Επίσης οι επιλόγες του να κρατήσει τον rivaldo στο παιχνίδι και τα 90 λεπτά είναι λάθος.Εφόσον διάλεξε να πάει σε αμυντικό παιχνίδι έπρεπε να τον κράταγε 1 ημίχρονο και να τον έβαζε μέσα στο 2 αφού 90 λεπτά απλά δεν μπορεί να τα βγάλει. Για το γεγονός ότι αρκετοι από τους παίχτες που έχουμε δεν είναι καλοί αυτό το δέχομαι και το καταλαβαίνω ασχέτα αν πιστεύω πως μπορείς να βρείς καλύτερους παίχτες να αγοράσεις και χωρίς πολλά λεφτά.Αυτό που δεν χωνεύω με τίποτα όμως είναι πως είναι παίχτες χωρίς προσωπικότητα χωρίς τσαμπουκά.Και δεν νομίζω να νοιάζονται πολύ για την ομάδα.Αυτό έιναι που με πείραζει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι να σε θέλει η μπάλα. Στο παιχνίδι του 1ου γύρου έπρεπε να κερδίσουμε με 3 γκολ και χάσαμε, σήμερα έπρεπε να μας βάλει 2 γκολ (+το πέναλτυ που έπνιξε) και κερδίσαμε.

 

Κατα τα άλλα είδαμε τα γνωστα: χωρις το Ριμπο δε μπορούμε να αλλάξουμε μια πάσα, ο Πλιάτσικας, ο Μπούρμπος και ο Κονέ είναι παίχτες χαμηλής δυναμικότητας, ο Καφες είναι του ύψους ή του βάθους, ο Λυμπερόπουλος - παρα το γκολ- είναι ακόμη ντεφορμε.

 

Βλέποντας το παιχνίδι της τούμπας και το σημερινό (και μιλώντας μόνο για το ελληνικό πρωτάθλημα) ποιον πιστεύετε πως θα προτιμούσαν να παίζει χθες οι γαύροι, τον Μπελούτσι ή τον Ριβάλντο;

 

p.s. Δε ντράπηκε λίγο ο Μπούρμπος να χτυπιέται έτσι όταν τον έσπρωξε ο παίχτης του Ηρακλή; Και μετα μας πείραξε ο Ντοϊ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι 0-1....χαρά μετά από ένα μήνα.

 

Καλύτερος παίχτης σήμερα ο Ρίμπο, τον κάνει αλλαγή ο Κωστένογλου η ομάδα κατέρρευσε....

 

Κερδίστε τον βάζελο πάση θυσία....Πρωτάθλημα δεν παίρνουμε - αφενός είμαστε σκατά και αφετέρου τα σφυρίγματα υπέρ των άλλων δυο είναι το λιγότερο σκανδαλώδη. Ναι ναι ξέρω το παραμύθι σας ευνοηθήκαμε με την Λάρισα. Ακόμα εκεί έχετε μείνει... - αλλά δικαιούμαστε και μεις που στηρίζουμε την ομάδα να χαμογελάσουμε και μια γαμώκυριακή.

 

ΈΛΑ ΜΩΡΗ ΑΕΚΑΡΑ ΑΝΑΨΕ ΜΑΣ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι να σε θέλει η μπάλα. Στο παιχνίδι του 1ου γύρου έπρεπε να κερδίσουμε με 3 γκολ και χάσαμε, σήμερα έπρεπε να μας βάλει 2 γκολ (+το πέναλτυ που έπνιξε) και κερδίσαμε.

 

Τι μου το θύμισες τώρα ... από τις χειρότερες γηπεδιές της ζωής μου ...

 

ΘΕΛΩ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΩΡΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι 0-1....χαρά μετά από ένα μήνα.

 

Καλύτερος παίχτης σήμερα ο Ρίμπο, τον κάνει αλλαγή ο Κωστένογλου η ομάδα κατέρρευσε....

 

Κερδίστε τον βάζελο πάση θυσία....Πρωτάθλημα δεν παίρνουμε - αφενός είμαστε σκατά και αφετέρου τα σφυρίγματα υπέρ των άλλων δυο είναι το λιγότερο σκανδαλώδη. Ναι ναι ξέρω το παραμύθι σας ευνοηθήκαμε με την Λάρισα. Ακόμα εκεί έχετε μείνει... - αλλά δικαιούμαστε και μεις που στηρίζουμε την ομάδα να χαμογελάσουμε και μια γαμώκυριακή.

 

ΈΛΑ ΜΩΡΗ ΑΕΚΑΡΑ ΑΝΑΨΕ ΜΑΣ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

 

Γιατί ρε φιλε, οι άλλοι παίζουν καλύτερη μπάλα; Πες μου ένα παιχνίδι πρωταθλήματος που έπαιξαν καλή μπάλα. Πάνω-κάτω στο ίδιο επίπεδο είναι και οι τρεις, ο καθένας με τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του. Εμείς παίζουμε το πιο στρωτο ποδόσφαιρο, που διαφαίνεται κάποιο σχέδιο ανάπτυξης, αλλά δεν αντέχουμε την πίεση του πρωταθλητισμού. Ο γαύρος έχει τη νοοτροπία του πρωταθλητη και παίρνει παιχνίδια που ήταν χειρότερος από τον αντίπαλο, αλλά έχει την Ευρώπη, καθώς και το πιο αδύνατο ρόστερ από τους 3. ο βάζελος εκτός έδρας καθαρίζει όλα τα παιχνίδια αλλά εντος θα φτύνει αίμα.

 

Θα κριθεί στις λεπτομέρειες, αν πάρουμε τα ντέρμπυ νομίζω πως είναι δικό μας. Αλλά χρειάζεται η στήριξη του κόσμου, και όχι καραγκιοζιλίκια όπως με Πανιώνιο και Χετάφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πράσινοι παίζουν σχεδόν πάντα με παίχτη παραπάνω και παίρνουν καραγκουνήσια πέναλτι όποτε τα χρειάζονται. Οι γαύροι πάνε να πάρουν πρωτάθλημα με πόντους στα χαρτιά (λες και ο Ντέμης δεν μπορούσε να κάνει ένσταση στο ματς με τον Αστέρα) και σκανδαλώδη διαιτησία υπέρ του σε ματς κλειδιά. Εσύ πήρες 3 βαθμούς με την Λάρισα τους οποίους ακόμα αναφέρουν.

 

Σκατά είμαστε εμείς, σκατά είναι και αυτοί. Ας παίρναμε και τα σφυρίγματα που παίρνουν αυτοί για να παιζόταν το πρωτάθλημα στα "ίσια". Τότε ναι θα σου έλεγα ότι μπορούμε να το πάρουμε αλλά έτσι δεν μπορούμε. Και μην έχεις αυταπάτες για την άλλη Κυριακή. Αν δεν παίξουμε τέλεια τύχη δεν έχουμε....το κοράκι θα κάνει την δουλειά του όπως πρέπει....100 χρόνια είναι αυτά.

 

Μην ξεχνάτε ότι στο ματς του πρώτου γύρου κέρδισε το....εθνικό θέατρο και οι φημισμένες σχολές Καραγκούνη. Ελπίζω ο Τραϊανός να τους τσιτώσει όλους στα αποδυτήρια....

 

Για τον κόσμο δεν ξέρω.... Έχω με 4 ακόμη άτομα διαρκείας. Όλοι είναι κρύοι...."να πα να γ**ηθουν οι άμπαλοι", "τι να πα να δω ρε μλκ" κλπ μου έλεγαν μέχρι και σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω η νίκη κόντρα στον Ηρακλή να τους ζέστανε λίγο....εγώ θα είμαι εκεί βρέξει, χιονίσει. Το πόσο θα μείνω δεν ξέρω....γιατί στάνταρ θα φαγωθούμε στις κερκίδες και θα δείξουμε πόσο άντρες είμαστε βρίζοντας γυναίκες και παιδιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτάθλημα το αξίζουμε όσο και οι άλλοι τουλάχιστον. Αν είναι να το πάρει ο ΠΑΟ για τα 100 του χρόνια ας το πουν από τώρα να τελειώνουμε. Τα 100 χρόνια ΠΑΟ αντικατοπτρίζονται στο πένανλτυ που κέρδισε ο Καραγκούνης στα γενέθλια του ΠΑΟ με την Καλαμαριά.

Όσο για το γήπεδο εννοείται ότι θα πάω - εμείς με τα διαρκείας πληρώσαμε για να έχει η ομάς 25000 κόσμο και όχι για να πάρει το χρήμα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...