Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

+1 στον Λαγό! Και ο φίλος liopyr καλά τα λέει! Στο 4-5-1 φουνταριστός παίζει παίχτης σφήνα που πατάει περιοχή και όχι στατικοί αργοί παίχτες!

 

 

Πως φαίνεται ότι έχω βγάλει την μεγάλη Αλεφάντειο σχολή ε! Αν θέλετε το αναπαριστώ και με κεφτεδάκια!!:-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί ο Λαγός να μαρκάρει.

Δεν μπορεί ο Λαγός να μαρκάρει.

Δεν μπορεί ο Λαγός να μαρκάρει.

 

DaddyCool όλοι της ίδιας σχολής είμαστε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ ναι.. Φίλε izerman76 αν έπαιζε στην ΑΕΚ όπως έπαιζε σε Μπόκα και Εθνική Αργεντινής δεν θα είχα κανένα πρόβλημα! Δυστυχώς όμως η απόδοση του είναι μακράν χειρότερη από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή μόνο εγώ θυμάμαι τον Λαγό να εκτίθεται επανηλειμένα στα αμυντικά του καθήκοντα?

τον έχει λυπηθεί η ψυχή μου έτσι όπως τον βλέπω να προσπαθεί να πιέσει τον εκάστοτε αντίπαλο, και να τον περνάνε σαν σταματημένο...

 

δεν είναι μπακ η θέση του, κακά τα ψέμματα...

 

επίσης, τον Ενσαλίβα τον είδαμε ποτέ μπακ να δούμε πως τα πάει?

τον έχουμε δει σέντερ μπακ βέβαια, μακάρι να μπορεί να αποδώσει και σαν ακραίος το ίδιο καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παδιά έχει φύγει ο Φερέρ και εσείς ασχολείστε ακόμα με τον Λαγό??

 

ε, τα είπαμε για τον Φερρέρ, τι να κάνουμε τώρα να συζητάμε μόνο για αυτό το θέμα τιμής ένεκεν?

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well και το Αρουαμπαρένα σαν σταματημένο τον περνάνε.. Άσε που μετά από το κόψιμο δεν ξέρει τι να την κάνει την μπάλα! Δεν λέω ότι ο Λαγός είναι καλύτερος αμυντικά αλλά τουλάχιστον είναι πιο κινητικός. Επίσης δεν νομίζω να έχει και πολύ μεγάλο πρόβλημα αμυντικά εάν γίνεται σωστή αλληλοκάλυψη με το χαφ.

 

Όσο αναφορά τον Ενσαλίβα ειλικρινά δεν ξέρω και δεν μπορώ να προβλέψω πως θα αποδώσει σαν αριστερό μπάκ. Πιστεύω αμυντικά θα είναι καλύτερος από τον Ραμος. Άσε που δεν θα γίνεται μπουρδέλο η ομάδα για να καλύπτει το δεξί μπάκ

 

Edit: Και εγώ πιστεύω οτι οι πιο πολλοί συμφωνούμε με την απομάκρυνση του Δον και δεν χρήζει περαιτέρω σχολιασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, use your imagination τώρα και πες μου ποιο χαφ της ομάδας αλληλοκαλύψει σωστά τον Λαγό... :P

 

πάντως πιστεύω πως αμυντικά είναι σχετικά αξιόπιστος ο Αρουαμπαρένα.

 

ππφφφ, που έχουμε καταντήσει ε? να αναπολούμε τον καημένο τον Γεωργέα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ με Μαντούκα αριστερά ε; Ε τότε θα κάνω μια μεγαλοπρεπέστατη κολοτούμπα και θα πω Αρουαμπαρένα!

 

Ρε ο Φούλης είναι ρεσπεκτ!! Το παιδί όση μπάλα ξέρει τόση παίζει σε κάθε παιχνίδι! Φιλότιμος και μαχητικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ο Φούλης είναι ρεσπεκτ!! Το παιδί όση μπάλα ξέρει τόση παίζει σε κάθε παιχνίδι! Φιλότιμος και μαχητικός!

 

Για την ακρίβεια, τον καιρό που ήταν σε φόρμα, (λίγο πριν τραυματιστεί), μας έδειχνε και περισσότερα δείγματα μπαλοφροσύνης από όσα γνωρίζει... :-)

 

μακάρι να γυρίσει υγειής και να προσφέρει όσο μπορέσει και αυτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης' date=' τον Ενσαλίβα τον είδαμε ποτέ μπακ να δούμε πως τα πάει?

τον έχουμε δει σέντερ μπακ βέβαια, μακάρι να μπορεί να αποδώσει και σαν ακραίος το ίδιο καλα...[/quote']

 

Η πραγματικη του θεση ειναι δεξι μπακ, εκει επαιξε στην αρχη στον Πανιωνιο απο οσο θυμαμαι οταν ειχε πρωτοερθει, απλα μετα σιγα σιγα ανεβηκε στον Πανιωνιο και εγινε αμυντικο χαφ.

 

Well και το Αρουαμπαρένα σαν σταματημένο τον περνάνε..

 

Ναι αλλα αυτο γινοταν γιατι το αριστερο χαφ που ειχε συνηθως μπροστα του (Σεζαρ, Μαντουκα) δεν γυριζανε να μαρκαρουνε με αποτελεσμα να ειναι αμυντικα αντιμετωπος με 2-3 αντιπαλους καθε φορα.

 

 

Περα απο αυτα, δεν ξερω γιατι, αλλα για αυριο (αχεμ σημερα το βραδυ) εχω ενα καλο προαισθημα.

(Μακαρι δηλαδη να πραγματοποιηθει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο Αρουαμπαρενα και όλη η αμυνα μονίμος μετατοπιζόταν δεξια για να καλύπτει τον Ραμός Λογικό λοιπόν να μην μπορεί να προωθηθει επιθετικά αφού παίζαν 3 αμυντικοί.Οπως λογικό να έχει προβλημα και να εκτηθετε σαν παίχτης όταν τον εβαζαν στη μέση 2 αντιπαλοι αφου προσπαθούσε να καλύψει 2 θέσεις. Ο Αρουαμπαρενα είναι καλός παίχτης και ερχετε από καλό πρωτάθλημα όπου επαιζε δεν ήταν στον πάγκο και είχε να παίξει βασικός 2-3 χρόνια.Και σαν επιπεδο το Ελλήνικό πρωτάθλημα δεν είναι Ισπανικό ! Αρα θα παίξει μπαλα και καλή φτάνει όλη η ομάδα αμυντικά να μπορεί να λειτουργεί σωστά !

Μπορεί ακόμα να μην έχει δείξει τιποτα το σπουδαίο αλλα όπως και να το κάνουμε στη θέση του είναι πολύ καλύτερος από τον Λαγό. Μην ζητάμε τώρα να παίξουμε με Λαγό Αριστερο μπάκ οταν εχουμέ δει τα χάλια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω αποψε να αμπαρωθουμε στα μετοπισθεν

με Ραμος δεξια, λιγο διπλα του Ενσαλιβα, μετα Δελλα και Παπασταθοπουλο, μετα Αλβες και αριστερα Αρουαμπαρενα με Λαγο.

 

Μπροστα τους Ζηκος, Καφες, Τοζερ, Μανου

 

Μετα Ριβαλντο, Μαντουκα, Παππας

 

και στην επιθεση Λυμπε-Μπλανκο-Καλου

 

 

Παραεβαλα ε? :mrgreen:

 

Αααα ρεεεε Αλεφαντε τι μου εχεις κανει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...