Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα φίλε lefterman! Πάντα οι μεταγραφές προπονητών οι παιχτών είναι ρίσκο. Τον πρώτο χρόνο του βγήκε ο Φερέρ τον δεύτερο απ' ότι δείχνει τα έχει κάνει θάλασσα. Σίγουρα δεν φταίει ο Νικολαΐδης που τα θαλάσσωσε φέτος ο Δον.

 

Ο Ντέμης έχει και αυτός μερίδιο ευθύνης, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν άφησε τον Ισπανό να συνεχίσει όπως πέρσι, που του είπε κάνε ότι χρειάζεται για να ΧΤΙΣΕΙΣ μια καλή ομάδα.

 

Φέτος του είπε "θέλω το πρωτάθλημα τώρα" , ερχόμενος σε πλήρη αντίθεση με αυτά που έλεγε και που είχαν συμφωνήσει και μεταξύ τους μέχρι τότε. Φυσικά, από έναν μεγάλο προπονητή περιμένεις να το διαχειριστεί αυτό. Δηλαδή να προσπαθήσει να πετύχει το στόχο αυτό με βάση τις ΔΙΚΕΣ του προοπτικές, δηλαδή όπως έπαιζε πέρσι. Το φταίξιμο του προπονητή είναι ότι πήγε πανικόβλητος να ικανοποιήσει το αίτημα του προέδρου, παραιτούμενος της αγωνιστικής του φιλοσοφίας (που τόσο μας άρεσε πέρσι), και κινούμενος σπασμωδικά , αφαιρώντας την αγωνιστική ταυτότητα της ομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά τι είναι η ΑΕΚ που μπορεί να την πουλάει ο Μελισσανίδης όποτε γουστάρει για να κονομήσει και όταν ξαναμυρίζεται ψητό να επιστρέφει να την ξαναπάρει ???? Τι το περάσαμε ??? Ηρθέ την πήρε και μετά έφυγε .Γιατί ???? Αρα ο κύκλος του τελειωσε πάμε για άλλα.Και αν έταζε γηπεδο ας τα εσπρωχνε τα φράγκα νωρίτερα....

Οσο για τον Ferrer σας ξαναλέω πως πέρσυ δεν κάναμε τιποτα το τρομερό απλά δείξαμε κάποια καλά σημάδια. Αλλά όπως ξαναείπα έξω στο κύπελο μακριά από πρωτάθλημα και μόνο cl κάναμε εμφάνιση καλή που την κάψαμε στη συνέχεια στο uefa! Οπότε δώσαμε στον Φερρερ φέτος τη δυνατοτητα να παρουσιασει κατι καλύτερο από πέρσυ και ΔΕΝ το εκανε! Και ξεκινάμε από τις μεταγραφές όπου αφησε να φύγει ο Τσιρίλο για να πάρει ένα παίχτη κατώτερο . Πήρε τον Ράμος όπου δεν είναι δεξί μπακ και προσπαθεί να τον κάνει με το ζόρι.Αρουαμπαρένα.Εκεί λές καλή μεταγραφή αλλά δεν έχει βγεί.Αλλά αλλάγη για τον παίχτη αυτό έχεις ????Οχι . Επιθετικό.Ξέρετε από πότε φωναζαμε όλοι ότι η ομάδα θέλει επιθετικό ? Από περσυ τον Νοεμβριο.Και αφήνει να περασει όλο το καλοκαίρι χωρίς να πάρει επιθετικό με αποτέλεσμα να πάμε να παίξουμε στα προκριματικά cl χωρις επίθεση....Φεύγει και ο Λακης που έδειξε ότι τελείωσε στην ομάδα και πάει και φέρνει τον Παπά για βασικό δεξί χαφ ? Ελέος δεν λέω φιλότιμο το παιδί αλλά έιναι ένας παίχτης αλλάγη.Σαν αποτέλεσμα είχαμε στην ομάδα 3 αριστερούς χαφ και κανένα ποιοτικα καλό δεξί. Τωρά λοιπόν ποιος φταεί εαν όχι ο προπονητής που εισηγείτε τις μεταγραφες? Γιατί τον Iβιτς τον εδιωξαν γιατί δεν έκανε καλά την δουλειά του ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ντέμης έχει και αυτός μερίδιο ευθύνης, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν άφησε τον Ισπανό να συνεχίσει όπως πέρσι, που του είπε κάνε ότι χρειάζεται για να ΧΤΙΣΕΙΣ μια καλή ομάδα.

 

Φέτος του είπε "θέλω το πρωτάθλημα τώρα" , ερχόμενος σε πλήρη αντίθεση με αυτά που έλεγε και που είχαν συμφωνήσει και μεταξύ τους μέχρι τότε. Φυσικά, από έναν μεγάλο προπονητή περιμένεις να το διαχειριστεί αυτό. Δηλαδή να προσπαθήσει να πετύχει το στόχο αυτό με βάση τις ΔΙΚΕΣ του προοπτικές, δηλαδή όπως έπαιζε πέρσι. Το φταίξιμο του προπονητή είναι ότι πήγε πανικόβλητος να ικανοποιήσει το αίτημα του προέδρου, παραιτούμενος της αγωνιστικής του φιλοσοφίας (που τόσο μας άρεσε πέρσι), και κινούμενος σπασμωδικά , αφαιρώντας την αγωνιστική ταυτότητα της ομάδας.

 

Και βέβαια φταίει ο Νικολαΐδης ο οποίος άλλαξε εν μια νυκτί το σεμνά και ταπεινά με το θέλω τίτλο τώρα! Από τις εφήμερες χαρές, το καλό θέαμα και τους πιτσιρικάδες το γυρίσαμε στο ομάδα μιας χρήσεως. Και βέβαια μπορείς να κάνεις πρωταθλητισμό με πιτσιρικάδες (όπως έγινε και πέρυσι), αλλά ενδέχεται το ρίσκο να μην έχουν την εμπειρία να αντέξουν στην πίεση πρωταθλητισμού (όπως έγινε πέρυσι ξανά!).

 

Ο προπονητής από την άλλη ζυγίζει τα πράγματα και αν βλέπει ότι με το υπάρχον μπάτζετ, το υπάρχον υλικό δεν μπορεί να ικανοποιήσει την επιθυμία του προέδρου ή αυτό που του ζητούν είναι αντίθετο με την φιλοσοφία του ή ότι άλλο συμφώνησαν και άλλο γίνεται, παίρνει το καπελάκι του και πάει στην Ισπανία τεχνικός διευθυντής που τον παρακαλούσαν! Αυτό το περιμένω από οποιονδήποτε προπονητή που σέβεται τον εαυτό του! Άρα σημαίνει ότι ο Δον υπερεκτίμησε τις δυνάμεις του. Ο Νικολαΐδης δεν νομίζω να αποφάσισε μονόπλευρα και να κάλεσε τον Φερέρ και να του είπε "Φέτος θα το σηκώσεις". Με το ότι δεν του βγήκε ευνοούσα την επιλογή του να εμπιστευτεί υπέρ του δέοντος τον Φερέρ και να του αναθέσει τις τύχες της ομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι πρέπει να δώσω 50 ευρώ στην ... ερασιτεχνική για να έχω γνώμη για τις μαλακίες που πετάει ο κάθε λαϊκιστής μπουρδολόγος εκμεταλλευόμενος το iq του κόσμου στον οποίο απευθύνεται, το οποίο συγκρίνεται με του σκύλου μου.

 

για αυτο το λεω επειδη ολα τα μελη της ερασιτεχνικης που δινουν απο υστερημα τους 50 ευρω το χρονο για να βοηθησουν τα τμηματα που μαραζωνουν ειναι χαμηλου επιπεδου.... ελα εσυ που εισαι γατος να τους βαλεις στη θεση τους.ελα να σε γνωρισουμε κιολας γιατι υψηλη κριτικη απο το pc κανουν ολοι απο κοντα ομως...να εχεις και την δυναμη της ψηφου να κανεις τις επιλογες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα γράφω άλλα διαβάζεις.

 

Όταν κάποιος λέει μια πατάτα ολκής, δεν εμπίπτει σε δημόσια κριτική; Από πού κι'ως πού πρέπει να δώσω 50 ευρώ από το "υστέρημά μου" όπως το λες για να έχω το δικαίωμα κριτικής στον οποιονδήποτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχετε δει αυτό αλλά για ρίχτε μια ματιά

 

Yπέρ της νομιμότητας οι επενδυτές

 

Aν πρέπει πάντως να αναγνωριστεί κάτι στους μετόχους της AEK, αυτό είναι η νομιμότητα. Για την ισχυρή διοικητική ομάδα της Eνωσης αποτελεί απαράβατο κανόνα πως τα πάντα πρέπει να κρίνονται εντός αγωνιστικού χώρου. Kαι το απέδειξαν πριν από ένα μήνα, όταν δεν έκαναν καμία κίνηση για να πάρουν στα χαρτιά ένα παιχνίδι στο οποίο η AEK ηττήθηκε. Σύμφωνα με έγκυρες πηγές, η AEK θα μπορούσε να καταθέσει ένσταση μετά το παιχνίδι με τον Aστέρα Tρίπολης για αντικανονική συμμετοχή του Σωκράτη Φυτανίδη! Bλέπετε, τότε είχε υπάρξει μεγάλο κομφούζιο με τα συμβόλαια των νεομεταγραφέντων παικτών, αφού δεν συνεδρίαζε η αρμόδια επιτροπή που θα ενέκρινε τις ελευθέρας των παικτών (μεταξύ άλλων και του Φυτανίδη). O Aστέρας, όμως, βιάστηκε να τον πάρει από την Kαλαμαριά και ο παίκτης αγωνίστηκε κανονικά εναντίον της AEK. Aμέσως μετά (δύο μέρες για την ακρίβεια) συνεδρίασε η επιτροπή που επικύρωσε την ελευθέρας του Φυτανίδη. H ουσία όμως είναι πως ο παίκτης δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής στο ματς με την AEK. Tο νομικό επιτελείο των «κιτρινόμαυρων» γνώριζε την περίπτωση και τη δυνατότητα ένστασης, αλλά δεν υπήρξε ούτε καν σκέψη για την υποβολή της. Σε πλήρη αντίθεση, δηλαδή, με την πρακτική που ακολούθησε ο Oλυμπιακός στην υπόθεση του Bάλνερ...

 

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10665&subid=2&am%20p;tag=8103&pubid=785965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελθόν από την ΑΕΚ θα αποτελέσει τις επόμενες ώρες ο Λορένσο Σέρα Φερέρ. Ο Ισπανός τεχνικός αυτή τη στιγμή συζητά αυτή την ώρα με τη διοίκηση της ΠΑΕ και συγκεκριμένα τον Ντέμη Νικολαΐδη τη λύση της συνεργασίας τους. Ο 54χρονος προπονητής έχει ήδη ειδοποιηθεί πως δεν θα προπονήσει την ομάδα σήμερα, ενώ την ευθύνη της μέχρι νεωτέρας θα έχει ο Νίκος Κωστένογλου. Ο τελευταίος θα βρίσκεται στον πάγκο της "Ένωσης" και στην αναμέτρηση με τη Χετάφε την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ για τους "32" του Κυπέλλου UEFA.

 

Aπο sportfm.

 

Λάθος κίνηση κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα να δεις από την στηγμή που σφυρίζε αδιάφορα στις κριτικές ο Δον και τα έριξε στους παίχτες και αυτός αρνιόταν κάθε ευθύνη, δεν νομίζω να είχε άλλη λύση ο Νικολαΐδης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν! Δεν μου αρέσουν αυτα.... Δεν ξέρω, κάτι τέτοια ξαφνικά μου φαίνονται ως σπασμοδικές κινήσεις και με ανυσηχούν.

 

Και πέρσι είχα την ελπίδα οτι ο Φερέρ θα καθόταν αρκετά χρόνια στην ΑΕΚ με αποτέλεσμα να έφτιαχνε καλό σύνολο. Τι διάολο έγινε φέτος, δεν μπορώ να καταλάβω. Πολύ αλαζονικός βγήκε ξαφνικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Sorath η αλαζονεία του Φερέρ πηγάζει από την υπερβολική εμπιστοσύνη του Ντέμη στο πρόσωπό του. Στις πρώτες στραβές δεν υπήρξε κριτική οπότε σου λέει ο Δον εδώ είμαστε! και να μην πάμε καλά πάντα θα φταίει κάποιος άλλος. Γνώμη μου είναι ότι καλά έκανε. Δεν μπορεί ο Φερέρ να "κατσαδιάζει" τους παίχτες και αυτός να αποποιήται τις ευθύνες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βγάζω το καπέλο στον Ντέμη. Καλά έκανε και έδειξε εμπιστοσύνη στον προπονητή. Έτσι αυτός μπορεί να δουλέψει σύμφωνα με το προγραμματισμό του.

 

Το ότι το καταχράστηκε αυτό ο Φερέρ και νόμισε οτι είναι ο αλάθητος είναι λυπητερό για αυτόν. Δεν μπορείς φίλε μου να κριτικάρεις τους πάντες και τον εαυτό σου να τον αφήνεις απ'έξω.

 

Οπότε ωραίος ο Ντέμης. Άντε γειά Φερέρ. Πάμε για άλλα. Και για να πω την αλήθεια, λέγεται οτι ο Κωστένογλου θα κάτσει τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι. Νομίζω οτι κάτι μπορεί να κάνει. Έχω ένα μικρό προαίσθημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε γμτ. Και ετοιμαζόμουν για λευκά μαντήλια αύριο. Δεν πρόλαβα. :-)

 

Με βάση την εικόνα της ομάδας, με παίχτες που ο ίδιος επέλεξε, που ο ίδιος έφερε, που ο ίδιος έβαζε να παίξουν, χωρίς να τον ενοχλεί κανείς στο ποδοσφαιρικό τμήμα, είναι σωστή απόφαση του Ντέμη. Και θαρρώ πως την πήρε τώρα για να έχει λίγο περισσότερο χρόνο να ψάξει για τον επόμενο. Αν τον έδιωχνε τον Ιούνιο θα ήταν πολύ περιορισμένες οι επιλογές, και ο χρόνος θα πίεζε αλύπητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...