Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αυτό που φαντάζομαι ότι προσπαθούν να σου πουν (και αυτό που σίγουρα λέω εγώ) είναι ότι καλά και άγια τα πρωταθλήματα τους καλούς καιρούς, όμως όταν η ομάδα τον είχε ανάγκη για να αποφύγει τη διάλυση, εκείνος σφύριζε αδιάφορα.

 

Οπότε, προεκτείνω το σκεπτικό, με ποια σιγουριά θα τον υποδεχτεί ο κόσμος της ΑΕΚ, όταν την κρίσιμη ώρα έδωσε τέτοια δείγματα γραφής;

 

Και το ερώτημα είναι: το ότι εκείνος σου έδωσε την τελευταία χαρά, τον ξεπλένει για τα λάθη του παρελθόντος, παλαιότερου και πρόσφατου;

 

Συζήτηση κάνουμε, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

επίσης, ο μπάγεβιτς ήταν ο τελευταίος πρωταθλητής προπονητής της αεκ. Όταν ξαναγύρισε στην ομάδα, πες μου αν θες, ήσουν με αυτούς που χάρηκαν ή με αυτούς που έκραζαν τον προδότη. Μήπως μαζί με τον τίγρη θέλεις και τον "προδότη" πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που φαντάζομαι ότι προσπαθούν να σου πουν (και αυτό που σίγουρα λέω εγώ) είναι ότι καλά και άγια τα πρωταθλήματα τους καλούς καιρούς, όμως όταν η ομάδα τον είχε ανάγκη για να αποφύγει τη διάλυση, εκείνος σφύριζε αδιάφορα.

Οπότε, προεκτείνω το σκεπτικό, με ποια σιγουριά θα τον υποδεχτεί ο κόσμος της ΑΕΚ, όταν την κρίσιμη ώρα έδωσε τέτοια δείγματα γραφής;

Και το ερώτημα είναι: το ότι εκείνος σου έδωσε την τελευταία χαρά, τον ξεπλένει για τα λάθη του παρελθόντος, παλαιότερου και πρόσφατου;

Συζήτηση κάνουμε, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς.

 

Οχι ρε snoob εννοείται πως δε παρεξηγούμαι όταν κάνουμε συζήτηση, δε κράζουμε τις γνώμες του άλλου και δε τον βρίζουμε λέγοντας τον γαύρο!

Απλά δε χειροκρότησα την στάση του τίγρη όταν σφύραγε αδιάφορα! Ίσα ίσα που αυτό αναρωτιόμουν κιεγώ! Που είναι οεο?

Απλά ανέφερα το γεγονός του παρελθόντος! Δε πάυει να είναι ο τελευταίος που μου έδωσε χαρα! Σαν δύο ανεξάρτητα γεγονότα τα ανέφερα! Τώρα αν θέλουμε να τα συγκρίνουμε, σίγουρα ο μελισσανίδης χάνει πολύ απο την στάση του τελευταία!

Επίσης έκανα λόγο πρίν και για τον Μπάρλο! Σε αντιπαράθεση με τον μάκη! Για αυτό όμως δεν είπε κανείς τίποτα! Το θεωρούν απαραίτητο, πως αν τυχών αλλάξει η διοίκηση θάρθει ένα λαμόγιο σα τον πουράτο και οχι ενας ΠΡΟΕΔΡΟΣ σα τον Λουκα! Γενικότερα θαθελα η λύση να βρίσκετα κάπου στην μέση! Όνειρό μου πχ θα ήταν αντι για τον κανελλόπουλο, μεγαλομέτοχος ναταν ο τίγρης και ο κοντος να έμενε στην θέση που έχει τώρα! Αλλα αυτά τα πράγματα δε γίνονται!

 

επίσης, ο μπάγεβιτς ήταν ο τελευταίος πρωταθλητής προπονητής της αεκ. Όταν ξαναγύρισε στην ομάδα, πες μου αν θες, ήσουν με αυτούς που χάρηκαν ή με αυτούς που έκραζαν τον προδότη. Μήπως μαζί με τον τίγρη θέλεις και τον "προδότη" πίσω;

Να σου πω την αλήθεια, στην αρχή μου ήταν αδιαφορος! Έλεγα αν είναι για το καλό της ομάδας ας κάτσει ο προδότης! Όταν όμως η dream team του τότε έγινε συντρίμ team, δε τον ήθελα! Είχα αντιδράσει σκεπτόμενος την ομάδα! Και ο προδότης μου ήταν αδιάφορος! Ακόμα και όταν η σκεπαστή ήταν άδεια λόγω αντίδρασης στον προδότη, εγώ ήμουν μέσα! Δε τσακονόμουν με κανέναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε νομίζω ότι ο Μελισσανίδης είναι άνθρωπος που, ενώ έχει τις μετοχές, θα έβαζε frontman τον οποιονδήποτε.

 

Το θέμα, για μένα, είναι ότι πολλές ομάδες με όνομα και ιστορία έχουν ταλαιπωρηθεί από κάκιστες ιδιοκτησίες. Με την ΑΕΚ να έχει γλιτώσει από του άρθρου 44 τα δόντια, δεν το θεωρώ παράλογο να φοβούνται πολλοί φίλοι της πως (τώρα που τα χρέη είναι τακτοποιημένα, περίπου) υπάρχει κίνδυνος, αντί για κάποιος γνήσιος φίλος της ομάδας, να προκύψει κανένας απίθανος που θα γυρίσει την ΑΕΚ χρόνια πίσω.

 

Δυστυχώς, οι Μάκαροι στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι πολύ περισσότεροι από τους Μπάρλους.

 

Δε χρειάζεται να ψάξει μακριά κανείς, πρόσφατη (και συνεχιζόμενη) είναι η ταλαιπωρία του ΠΑΟΚ, του Ηρακλή. Ο Πανιώνιος δεν έχει καιρό που συνήλθε.

 

Αυτό που λέω εγώ (και δεν ξέρω αν ερμηνεύω σωστά τους προλαλήσαντες, τη γνώμη μου εκφράζω και μόνο) είναι πως το τι έκανε προ δεκαετίας κάποιος (πήρε πρωτάθλημα) δεν μπορεί να αποτελλεί άλλοθι ούτε για το πώς και πού πούλησε την ομάδα, ούτε για το που (δεν) ήταν όταν κινδύνευε η ομάδα.

 

Οπότε, φαντάζομαι πάλι, αν υπάρχει ένα ερώτημα, είναι το τι σε κάνει να ελπίζεις (όχι εσένα προσωπικά, γενικά το θέτω) πως ο Μελισσανίδης άλλαξε και πως αν βαρεθεί αύριο-μεθαύριο, δε θα προκύψει πάλι κανένας Τροχανάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να είμαι σίγουρος γιαυτό! Όπως επίσης για το αν κάποτε φύγει ο κοντός (εκτός αν κάτσει 100 χρόνια) δεν είμαι σίγουρος αν την αεκ την πάρει κάποιος λαμόγιος!

Απλά απαντούσα σε κάποιους που βλέπουν με νικολαϊδικά γυαλιά! Δε πιστεύω πως είναι ο τέλειος για την αεκ και το εκφράζω! μερικοί δε το δέχονται! Δε βλέπουν κανένα λάθος στο όνομα του και η μόνη τους απάντηση είναι: "Που ήταν ο μελισσανίδης?" Και "Ο ντέμης μας έσωσε πριν 4 χρόνια!" και τα γνωστά!

Το έχω ξαναπεί εξάλλου! Τον ευχαριστώ για όλα! Και αν μας κάνει αεκαρα πάλι, ακόμα θα τον ευχαριστώ! Αλλα δε μπορώ μετά απο 15 χρόνια που θα με ρωτάει ο γιός μου: Μπαμπα γιατι δε παίρνουμε πρωτάθλήμα? Εγω να του απαντάω: δε πειράζει αγόρι μου! Ο πρόεδρος αυτός κάποτε μας έσωσε!

Τότε θα έχουμε γίνει παοκ! Θα παίρνουμε πρωτάθλημα κάθε 35 χρόνια!

Επίσης απο την αρχή της χρονιάς λέω για κάποια πράγματα! Ακόμα και όταν η αεκ ήταν αήττητη και έιχε 6 συνεχόμενες νίκες! δε θα μπορούσε να πάει μακρυά με το ποδόσφαιρο που απέδιδε! Κάποια στιγμή θα στράβωνε! Αλλά όλοι με κράζαν και με λέγαν αχάριστο!

Απλά σκέφτομαι λίγο διαφορετικά απο μερικούς! Ούτε χούλιγκαν είμαι, ούτε ανήκω στην original! Τώρα αν η άποψή μου χαλάει μερικούς δυστυχώς αυτή είναι! Όπως και η δικιά τους χαλάει εμένα αλλα αυτή είναι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω τελικά, το παράπονο το δικό σου είναι προς τον πρόεδρο ή τον προπονητή; γιατί στην αρχή λες για τη χάλια μπάλα που παίζει η ομάδα και μετά λες για νικολαιδικα γυαλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράπονό μου είναι οτι τον προπονητή αυτόν τον έφερε κάποιος! Το ψάρι οταν βρωμαέι, βρωμάει απτο κεφάλι!

Και αμέσως δε μπορώ να πω ποιός φταίει (για μένα) ορμάνε όλοι και κράζουν! Μου λένε να γίνω γαυρος επειδή θέλω πρωταθήματα και επιτυχίες! Και οχι σφαλιάρες στα κύπελλα απο τυχαίες ομάδες!

Μάλλον αυτοί πρέπει να γίνουν ατρόμητοι και ιωνικοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή και πέρυσι έφταιγε ο Νικολαΐδης που έφερε τον Φερέρ; Το λάθος κατά την γνώμη μου δεν είναι που τον έφερε. Το λάθος θα είναι να μην τον στείλει πίσω από εκεί που ήρθε, αν αποδειχθεί (που έχει αποδειχθεί) ότι δεν συνεχίζει να κάνει σωστά την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιλογή προπονητή (όπως και των παιχτών) είναι κάτι που μπορεί να σου βγει, μπορεί και όχι. Δεν πήγε να πάρει κανένα ταγάρι, έτσι ώστε να του λες μετά "εσύ φταίς με αυτόν που πήγες και πήρες". Πήρε έναν προπονητή που, όταν τον πήρε, δεν νομίζω ότι υπήρχε κανένας δυσαρεστημένος. Στην αρχή φάνηκε να γίνεται καλή δουλειά, φέτος τα πράγματα χαλάσανε. Το αντίθετο έγινε με τον γαύρο. Πήρε ο κόκαλης τον λεμονή. Οι μισοί (μην πω όλοι) γκρινιάζανε. Οι αντίπαλοι γελούσανε. Τους βγήκε, και ο τάκης έγινε μάγκας, και ο κόκαλης ακόμα πιο μάγκας.

Θυμίσου την πρώτη φορά που έφυγε ο σαντος από την αεκ. Για μας ήταν θεός. Τον παρακαλούσαν γονατιστοί έξω από το σπίτι του να μείνει. Τον παίρνει ο βάζελος, και τον διώχνει κλοτσηδόν μετά από 4 αγώνες. Έφταιγε ο πρόεδρός τους που τον έφερε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, πέρσι που όλοι έπιναν νερό στο όνομα του φερέρ δηλαδή, ποιος τον έφερε, ο γείτονας; ο ίδιος που έφερε και τον σάντος, ο ίδιος που έδιωξε και τον σάντος όταν είδε ότι ΔΕΝ αποδίδει η ομάδα, ο ΙΔΙΟΣ που και τώρα θα διώξει ΚΑΙ τον φερέρ αφού πάλι η ομάδα δεν αποδίδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα φίλε lefterman! Πάντα οι μεταγραφές προπονητών οι παιχτών είναι ρίσκο. Τον πρώτο χρόνο του βγήκε ο Φερέρ τον δεύτερο απ' ότι δείχνει τα έχει κάνει θάλασσα. Σίγουρα δεν φταίει ο Νικολαΐδης που τα θαλάσσωσε φέτος ο Δον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάτε όλοι κάτι πολύ βασικό στη κριτική σας για την ομάδα. Η τωρινή ΑΕΚ (εννοώ της περιόδου Νικολαϊδη) ξεκίνησε με τεράστιο χάντικαπ σε σχέση με ΠΑΟ-γαύρο.

Η ενδεκάδα του Αιγάλεω-ΑΕΚ (1η αγωνιστική) τη σεζόν 2004-5 ηταν:

Μιχαηλίδης

Alves

Κωστένογλου

Τζιωρτζιόπουλος

Amponsah

Τόσκας

Assunsao

Κρασσάς

Κατσουράνης

Soares

Λυμπερόπουλος

(4 παίχτες επιπέδου, εκ των οποίων οι 2 δανεικοί). Απαιτείτε ουσιαστικά μέσα σε 3 χρόνια να χτιστεί μια ομάδα από την αρχή, ικανή να πάρει το πρωτάθλημα, ενώ -τα 2 πρώτα χρόνια- χρώσταγε αριστερά και δεξιά, και οι 2 ανταγωνιστές της είχαν έτοιμες ομάδες που άλλαξαν απλώς την με προσθήκη παιχτών, ενώ και απο πλευράς εσόδων (βλέπε τηλεοπτικά συμβόλαια πχ) υπερτερούν. Ναι, είναι άχρηστος ο Νικολαϊδης που δεν πήρε πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό με την αγιασοφιά ήταν απίστευτη κάλτσα. :-)

να πας να γινεις μελος στην ερασιτεχνικη να δωσεις 50 ευρω να εχεις δικαιωμα ψηφου και γνωμης στις επομενες εκλογες.ειπαμε ΑΕΚ δεν ειναι μονο μπαλα εχει τοσα τμηματα.αληθεια που ειναι αυτοι που μας ειχε ζαλισει ο θεμιστοκλης τοτε να μην ψηφισουμε τον μελισσανιδη δηλ Ζουπας Κουρεπης....που εξαφανιστηκαν αυτες οι ψυχες;:μας παρακαλαγε ο ψευτης τοτε να μην βαλουμε τον τιγρη στην ερα γιατι ειχε κλασει μεντολες μην του παρει την παε.και ειδαμε που κατεληξαν οι δικες του επιλογες...ε βεβαια τοτε ειχε αναγκη την οριτζιναλ και μιλαγε μαζι της δεν ειχε ξεκινησει ακομα ο πολεμος κατα της βιας και της διαφθορας....

και στην τελικη ας αφηνε τον τιγρη να εκτεθει και να μην κανει τελικα το γηπεδο αφου ηταν μουφα η αγια σοφια και μετα ολοι θα τον κραζαμε.ε λοιπον εγω σου λεω οτι τωρα ηδη θα ειχε η ΑΕΚ καινουργιο γηπεδο 35000 θεσεων.αντι αυτο εχουμε τα ατελειωτα ψεματα με το γηπεδο στον ...οδδυ που οταν χανει η αεκ ολο ξεκινανε τα εργα:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράπονό μου είναι οτι τον προπονητή αυτόν τον έφερε κάποιος! Το ψάρι οταν βρωμαέι, βρωμάει απτο κεφάλι!

Και αμέσως δε μπορώ να πω ποιός φταίει (για μένα) ορμάνε όλοι και κράζουν! Μου λένε να γίνω γαυρος επειδή θέλω πρωταθήματα και επιτυχίες! Και οχι σφαλιάρες στα κύπελλα απο τυχαίες ομάδες!

Μάλλον αυτοί πρέπει να γίνουν ατρόμητοι και ιωνικοί!

ειναι ωραια στον ατρομητο η εξεδρα!ποπ κορν κοκα κολα λιγος κοσμος να μην στριμωχνομαστε κιολας και χαλασει η χωριστρα αμα βαλει και κανα ωραιο γκολ ο αντιπαλος τον χειροκροταμε και φυσικα κανενα αγχος για επιτυχιες και τιτλους!κριμα ειναι να μην ενισχυουμε αυτες τις ομαδες:lol:ακους εκει να θες και πρωταθλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι πρέπει να δώσω 50 ευρώ στην ... ερασιτεχνική για να έχω γνώμη για τις μαλακίες που πετάει ο κάθε λαϊκιστής μπουρδολόγος εκμεταλλευόμενος το iq του κόσμου στον οποίο απευθύνεται, το οποίο συγκρίνεται με του σκύλου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...