Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατάλαβα καλά ομιλούτε περί του αλήστου μνήμης "γάβροι αδέλφια μαζί θα το γιορτάσουμε μέσα στη Φιλαδέλφεια"?

 

ακριβως για αυτο μιλαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εγω λοιπον που ειδα το σημερινο γελοιο οπως λες για λυσε μου μια απορια. αφου το ματς ηταν στημενο γιατι δεν κερδισε τελικα ο Παναθηναικος??

 

Γιατί όταν στήνεις φίλε μου έναν αγώνα δεν μπορείς να πεις σε όλη τη ομάδα καθίστε χάστε.Απλά πιάνεις 3-4 δικούς σου παίχτες και τους λεσ παιδια χαμηλώστε τους ρυθμούς γιατί πρέπει να κερδίσει ο ΠΑΟ.Οι καημένοι οι μαύροι δεν ήξεραν τίποτα. Άλλωστε τον καλύτερο παίχτη τον Οφορίγκουε τον έβγαλε στο ημίχρονο χωρίς λόγο.Που να ξέρει ο κακομοίρης ο Σηφάκης οτι ενώ αυτός είχε φύγει από το τέρμα στο 95 και καλά με λάθος έξοδο θα τρέξει ο μαύρος και θα βγάλει την μπάλα πάνω από την γραμμή???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε antreaslam για πες μου πότε ανοίξαμε τα πόδια στον Οσφπ γιατί με τις .... που ακούγονται εδω μέσα έχω λυθεί στα γέλια.

Και για αυτούς που συγκρίνονται ποιος την έχει μεγαλύτερη (περισσότερους τίτλους) να πάτε σε άλλο thread εδώ μιλάμε για την ΑΕΚ και δεν μας ενδιαφέρουν τα πρωταθλήματα.

 

Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΕΚ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΙΤΛΟ!!!

 

 

Σωστά τα λες ρε cmelegos αλλιώς θα γινόμασταν γαύροι παράγκας........Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι προτιμώ τους Παναθηναικούς από τους Ολυμπιακούς.Αυτοί τουλάχιστον είναι πιο συζητήσιμοι. Οι άλλοι είναι κολλημένα μυαλά. . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πάρτο όπως θες δεν το πιστεύω ότι έκατσε να χάσει ο γαύρος για να πάρουμε πρωτάθλημα. γιατί με την ίδια λογική και εσάς δεν άφησε να πέσετε στη Β ΕΘΝΙΚΗ!

 

σου αρεσει δεν σου αρεσει ως ιδεα,ο γαβρος ΕΚΑΤΣΕ να χασει,ναι.

επισης,μου αρεσιε δε μου αρεσει,ο γαβρος με εσωσε απο τη Β εθνικη,ναι (σε μια υποθεση που ποτε δεν αποδειχθηκε τιποτα βεβαια,συμφωνα με δηλωση κ του ιδιου του ανδριανοπουλου,αλλα τελος παντων,συμφωνω)!

να σε ρωτησω κατι?ποσο χρονων εισαι?

δε σε ρωταω επιθετικα,απλα θελω να δω μεχρι ποσο πισω φτανει η μνημη σου...

 

Γιατί όταν στήνεις φίλε μου έναν αγώνα δεν μπορείς να πεις σε όλη τη ομάδα καθίστε χάστε.Απλά πιάνεις 3-4 δικούς σου παίχτες και τους λεσ παιδια χαμηλώστε τους ρυθμούς γιατί πρέπει να κερδίσει ο ΠΑΟ.Οι καημένοι οι μαύροι δεν ήξεραν τίποτα. Άλλωστε τον καλύτερο παίχτη τον Οφορίγκουε τον έβγαλε στο ημίχρονο χωρίς λόγο.Που να ξέρει ο κακομοίρης ο Σηφάκης οτι ενώ αυτός είχε φύγει από το τέρμα στο 95 και καλά με λάθος έξοδο θα τρέξει ο μαύρος και θα βγάλει την μπάλα πάνω από την γραμμή???????????

ερωτηση κρισεως:

ο σηφακης ηταν πιασμενος κ στο παιχνιδι με τον οσφπ?

ο προπονητης του οφη,επισης,που μετα το 60,γυρισε ολη την ομαδα πισω?

δεν καταλαβαινετε οτι αυτα τα πραγματα,προσβαλουν τη νοημοσυνη?

κ αν το ειχαν στησει,γιατι περιμεναν το 94,που μπορει να μη συμβει τιποτα,κ δεν εκαναν ενα πεναλτυ στο 87???

τα παιχνιδια δε στηνονται τοσο απλα,κ σιγουρα δε στηνονται στο 94...

(λιγο ρατσιστικο το "οι καημενοι οι μαυροι" παντως)...

(λευκος μας πατησε παντως,οχι μαυρος...μεχρι το 90 φωτια ηταν ο ΛΕΥΚΟΣ σεντερ φορ του οφη,ντρουλιτς)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μνημη πως πας?

 

το συνθημα(δικο σας συνθημα)που λεγατε στα αδερφια σας τους γαβρους,δεν το θυμασαι?

 

δε θυμασαι τον καραπιαλη να κανει πεναλτυ (1ο κ τελευταιο στην καριερα του)?

δε θυμασαι τους 3 αμυντικους του οσφπ,σε κορνερ της αεκ,να καθονται με τα χερια στη μεση?

 

δε θυμασαι σε σεντρα απο τα πλαγια,παιχτη του γαβρου,να βρισκει κατα λαθος η μπαλα δοκαρι,κ εκεινος να σηκωνει το χερι κ να ζηταει συγγνωμη?

 

 

Μεγάλε η φαντασία σου οργιάζει.Ο κόσμος το χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.Αν θυμάσαι καλά όλοι η Ελλάδα παραμιλούσε με την μπαλάρα που έπαιζε τότε η ΑΕΚ.Ακόμα και το πρωτάθλημα π[ου πήρες το 96 βγαίναν όλοι ακόμα και οι δικοί σας και λέγανε ότι η ΑΕΚ παίζει την καλύτερη μπάλα που έχει παίξει ποτέ Ελληνική ομάδα.Με Τσιάρτα,Μπατίστα,Δημητριάδη κτλ.Τέλος να σου θυμίσω το βρώμικο πρωτάθλημα που πήρε τότε η Λάρισα σε βάρος της ΑΕΚ και είχε βγει τότε και είχε δηλώσει ο πρόεδρος σας ο Βαρδινογιάννης πως αν ήταν ο ΠΑΟ στη θέση της ΑΕΚ δεν θα υπήρχε περίπτωση να του έκλεβαν αυτουνου το πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία άρα δέχεσαι να σε λυπούνται!Και εις ανώτερα!!!

Το σύνθημα δεν το θυμάμαι αλλά και να το θυμόμουν δεν θα το πίστευα γιατί και άλλες φορές έχουμε νικήσει το γαύρο! Ίσα ίσα το σύνθημα μπορεί να το έλεγαν για να πικάρουν τους γαύρους. Λες και τον ενδιέφερε τον Οσφπ αν θα πάρουμε πρωτάθλημα εμείς ή ο Πάο.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην ρωτάς επιθετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία άρα δέχεσαι να σε λυπούνται!Και εις ανώτερα!!!

Το σύνθημα δεν το θυμάμαι αλλά και να το θυμόμουν δεν θα το πίστευα γιατί και άλλες φορές έχουμε νικήσει το γαύρο! Ίσα ίσα το σύνθημα μπορεί να το έλεγαν για να πικάρουν τους γαύρους. Λες και τον ενδιέφερε τον Οσφπ αν θα πάρουμε πρωτάθλημα εμείς ή ο Πάο.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην ρωτάς επιθετικά...

οχι,καθε αλλο,απλα μου κανει εντυπωση που δεν θυμασαι τιποτα απο τοτε...

εαν παιζοταν το ματς στα ισα,παλι μπορει να το κερδιζατε,αλλα δεν παιχτηκε στα ισα...

δεν ηταν πικαρισμα το συνθημα,ηταν και καλα,προσκληση,για τον τιτλο που θα εχανε ο παο,κ το δεχεστε αυτο!

δε δεχομαι να με λυπουνται ως ομαδα (ειδικα ενα πραγμα για το οποιο ειμαι υπερηφανος,ειναι οτι δε μου εχει χαριστει ΔΡΑΧΜΗ απο το δημοσιο,σε αντιθεση με παοκ,αεκ44,κ οσφπ-κοσκωτας)...σου ειπα οτι ο ανδριανοπουλος με εσωσε,με την αιτιολογια,οχι του οικτου,αλλα το οτι ΔΕΝ υπηρχαν στοιχεια, κ ολο το κατηγοροτηριο κατα τη γνωμη του ηταν σαθρο κ στηριγμενο σε αερολογιες....

 

ΥΓ: φυσικα κ τον ενδιαφερει το γαβρο αν θα το παρουμε εμεις ή οχι...

κ εγω σε περιπτωση ανταγωνισμου γαβρου-αεκ,θα ηθελα να το παρει η αεκ,αλλα οχι ομως κ να της ανοιξω ποδια...

 

Μεγάλε η φαντασία σου οργιάζει.Ο κόσμος το χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.Αν θυμάσαι καλά όλοι η Ελλάδα παραμιλούσε με την μπαλάρα που έπαιζε τότε η ΑΕΚ.Ακόμα και το πρωτάθλημα π[ου πήρες το 96 βγαίναν όλοι ακόμα και οι δικοί σας και λέγανε ότι η ΑΕΚ παίζει την καλύτερη μπάλα που έχει παίξει ποτέ Ελληνική ομάδα.Με Τσιάρτα,Μπατίστα,Δημητριάδη κτλ.Τέλος να σου θυμίσω το βρώμικο πρωτάθλημα που πήρε τότε η Λάρισα σε βάρος της ΑΕΚ και είχε βγει τότε και είχε δηλώσει ο πρόεδρος σας ο Βαρδινογιάννης πως αν ήταν ο ΠΑΟ στη θέση της ΑΕΚ δεν θα υπήρχε περίπτωση να του έκλεβαν αυτουνου το πρωτάθλημα.

 

ο κοσμος το εχει τουμπανο ,ποιο ακριβως????

η αεκ επαιζε πολυ καλο ποδοσφαιρο,δε διαφωνω.αυτο δεν αλλοιωνει τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ που σου ανεφερα,που αν εχεις δει το παιχνιδι,θα τα θυμασαι...

 

επισης,το 96,στο παιχνιδι που εκρινε το πρωταθλημα,σε κερδισα με κεφαλια του μπορελι,κ εκεινη τη χρονια εφτασα στους 4 της ευρωπης,κερδιζοντας το μεγαλο αγιαξ μεσα στο σπιτι του,ενω πηρα κ το κυπελλο...

 

οσο για το πρωταθλημα της λαρισας,δε μου πεφτει κανενας λογος,μια που σερνομουν εκεινο το πρωταθλημα,αλλα θεωρω οτι αν για τα ...ουρα του τσιγκωφ,που επαιξε σε ολο το πρωταθλημα 200 λεπτα,δεν επαιρνε το πρωταθλημα η λαρισα που αντικειμενικα επαιζε καλυτερα ολων,θα ηταν μεγαλη αδικια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχα :D Ναι δεν έχεις πάρει λεφτά από το δημόσιο

1)το γήπεδο που έπαιζες από το δημόσιο είναι, και το καινούργιο για αυτό καθυστέρησε

2)από την Νετ θα πάρεις 6εκ. ευρώ!!!

3)Πότε είχε την καλύτερη ομάδα ο Πάο; Γιατί κάτι θυμάμαι ότι επί χούντας φτάσατε στο Γουμπλει (εντάξει μην πούμε για την κορυφαία πατάτα με το διαιτητή που σας έστειλε μόλις τελείωσε την καριέρα λέγοντας ότι τα είχε αρπάξει)

4)Βασικός χορηγός σου είναι ο ΟΤΕ:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε μεγαλε γιατι θα τρελαθουμε... οταν λεμε "πηρε χρηματα απο το δημοσιο" εννουμε οτι χαριστηκαν χρηματα απο το δημοσιο, π.χ. τα χρηματα που χαριστηκαν οπως προβλεπει το αρθρο 44 ή τους τοκους λογω καθυστερησης που δεν πληρωσε ο οσφπ μετα το σκανδαλο κοσκωτα. Η Νετ θα δωσει 6 εκ. ευρω για να ΑΓΟΡΑΣΕΙ ενα προιον, τα τηλεοπτικα δικαιωματα, αγορα που μεχρι φετος εκανε η Netmed. Προφανως και η Νετ θα εχει κερδος οπως ειχε τοσα χρονια το Σουπερσπορτ. (κοινως τα εσοδα απο τις διαφημησεις θα ειναι περισσοτερα των 6 εκ ευρω).

 

το γηπεδο που θα παιζω δεχομαι οτι θα χρηματοδοτηθει απο τον δημο Αθηνων (οχι παντως απο την πολιτεια). Και παλι ομως ο δημος θα εχει εσοδα απο την υποθεση με την εκμεταλλευση των εμπορικων χωρων και επισης το γηπεδο θα ανηκει σε αυτον οχι οπως πχ. με το κλειστο της Πυλαιας (μη με κραξετε φιλοι του Παοκ ετσι εγινε).

 

το γηπεδο που επαιζα το εχτισε ο συλλογος μου σε εκταση που παραχωρηθηκε απο το δημο το 1920 εναντι συμβολικου ποσου. αν αυτο το θεωρεις δωρεα απο το δημοσιο αναλογισου λιγο την κατασταση στην προπολεμικη Ελλαδα και πως πηραν τις εκτασεις ολοι οι συλλογοι της χωρας σε εποχη που ο λαος πεινουσε.

 

Για το Γουεμπλει μην ανοιγεις θεμα γιατι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τα βρουμε. εγω κραταω για το θεμα οτι επιχειρημα δεν εχουν οι προπαγανδιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου εσύ κάτσε. Καταρχάς αυτό τα είπα για τον Πάο αλλά ισχύουν για όλες τις ομάδες (συμπεριλαμβάνεται και η δικιά μου προφανώς). Επίσης 6 εκ. ευρώ δεν νομίζω να βγάλει γιατί έχει και 6 εκ. ευρώ το γάβρο και αυτά τα λεφτά τα δίνουμε εγώ και εσύ!

Για το γήπεδο συμφωνούμε απόλυτα αλλά αυτό δεν αναιρεί βοήθεια δημοσίου. Και για το νέο γήπεδο ντροπή τους που το καθυστερουν για να τα πάρουν και από το δήμο! Εννοείται ότι δεν αφορά μόνο το Πάο.

ΟΚ για το Γουέμπλει δεν θα συνεχίσω γιατί και εγώ τα άκουσα δεν ξέρω αν και τι ισχύει!Αλλά για τον διατήτη ισχυεί και να μην είναι και πολύ υπερήφανος ο φίλος.

Για τον ΟΤΕ που έκανα edit αργότερα θεωρώ ότι είναι βοήθεια από δημόσιο.Ναι οποιαδήποτε ομάδα και αν δεχόταν βοήθειες από το δημόσιο δεν θα χρειαζόταν και να το ξεχρεώσει.

Τέλος διαφωνώ οι ΠΑΕ να βοηθούνται από το δημόσιο!Όλοι έχουν βοηθηθεί αλλά πια πρέπει να μπει ένα τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα πρεπει να ξεκαθαριστει η διαφορα μεταξυ χαρισματος χρηματων και αγορας. οταν μια εταιρια (δημοσια ή ιδιοτικη) σπονσοραρει καποιον αποσκοπει κυριως στο κερδος. Οπως η ιδιωτικη vodafon βγαινει κερδισμενη σπονοραροντας την φανελα του οσφπ ετσι και η δημοσια Cosmote βγαινει κερδισμενη σπονσοραροντας την φανελα του Παο.

 

οπως τοσα χρονια το SSport εβγαινε κερδισμενο αγοραζοντας και εκμεταλλεοντας τα δικαιωματα του Παο ετσι πιστυεω θα βγει και η ερτ. το ερωτημα που εσυ θετεις ειναι γιατι εδωσε πολυ περισσοτερα χρηματα απο οτι εδινε για καθε χρονια το SSport (παρεπιπτόντως δεν ξερω ποσα εδινε το συνδρομητικο). Φανταζομαι ομως οτι η Ερτ σαν εταιρια που εχει και αρκετους οικονομικους αναλυτες υπολογισε οτι θα βγει κερδισμενη απο την υποθεση αυτη γι αυτο και λεω οτι θα βγαλει τα 6 εκ ευρω. Θα δουμε ( ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου εσύ κάτσε. Καταρχάς αυτό τα είπα για τον Πάο αλλά ισχύουν για όλες τις ομάδες (συμπεριλαμβάνεται και η δικιά μου προφανώς). Επίσης 6 εκ. ευρώ δεν νομίζω να βγάλει γιατί έχει και 6 εκ. ευρώ το γάβρο και αυτά τα λεφτά τα δίνουμε εγώ και εσύ!

 

Και λοιπόν; Μήπως δεν θα πλήρωνες την ΕΡΤ και χωρίς τα δικαιώματα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ; Θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται, αρχίζουμε και εξηγούμε τα αυτονόητα...

 

Για τον ΟΤΕ που έκανα edit αργότερα θεωρώ ότι είναι βοήθεια από δημόσιο.Ναι οποιαδήποτε ομάδα και αν δεχόταν βοήθειες από το δημόσιο δεν θα χρειαζόταν και να το ξεχρεώσει.

Τέλος διαφωνώ οι ΠΑΕ να βοηθούνται από το δημόσιο!Όλοι έχουν βοηθηθεί αλλά πια πρέπει να μπει ένα τέλος.

 

Δηλαδή θες να μας πεις ότι ο ΟΤΕ "χαρίζει" λεφτά στον ραλάκια. Εξήγησέ μας γιατί γίνεται αυτό; (με επιχειρήματα, όχι με αοριστολογίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε η φαντασία σου οργιάζει.Ο κόσμος το χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.Αν θυμάσαι καλά όλοι η Ελλάδα παραμιλούσε με την μπαλάρα που έπαιζε τότε η ΑΕΚ.Ακόμα και το πρωτάθλημα π[ου πήρες το 96 βγαίναν όλοι ακόμα και οι δικοί σας και λέγανε ότι η ΑΕΚ παίζει την καλύτερη μπάλα που έχει παίξει ποτέ Ελληνική ομάδα.Με Τσιάρτα,Μπατίστα,Δημητριάδη κτλ.Τέλος να σου θυμίσω το βρώμικο πρωτάθλημα που πήρε τότε η Λάρισα σε βάρος της ΑΕΚ και είχε βγει τότε και είχε δηλώσει ο πρόεδρος σας ο Βαρδινογιάννης πως αν ήταν ο ΠΑΟ στη θέση της ΑΕΚ δεν θα υπήρχε περίπτωση να του έκλεβαν αυτουνου το πρωτάθλημα.

 

Είτε έπαιζε την καλύτερη μπάλα είτε τη χειρότερη, το ότι έκατσαν και έχασαν δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...