Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδί δεν λέω ότι ο Νικολαΐδης ότι κάνει είναι σωστό αλλά ούτε ότι κάνει είναι τελείως λάθος. Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Πρώτον στο γήπεδο θα τα χαλάσουμε! Ούτε ΑΕΚ mall ούτε ΑΕΚ city! Ένα απλό γήπεδο 35-40 χιλιάδων με ήπιες εμπορικές χρήσεις στην Νέα Φιλαδέλφεια.(Αρκεί να έχει πάρκιν για το παπί μου!:-D). Το έγραψα πριν γιατί ταιριάζει στο προφίλ των Ντεμοοπαδών (sic)!

Άστο ας μην πιάσουμε την συζήτηση για τους νέους παίχτες που κάποτε θέλαμε και τελικά καταλήξαμε με τους 30άριδες. Άλλα και πάλι Σπυρόπουλο (2,2 εκ ευρά) και Χριστοδουλόπουλο (άλλα τόσα νομίζω) και λοιπές αφρόκρεμες δεν τους παίρνεις με την παρούσα οικονομική κατάσταση της ΠΑΕ. Εκτός και αν βρεθεί κάποιος να μας τους κάνει δωράκι (Όπως τον Ρίμπο). Έτσι όπως είναι τα πράγματα με τις μετοχές και τα λοιπά δεν μπορεί κανένας από αυτούς που είναι πίσω από τον Ντέμη να πει δίνω στην ΑΕΚ τα χ λεφτά για μεταγραφές. Συμφωνώ ότι η ομάδα ήταν παλιότερα πολύ καλύτερη αγωνιστικά και θα ήθελα και εγώ να δω την ομάδα μας να αποδίδει ωραία μπαλίτσα. Οι προοπτικές υπάρχουν, όπως και το έμψυχο υλικό. Άλλωστε πέρυσι η ομάδα με Μπούρμπους και Σια έπαιζε καλύτερη μπάλα από φέτος . Άπλα φέτος δεν διαχειρίζεται σωστά το υλικό ο Φερέρ.

Αυτό που θέλω να πω είναι ας αφήσουμε τα πράγματα να δούμε πως θα εξελιχθούν, ας στηρίξουμε την ομάδα και τις επιλογές των ιθυνόντων και εδώ είμαστε στο τέλος να κάνουμε ταμείο.

Όσο για τα περί κλακαδόρων και αγαπητικών αφού δεν πήγαιναν για εμέ πάω πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα συμφωνήσω κιεγώ στα περί κλικαδόρων και αγαπητικών! Αν διαβάσεις παλιότερα posts daddycool θα το ανακαλύψεις! Γενικά υπάρχουν άτομα (και στο κοντινό φιλικό μου περιβάλλον) που προσκυνάνε τον κο νικολαϊδη σε οτι και αν κανει!Σωστό ή λάθος! Δε του βρίσκουν ποτέ κανένα παράπτωμα και είναι ο καλύτερος και μεγαλύτερος (πρόεδρος-ιδιοκτήτης ακόμα δε ξέρουμε) που έχει περάσει απτην αεκ! Ακόμα και απο μεγάλα ονόματα που αφήσαν έργο! Τέλος πάντων όμως! Match day σήμερα! Ας αφήσουμε για λίγες ώρες τις γκρίνιες και ας μιλήσουμε αγωνιστικά! :) Πόσα θα πετάξει ο γκολεαδόρ? Λένε οτι μπορει και βασικός αν και δύσκολο το κόβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιοκτήτης σβήστο! Πρόεδρος και μέτοχος είναι.Ασε ρε συ με αυτά που ακούω από μερικούς στο γήπεδο θα τρίζουν τα κόκαλα του Θείου Λουκά! Κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο φίλε Torch21. Σε κανέναν δεν πρέπει να υπογράφουμε λευκή επιταγή. Εντάξει δεν λέω έχει κάνει πολλά για την ΑΕΚ ο Ντέμης αλλά τα λάθη που κάνει θα τα λέμε!

Όσο για σήμερα, αν δεν αρχίσει τα ανακατέματα ο Φερερ, θα είναι ένα ευχάριστο απόγευμα για καφεδάκι στο ΟΑΚΑ. Άντε για ανηφορίστε όλοι στο ΟΑΚΑ να αποθεώσουμε τον Γκολεαδόρ! Δύσκολα θα παίξει όμως γιατί έχει κάνει μόνο 3 προπονήσεις. Αν δεν παίξει ο Μπλάνκο, θα παίξει ο Μαντούκας μαζί με τον Λύμπε μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιοκτήτης σβήστο! Πρόεδρος και μέτοχος είναι.Ασε ρε συ με αυτά που ακούω από μερικούς στο γήπεδο θα τρίζουν τα κόκαλα του Θείου Λουκά! Κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο φίλε Torch21. Σε κανέναν δεν πρέπει να υπογράφουμε λευκή επιταγή. Εντάξει δεν λέω έχει κάνει πολλά για την ΑΕΚ ο Ντέμης αλλά τα λάθη που κάνει θα τα λέμε!

Όσο για σήμερα, αν δεν αρχίσει τα ανακατέματα ο Φερερ, θα είναι ένα ευχάριστο απόγευμα για καφεδάκι στο ΟΑΚΑ. Άντε για ανηφορίστε όλοι στο ΟΑΚΑ να αποθεώσουμε τον Γκολεαδόρ! Δύσκολα θα παίξει όμως γιατί έχει κάνει μόνο 3 προπονήσεις. Αν δεν παίξει ο Μπλάνκο, θα παίξει ο Μαντούκας μαζί με τον Λύμπε μπροστά

 

Αυτά βλέπω κιεγώ για τα κόκκαλα μεγάλων ονομάτων και τρελαίνομαι! Και συμφωνώ μαζί σου! Και βέβαια τον ευχαριστώ τον Ντέμη για οτι καλό έχει κάνει! Αλλά ΑΕΚ είναι μεγάλη ομάδα! Με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.... Ας την δούμε και μεγάλη λοιπόν! Ήρθε η ώρα!

Λοιπόν, στάση στο Ηράκλειο για καφέ απο Εverest (γιατί ο καφές στο οακα είναι νερομπουρμπούλι) και ραντεβού στο γήπεδο! Όσο για τον γκολεαδόρ μάλλον αλλαγή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι αν στη θέση του Λυμπερόπουλου μπει ένας πιο φορτσάτος φορ, έστω από αυτούς που έχουμε, ότι θα πάει πολύ καλύτερα μπροστά; σα να παίζουμε με 10 είμαστε. Και πλέον ούτε τα κρίσιμα-δύσκολα γκολ δε βάζει που έβαζε μέχρι πέρσι.

 

Μέχρι και ο... αναντικατάστατος αρουαμπαρένα βγήκε. Ας βγει και ο Λύμπε λίγο να παίξει κανάς άλλος, δε θα πάθει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είσαι ο μόνος που το πιστεύεις αυτό! Ακόμα και η μικρός ο παυλής για μένα σε τέτοια ματσάκια μπορει να παίξει καλύτερα! Εξάλλου για να κερδίσεις τους βοιωτούς δε χρειάζεσαι την εμπειρία του Λύμπε! Είναι και ντεφορμε, είναι και λίγο άτυχος.. Όλα μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι αν στη θέση του Λυμπερόπουλου μπει ένας πιο φορτσάτος φορ, έστω από αυτούς που έχουμε, ότι θα πάει πολύ καλύτερα μπροστά; σα να παίζουμε με 10 είμαστε. Και πλέον ούτε τα κρίσιμα-δύσκολα γκολ δε βάζει που έβαζε μέχρι πέρσι.

 

Μέχρι και ο... αναντικατάστατος αρουαμπαρένα βγήκε. Ας βγει και ο Λύμπε λίγο να παίξει κανάς άλλος, δε θα πάθει τίποτα.

 

Όχι δεν είσαι ο μόνος, όλος ο κόσμος το λέει...

Σήμερα μας έσπασε τα νεύρα...

 

Με εξαίρεση την φάση στο γκολ του Μπλάνκο, όλα τα λάθη από αυτόν ξεκινούσαν.

Καλά για τις ευκαιρίες που έχασε, δεν το συζητάμε.

 

Ακόμα και στο πρώτο γκολ-ασίστ που έδωσε στον Ριβάλντο, έγιναν 2 κόντρες και από τύχη η μπάλα παρέμεινε στην κατοχή του.

 

*****************

 

Ο Παυλής, μην τον ματιάσουμε, δείχνει πολύ καλά χαρακτηριστικά.

Αξίζει να πάρει παραπάνω χρόνο συμμετοχής, αν μη τι άλλο, τις ευκαιρίες που του έχει δώσει μέχρι τώρα ο Φερρέρ, τις έχει αρπάξει από τα μαλλιά. :-)

 

Επίσης να αναφέρουμε πως ο Ριβάλντο όσο πάει και ανεβάζει στροφές, και σήμερα πάλι έβγαλε το φίδι από την τρύπα.

Όσοι θυμούνται και έχουν παρατηρήσει τα περσινά παιχνίδια του Ολυμπιακού, τέτοια εποχή πάλι φόρτσαρε ο Ριβάλντο. ;)

 

Να έχουμε καλά και το ''διαόλι'' που πήραμε φέτος για δεξί μπακ, και δεν έχει αφήσει αντίπαλο αμυντικό χωρίς κάρτα! :lol:

 

Επίσης απογοητευτικός ήταν (για μια ακόμη φορά) ο Λαγός.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι του συνέβει μετά τον τραυματισμό του...

Ξέχασε να παίζει μπάλα?

Τον θυμάστε στον Ηρακλή πώς ''πέταγε''?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δε του πιάνει σχεδόν τίποτα και αυτό είναι πολύ εκνευριστικό. Οι επιθετικοί επηρεάζονται πάρα πολύ από τη ψυχολογία και ο Λύμπε εκτός από ντεφορμέ είναι σίγουρα και ιδιαίτερα πεσμένος και αγχωμένος από το κακό του ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Το θέμα είναι πως τον χρειάζεται η ομάδα πολύ για τη πολύ κρίσιμη συνέχεια του πρωταθλήματος για αυτό μάλλον και ο Ισπανός επιμένει τόσο σε αυτόν, ελπίζει δηλ ότι με τα συνεχή παιχνίδια θα μπορέσει να ανέβει όπως έγινε και με το Ρίμπο. Καλός ο Παυλής και πρέπει να παίζει πιο συχνά αλλά αν θέλουμε πρωτάθλημα χρειαζόμαστε το καλό Λύμπε. Κατά τα άλλα σήμερα μου άρεσε αρκετά ο Ενσαλίβα ο οποίος κάλυπτε και το κενό του Τόζερ που ήταν ανύπαρκτος (μεγάλη απογοήτευση φέτος αυτός γμτ). Μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί και αυτός δεν έχει δώσει ακόμα αυτά που μπορεί και παίζει σε μια θέση που έχουμε μεγάλη ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λαγός για μένα δεν ήταν τόσο κακός... Νομίζω έχει βελτιωθεί αρκετά από τότε που επανήλθε. Είχε κινησούλες καλές συνεργάστηκε καλά με το Μαντούκα και έδειξε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο. Βέβαια έχει δουλειά ακόμα αφού κάνει εύκολα το λάθος. Νομίζω ότι και αυτού το πρόβλημα είναι περισσότερο ψυχολογικό αφού ο τραυματισμός του το κράτησε ένα χρόνο κοντά έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λαγός σιγά σιγά βρίσκει τα πατήματα του και ανεβαίνει. Ο Ρίμπο εχθές έκανε τα απαραίτητα και δεν ζάλιζε την μπάλα εξ ου και η καλή του απόδοση. Ο Μαντούκας έχει καταντήσει κουραστικός. Για τον Λύμπε τι να πώ... Απλά δεν του βγαίνει τίποτα στο παιχνίδι και σίγουρα δεν έχει και καλή ψυχολογία. Ίσως αυτός είναι ο λόγος που τον χρησιμοποιεί ο Φερέρ. Μπας και αρχίσει τις καλές εμφανίσεις και πάρει τα πάνω του! Κορυφαίος ο Σωκράτης, ψαρομένος (φυσιολογικά) αλλά καλός ο Ταχτσίδης. Ο Παυλής έχει στόφα παιχτούρας, και ο Ζορό είναι παντού και πάντα! Εντύπωση μου έκανε ο Ράμος (άλλη παιχτούρα απο εκεί), ο οποίος συνέχισε να τρέχει σαν δαιμονισμένος μέχρι το 90'.

Κατά τα άλλα όλα καλά εκτός από δύο πράγματα που ήταν τα στραβά της υπόθεσης. 1ον Άργησε να μπει στο παιχνίδι η ομάδα και 2ον Άργησα να ξεκινήσω για ΟΑΚΑ και αναγκάστηκα να πάρω το νερομπούλι που ονομάζουν καφέ έξω από το γήπεδο!!:-)

Τελικά ολίγον κράξιμο ήθελαν τα παιδιά για να παίξουν λίγη μπαλίτσα!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγώ συμφωνώ οτι ο Λαγός ανεβαίνει.

 

Αν μη τι άλλο, άφησε έξω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον απαράδεκτο τον αρουαμπαρένα που κόντεψε να με κάνει να ξεχάσω το ποδόσφαιρο που ήξερα. Νομίζω ότι από ματς σε ματς βελτιώνεται. Δεν έχει τη "σπιρτάδα" που είχε παλιά, αλλά νομίζω φαίνεται ότι το κατέχει το τόπι, και αν παίξει σε μερικά ματς ακόμα, θα επανέλθει στην παλιά του φόρμα.

 

Για το κράξιμο, εγώ έτσι πιστεύω ότι πρέπει νάναι η σχέση του κόσμου με την ομάδα. Όταν παίζει μπάλα να χειροκροτείται, όταν δεν παίζει να σφυρίζεται. Δεν είπαμε να γίνονται υπερβολές (πχ να τους βρίζουν), αλλά και λίγο σφύριγμα μέσα στα πλαίσια του αθλήματος είναι.

 

Παλιότερες εποχές όταν η ΑΕΚ σφυριζόταν από τον κόσμο της, έβγαζε τρελό εγωισμό και έπαιζε μπαλάρα (θυμάμαι πχ ένα ματς με τον πανσερραϊκό νομίζω ήταν στη φιλαδέλφεια που ισοφαρίσαμε με γκολ του καραγκιοζόπουλου). Όσο ο κόσμος δείχνει ότι είναι ώριμος και ξέρει να αξιολογεί, τότε οι παίχτες σίγουρα θα ανταποκρίνονται καλύτερα.

 

Όσο βέβαια ο κόσμος κάνει καφριλίκια (στα οποία έχουμε την πρώτη θέση τα τελευταία χρόνια δυστυχώς), και η ομάδα δε μπορεί να ανταποκριθεί στο αν τη σφυράει ή την επιδοκιμάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου φίλε Aragorn. Θα πρέπει να αποφεύγονται οι υπερβολές και στις επευφημίες και στο κράξιμο.

 

Άντε και μια είδηση επί του πιεστηρίου:

 

Σε διαπραγματεύσεις με τον Μοχάμεντ Καλόν βρίσκεται η ΑΕΚ, όπως μετέδωσε πρώτος ο SuperΣΠΟΡ FM 94,6. Ο παίκτης βρίσκεται στην Ελλάδα και εάν όλα κυλήσουν ομαλά θα ενισχύσει τη γραμμή κρούσης του συλλόγου.

 

πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό είχε έρθει ο μάνατζερ του και είχαν συζητήσει με την ΠΑΕ αλλά νεότερα δεν έμαθα. Πάντως θα είναι κρίμα να μην τον κρατήσουμε. Νομίζω 900.000 ευρώ ζητάει η Κολόν σαντα φε. Ο Καλόν αν θυμάμαι καλά ήταν στην Ιντερ. Γνωρίζει κανείς που παίζει,αν παίζει, τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...