Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιοι ξοδεύουν και δυναμώνουν? :rolleyes:

 

Κάποιος έχει πάρει τον Μπελούσι, έκλεισε τον Γκαλίτσιο και περιμένει τον Αλμιρόν. Δεν σημαίνει ότι θα βγουν και θα βοηθήσουν όλοι και αμέσως....αλλά ναι κάποιος ξοδεύει περίπου 7,5 εκατομ ? για τον Μπελούσι και κάποιος κηνυγάει δανεικούς στα 100 χιλιάρικα (for whom the bell tolls?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Χμ. Βεβαίως αυτός που κηνυγάει τους δανεικούς στα 100 χιλιάρικα, μέχρι πρόπερσι ήταν για χρεωκοπία και Δ' εθνική.

 

Ή τα ξεχάσαμε κιόλας αυτά, και ξαφνικά είναι σα να μη συνέβησαν ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπορεις να πεις οτι θες ο βασσαρας ειναι ο καλυτερος διαιτητης που υπαρχει αυτην την στιγμη

 

:shock: :lol: :-)

 

ο Βασσάρας είναι μακραν ο πιο υπερεκτιμημένος διαιτητής, και πολύ συχνά αποδεικνύει και ο ίδιος την ανικανότητά του... (τα έχει θαλασσώσει μπόλικες φορές, εντός και εκτός συνόρων)...

 

καλά άμα φυσσάει κιόλας και απειλείται η ''κόμη'' του, άστα να παν Αλεχάν....

 

πάντως κακά τα ψέμματα, οι ανικανότητες της ομάδας μου με προβληματίζουν πολύ περισσότερο, από τον κάθε Βασσάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορθώς ομιλείς αν και καθήμενος.

 

Και αυτή τη φορά δεν είδα τον Φερέρ να βγει να μιλήσει για τα... μπάτζετ της ομάδας του και του Αστέρα.

 

Έχει πέσει πολύ στην αντίληψή μου ο Ισπανός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ. Βεβαίως αυτός που κηνυγάει τους δανεικούς στα 100 χιλιάρικα, μέχρι πρόπερσι ήταν για χρεωκοπία και Δ' εθνική.

 

Ή τα ξεχάσαμε κιόλας αυτά, και ξαφνικά είναι σα να μη συνέβησαν ποτέ;

 

Tο ξεχάσαμε! Τέλος αυτά! Οτι έκανε έκανε και τον ευχαριστούμε! Αν δε μπορεί αλλό ξέρει τι πρέπει να κάνει! Και οχι να μας κοροιδεύει!Δε θα μένουμε εκεί πάντα! Αν το πάμε έτσι και άλλα 15 χρόνια να περάσουν, θα λέμε στα παιδιά μας "δε πειράζει που ο πρόεδρος δε παίρνει πρωτάθλημα. Πρίν 20 χρόνια μας είχε ξελασπώσει!" Και θα μασ απαντάνε τα παιδιά "τι λές τώρα ρε πατέρα! Σοβαρά? Πότε τοχε κάνει αυτό?"

Τέλος λοιπόν οι ευχαριστίες!

 

 

Ορθώς ομιλείς αν και καθήμενος.

 

Και αυτή τη φορά δεν είδα τον Φερέρ να βγει να μιλήσει για τα... μπάτζετ της ομάδας του και του Αστέρα.

 

Έχει πέσει πολύ στην αντίληψή μου ο Ισπανός...

 

Όσο για τον φερέρ... Ο γέρος δεν έχει ιδέα! Για μένα δεν έχει προσφέρει τίποτα στην ομάδα! Και αν θέλει κανείς μπορώ να γίνω πιο σαφής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ξεχάσαμε! Τέλος αυτά! Οτι έκανε έκανε και τον ευχαριστούμε! Αν δε μπορεί αλλό ξέρει τι πρέπει να κάνει! Και οχι να μας κοροιδεύει!Δε θα μένουμε εκεί πάντα! Αν το πάμε έτσι και άλλα 15 χρόνια να περάσουν, θα λέμε στα παιδιά μας "δε πειράζει που ο πρόεδρος δε παίρνει πρωτάθλημα. Πρίν 20 χρόνια μας είχε ξελασπώσει!" Και θα μασ απαντάνε τα παιδιά "τι λές τώρα ρε πατέρα! Σοβαρά? Πότε τοχε κάνει αυτό?"

Τέλος λοιπόν οι ευχαριστίες!

 

 

μάλιστα..λύσεις παρακαλώ!

 

να γυρίσει ο ''τίγρης''? - ο άνθρωπος του ενός εκατομυρίου? (τον θυμάστε)? - ο φυλακόβιος - οι πολυεθνικές ή κάνας Άραβας μεγιστάνας να πάρει την ομάδα?:rolleyes:

 

 

 

Όσο για τον φερέρ... Ο γέρος δεν έχει ιδέα! Για μένα δεν έχει προσφέρει τίποτα στην ομάδα! Και αν θέλει κανείς μπορώ να γίνω πιο σαφής!

 

 

για γίνε πιο σαφής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβανω γιατι μια λυση Μελισσανιδη ειναι κακη;μπορεις να εξηγησης αν θες το γιατι;δηλ ειναι δεδομενο οτι οταν φυγει ο ντεμης θα αναλαβει ξανα ψωμιαδης κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα..λύσεις παρακαλώ!

να γυρίσει ο ''τίγρης''? - ο άνθρωπος του ενός εκατομυρίου? (τον θυμάστε)? - ο φυλακόβιος - οι πολυεθνικές ή κάνας Άραβας μεγιστάνας να πάρει την ομάδα?:rolleyes:

 

για γίνε πιο σαφής...

 

Εγώ θα βρώ λύσεις? Εγώ πληρώνω! παίρνω τα εισητήρια, τις aekdiners την αεκ telephony και τρέχω στα οακα.... Στο οακα!!! Ύμαρτον!!!

Και αλήθεια γιατί είναι κακή λύση ο Τίγρης? Μήπως την τελευταία μας χαρά μας την έδωσε αυτός?

Όσο για το γέρο, δε σε πάω πολύ μακρία! Διώχνει Ίβιτς γιατι θέλει λέει να έχει αυτός τον πρώτο λόγο στις μεταγραφές! Καλά ως εκεί! (Ή μήπως για να παίρνει τις μίζες απο τους manager?) Διώχνει bruno (τον καλύτερό μας αμυντικό εδώ και καιρό) και φέρνει ζεράλντο. Α και ασκάρατε! Το ξέχασα! Ότι ματς έχουμε χάσει, το έχει χάσει αυτός! Μπάλα της προκοπής δε παίζουμε! Έναν παίχτη της προκοπής που έφεραν(Ριβάλντο) τον βάζει δεξί extreme! Σε λίγο θα τον δούμε και τερματοφύλακα! Ο blanco δε του κάνει!

Ακόμα και μια νίκη που κάναμε με milan, που μερικοί μου λένε οτι ο Φερερ την έκανε πράξη, αν δεν είχαμε τον Σορεντίνο (που στην θέση του ο γέρος έφερε τον Μορέτο) θα είχαμε εισπράξει! 4 γκολάκια! Πιστευω εχω αρκετά επιχειρήματα για να στηρίξω την άποψή μου οτι δεν έχει προσφέρει τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα βρώ λύσεις? Εγώ πληρώνω! παίρνω τα εισητήρια, τις aekdiners την αεκ telephony και τρέχω στα οακα.... Στο οακα!!! Ύμαρτον!!!

Και αλήθεια γιατί είναι κακή λύση ο Τίγρης? Μήπως την τελευταία μας χαρά μας την έδωσε αυτός?

 

Και εγώ πληρώνω, και όλοι μας.

Η κριτική καλή είναι,(και δικαίωμα του καθενός μας), αλλά αν δεν έχεις και λύσεις να προτείνεις, είναι μία τρύπα στο νερό...

 

Όλοι ξέρουν να (κατα)κρίνουν, αλλά δυστυχώς πολύ λίγοι δίνουν λύσεις..

Και ο Ντέμης είναι από αυτούς που δίνουν λύσεις, και αν δεν είχαμε αυτήν την καταραμένη αρρώστια, ''αλτσχάιμερ'', (δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά σε μία μεγάλη μερίδα Ελλήνων οπαδών), θα θυμόμασταν ποιος μπήκε μπροστά για να μην πέσει η ομάδα Δ' εθνική.

Επίσης θα θυμόμασταν ότι ο ''τίγρης'' είχε κρυφτεί κάτω από το κρεββάτι!

 

Όσο για το γέρο, δε σε πάω πολύ μακρία! Διώχνει Ίβιτς γιατι θέλει λέει να έχει αυτός τον πρώτο λόγο στις μεταγραφές! Καλά ως εκεί! (Ή μήπως για να παίρνει τις μίζες απο τους manager?)

Aυτό ακόμα και σε καφενειακού επιπέδου συζήτηση, θα ακουγόταν αστείο...

 

Διώχνει bruno (τον καλύτερό μας αμυντικό εδώ και καιρό) και φέρνει ζεράλντο. Α και ασκάρατε!

Δεν θεωρώ τον Ζεράλντο αποτυχημένη μεταγραφή.

Μάλιστα πιστεύω πως στο ψηλό παιχνίδι είναι καλύτερος του Τσιρίλο.

 

Το ξέχασα! Ότι ματς έχουμε χάσει, το έχει χάσει αυτός! Μπάλα της προκοπής δε παίζουμε! Έναν παίχτη της προκοπής που έφεραν(Ριβάλντο) τον βάζει δεξί extreme! Σε λίγο θα τον δούμε και τερματοφύλακα! Ο blanco δε του κάνει!

Ούτε εγώ συμφωνώ με πολλές από τις επιλογές του, αλλά σίγουρα αυτός ξέρει περισσότερα και από εσένα και από εμένα.

Από προπονητές εξέδρας άλλο τίποτα...

Η λογική λέει πως τον αφήνουμε να ολοκληρώσει αυτά που έχει στο μυαλό του, και κρίνουμε στο τέλος...

Η γκρίνια δεν μόνο κακό μπορεί να αποφέρει..;)

 

Ακόμα και μια νίκη που κάναμε με milan, που μερικοί μου λένε οτι ο Φερερ την έκανε πράξη, αν δεν είχαμε τον Σορεντίνο (που στην θέση του ο γέρος έφερε τον Μορέτο) θα είχαμε εισπράξει! 4 γκολάκια! Πιστευω εχω αρκετά επιχειρήματα για να στηρίξω την άποψή μου οτι δεν έχει προσφέρει τίποτα!

 

Τι πάει να πει αν δεν είχαμε τον Σορρεντίνο?

Με την ίδια λογική, αν η Μίλαν δεν είχε τον Ινζάγκι, δεν θα είχε κάνει ευκαιρία...

Επίσης αν δεν είχε τον Ντίντα, που προσωπικά πιστεύω πως έκανε την απόκρουση της χρονιάς του στην φάση με τον Σέζαρ, και τραυματίστηκε κιόλας, θα της είχαμε βάλει κι άλλο γκολ...:rolleyes:

 

Πιστεύω πως καταλαβαίνεις πως αν συνεχίζουμε να κουβεντιάζουμε υποθετικά, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα καταλήξουμε πουθενά...

 

Επίσης, επειδή βλέπω πως η μνήμη σου είναι λίγο επιλεκτική, θα σου θυμίσω κάποιες μεταγραφές επί Φερρέρ(Α) και επί Ίβιτς(Β)...

 

Α. Έντσον Ράμος

Β. Παουτάσο...

 

Α. Αρουαμπαρένα

Β. Μάλμπασα? :lol:

 

Α. Μανού

Β. Λάκης

 

Α. Μαντούκα

Β. Ζούλιο Σέζαρ

 

Α. Μπλάνκο

Β. Καπετάνο...

 

Μεταγραφές που δεν πετυχαίνουν, ή δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα είναι μέσα στο πρόγραμμα. ;)

 

Υ.Γ (απορίες)

1. Αποκαλούσες τον Φερρέρ και όταν ήρθε ''γέρο''?

2. Αποκαλείς και τον Αρσέν Βενγκέρ ''γέρο''?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε προϊστορία σε τέτοιες κωλοτούμπες. Ο "δικός μας άνθρωπος" έγινε "κοντός", ο πρίγκηπας έγινε "βάτραχος" και προδότης, ο ισπανός έγινε "γέρος" κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, εντάξει, δεν νομίζω ότι αυτό είναι φαινόμενο που συναντάται αποκλειστικά στην φυλή των αεκτσήδων. Έτσι είναι η φάρα του έλληνα, γενικότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, εντάξει, δεν νομίζω ότι αυτό είναι φαινόμενο που συναντάται αποκλειστικά στην φυλή των αεκτσήδων. Έτσι είναι η φάρα του έλληνα, γενικότερα...

 

νοοτροπία.. ναι.

 

αλλά αυτό σε καμμία περίπτωση δεν είναι δικαιολογία για να διαιωνίζουμε την μλκ που μας δέρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, συμφωνώ. Παρ' όλα αυτά, εν μέρει είναι υγειές να μπορείς να κρίνεις, ακόμα και αυτόν που είχες σαν θεό, και να τον κράξεις αν χρειαστεί. Ακόμα και να τον σουτάρεις. Βασική προϋπόθεση η ωριμότητα σκέψης και το καλοπροαίρετο του πράγματος... Και, μεταξύ μας, ο παππούλης αν την βγάλει έτσι την χρονιά, από εμένα είναι για σουτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πληρώνω, και όλοι μας.

Η κριτική καλή είναι,(και δικαίωμα του καθενός μας), αλλά αν δεν έχεις και λύσεις να προτείνεις, είναι μία τρύπα στο νερό...

 

Όλοι ξέρουν να (κατα)κρίνουν, αλλά δυστυχώς πολύ λίγοι δίνουν λύσεις..

Και ο Ντέμης είναι από αυτούς που δίνουν λύσεις, και αν δεν είχαμε αυτήν την καταραμένη αρρώστια, ''αλτσχάιμερ'', (δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά σε μία μεγάλη μερίδα Ελλήνων οπαδών), θα θυμόμασταν ποιος μπήκε μπροστά για να μην πέσει η ομάδα Δ' εθνική.

Επίσης θα θυμόμασταν ότι ο ''τίγρης'' είχε κρυφτεί κάτω από το κρεββάτι!

 

 

Aυτό ακόμα και σε καφενειακού επιπέδου συζήτηση, θα ακουγόταν αστείο...

 

 

Δεν θεωρώ τον Ζεράλντο αποτυχημένη μεταγραφή.

Μάλιστα πιστεύω πως στο ψηλό παιχνίδι είναι καλύτερος του Τσιρίλο.

 

 

Ούτε εγώ συμφωνώ με πολλές από τις επιλογές του, αλλά σίγουρα αυτός ξέρει περισσότερα και από εσένα και από εμένα.

Από προπονητές εξέδρας άλλο τίποτα...

Η λογική λέει πως τον αφήνουμε να ολοκληρώσει αυτά που έχει στο μυαλό του, και κρίνουμε στο τέλος...

Η γκρίνια δεν μόνο κακό μπορεί να αποφέρει..;)

 

 

 

Τι πάει να πει αν δεν είχαμε τον Σορρεντίνο?

Με την ίδια λογική, αν η Μίλαν δεν είχε τον Ινζάγκι, δεν θα είχε κάνει ευκαιρία...

Επίσης αν δεν είχε τον Ντίντα, που προσωπικά πιστεύω πως έκανε την απόκρουση της χρονιάς του στην φάση με τον Σέζαρ, και τραυματίστηκε κιόλας, θα της είχαμε βάλει κι άλλο γκολ...:rolleyes:

 

Πιστεύω πως καταλαβαίνεις πως αν συνεχίζουμε να κουβεντιάζουμε υποθετικά, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα καταλήξουμε πουθενά...

 

Επίσης, επειδή βλέπω πως η μνήμη σου είναι λίγο επιλεκτική, θα σου θυμίσω κάποιες μεταγραφές επί Φερρέρ(Α) και επί Ίβιτς(Β)...

 

Α. Έντσον Ράμος

Β. Παουτάσο...

 

Α. Αρουαμπαρένα

Β. Μάλμπασα? :lol:

 

Α. Μανού

Β. Λάκης

 

Α. Μαντούκα

Β. Ζούλιο Σέζαρ

 

Α. Μπλάνκο

Β. Καπετάνο...

 

Μεταγραφές που δεν πετυχαίνουν, ή δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα είναι μέσα στο πρόγραμμα. ;)

 

Υ.Γ (απορίες)

1. Αποκαλούσες τον Φερρέρ και όταν ήρθε ''γέρο''?

2. Αποκαλείς και τον Αρσέν Βενγκέρ ''γέρο''?

 

Καλά έθιξες το θέμα των μεταγραφών! Αλλά και που ήρθε μανού και Blanco τι έγινε? Παίζουν?

Ο ζεράλντο καλύτερος του Τσιρίλο.... Αυτό φτάνει για να κρίνω όλα τα υπόλοιπα που έχεις αναφέρει!

Τόση κοροιδία όμως και δε το παραδέχεται κανείς! Ένα απλό παράδειγμα θα σου φέρω! Τίποτα άλλο! Ο κοντός, α συγνώμη αν τον προσβάλω. Ο Κος Νικολαϊδης λοιπόν κάποτε είπε:

http://www.youtube.com/watch?v=bFgyG0X-EpU&feature=related

Απάντηση λοιπόν προς όλους για το ποιοι είναι οι κωλοτούμπες!

Όσο για τις λύσεις, αν εγώ πηγαίνω σε ενα θέατρο και κάτι δε παέι καλα με τουσ προταγωνιστές, δε θα ψάξω εγω να βρώ λύση! Εξάλλου έτσι έχει καταντήσει το θέαμα στο οακα! Θέατρο! Και δε το λέω με την κακή έννοια! Οπότε δε με νοιάζει ποιός θα βρεί λύσεις! Εγώ θέλω το πρωτάθλημα! Τέλος. 14 χρόνια κοροιδίας είναι πολλα!

Α και για το αλτζχάιμερ, δε το παίρνω προσωπικά! Εξάλλου σε αυτή την μερίδα μάλλον ανήκω! Αλλά.... Το οτι μπήκε μπροστά δε πάει να πεί οτι δε βγάζει! Οτι δε τρώει και αυτός όπως όλοι οι πρόεδροι άλλων ομάδων! Σιγα μη τον λυπηθούμε κιόλας τον καημένο που στέρησε το κότερο της γυναίκας του για να σώσει την αεκ!

Δε ξεχνάμε λοιπόν τι έκανε! Και το ξαναείπα οτι όλοι τον ευχαριστούμε για αυτά! Αλλα τι γίνεται απο εδω και πέρα?

Και ο Μελισσανίδης κρύφτηκε! Συμφωνώ! Αλλα δε ξεχνάω ποιός μου έδωσε την τελευταία μου χαρα!!!

Όταν ήρθε ο φερέρ δε τον αποκαλούσα γέρο! Γιατί δεν τον ήξερα! Τώρα τον έμαθα....

Α αυτό για τον ΒενΓκερ ήταν σύγκριση με τον δικό μας? :-D

Anyway!

Τέλος και το πρωτάθλημα να πάρουμε, εγώ αυτα θα τα πιστευώ!

Όπως βλέπετε δε γίνεται αυτή η συζήτηση εδώ! Αν θέλετε κανονίζουμε τα αέκια του forum ενα meeting και τσακονόμαστε με την ησυχία μας! :-D Πλάκα κάνω! δε πρόκειται να τσακωθούμε! Απλά είμαι σίγουρος οτι θάχουμε πολλά να πούμε! Δεν είναι κακό να εκφράζουμε τις απόψεις μασ! Έστω και αν είμαστε οι πι οαπαιτητικοί φίλαθλοι! Η οι πιο στερημένοι να το πω! χεχεχε

 

Δε σχολιάζω άλλο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...