Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει ρε παιδιά δεν τρέφουμε αυταπάτες πως έχουμε ποιοτικό ποδόσφαιρο και αξιοκρατικό πρωτάθλημα, αλλά και αυτές οι θεωρίες με τις μυστικές συνωμοσίες Ντέμη-Ζαγόρ-Σάντος κλπ. μου φαίνονται τουλάχιστον ακραίες...

 

το ότι δεν κατέβηκε ο ΠΑΟΚ να το χτυπήσει φάνηκε μάλλον επειδή απλά δεν μπορούσε να το χτυπήσει, ενώ αν σκεφτούμε την φάση που ο έχασε ο Βρύζας στο Β' ημίχρονο και ενώ το παιχνίδι ήταν 1-0, δεν νομίζω πως σκέφτηκε συνωμοσίες και συμφέροντα και πέταξε την μπάλα έξω...

 

έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον, αλλιώς, κακώς καθόμαστε και φράφουμε τέτοια ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

"Στημένο ήταν το ματσάκι, όπως στημένο ήταν και του βάζελου με τον ΠΑΟΚ το 2004 επί Αναστασιάδη!!!!

 

ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ μέσα στην σαπίλα και την βρωμιά!!!!

 

Μια είναι η καθαρή ομάδα. Αυτή με έμβλημα τον δαφνοστεφανομένο έφηβο."

 

Ορμώμενος από τις απαντήσεις ορισμένων είπα να συνεχίσω το ανέκδοτο που ξεκίνησε χτες ο Πετράκης. Μα τι θράσος έχει αυτό το παιδί παπαπα....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη...θα χαρείτε αν χάσει το πρωτάθλημα ο ολυμπιακός και το πάρει η αεκ ? Τόσο κακό σας έχει κάνει ο ζαγοράκης ??

Φίλε μου ακόμα να το καταλάβεις?? Κανένας Ζαγοράκης δεν έχει κάνει κακό. Ο Ολυμπιακός τους έχει κάνει κακό. Όσα δεν φτάνει η αλεπού εύχεται σε μια άλλη αλεπού να τα φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά και αυτές οι θεωρίες με τις μυστικές συνωμοσίες Ντέμη-Ζαγόρ-Σάντος κλπ. μου φαίνονται τουλάχιστον ακραίες...
ακραίες.. εμένα πάλι μου φαίνονται πολύ νορμάλ..

αν θεωρήσουμε ότι έχουμε να κάνουμε με δύο προέδρους ίδιας γενιάς, φιλοσοφίας, πρωην συμπαίχτες,

που ο ένας θα θελε να χει σύμμαχο τον άλλο περισσότερο απτο ναχει υποχρέωση σε μια από τις δυο μεγάλες οικογένειες του ποδοσφαιρου..

καταλαβαίνεις πως το βλέπω? ότι αυτοί οι δύο μπορούν να κάνουν ένα ωραίο αντίπαλο δέος στους δυο μεγαλοκαρχαρίες που είδαμε που οδηγήσαν το ποδόσφαιρο..

οπότε το να πουνε "χαλαρά παιδιά" στα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ, μην έχουμε και τπτ τραυματισμούς γιορτάρες μέρες, συν τις απουσίες κτλ ε δε θέλει και πολύ..

ειδικά αν έχουν συμπεριλάβει και ανταλλάγματα τύπου σεζαρ, το οποίο ακούγεται πάρα πολύ απο χθες βράδυ..

στο κάτω κάτω για το ΠΑΟΚ μιλώντας, φέτος προσπαθεί να ξαναπατήσει στα πόδια του, οπότε το να χτυπήσει ένα τέτοιο ματς που μάλλον δε μπορεί πάρει, καλύτερα να διεκδικήσει οποιοδήποτε άλλο παράπλευρο κέρδος από την ΑΕΚ που έχει ήδη πατησει στα πόδια της, έχει δύναμη και προκειμένου να εξασφαλίσει το πρωτάθλημα φέτος μπορεί να δώσει διάφορα..

μου φαίνεται πολύ νορμάλ, ειλικρινά, και δεν είναι κάτι καινούργιο στο ελληνικό ποδόσφαιρο

 

το ότι δεν κατέβηκε ο ΠΑΟΚ να το χτυπήσει φάνηκε μάλλον επειδή απλά δεν μπορούσε να το χτυπήσει,
περίπου συμφωνώ.. όμως αν κατέβαιναν παθιασμένα να διεκδικήσουν ότι μπορούν, με γεωργιάδη και σαλμον 11άδα, το σίγουρο είναι ότι δε θα είχες την ίδια ευκολία γιατο παιχνίδι (εξάλλου δεν έπαιξες μπαλάρα χθες), το οποίο συνεπάγεται ενδεχόμενη απώλεια βαθμών και ακόμα χειρότερα τραυματισμούς, κάρτες, μουρμούρα στη κερκίδα κτλ.. παίζει μεγάλο ρόλο πως αντιμετωπίζει το παιχνίδι η κάθε ομάδα είτε πρόκειται για τον λεβαδειακό είτε για τον ΠΑΟΚ ή την ΑΕΚ.. αντιλαμβάνεσαι νομίζω

οπότε αντί να μπουν σε τέτοιες διαδικασίες προτίμησαν τη διπλωματία :-)

και μακάρι να το κάνανε για εμένα

ενώ αν σκεφτούμε την φάση που ο έχασε ο Βρύζας στο Β' ημίχρονο και ενώ το παιχνίδι ήταν 1-0, δεν νομίζω πως σκέφτηκε συνωμοσίες και συμφέροντα και πέταξε την μπάλα έξω...
όποιος έχει παίξει μπάλα ξέρει ότι αυτά δεν γίνονται.. ούτε εγώ υποστηρίζω κάτι τέτοιο φυσικά, αλοίμονο.. :-)
έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον, αλλιώς, κακώς καθόμαστε και φράφουμε τέτοια ώρα...
χαβαλές να γίνεται και κουβεντούλα, σε ήρεμο κλίμα πάντα :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρης Παπάς και Παντελής Καπετάνος φεύγουν, ο Μεντόζα έρχεται. Για να δούμε τι θα δούμε.

 

Ελπίζω να περάσουμε σήμερα από τον Αστέρα. Θα είναι μεγάλη νίκη μιας και οι άλλοι δυο έφαγαν τα μούτρα τους εκεί.

 

Είναι ευκαιρία να μείνουμε στην κορυφή και την επόμενη Κυριακή να ξεφύγουμε ακόμα περισσότερο με ενδεχόμενη ισοπαλία των αιωνίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα..

 

αναμενόμενα και τα σημερινά...

 

πάντως προτιμώ να χάνουμε δίκαια, παρά να κερδίζουμε όπως οι άλλοι δύο αυτήν την αγωνιστική.

 

μία αγωνιστική απάντηση στο κλισέ-

Γιατί δεν πάει ο κόσμος πια στα γήπεδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι οποιος περιμενει κατι παραπανω απο την συγκεκριμενη ομαδα ετσι οπως εχει δημιουργηθει τα τελευταια χρονια μαλλον ματαια περιμενει...

δεν μας αξιζει αυτη η ομαδα και παρολα αυτα ο κοσμος συνεχιζει να στηριζει την διοικηση

μια ομαδα που εχει 13 χρονια χωρις πρωταθλημα δεν επιτρεπεται να χανει σε ΟΛΑ τα σημαντικα παιχνιδια φετος...

ευθυνες εχει και ο προπονητης αλλα την μεγαλυτερη την εχει η διοικηση και συγκεκριμενα ο Ντεμης.με τα ψεματα δεν χτιζονται ομαδες χρειαζονται χρηματα.δηλ οι αλλοι που ξοδευουν και δυναμωνουν την ομαδα τους ειναι χαζοι και εμεις με τα μισα ειμαστε οι μαγκες;

δεν νομιζω....

επισης οι υποσχεσεις για προπονητηριο γηπεδο εχουν μεινει στα λογια εδω και πολυ καιρο...

πρεπει σιγα σιγα να κοιταξουμε ποια θα ειναι η επομενη μερα.η ομαδα πρεπει να ξεφυγει απο την μετριοτητα και ανεβει επιπεδο.και για να γινει αυτο χρειαζονται επενδυσεις.σε ολα τα επιπεδα.ενταξει ο ντεμης προσφερε αυτα που μπορουσε και τον ευχαριστουμε γιατι μπηκε μπροστα οταν χρειαστηκε αλλα νομιζω οτι πλεον οι αδυναμιες και τα λαθη ειναι φανερα.αυτα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ferrer+Zηκος με ολυμπιακο αεκ παλι τους εφταιγε η διαιτησια κ ο ολυμπιακος.

σημερα ferrer+Δελλας....http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/AsterasTr_AEK/182234.html

 

παει να αγγιξει το ονειρο κ χαιρεται Υπερβολικα η αεκ...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι οποιος περιμενει κατι παραπανω απο την συγκεκριμενη ομαδα ετσι οπως εχει δημιουργηθει τα τελευταια χρονια μαλλον ματαια περιμενει...

δεν μας αξιζει αυτη η ομαδα και παρολα αυτα ο κοσμος συνεχιζει να στηριζει την διοικηση

μια ομαδα που εχει 13 χρονια χωρις πρωταθλημα δεν επιτρεπεται να χανει σε ΟΛΑ τα σημαντικα παιχνιδια φετος...

ευθυνες εχει και ο προπονητης αλλα την μεγαλυτερη την εχει η διοικηση και συγκεκριμενα ο Ντεμης.με τα ψεματα δεν χτιζονται ομαδες χρειαζονται χρηματα.δηλ οι αλλοι που ξοδευουν και δυναμωνουν την ομαδα τους ειναι χαζοι και εμεις με τα μισα ειμαστε οι μαγκες;

δεν νομιζω....

επισης οι υποσχεσεις για προπονητηριο γηπεδο εχουν μεινει στα λογια εδω και πολυ καιρο...

πρεπει σιγα σιγα να κοιταξουμε ποια θα ειναι η επομενη μερα.η ομαδα πρεπει να ξεφυγει απο την μετριοτητα και ανεβει επιπεδο.και για να γινει αυτο χρειαζονται επενδυσεις.σε ολα τα επιπεδα.ενταξει ο ντεμης προσφερε αυτα που μπορουσε και τον ευχαριστουμε γιατι μπηκε μπροστα οταν χρειαστηκε αλλα νομιζω οτι πλεον οι αδυναμιες και τα λαθη ειναι φανερα.αυτα:-)

 

Μα η χτεσινή ήττα οφείλεται σε λάθη παιχτών και προπονητή. Η ομάδα αέρα θα πέρναγε από την Τρίπολη, ας όψεται το τραγικό λάθος του Μορέτο και η εμμονή του Φερέρ να αφήνει στον πάγκο τον Γκολεαδόρ. Η ομάδα έχει χτιστεί πάνω στον Ρίμπο, παίζει ο Ρίμπο, παίζει η ΑΕΚ, δεν παίζει ο Ρίμπο το πούλο η ΑΕΚ. Και χτες ο Ρίμπο δεν ήταν καθόλου μα καθόλου καλός. Δεν ξέρω χτες ίσως να αδικηθήκαμε κιόλας, ίσως να έγινε και πέναλτι στην σέντρα από τα δεξιά που κάναμε στο β'΄ημίχρονο αλλά εντάξει δεν βαριέσαι....καλύτερα να μην πάρουμε μια φάση που δεν είναι 100% καθαρή και ας το πληρώσουμε. Λυσάξανε το σαββατοκύριακο βαζελογαύροι στο ραδιόφωνο.... "η αεκ θα περάσει αέρα από Τρίπολη, γιατί ο πρόεδρος του Αστέρα είναι τρελός ΑΕΚτζής, γιατί έχει μετοχές στην ΑΕΚ, γιατί.... γιατί....γιατί....". Τι να κάνουμε όμως εμείς ούτε Αιγάλεω έχουμε, ούτε ΟΦΗ, για 2η ομάδα.... Αχαλίνωτη παπαρολογία!!!! Προτιμώ την ήττα πάντως από το να προσπαθώ να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα. Η ομάδα και πέρσι τέτοια εποχή έπαθε το blackout και μας στοίχισε, ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο και φέτος. Το κυρίως θέμα δεν είναι να έχουμε την αβάντα των κορακιών, αλλά να μην την έχουν οι αντίπαλοι (και η διαιτησία φέτος σφυρίζει Παναθηναϊκό με τα χίλια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι οποιος περιμενει κατι παραπανω απο την συγκεκριμενη ομαδα ετσι οπως εχει δημιουργηθει τα τελευταια χρονια μαλλον ματαια περιμενει...

δεν μας αξιζει αυτη η ομαδα και παρολα αυτα ο κοσμος συνεχιζει να στηριζει την διοικηση

 

ωραία.. και τι προτείνεις να ακολουθήσουμε την νοοτροπία (π.χ) του Παναθηναικού?

να μην πατάμε στο γήπεδο ή να πηγαίνουμε και να τους βρίζουμε?

ένας σημαντικός λόγος που δεν έχουμε πάρει τόσα χρόνια πρωτάθλημα, είναι αυτή η μιζέρια, να-φαγωνόμαστε-μεταξύ-μας, που ευτυχώς έχει περιοριστεί τα τελευταία χρόνια...

 

μια ομαδα που εχει 13 χρονια χωρις πρωταθλημα δεν επιτρεπεται να χανει σε ΟΛΑ τα σημαντικα παιχνιδια φετος...

ευθυνες εχει και ο προπονητης αλλα την μεγαλυτερη την εχει η διοικηση και συγκεκριμενα ο Ντεμης.με τα ψεματα δεν χτιζονται ομαδες χρειαζονται χρηματα.δηλ οι αλλοι που ξοδευουν και δυναμωνουν την ομαδα τους ειναι χαζοι και εμεις με τα μισα ειμαστε οι μαγκες;

δεν νομιζω....

 

ποιοι ξοδεύουν και δυναμώνουν? :rolleyes:

 

επισης οι υποσχεσεις για προπονητηριο γηπεδο εχουν μεινει στα λογια εδω και πολυ καιρο...

έχεις απόλυτο δίκιο, σε αυτό το θέμα έχουμε μείνει πολύ πίσω... :mad:

 

 

πρεπει σιγα σιγα να κοιταξουμε ποια θα ειναι η επομενη μερα.η ομαδα πρεπει να ξεφυγει απο την μετριοτητα και ανεβει επιπεδο.και για να γινει αυτο χρειαζονται επενδυσεις.σε ολα τα επιπεδα.ενταξει ο ντεμης προσφερε αυτα που μπορουσε και τον ευχαριστουμε γιατι μπηκε μπροστα οταν χρειαστηκε αλλα νομιζω οτι πλεον οι αδυναμιες και τα λαθη ειναι φανερα.αυτα:-)

 

ωραία όλα αυτα, αλλά έχω βαρεθεί να τα ακούω...

έχουν συζητηθεί άπειρες φορές, αλλά το τι φταίει, όλοι μπορούν να το καταλάβουν...

 

καμμία λύση δεν ακούω από κανένα, κάτι, π.χ να μας πάρει κάποιος Άραβας και εμάς, και να φέρει τον Μουρίνιο και τον Ντρογκμπά... :rolleyes:

 

ferrer+Zηκος με ολυμπιακο αεκ παλι τους εφταιγε η διαιτησια κ ο ολυμπιακος.

σημερα ferrer+Δελλας....http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/AsterasTr_AEK/182234.html

 

παει να αγγιξει το ονειρο κ χαιρεται Υπερβολικα η αεκ...:P

 

γενικά δεν συμφωνώ με δηλώσεις κατά της διαιτησίας, όταν η ομάδα μου έχει εξόφθαλμα προβλήματα.

 

αλλά

 

''όνειρο'' με ακυρώσεις γκολ των αντιπάλων λόγω ''υπερβολικής φαντασίας'' του επόπτη, και πέναλτυ χμμ, ναι, στο 90' για να μην χαλάσει η γιορτή και η ιστορία, ευχαριστούμε, αλλά δεν θα πάρουμε...

 

σας το χαρίζουμε, και χαιρόμαστε περισσότερο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[offtopic] Μια σκέψη είναι η απαγόρευση των greeklish να εμφανίζεται ως default στο παράθυρο σύνταξης του κειμένου. [/offtopic]

 

Ο Βασάρας πρόσθεσε μια ακόμη μέτρια εμφάνιση στις πολλές που θυμάμαι, ενισχύοντας την απορία μου για το πώς έφτασε να θεωρείται από τους κορυφαίους (αν όχι "ο κορυφαίος") Έλληνες διαιτητές.

 

Όμως, αν αναζητήσει η ΑΕΚ άλλοθι για την ήττα της στο Βασάρα, κακό στον εαυτό της θα κάνει.

 

Η ΑΕΚ πλήρωσε χθες λάθη μηνών. 1) Την αργοπορία της να λύσει το θέμα Σορεντίνο, ενώ το πρόβλημα με τον Ιταλό ήταν παγιωμένο και ευρύτατα γνωστό. 2) Συνέχεια του 1, τις ατυχείς μεταγραφές, που σε ορισμένες περιπτώσεις της στοίχισαν πολλά λεφτά. 3) Το λάθος στήσιμο της ομάδας, σε σχέση με το υλικό της 4) Την αδυναμία του Φερέρ να μάθει από τα λάθη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπορεις να πεις οτι θες ο βασσαρας ειναι ο καλυτερος διαιτητης που υπαρχει αυτην την στιγμη και χτες επεξε την ΑΕΚ καθαρο 50-50.Τωρα αν πουμε οτι ηταν μετριος σε βαθμο μετρησης τοτε ολοι οι υπολειποι διαιτητες ειναι κατω της αισχροτητας στον πατο εκει που δεν υπαρχει πιο κατω λαμβανωντας και τις σφαγες που εγιναν αυτην την αγωνιστικη ΠΑΟ-Απ.καλαμαριας Ηρακλης - ΟΦΣΠ ΟΦΗ - ΑΡΗΣ.Εγω Παοκ ειμαι δεν λεω χτες δεν ειχαμε παραπονα απο τον διαιτητη μαλλον γιατι δεν ενδιαφερονταν οι ομαδες τις αθηνας για το αποτελεσμα και δεν βαλανε το χερακι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...