Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι όπως παίζει η ομάδα τώρα και με δεδομένο ότι φέτος οι Ισπανοί μας κερνάνε δεν μας βλέπω καλά.... Τώρα θα μου πεις μπορούσε να σου έβγαινε η Bayern.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πάντως αν παίξουμε όπως χθες, δεν έχουμε τύχη...

από τα χειρότερα παιχνίδια που θυμάμαι με τον Φερρέρ στον πάγκο.

 

αν περάσουμε την Κυριακή από Εργοτέλη, νομίζω πως η διακοπή θα ευνοήσει την ομάδα..

 

μπορεί η ΑΕΚ φέτος να έχει πιο ''ποιοτικό'' και μεγάλο ρόστερ, αλλά πολλοί από τους περσινούς παίζουν στην σκιά του εαυτού τους.

 

Ακόμα δεν έχουμε δει μεγάλα παιχνίδια από παίχτες ''βαρόμετρα'', και πιστεύω πως θα αλλάξει αυτό στην συνέχεια.

 

Επίσης ελπίζω πως θα βρει ο Ισπανός ορθολογικό τρόπο να τους χωρέσει σωστά στην εντεκάδα.. Κακά τα ψέμματα, ούτε ο Ριβάλντο μπορεί να παίξει δεξιά, ούτε ο Λαγός αριστερό μπακ.

 

Πάντως το μόνο που δεν μπορούμε να χρεώσουμε στον Φερρέρ, είναι πως είναι απόλυτος.

Σχεδόν σε κάθε αγώνα, διορθώνει τις ''κακοτοπιές'' στο ιμίχρονο.

 

Μένει να τις διωρθώσει πριν μπει η ομάδα στο χόρτο...

 

Το μέλλον θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, η κλήρωση είναι ως και πολύ καλή για την αεκ. Αν δηλαδή ο ομάδα σοβαρευτεί και παίξει την μπάλα που (θεωρητικά) μπορεί να παίξει, μπορεί να παλέψει τόσο την χεταφα, όσο και τον νικητή του μπενφίκα - νυρεμβέργη. Δεν μας έπεσαν και τίποτα μεγαθήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή για ποιο πράγμα; Νομίζω ο Ισπανός έχει ήδη ένα σεβαστό χρονικό διάστημα στην ομάδα ώστε να μπορούμε να τον κρίνουμε. Τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά άσχημα, η ομάδα δε δείχνει να βελτιώνεται σε καμία περίπτωση, τι υπομονή να γίνει; δεν είναι 2 μήνες στην ομάδα ο κόουτς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τον κρίνουμε ναι..

να τον καταδικάζουμε όχι..

 

και σε αυτό το σεβαστό διάστημα μην ξεχνάμε και αυτά που έχει προσφέρει.

τα εξαιρετικά άσχημα αποτελέσματα έχουν έρθει μόνο στα derby.

τις πρώτες 6 αγωνιστικές έτσι τα έβλεπες?

 

επίσης καλό είναι να παίρνουμε παραδείγματα και από έξω σε μερικά πράγματα, πριν καταλήξουμε σαν τους άλλους να αλλάζουμε 2 προπονητές τον χρόνο.

 

πόσο καιρό πήρε στον sir Alex και τον Arsen Wenger να αποδείξουν τι μπορούν να κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον καταδικάζω.

 

Και ναι, τις πρώτες 6 αγωνιστικές τα ίδια έβλεπα, δηλαδή: κακή μπάλα , τραγικό θέαμα, μηδέν πλάνα επιθετικά, μηδέν αυτοματισμοί.

 

Επειδή δηλαδή έπαιρνε τα ματς δεν πρέπει να κρίνω το εμετικό θέαμα που παρουσίαζε και παρουσιάζει η ομάδα; δηλαδή στα πρώτα 6 ματς έπαιζε μπαλάρα; τα ίδια χάλια ήταν, απλά έπαιρνε τα ματς. Εμένα λοιπόν με ενδιαφέρει να βλέπω όμορφο ποδόφαιρο, όχι να βλέπω μπάλα που να μου θυμίζει την ομάδα-έκτρωμα του Σάντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά το θέαμα, ναι, δεν έχεις άδικο.

η ομάδα έχει κάνει μεγάλο πισωγύρισμα σε αυτόν τον τομέα, πέρσι είδαμε κάμποσα ωραία παιχνίδια...

 

αλλά και πάλι συνεχίζω να πιστεύω/ελπίζω πως υπάρχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης στην φετινή ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και νάμαστε πάλι από την αρχήηηηη: σαφώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης, αφού παίχτες καλοί υπάρχουν. Αρκεί να αλλάξει μυαλά, ή να αλλάξει (σκέτο), ο προπονητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια φετος η αεκ θελει πρωταθλημα παση θυσια....13 χρονια ειναι αυτα... εμενα δεν με ενδιαφερει που δεν παιζει μπαλα ας μην παιξει ποτε, ολλα τα ματς στο 1/2 - 0 μου αρκει.

Παλιοτερα που ειχαμε ομαδαρες παιζαμε μπαλαρες τιτλο δεν ειδαμε..

αυτο σκεφτοντε και στην ομαδα πιστευω, δειτε λιγο τι μπατζετ εχουμε.. δεν μας παιρνει με αυτους τους παιχτες να παιζουμε πρωτ-κυπ-ευρ και να βλεπουμε και μπαλα..

δειτε ακομα και το γεγονος οτι δεν εχουμε γηπεδο ουτε καν προπονητηριο....(ελεος)

ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες... εδω εγω βλεπω τον οσφπ και ζυλευω την ομαδα που εχει..(παλι ελεος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο καλή η μοναξιαααααααά! :-) 0-0 έληξε το παιχνίδι στο Αλκαζάρ!

 

είδε κανένας τον αγώνα να μας πει τι έγινε; Γιατί το σκορ είναι ολίγον εντυπωσιακό...

 

πλασματικό score μεν, αλλά ωραίο παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες.

στο πρώτο ιμίχρονο λαχταρίσαμε λίγο.

 

σημείο κλειδί η αλλαγή του Μανού, από του οποίου την σέντρα έκανε το 1-2 η ΑΕΚ, και γενικά ταλαιπώρησε πολύ την δεξιά πλευρά του Εργοτέλη.

Μετά ρίσκαρε περισσότερο ο Εργοτέλης, με αποτέλεσμα το score (2 goal στις καθυστερήσεις ο Λύμπε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...