Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά για την τελευταία πρόταση σου συμφωνώ αλλά πιστεύω ότι παίξαμε και καλά.Αν δεν παίξαμε εμείς καλά τη να πει και ο Ολυμπιακός δηλαδή που ειδικά στο β ημίχρονο τον είχαμε πατήσει.Δεν μπορούσε να πλησιάσει στο τέρμα μας ούτε για δείγμα ενώ εμείς δημιουργούσαμε και ευκαιρίες.

Πάντως μη μπερδεύεστε.Άλλο το αποτέλεσμα και άλλο η εμφάνιση.Το αποτέλεσμα για μας τους ΑΕΚτζήδες ήταν απογοητευτικό αλλά μπάλα παίξαμε.

Λίγο πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση να μπορούσαμε να ήμασταν θα ταν καλά.

Τώρα για τον Λαγό και γω δεν έχω καταλάβει γιατί μπήκε βασικός αυτός ο άνθρωπος.Καλά ο Φερέρ νομίζω τα έχει παίξει.Βάζει στο κρισιμότερο ντέρμπυ τον Λαγό ο οποίος ήταν και ανέτοιμος???Φτάνει πια ρε Φερέρ με τις μα...ες σου.Το κανες μια το κανες δυο το κανες με τον Παναθηναικό ε κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσεις.

Ώρες ώρες νομίζω ότι ο Φερέρ κάνει σαμποτάζ στην ομάδα.Εϊναι δυνατόν να αφήνει έξω σε ένα τέτοιο ματς τον χιλιοφορμαρισμένο Παππά η ακόμα και τον Μπλάνκο που όποτε μπαίνει στο παιχνίδι αλλάζει την εικόνα της ΑΕΚ , και να βάζει μέσα τον Λαγό ο οποίος δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του??Μόνο ως αστείο θα μπορούσε να θεωρηθεί αυτό πριν το ματς αλλά φαίνεται ο Φερέρ έχει αίσθηση του χιούμορ.

Και έχω και μια άλλη απορία.Ο Λυμπερόπουλος μήπως θα έπρεπε να έπεζε καλύτερα σε ερασιτεχνική κατηγορία?Ντάξει δεν μπορώ να πω έκανε κανα 2 φάσεις και μερικά καλά σουτάκια(λογικό είναι) αλλά ο άνθρωπος δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα πάνω από 5 δευτερόλεπτα.Ώρες ώρες νομίζω ότι είναι ανάπηρος.Μια τρίπλα δεν μπορεί να κάνει, μέχρι να βγάλει πάσα τον έχουν φάει οι αμυντικοί.Γιαυτό και οι καλές φάσεις που έκανε ήταν από κεφαλιές.

 

Τέλος δεν ξέρω αν διαφωνείτε μαζί μου , αλλά η ομάδα θέλει ματαγγραφές οπωσδήποτε.Και εγώ επιμένω να αντικατασταθούν οι μεγαλύτεροι.Ζήκος, Καφές,...κτλ Αλλά και θέλουμε και ένα ποδοσφαιριστή κλάσης στην επίθεση να μπορεί να παίζει μπάλα με τον Ρίμπο.Αλλά όλα αυτά χωρίς χρήμα δεν γίνεται.Γιαυτό: Πρόεδρε βάλε το χέρι στην τσέπη γιατί χανόμαστε.

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μα δε μπερδευει κανεις την εμφανιση με το αποτελεσμα, μονο εσυ φαινεται να το κανεις.

 

Απο την ωρα που τελειωσε ο αγωνας εχεις ποσταρει πεντε μηνυματα οτι πατησατε τον Ολυμπιακο, ενταξει, εκτος του οτι παιξατε τρελη μπαλα και καλα (ουτε ενα συνδυασμο για δειγμα), τι αλλο κανατε εκτος απο μερικες φασεις απο στημενα και ενα δυο σουτ και μια κεφαλια ριβαλντο; Θα νομιζε κανεις οτι εσεις νικησατε.

 

Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι οχι οτι παιξατε καμια ωραια μπαλα, αμαν πια, σε ενα κακο θεαμα ειδικα στο β' ημιχρονο, απλα ισορροπησατε κατοχη, ανουσια. οτι ειπε και ο lefterman πανω κατω (καλα που ειδα το μνμ σου συναδερφε, γιατι επαιρνα ορκο οτι εβλεπα αλλο ματς με αυτα που διαβαζω εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία τα είπα, εεε;;; για την Πάντω όμως δεν λες τίποτα... Τον είδα και σε δηλώσεις που έκανε μετά το ματς: "εεεε, όχι, μάλλον δεν με χτύπησε, εεε, αλλά μάλλον υπήρξε σωματική επαφή, εεε, δεν ξέρω, εσείς τι είδατε;". Εσείς τι είδατε;;;; Κόντεψα να πετάξω το τασάκι στην τηλεόραση. Τελικά το ποδόσφαιρο δεν είναι άθλημα για άντρες. Είναι άθλημα για φλώρους.

 

Παρεμπιπτόντως, επειδή τυγχάνω και φυσικοθεραπευτής της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου Α.Ο. Ηλιούπολη (περσινές δευτεραθλήτριες), έχω δει 3-4 ματσάκια. Δεν παίζουν με δύναμη, ναι, δεν ορμάνε με τόσο πάθος στις φάσεις, ναι (αν και έχω δει και καναδυό θηλυκούς καλλιτζάκηδες), πέφτουν εύκολα, ναι. Αλλά δεν είδα ούτε μια να πέφτει από τάκλιν και να σφαδάζει σαν πυροβολημένη μέχρι να σταματήσει το παιχνίδι, και μετά να σηκώνεται και να τρέχει σαν να μην έγινε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Freakster εγώ λέω την άποψη μου.Τώρα αν εσύ έχεις αντίθετη άποψη δεν πειράζει.Εγώ δεν έγραψα αυτά που έγραψα για να μαλώσω με Ολυμπιακούς ή Παναθηναικούς.Πες και συ την άποψη σου και μην ασχολείσαι με τους άλλους.Δεν είναι ωραίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε συ, εγω ειμαι της αποψης πως ο Μορετο δεν εχει κανενα δικαιωμα να τον πιανει, ειπε και αυτος να το δραματοποιησει λιγο μην του ξεφυγει του διαιτητη, ουτε ο πρωτος ειναι ουτε ο τελευταιος που θα το κανει αυτο. Επαγγελματιες ειναι, σημερα θα του δινουν συγχαρητηρια που τον απεβαλλε το Μορετο. Πλεον την θεωρω αποδεκτη συμπεριφορα στο ποδοσφαιρο.

 

Επισης, προφανως την ευχαριστηθηκα την κοκκινη αφου δεν ηταν σε δικο μου, μου εσπασε και τα νευρα ο μορετο μετα που συνεχιζε να σπρωχνει κ.τ.λ.

 

 

 

Βρε συ filos και εγω την αποψη μου λεω, πως να μην ασχολουμαι με αλλους, συζητηση δε κανουμε; Δεν ειπα κατι κακο, μην αρπαζεσαι, απλα, οτι δεν ειδα την ωραια μπαλα που λες και περιμενα να με αντικρουσεις καπως, κουβεντα να γινεται, οχι να παθουμε καταθλιψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία τα είπα, εεε;;; για την Πάντω όμως δεν λες τίποτα... Τον είδα και σε δηλώσεις που έκανε μετά το ματς: "εεεε, όχι, μάλλον δεν με χτύπησε, εεε, αλλά μάλλον υπήρξε σωματική επαφή, εεε, δεν ξέρω, εσείς τι είδατε;". Εσείς τι είδατε;;;; Κόντεψα να πετάξω το τασάκι στην τηλεόραση. Τελικά το ποδόσφαιρο δεν είναι άθλημα για άντρες. Είναι άθλημα για φλώρους.

 

Βέβαια αναλόγως πώς εννοούμε τους φλώρους και τους άντρες. Γιατί ο Δέλλας για παράδειγμα δεν ήξερε αν είχε χτυπήσει τον Ν'Ντόι και ρωτούσε τι έδειξαν οι κάμερες. Μετά σιγουρεύτηκε ότι δεν υπήρχε πλάνο και το έπαιζε άντρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κάτι, κι εγώ την φχαριστήθηκα την κόκκινη. Καλά τον έκανε τον βλάκα και τον πέταξε έξω. Θα έπρεπε να είναι λιγότερο παρορμητικός. Και γι αυτά που έκανε μετά, ας τιμωρηθεί επιπλέον, καλά να πάθει (αν και τον συμπάθησα τον κακομοίρη, ήρθε στην αεκ και έγινε περίγελος, και λίγους μήνες μετά κερδίζει άξια την θέση του βασικού. Και χτες ήταν πάρα πολύ καλός, έτσι;). Αλλά με τίποτα δεν μπορώ να θεωρήσω αυτήν την συμπεριφορά "αποδεκτή". Είναι απαράδεκτη, είναι "διακωμώδηση του αθλήματος" (sic), και πρέπει να τιμωρείται μετά τους αγώνες με βάση το βίντεο. Και το ίδιο την ψωνίζω όταν βλέπω και κάποιες δικές μας λουλούδες να το κάνουν, ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιστεύω ότι ο Μορέτο την έκανε την μλκία του χτες. Αυτήν την εντύπωση αποκόμισα από το Video. Δεν λέω ότι τον χτύπησε και προφανώς ο Πάντος εκβίασε την φάση αλλά ο Μορέτο εμφανώς κατευθύνεται πάνω του, και κάνει τα καραγκιοζιλικία του με τα χέρια....καμία σχέση με την φάση των σχολών καραγκούνη στο άλλο ντέρμπι. Κακό δικό μας μια που ο Μορέτο είναι ο παίχτης με την μεγαλύτερη βελτίωση από το καλοκαίρι (αν και το ότι ο τερματοφύλακας μας είναι αυτός που forzάρει δεν μας τιμά και πολύ ως ομάδα). Την άλλη βδομάδα πιστεύω θα μαστε πάλι μόνοι πρώτοι στην βαθμολογία αλλά η ζημιά στον τσαμπουκά μας έχει γίνει. Την χτεσινή ήττα θα την ξεπεράσουμε ψυχολογικά. Ντέρμπι είναι εντάξει όλα μέσα στο πρόγραμμα. Είμαστε δεύτεροι αυτή τη στιγμή εξαιτίας της ήττας από τον Ηρακλή. Ελπίζω το Μάη να μην μιλάμε για το συγκεκριμένο ματς με τις γριές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια αναλόγως πώς εννοούμε τους φλώρους και τους άντρες. Γιατί ο Δέλλας για παράδειγμα δεν ήξερε αν είχε χτυπήσει τον Ν'Ντόι και ρωτούσε τι έδειξαν οι κάμερες. Μετά σιγουρεύτηκε ότι δεν υπήρχε πλάνο και το έπαιζε άντρας...

 

όχι, μην μπερδεύεσαι. Δεν εννοώ άντρες τους αεκτσήδες, και φλώρους όλους τους υπόλοιπους...

 

Πάντως, για την φάση που αναφέρεις, θεωρώ τον Ν'τόι εξίσου (ή και περισσότερο) φλώρο με τον Πάντο, και τον Δέλλα εξίσου βλάκα με τον Μορέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια αναλόγως πώς εννοούμε τους φλώρους και τους άντρες. Γιατί ο Δέλλας για παράδειγμα δεν ήξερε αν είχε χτυπήσει τον Ν'Ντόι και ρωτούσε τι έδειξαν οι κάμερες. Μετά σιγουρεύτηκε ότι δεν υπήρχε πλάνο και το έπαιζε άντρας...

 

Ναι δεν υπήρχε πλάνο, υπήρχαν φωτογραφίες όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απο τι φάνηκε σήμερα στεκόμαστε πολύ καλά απέναντι στον Ολυμπιακό, παρόλο που απο άποψη αξίας ποδοσφαιριστών είναι πολύ ανώτερος.

 

Aυτό το συμπέρασμα με την αξία των ποδοσφαιριστών, που έχει γίνει λίγο καραμέλα, δεν μπορώ να το καταλάβω.

Εκτός και αν αξία=μισθός ποδοσφαιριστή.

 

Γιατί όταν εγώ τουλάχιστον λέω αξία, εννοώ αυτό που που μπορεί, έχει δείξει και δείχνει ένας ποδοσφαιριστής στο χόρτο.

 

Και βάση αυτού, ο μόνος τομέας που βλέπω πως υπερτερεί ο ολυμπιακός, είναι τα επιθετικά χαφ του.

Στις άλλες θέσεις, οι παίχτες που έχει στην διάθεσή της η ΑΕΚ, νομίζω πως δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από αυτούς που έχει ο ολυμπιακός.

 

 

Και έχω και μια άλλη απορία.Ο Λυμπερόπουλος μήπως θα έπρεπε να έπεζε καλύτερα σε ερασιτεχνική κατηγορία?Ντάξει δεν μπορώ να πω έκανε κανα 2 φάσεις και μερικά καλά σουτάκια(λογικό είναι) αλλά ο άνθρωπος δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα πάνω από 5 δευτερόλεπτα.Ώρες ώρες νομίζω ότι είναι ανάπηρος.Μια τρίπλα δεν μπορεί να κάνει, μέχρι να βγάλει πάσα τον έχουν φάει οι αμυντικοί.Γιαυτό και οι καλές φάσεις που έκανε ήταν από κεφαλιές.

 

Αστειεύεσαι έτσι?

Ο Λυμπερόπουλος μαζί με τον Παπασταθόπουλο ήταν οι καλύτεροι παίχτες της ΑΕΚ χθες.

Και ειδικά ο Λυμπερόπουλος ήταν ο μόνος που έδειχνε να απειλεί πραγματικά την αντίπαλη εστία.

Το να θεωρείς ανάπηρο έναν από τους πιο ταλαντούχους Έλληνες επιθετικούς τα τελευταία χρόνια είναι τουλάχιστον άστοχο...

Πώς μπορείς να λες ''ανάπηρο'' έναν παίχτη που σουτάρει και με τα δύο πόδια εξίσου καλά, είναι ίσως ο καλύτερος παίχτης αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα στο ''παιχνίδι με πλάτη'', βλέπει δίχτυα, σουτάρει, παίρνει κεφαλιές και έχει και το ''σθένος'' να ξελασπώνει την ομάδα στα δύσκολα???

 

Όσον αφορά τον αν ντριπλάρει, δεν σε πάω μακριά, δες ξανά μόνο την φάση στο πρώτο γκολ, (πάρε-βάλε στον Ριβάλντο), με τον ΟΦΗ. ;)

 

Το ότι είναι αργός, και ίσως δεν χωράει στην ίδια εντεκάδα με τον Ριβάλντο, είναι άλλο θέμα που πρέπει να λύσει ο Φερρέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη φάση τού γκολ ο Δέλλας ποιόν μάρκαρε?Έκανε περιπάτους στη μικρή περιοχή ενώ έπρεπε λόγω σωματοδομής να τρέξει γιά υποστήριξη στη φύλαξη τού Κοβάσεβιτς.Εξ άλλου ήταν η μοναδική απειλή επιθετικού εκείνη τη στιγμή.Αυτός ο άνθρωπος(Δέλλας) το έχει η μοίρα του να μην δεί ποτέ του πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...