Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν μπορώ να σας καταλάβω εσάς τους Ολυμπιακούς ειλικρινά.Ρε σεις, κάθε χρόνο το CL δεν έχετε ως στόχο?Κάθε χρόνο δεν λέτε ότι δεν σας ενδιαφέρει τόσο το πρωτάθλημα και θα ρίξετε βαρύτητα στο CL?Έλεος φτάνει πιά.

Αυτό το βλέπω ως μια προσπάθεια να κρατάτε πισινή που σε περίπτωση που δεν πάρετε το πρωτάθλημα ή και το κύπελλο να έχετε να λέτε την συνηθισμένη χαζομάρα "πήγαμε για CL δεν μας ενδιαφέρει το πρωτάθλημα"Και παράλληλα όπως κάνετε και τώρα να υποτιμάτε την ομάδα που θα πάρει το πρωτάθλημα "λόγω της απουσίας σας"

πχ

 

Λες και εμείς δεν παίζουμε στην Ευρώπη και δεν κουραζόμαστε

 

Εδώ και 5 χρόνια αυτό λέτε αλλά στο τέλος, και ενώ στο CL πηγαίνατε gtp όταν πέρνατε το πρωτάθλημα πανηγυρίζατε.Και όλοι αναρωτόμασταν "καλά αυτοί για CL δεν πήγαιναν?τώρα γιατί χαίρονται??:confused::confused::confused::confused:"

Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι ενοώ.

 

Μάλλον είσαι έξω από τα πράγματα.Είδες ποτέ κανέναν να πεί οτι στόχος μας είναι το Τσου Λου και οχι το ελληνικό πρωτάθλημα?ΌΛΟΙ λένε οτι πρωταρχικός στόχος είναι το ντάμπλ στην Ελλάδα και στη συνέχεια μια καλή παρουσία στην Ευρώπη.

Μη λές ότι ναναι....

 

Φυσικά και είναι στο χέρι του Ολυμπιακού αν θα πάρει το πρωτάθλημα από τη στιγμή που έχει τους καλύτερους παίκτες.Όχι μόνο φέτος αλλά και τα προηγούμενα χρόνια.Απόδειξη οτι σε έναν πρώην δικό μας παίκτη στηρίζετε φέτος τις ελπίδες σας για να πάρετε το πρωτάθλημα.

 

Λες και εμείς δεν παίζουμε στην Ευρώπη και δεν κουραζόμαστε

 

Εδώ κολλάει το "έλεος".Μου συγκρίνεις αγώνες με Λάτσιο-Βέρντερ-Ρεάλ με Χεσιμποργκ,Μλάντα και τη Φιορεντίνα?

Δηλαδή είναι ίδια η κόπωση του εκτός έδρας αγώνα στο Μπερναμπέου με τον δικό σας χθεσινό εκτός έδρας?

 

 

Πρωταρχικός στόχος είναι το πρωτάθλημα και για αυτό το πανηγυρίζουμε κάθε χρόνο.Οι τίτλοι μετράνε και μόνο αυτοί,καμία πορεία δεν μετράει σαν τίτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εδώ κολλάει το "έλεος".Μου συγκρίνεις αγώνες με Λάτσιο-Βέρντερ-Ρεάλ με Χεσιμποργκ,Μλάντα και τη Φιορεντίνα?

Δηλαδή είναι ίδια η κόπωση του εκτός έδρας αγώνα στο Μπερναμπέου με τον δικό σας χθεσινό εκτός έδρας?

Και φυσικά είναι ο ίδιος.Δηλαδή τι θες να πεις ότι εσείς τρέχατε και μεις κλάναμε??Εσείς κουραστήκατε εμείς πίναμε καφέ?Και οι δύο ομάδες έδωσαν το μέγιστο που σημαίνει ότι "ανεξαρτήτως αποτελέσματος" και οι δύο ομάδες κουράστηκαν.Ναι ακριβώς, εδώ κολλάει το "έλεος".

 

Μάλλον είσαι έξω από τα πράγματα.Είδες ποτέ κανέναν να πεί οτι στόχος μας είναι το Τσου Λου και οχι το ελληνικό πρωτάθλημα?ΌΛΟΙ λένε οτι πρωταρχικός στόχος είναι το ντάμπλ στην Ελλάδα και στη συνέχεια μια καλή παρουσία στην Ευρώπη.

 

Και πριν από λίγες ώρες...

 

όσο οι άλλοι δύο δεν εκμεταλέυοντε την κούραση και το βάρος που έχει ρίξει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη...

 

 

Μη λές ότι ναναι....

Δεν νομίζω να χρειάζετει να σχολιάσω τίποτα άλλο πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόδειξη οτι σε έναν πρώην δικό μας παίκτη στηρίζετε φέτος τις ελπίδες σας για να πάρετε το πρωτάθλημα.
Και πιό συγκεκριμένα, σε έναν παίκτη που επί 3 χρόνια τον παρουσίαζαν όλοι οι αντίπαλοί μας σαν τελειωμένο και ξαφνικά στα 35 του έγινε η μεγάλη μεταγραφή που θα αναστήσει την ΑΕΚ (ενώ εμείς πάλι τελειωμένους σαν τον Κοβάσεβιτς πήραμε) :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά είναι ο ίδιος.Δηλαδή τι θες να πεις ότι εσείς τρέχατε και μεις κλάναμε??Εσείς κουραστήκατε εμείς πίναμε καφέ?Και οι δύο ομάδες έδωσαν το μέγιστο που σημαίνει ότι "ανεξαρτήτως αποτελέσματος" και οι δύο ομάδες κουράστηκαν.Ναι ακριβώς, εδώ κολλάει το "έλεος".

 

Ρε φιλαράκι έχεις παίξει ποτέ σου ποδόσφαιρο?Έχεις ασχοληθεί με το άθλημα παραπάνω από το να κάθεσαι στον καναπέ σου και να παρακολουθείς?

Τη λέξη ένταση την γνωρίζεις?Το ποδόσφαιρο δεν είναι μόνο πόσα χιλιόμετρα τρέχεις.Δεν προκύπτει από αυτό η κούραση.Από την ένταση των προσπαθειών προκύπτει.Είναι διαφορετική η ένταση και η δυσκολιά των προσπαθειών όταν αγωνίζεσαι σε έναν αγωνιστικό χώρο 110χ60 και άλλη όταν πάιζεις σε γηπεδάκι όπως της Μπόλεσλαβ.

Είναι μεγαλύτερη η κούραση όταν πρέπει να μαρκάρεις το Ρομπίνιο τον Ραούλ και τον Νίστελρόι και μικρότερη όταν οι αντίπαλοι επιθετικοί είναι ο Ράινοχ ο Μετγιόφσκι και ο Σίκελα.Για να αντιμετωπίσεις τη Ρεάλ δίνεις το 100% για τη Μλάντα και το 65% είναι αρκετό.

Αν το μέγιστο της αεκ είναι η προχθεσινή απόδοση με τη Μλάντα τότε πραγματικά η ομάδα σας είναι πολύ προβληματική.

 

 

Σου είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις οτι είναι διαφορετικό πράγμα να λές:"Ρίχνω βάρος στα ευρωπαικά παιχνίδια" και εντελώς διαφορετικό να λές:"Δεν με ενδιαφέρει η Ελλάδα,με νοιάζει μόνο τι θα κάνω στην Ευρώπη"

Δηλαδή αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τη διαφορά άδικα το πεδεύουμε.Ο Ολυμπιακός φυσικά και έχει ρίξει το βάρος του στην Ευρώπη,αυτό όμως δεν σημαίνει οτι αδιαφορει για το ελληνικό πρωτάθλημα.Άλλιώς θα επαιζε με τα δεύτερα στους ελληνικούς αγώνες.Από που το συμπέρανες εσύ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά είναι ο ίδιος.Δηλαδή τι θες να πεις ότι εσείς τρέχατε και μεις κλάναμε??Εσείς κουραστήκατε εμείς πίναμε καφέ?Και οι δύο ομάδες έδωσαν το μέγιστο που σημαίνει ότι "ανεξαρτήτως αποτελέσματος" και οι δύο ομάδες κουράστηκαν.Ναι ακριβώς, εδώ κολλάει το "έλεος".

Ρε μάγκα, είμαι ουδέτερος (ΠΑΟ), αλλά πραγματικά πιο μεγάλη μαλακία δεν έχω ακούσει από το παραπάνω "επιχείρημα". Αν αυτό ήταν το μέγιστό σου, τότε θα είχες μια 3άρα στη Βρέμη, δύο ήττες από Ρεάλ, και άντε να είχες τσιμπίσει ένα Χ με την Λάτσιο εντός. Φυσικά και τρέχατε, αλλά αυτό δεν συνιστά κατόρθωμα. Ποδόσφαιρο παίζεις, όχι 400μ. Άντε σοβαρευτείτε λίγο, δες τους άλλους ΑΕΚτζήδες που γράφουν στο τόπικ να δεις ότι κανείς δεν είναι ικανοποιημένος με την εικόνα της ομάδας σου. Και όχι, δεν κουράστηκαν το ίδιο οι δύο ομάδες, η ΑΕΚ είναι πασιφανές ότι χέστηκε για το ΟΥΕΦΑ, μη σου πω θα προτιμούσε να γυρίσει μια ώρα αρχύτερα να αφοσιωθεί στο πρωτάθλημα. Έπαιζε με Καπετάνο με την Φιορεντίνα, ήμαρτον δηλαδή. Χώρια ότι νομίζω χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια (και κούραση) να κερδίσεις στη Ρώμη και στην Βρέμη απ' ότι στο Μπόλεσλαβ (το έγραψα σωστά;)-έστω και με το ζόρι, όπως τα καταφέρατε, λάθος; Ακόμα και ο Πανιώνιος μεγαλύτερη νίκη έκανε στη Βιέννη χτες, όπως και αν την έκανε.

 

Και για όλους όσους δε συμμερίζονται την (δικαιολογημένη) αισιοδοξία του Άρρωστου για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα, αρκεί μια βόλτα από τα online γραφεία στοιχημάτων, να δείτε σε ποιον δίνουν (και με διαφορά) την χαμηλότερη απόδοση για κατάκτηση του ελλ. πρωταθλήματος. Αφού δεν κατάφεραν οι άλλοι δύο να αποκτήσουν μια διαφορά μέχρι τώρα, μάλλον προς Πειραιά πάει πάλι το πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 4-0 η ΑΕΚάρα αλλά εντάξει φυσικό ήταν με την Καλαμαριά παίζουμε.

Τώρα έχουμε 2 δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας, ελπίζω να τα πάμε εξίσου καλά όπως μέχρι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απόδειξη οτι σε έναν πρώην δικό μας παίκτη στηρίζετε φέτος τις ελπίδες σας για να πάρετε το πρωτάθλημα.

 

 

αυτό πάντως δεν στέκει φίλε...

αν είναι έτσι να αναφέρουμε μήπως και κάποια άλλα ονόματα τύπου: Μπάγιεβιτς, Μπατίστα, Αλεξανδρής, Σαμπανάτζοβιτς κλπ?

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά!Όπως επίσης ο Ολυμπιακός πήρε πρώην παίκτη του Παναθηναικού(Νικοπολίδης) κάτι λέγατε και για Κυριάκο.

Οπότε με αυτή τη λογική και ο Ολυμπιακός στηρίζει της ελπίδες του σε παίκτες που έφυγαν από τον ΠΑΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αυτά που λέτε με μια διαφορά.Με εξαίρεση τον Μπάγεβιτς,ο Ολυμπιακός ποτέ δεν στήριξε σχεδόν όλες τιις ελπίδες του για πρωτάθλημα στον Αλεξανδρή,τον Μπατίστα,τον Σαμπανάτζοβιτς και το Νικοπολίδη.Ήρθαν για να ενισχύσουν το ήδη υπάρχον υλικό και όχι για να κουβαλήσουν ολόκληρη την ομάδα στις πλάτες τους.

Αυτό γίνεται φέτος με την αεκ και το Ριβάλντο.Επάνω του έχετε εναποθέσει όλες τις ελπίδες σας για κάτι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δηλαδή με εξαίρεση τον Μπάγεβιτς; Και στην τελική ο Μπάγεβιτς ήταν πολύ περισσότερο "της ΑΕΚ" , απ'ότι είναι ο Ριβάλντο "του Ολυμπιακού".

 

Ε; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δηλαδή με εξαίρεση τον Μπάγεβιτς; Και στην τελική ο Μπάγεβιτς ήταν πολύ περισσότερο "της ΑΕΚ" , απ'ότι είναι ο Ριβάλντο "του Ολυμπιακού".

 

Ε; :-)

 

 

Αφού θέλεις να εστιάσουμε στον Μπάγεβιτς και μόνο σου λέω οτι δεν αρνήθηκε ποτέ κανείς οτι ο Μπάγεβιτς ανέστησε τον Ολυμπιακό.Ας μην τον έδιωχνε ο Τροχανάς.

 

Ότι λοιπόν ήταν για εμάς ο Μπάγεβιτς το 1996 είναι για εσάς ο Ριβάλντο σήμερα.

Με τη διαφορά τοι αυτός δεν θα καταφέρει να σας αναστήσει. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως συμφωνούμε, μόνο που εγώ πιστεύω ότι θα μας αναστήσει ο σούπερ-Λαγός :-D

 

Και κάτι demi-οφ-τόπικ: μου πήρε 15 χρόνια για να καταλάβω ότι το ποδόσφαιρο είναι 90% άθλημα των προπονητών. Σε καμία περίπτωση δε μπορεί ο Ριβάλντο να δώσει στην ΑΕΚ και στην οποιαδήποτε ΑΕΚ αυτά που έδωσε ο Μπάγεβιτς στον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ο γαύρος πήρε κάποτε τον μπάγεβιτς για να κάνει ομάδα, δεν δικαιολογεί εμάς που πήραμε τον Ριβάλντο για να πάρουμε πρωτάθλημα. Καμία σχέση το ένα με το άλλο. Ο γαύρος πήρε τον κορυφαίο τότε προπονητή για να του φτάξει μια ομάδα. Θεωρητικά δεν σκόπευε άμεσα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, άσχετα αν διάφοροι παράγοντες βοήθησαν και σε αυτό. Δυο-τρία χρόνια μετά, είχε στήσει μια ομάδα που άξια πήρε πρωταθλήματα, και άξια τα παίρνει ακόμα.

Εμείς από την άλλη, μέσα στην πείνα μας από τα τόσα χρόνια αγαμίας, πήραμε έναν πανάκριβο παίχτη στα πρόθυρα της σύνταξης, για να πάρουμε το πρωτάθλημα φέτος. Με τα λεφτά αυτά για μένα θα μπορούσαμε να επενδύσουμε πολύ καλύτερα, πιστεύω. Όταν λες ότι χτίζεις ομάδα, και ζητάς τον προπονητή να υπογράψει για 6 χρόνια, για να γίνει δουλειά με διάρκεια, δεν παίρνεις ταυτόχρονα τον "παιχταρά" που βγάζει-δεν-βγάζει τα 2 χρόνια του συμβολαίου του. Άσε που δεν είναι και τόσο σίγουρο ότι ο Ριβάλτο θα μας φέρει το πρωτάθλημα.

 

Και επιπλέον, εγώ προσωπικά ντρέπομαι που έχω στην ομάδα τον παίχτη που όταν ήρθε στον γαύρο έσκασα στα γέλια. Και δεν μου αρέσει καθόλου που η ομάδα μου φέτος έβαλε την σκοπιμότητα (= τίτλος) πάνω από την ουσία (=καλό ποδόσφαιρο, δουλειά με προοπτική χρόνου, καλές και δυνατές εμφανίσεις στην ευρώπη για να χτιστεί όνομα αξιοσέβαστο, και ο τίτλος του πρωταθλητή ελλάδας δεν μου λέει και πολλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως συμφωνούμε, μόνο που εγώ πιστεύω ότι θα μας αναστήσει ο σούπερ-Λαγός :-D

 

Και κάτι demi-οφ-τόπικ: μου πήρε 15 χρόνια για να καταλάβω ότι το ποδόσφαιρο είναι 90% άθλημα των προπονητών. Σε καμία περίπτωση δε μπορεί ο Ριβάλντο να δώσει στην ΑΕΚ και στην οποιαδήποτε ΑΕΚ αυτά που έδωσε ο Μπάγεβιτς στον Ολυμπιακό.

 

Εδώ είναι η διαφορά μας άρα δεν συμφωνούμε.Εγώ πιστεύω οτι από τα ομαδικά αθλήματα το ποδόσφαιρο είναι αυτό στο οποίο η συμβολή ενός προπονητή είναι μικρή.

Το ταλέντο ενός και μόνο παίχτη είναι αρκετό για κουβαλήσει ολόκληρη ομάδα,ανάλογα βέβαια και με το επίπεδο των αντιπάλων.

 

Και αν θέλεις να μιλήσουμε και με αριθμούς ο Μπάγεβιτς έδωσε στην αεκ 4 πρωταθλήματα μέσα σε 7 χρόνια ενώ ο Ριβάλντο κατέκτησε 3 πρωταθλήματα μέσα σε 3 χρόνια.Η αξία του πολύ μεγάλου ποδοσφαιριστή είναι αυτή που κάνει μάγκα τον προπονητή.Η προσωπική ενέργεια είναι αυτή που θα ξεκολλήσει την ομάδα όταν το παιχνίδι πάει στραβά και η προσωπική ενέργεια δεν είναι στο πλάνο κανενός προπονητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...