Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρίτη παίζουμε με τη Βέρντερ και Κυριακή είναι το ντέρμπι.

Μέσα σε 4 γεμάτα 24ωρα και νεκροί ανασταίνοντε.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος, όταν είναι δύο σερί πολύ σημαντικά παιχνίδια είναι δύσκολο για τους ποδοσφαιριστές.

Αλλά για να εξηγούμαστε δεν ποντάρουμε εκεί ε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Βασικά αν παίξουμε έτσι με τον Ολυμπιακό καλύτερα να μην κατέβουμε.... χάλια εμφάνιση αλλά δεν θα το τραβήξω, κρατάω την νίκη και μόνο.

 

Διορθώνω ότι την άλλη εβδομάδα δεν έχει UEFA, η επόμενη και τελευταία αγωνιστική είναι στις 20/12, συνεπώς θα πάμε εντελώς ξεκούραστοι στο ντέρμπι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι και τόσο σίγουρος, όταν είναι δύο σερί πολύ σημαντικά παιχνίδια είναι δύσκολο για τους ποδοσφαιριστές.

Αλλά για να εξηγούμαστε δεν ποντάρουμε εκεί ε..

 

Από Τρίτη μέχρι Κυριακή ο οργανισμός του ποδοσφαιριστή μπορεί να επανέλθει πλήρως.Επαγγελματίες είναι,2 δύσκολα παιχνίδια που έχουν 5 μέρες απόσταση μπορούν να τα βγάλουν.

 

Εκτός από αυτό,όσο βλέπω τον ταλαίπωρο τον Ενσαλίβα να τρέχει και να μαρκάρει μόνος του στο κέντρο και γενικά την ομάδα σου να μην παίζει τίποτα σπουδαίο είμαι αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από αυτό,όσο βλέπω τον ταλαίπωρο τον Ενσαλίβα να τρέχει και να μαρκάρει μόνος του στο κέντρο και γενικά την ομάδα σου να μην παίζει τίποτα σπουδαίο είμαι αισιόδοξος.

Που την βλέπεις την αισιοδοξία δεν μπορώ να καταλάβω.Είμαστε πρώτοι με 3 πόντους διαφορά, ακόμα και να χάσουμε πάλι πρώτοι θα ,μαστε.Αλλά θυμίσου ότι στον επόμενο γύρω σας έχουμε στην έδρα μας.Και τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναικό αλλά και τον Άρη, οπότε μην είστε και τόσο αισιόδοξοι.

Με λίγα λόγια σε αυτόν τον γύρο σε όλα τα ντέρμπι πέζαμε εκτός έδρας που σημαίνει ότι το να είμαστε πρώτοι είναι τεράστιο κατόρθωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χάσουμε στο ντέρμπι και ο Παναθηναϊκός πάει με νίκες ως την 12η αγωνιστική δεν θα είμαστε πρώτοι αλλά τρίτοι και μην μου πεις σιγά....2 πρωταθλήματα κρίθηκαν στην ισοβαθμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν παίξουμε έτσι με τον Ολυμπιακό καλύτερα να μην κατέβουμε.... χάλια εμφάνιση αλλά δεν θα το τραβήξω, κρατάω την νίκη και μόνο.

 

Το θέμα είναι ότι στο 90% των ματς φέτος όλο αυτό κάνουμε. Κρατάμε μόνο τις νίκες. Οι εμφανίσεις είναι .... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που την βλέπεις την αισιοδοξία δεν μπορώ να καταλάβω.Είμαστε πρώτοι με 3 πόντους διαφορά, ακόμα και να χάσουμε πάλι πρώτοι θα ,μαστε.Αλλά θυμίσου ότι στον επόμενο γύρω σας έχουμε στην έδρα μας.Και τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναικό αλλά και τον Άρη, οπότε μην είστε και τόσο αισιόδοξοι.

Με λίγα λόγια σε αυτόν τον γύρο σε όλα τα ντέρμπι πέζαμε εκτός έδρας που σημαίνει ότι το να είμαστε πρώτοι είναι τεράστιο κατόρθωμα...

 

Δηλαδή μου λές οτι επειδή είσαστε 3 πόντους μπροστά στη 10η αγωνιστική δεν πρέπει να είμαι αισιόδοξος? :shock:

Και σιγά την έδρα που έχετε στο οακα.Με τον κόσμο 50 μέτρα μακρυά από τον αγωνιστικό χώρο.Σαν να παίζεις σε ουδέτερο είναι.

Κυρίως η αισιοδοξία μου δεν προέρχεται από τη διαφορά στη βαθμολογία αλλά από δύο άλλα πράγματα.

1ον,η αεκ δεν παίζει καμιά μπάλα της προκοπής που να με κάνει νε τρομάζω.Αυτές οι νίκες με αγκωμαχητό κάποια στιγμή σταματάνε,αυτό είναι σίγουρο.

2ον,όσο οι άλλοι δύο δεν εκμεταλέυοντε την κούραση και το βάρος που έχει ρίξει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη τόσο καλύτερα είναι τα πράγματα για εμάς.Τα συνεχόμενα παιχνίδια τελειώνουν την επόμενη εβδομάδα και ξαναρχίζουν το Φεβρουάριο.Μετά η ομάδα θα είναι φρέσκια και (ελπίζω) ενισχυμένη από τις μεταγραφές του Ιανουαρίου.

 

Έχω κάθε λόγο να είμαι αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, θα είναι απώλεια βαθμών αν χάσουμε από τον γαύρο; Για μένα θα είναι μια ήττα "εντός προγράμματος", όπως ήταν και η ήττα από τον βάζελο. Ντέρμπυ εκτός έδρας και τα θεωρούμε απαραίτητο να τα κερδίσουμε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει έτσι το ποδόσφαιρο. Εντός και εκτός προγράμματος δεν υπάρχουν.

 

Έτσι όπως το περιγράφεις, θα έπρεπε να πούμε ότι ήταν εκτός προγράμματος η ήττα από τον Ηρακλή στο ΟΑΚΑ, άρα πρέπει να κάνει μία νίκη "εκτός" προγράμματος για να ρεφάρει, αλλά δεν πάει έτσι.

 

Δεν υπάρχει απαραίτητο και μη απαραίτητο. Το ζητούμενο είναι:

 

α. να παίζεις καλή μπάλα (τουλάχιστον για μένα)

β. στο τέλος νάχεις πιο πολλούς βαθμούς από τους υπόλοιπους.

 

Το β. εξαρτάται και από άλλους. Πχ το Χ του βάζελου προχτές δεν ήταν "εντός προγράμματος". Δηλαδή μπορεί να πάει έτσι το πρωτάθλημα που θα είναι απαραίτητο πχ να κερδίσεις τον ολυμπιακό για να το πάρεις.

 

Προσωπικά απαραίτητο θεωρώ μόνο το να παίζει καλή μπάλα η ομάδα μου. Από τη στιγμή που δεν το κάνει, δε μου δίνει καμία σιγουριά ότι στα δύσκολα ματς θα παίξει όπως πρέπει για να έχει καλά αποτελέσματα. Εδώ δεν το κάνει στα εύκολα ματς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά απαραίτητο θεωρώ μόνο το να παίζει καλή μπάλα η ομάδα μου. Από τη στιγμή που δεν το κάνει, δε μου δίνει καμία σιγουριά ότι στα δύσκολα ματς θα παίξει όπως πρέπει για να έχει καλά αποτελέσματα. Εδώ δεν το κάνει στα εύκολα ματς. :-)

 

Μαζί σου.

 

Αυτό πάντως που εννοούσα είναι πως, δεν μπορείς να θεωρείς πως η ομάδα πάει να κάνει 34 νίκες στο πρωτάθλημα. Υπάρχουν ματς που λογικό είναι να χαθούν (πχ στις έδρες των μεγάλων), αλλά και μάτς που δεν είναι λογικό να χαθούν (πχ στην έδρα σου με τον προτελευταίο). Τίποτα βέβαια δεν είναι καθοριστικό, έτσι; Ούτε η ήττα από τον ηρακλή μας στερεί ντε και καλά τον τίτλο, ούτε η ενδεχόμενη ήττα από τον γαύρο και η τρίτη θέση στην ισοβαθμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χάσουμε στο ντέρμπι και ο Παναθηναϊκός πάει με νίκες ως την 12η αγωνιστική δεν θα είμαστε πρώτοι αλλά τρίτοι και μην μου πεις σιγά....2 πρωταθλήματα κρίθηκαν στην ισοβαθμία.

Μα δεν θα είμαστε τρίτοι, αλλά θα ισοβαθμούμε με Ολυμπιακό και Παναθηναικό.

ΑΕΚ 24

Ολυμπιακός 21

Παναθηναικός 21

Οπότε όπως λέω ακόμα και να χάσουμε στη χειρότερη δεν τελειώνει τίποτα ίσα ίσα θα είμαστε πάλι στην κορυφή.Και μετά τους έχουμε στην έδρα μας.

 

όσο οι άλλοι δύο δεν εκμεταλέυοντε την κούραση και το βάρος που έχει ρίξει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη τόσο καλύτερα είναι τα πράγματα για εμάς.Τα συνεχόμενα παιχνίδια τελειώνουν την επόμενη εβδομάδα και ξαναρχίζουν το Φεβρουάριο.Μετά η ομάδα θα είναι φρέσκια και (ελπίζω) ενισχυμένη από τις μεταγραφές του Ιανουαρίου.

Δεν μπορώ να σας καταλάβω εσάς τους Ολυμπιακούς ειλικρινά.Ρε σεις, κάθε χρόνο το CL δεν έχετε ως στόχο?Κάθε χρόνο δεν λέτε ότι δεν σας ενδιαφέρει τόσο το πρωτάθλημα και θα ρίξετε βαρύτητα στο CL?Έλεος φτάνει πιά.

Αυτό το βλέπω ως μια προσπάθεια να κρατάτε πισινή που σε περίπτωση που δεν πάρετε το πρωτάθλημα ή και το κύπελλο να έχετε να λέτε την συνηθισμένη χαζομάρα "πήγαμε για CL δεν μας ενδιαφέρει το πρωτάθλημα"Και παράλληλα όπως κάνετε και τώρα να υποτιμάτε την ομάδα που θα πάρει το πρωτάθλημα "λόγω της απουσίας σας"

πχ

2ον,όσο οι άλλοι δύο δεν εκμεταλέυοντε την κούραση και το βάρος που έχει ρίξει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη τόσο καλύτερα είναι τα πράγματα για εμάς.

Λες και εμείς δεν παίζουμε στην Ευρώπη και δεν κουραζόμαστε

 

Εδώ και 5 χρόνια αυτό λέτε αλλά στο τέλος, και ενώ στο CL πηγαίνατε gtp όταν πέρνατε το πρωτάθλημα πανηγυρίζατε.Και όλοι αναρωτόμασταν "καλά αυτοί για CL δεν πήγαιναν?τώρα γιατί χαίρονται??:confused::confused::confused::confused:"

Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι ενοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω απο sportime...

"Κράτησε τον λόγο της...

 

Τα λεγόμενά της πράξη έκανε η ΠΑΕ ΑΕΚ, η οποία απαγόρευσε στον δημοσιογράφο της ΕΡΤ, Μίλτο Θεοδοσίου, να ταξιδέψει μαζί με το τσάρτερ της αποστολής στην Πράγα. Όχι ότι έχει κάτι η ομάδα με τον εν λόγω δημοσιογράφο -το αντίθετο μάλιστα τρέφουν και πολύ μεγάλη συμπάθεια προς το πρόσωπό του- αλλά με την κίνηση αυτή θέλησε να δείξει ότι, όταν έκανε λόγο για διακοπή κάθε σχέσης με την κρατική τηλεόραση, το εννοούσε. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σας καταλάβω εσάς τους Ολυμπιακούς ειλικρινά.Ρε σεις, κάθε χρόνο το CL δεν έχετε ως στόχο?Κάθε χρόνο δεν λέτε ότι δεν σας ενδιαφέρει τόσο το πρωτάθλημα και θα ρίξετε βαρύτητα στο CL?Έλεος φτάνει πιά.

Αυτό το βλέπω ως μια προσπάθεια να κρατάτε πισινή που σε περίπτωση που δεν πάρετε το πρωτάθλημα ή και το κύπελλο να έχετε να λέτε την συνηθισμένη χαζομάρα "πήγαμε για CL δεν μας ενδιαφέρει το πρωτάθλημα"Και παράλληλα όπως κάνετε και τώρα να υποτιμάτε την ομάδα που θα πάρει το πρωτάθλημα "λόγω της απουσίας σας"

πχ

 

Μα ποιος το είπε αυτό ? Μια καλή πορεία θέλουμε να κάνουμε καταρχήν και ότι προκύψει..τόσα χρόνια γι αυτό είχαμε παράπονο.Μία δεν παίζαμε μπάλα,μία τα τρώγαμε στο 80φεύγα,μια ήμασταν άτυχοι κλπ.Δεν κρατάμε πισινή..το πρωτάθλημα(μη πω και το κύπελλο) το θεωρούμε δεδομένο πιστεύω(ίσως φαίνεται πολύ αλαζονικό αυτό,απλά θέλω να πω πως πιστεύουμε ότι έχουμε ομάδα αρκετά καλή ώστε να μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα άνετα) γι αυτό μας ενδιαφέρει "το κάτι παραπάνω" στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, θα ήταν που θα ήταν η περιγραφή του ντέρμπι κατά κόκκινη να δω μετά από αυτήν την κίνηση της ομάδας τι θα λένε τα φιντάνια της ΕΡΤ.

 

Δεν πειράζει καλά τους κάνουν. ΟΧΙ στην δημόσια τηλεόραση μέχρι οι "δημοσιογράφοι που βγάζουν τίμια το ψωμί τους" να βρουν δουλειά στα πραγματικά τους αφεντικά στο tvmagic....Να μου πείτε και όχι που τους λέμε πολύ που τους νοιάζει....έτσι και αλλιώς με τον επόμενο λογαριασμό της ΔΕΗ το κερατιλίκι για την δημόσια τηλεόραση των αργόσχολων θα ναι πάλι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως που εννοούσα είναι πως, δεν μπορείς να θεωρείς πως η ομάδα πάει να κάνει 34 νίκες στο πρωτάθλημα. Υπάρχουν ματς που λογικό είναι να χαθούν (πχ στις έδρες των μεγάλων), αλλά και μάτς που δεν είναι λογικό να χαθούν (πχ στην έδρα σου με τον προτελευταίο). Τίποτα βέβαια δεν είναι καθοριστικό, έτσι; Ούτε η ήττα από τον ηρακλή μας στερεί ντε και καλά τον τίτλο, ούτε η ενδεχόμενη ήττα από τον γαύρο και η τρίτη θέση στην ισοβαθμία...

 

Συμφωνούμε 100%.

 

Αυτή τη στιγμή κανείς δε δείχνει αξιόπιστος από τους 3 ότι θα ανταποκριθεί στο μαραθώιο του πρωταθλήματος. Ο ολυμπιακός δείχνει να έχει πολύ πιο σαφείς αγωνιστικούς προσανατολισμούς στο παιχνίδι του, κάτι που λείπει πολύ από τη δική μας ομάδα, η οποία όμως έχει πιο πολλούς παίχτες που μπορούν να παίξουν. Ο παο από την άλλη είναι τρελό ερωτηματικό. Ούτε μπάλα παίζει (όπως κι'εμείς), αλλά ούτε και τα αποτελέσματα παίρνει με άνεση (όπως κι'εμείς).

 

Θα δούμε. Έχει δρόμο ακόμα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...