Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

P.S. Manuel η Λάρισα πιάνει 21:45 οπότε προλαβαίνεις να δεις το πρώτο ημίχρονο μας, σκέψου τίποτα θετικό και για μας xD!!!!

 

Sorry, κοιμόμουν. Το γύρισα στο ημίχρονο της Λάρισας, εκεί που μπήκε ο Παππάς και κάτι πήγε να γίνει (έκανε καλά πράγματα ο πιτσιρικάς), αλλά κάπου εκεί χρειάστηκε να επιστρέψω στο δικό μας παιχνίδι.

 

Τι συζητάμε όμως; Εδώ ούτε εμάς δεν κατάφερα να νικήσουμε, αν και κάναμε ακόμα μια καλή εμφάνιση, με το παιχνίδι να είναι καθαρή ρώσικη ρουλέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μέτρια εμφάνιση, κάκιστη ανάπτυξη και πάλι. Με την αλλαγή του Παπά βάλαμε την μπάλα κάτω αλλά τι να το κάνεις για 10 λεπτά. Ο Μορέτο λένε ότι το έπνιξε....δεν αντιλέγω αλλά η άμυνα στην συγκεκριμένη φάση ήταν...απούσα. Εγώ δεν τρέμω πάντως πλέον όταν ξεκινάει βασικός, καμία σχέση με τον Μορέτο του Αυγούστου. Κακό αποτέλεσμα στο άλλο ματς θέλουμε νίκη στην Μλάντα την άλλη βδομάδα οπωσδήποτε... Πολύ κρύο στο 2ο ημίχρονο τον δαγκώσαμε ομαδικώς :P. Παπασταθόπουλος: ο καλύτερος και πάλι με διαφορά, τεράστιος παίχτης θα κάνει μεγάλη καριέρα. 27000 κόσμο έδειξαν τα μάτριξ του γηπέδου....έχω την εντύπωση ότι κλέβουμε την εφορία, νομίζω ότι είχε πολύ περισσότερο κόσμο.

 

Manuel, εσείς διεκδικείτε οσκαρ ατυχίας όλα στραβά. Που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός είναι αδύνατο να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

 

Ο Άρης στο παρατσάκ νίκη στο Μπόλτον....και την Κυριακή ανεβαίνουμε....ελπίζω να είναι κουρασμένοι γιατί αλλιώς θα είναι πολύ δύσκολο, πάρα πολύ δύσκολο το ματσάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μορέτο λένε ότι το έπνιξε....δεν αντιλέγω αλλά η άμυνα στην συγκεκριμένη φάση ήταν...απούσα. Εγώ δεν τρέμω πάντως πλέον όταν ξεκινάει βασικός, καμία σχέση με τον Μορέτο του Αυγούστου.

Ο Μορέτο σήμερα ήταν πολύ καλός.Τώρα δεν ξέρω αν το έπνιξε γιατί είμουν μακρυά από το τέρμα της ΑΕΚ και μπόρεσα να δω ακριβώς.Σε γεν ικές γραμμές ήταν καλός και μας έσωσε σε πολύ δύσκολες φάσεις.

 

Κακό αποτέλεσμα στο άλλο ματς θέλουμε νίκη στην Μλάντα την άλλη βδομάδα οπωσδήποτε...

Ε όχι και κακό αποτέλεσμα το 1-1.Ανεμενόμενο ναι.Δεν λες καλά που δεν χάσαμε και είμαστε ακόμα στο παιχνίδι.

 

Πολύ κρύο στο 2ο ημίχρονο τον δαγκώσαμε ομαδικώς :P.

Όντως είχε αρκετό κρύο αλλά με λίγο κέφι και "χορό" δεν το καταλάβαινες.

 

Παπασταθόπουλος: ο καλύτερος και πάλι με διαφορά, τεράστιος παίχτης θα κάνει μεγάλη καριέρα.

NVP του αγώνα για μένα.Ήταν καταπληκτικός σε αυτό που έπρεπε να κάνει.Ήταν προφανές σε όλο το γήπεδο ότι ο Παπασταθόπουλος έκανε πολύ καλή δουλειά και ήταν εντυπωσιακός.Αν πω ότι μάρεσε και ο Δέλλας θα με κυνηγήσετε?Ναι μου άρεσε , έκλεινε χώρους.

 

27000 κόσμο έδειξαν τα μάτριξ του γηπέδου....έχω την εντύπωση ότι κλέβουμε την εφορία, νομίζω ότι είχε πολύ περισσότερο κόσμο.

Χαχαχα!!Συμφωνώωωω!!!!Μόνο εγώ είδα κανα 2 άτομα να μπαίνουν χωρίς εισιτήριο, πηδώντας πάνω από τα κάγκελα!!!Έπρεπε να δείτε τον ελεγκτή τι 100άρι έκανε για να πάει να τον πιάσει αλλά δεν νομίζω να κατάφερε κάτι.

 

Manuel, εσείς διεκδικείτε οσκαρ ατυχίας όλα στραβά. Που θα πάει θα γυρίσει ο τροχός είναι αδύνατο να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

 

Ο Άρης στο παρατσάκ νίκη στο Μπόλτον....και την Κυριακή ανεβαίνουμε....ελπίζω να είναι κουρασμένοι γιατί αλλιώς θα είναι πολύ δύσκολο, πάρα πολύ δύσκολο το ματσάκι.

Μπράβο στον ΆΡΗ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω. Βαρέθηκα να βλέπω μια τόσο στατική ομάδα 10 παιχτών, και τον Μπλάνκο σαν την καλαμιά στον κάμπο να είναι ο μόνος που κινείται χωρίς τη μπάλα.

 

Έβγαλα και μερικές φωτογραφίες, μπορείτε να τις χαζέψετε εδώ: http://www.aekplanet.com/photoplog/index.php?c=25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pali poly metrioi eimastan. Ego den katalava giati epaize o Tozer piso apo ton nsaliwa? Giati panta xekinaei to paixnidi apo dexia me ton ramos. Pote tha paixoun sosta kai kala ta amyntika xaf.Kai an se kathe paixnidi o dellas kanei ena tsaf o moreto pnigei ena goal o manou einai ektos topou kai xronou prokopi den tha kanoume.Kai tin kyriaki to matchaki den einai filiko opos xtes.Vlepete ti ekane o Aris pou epaixe kai oraia balla !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μανου εχτες ηταν για τα μπαζα, στα πρωτα 30 λεπτα παρακαλουσα να τον βγαλει ο Φερερ, και αντ' αυτου πηγε και εβγαλε τον Σεζαρ που απο αριστερα κατι ψιλοεκανε...

 

Ο Τοζερ καλος ηταν, δεν με ξετρελανε, εβγαλε κανα δυο ωραιες μπαλιες στο Σεζαρ, αλλα ως εκει.

 

Ο Ενσαλιβα τραγικος, οπως επισης τραγικος ηταν ο Δελλας.

 

Σταθερη αξια και μεγαλη παιχτουρα ο Παπασταθοπουλος, ολα τα λεφτα ο πιτσιρικας.

 

Ο Μορετο παλι καλα καμια σχεση με τον Μορετο του Αυγουστου!

 

Ο Μπλανκο επισης τραγικος, αλλα επαιζε μονος του μπροστα.

 

Καλο το 1-1, παλι καλα που δεν χασαμε.

Η ομαδα παιζει χαλια, αλλα για ποσο ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουμε χάλια χάλια αλλά τα αποτελέσματα τα παίρνουμε.Αρης-ΑΕΚ 0-1!!!!

 

Η φετινή ΑΕΚ μου θυμίζει κάτι σε εθνική Ελλάδος που ενώ δεν παίζει και το φοβερό ποδόσφαιρο καταφέρνει να γονατίζει τους αντιπάλους.

Πάντως στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ για να μην της φάμε το δίκιο έπαιξε πολύ καλή μπάλα.

 

Καλύτερος παίκτης του παιχνιδιού ξανά το Παπασταθοπούλι και μου έκανε εντύπωση το πόσο έτρεξε σήμερα ο Ρίμπο.Πρώτη φορά έχω δει τον Ρίμπο να παίρνει τη μπάλα από τη μέση του γηπέδου και να κάνει κούρσα 1 v 1 με τον αμυντικό της αντίπαλης ομάδας.Πάντως έκανε και κάτι σουτάκια -όλα τα λεφτά.

 

Γενικά ήταν δύσκολο ματς κρίθηκε στο όριο και το ότι βάλαμε αυτό το γκολ δεν ήταν απο ξεκάθαρη ποδοσφαιρική υπεροχή(αν και είμασταν καλύτεροι ειδικά στο 2ο ημίχρονο) αλλά από λίγο τύχη γιατί θα μπορούσαμε και μεις κάλλιστα να δεχτούμε κάποιο γκολ.Σημασία έχουν τα τρία ποντάκια όμως,όλα τα άλλα είναι για να παρηγορούνται οι πικραμένοι(ξέρετε ποιοι)

 

Συνέχισε έτσι ρε ΑΕΚΑΡΑ!!!Πάμε για πρωτάθλημα γερά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουμε χάλια χάλια αλλά τα αποτελέσματα τα παίρνουμε.Αρης-ΑΕΚ 0-1!!!!

 

Η φετινή ΑΕΚ μου θυμίζει κάτι σε εθνική Ελλάδος που ενώ δεν παίζει και το φοβερό ποδόσφαιρο καταφέρνει να γονατίζει τους αντιπάλους.

Πάντως στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ για να μην της φάμε το δίκιο έπαιξε πολύ καλή μπάλα.

 

Καλύτερος παίκτης του παιχνιδιού ξανά το Παπασταθοπούλι και μου έκανε εντύπωση το πόσο έτρεξε σήμερα ο Ρίμπο.Πρώτη φορά έχω δει τον Ρίμπο να παίρνει τη μπάλα από τη μέση του γηπέδου και να κάνει κούρσα 1 v 1 με τον αμυντικό της αντίπαλης ομάδας.Πάντως έκανε και κάτι σουτάκια -όλα τα λεφτά.

 

Γενικά ήταν δύσκολο ματς κρίθηκε στο όριο και το ότι βάλαμε αυτό το γκολ δεν ήταν απο ξεκάθαρη ποδοσφαιρική υπεροχή(αν και είμασταν καλύτεροι ειδικά στο 2ο ημίχρονο) αλλά από λίγο τύχη γιατί θα μπορούσαμε και μεις κάλλιστα να δεχτούμε κάποιο γκολ.Σημασία έχουν τα τρία ποντάκια όμως,όλα τα άλλα είναι για να παρηγορούνται οι πικραμένοι(ξέρετε ποιοι)

 

Συνέχισε έτσι ρε ΑΕΚΑΡΑ!!!Πάμε για πρωτάθλημα γερά!!!

 

 

Επειδη ειμουν στο γηπεδο μπορω να πω οτι ειναι το πρωτο παιχνιδι που παιξαμε με μυαλο παθος και αυτοσυγκεντρωση ουτε λαθος πασες ουτε καμιναδες απο την αμυνα. μεγαλη η αποδοση του ΠΑπασταθοπουλου οπως εξισου καλός ο Ribo του 2ου ημιχρονου. Ο λογος που επαιξε καλα ηταν γιατι επιτελους επαιξε στην θεση του που δεν ειναι αλλη απο το να ειναι ελευθερος και να αλωνίζει στο γηπεδο.. Οσο για τους 2-3 ανεγκεφαλους οπαδους μας ενα εχω να πω This is not AEK

 

Για την ιστορία το γκολ δεν είναι αυτογκόλ είναι από το κεφάλι του Δέλλα μπροστά μου έγινε η φάση μην τρελαθούμε κιόλας...

 

Ανταλλαγή φωτοβολίδων επίσης δεν έγινε αυτή που έπεσε μέσα στο γήπεδο ήταν δικιά μας και χτύπησε πάνω σε πλατοκάθισμα στο κενό διάζωμα και άλλαξε πορεία .. Τέλος μόνο 1 καπνογόνο ρίξανε οι φίλαθλοι του Άρη επιστρέφοντας το στους οπαδούς μας που το είχαν πετάξει πρώτοι . . Αυτά για την ιστορία, εύχομαι να μπορέσω να δώ την ΑΕΚ μου στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και να μην είναι τιμωρημένη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω είχα την εντύπωση ότι υπήρξε ανταλλαγή φωτοβολίδων μιας και μια εξ' αυτών παραλίγο να "καθάριζε" το Δέλλα εν ψυχρώ αλλά αποδεικνύεται ότι τα μπουμπούκια ήταν μόνο δικά μας. Χαίρομαι που έγινε χρήση του video από τις κάμερες του γηπέδου και έγιναν 5 συλλήψεις. Δεν νομίζω κανένας να θέλει τους εν δυνάμει δολοφόνους εντός γηπέδου. Αμφιβάλλω ωστόσο αν θα μπορέσεις να δεις την ομάδα στην Τούμπα. Δεν νομίζω να πάρει η ΠΑΕ εισιτήρια σε άλλον εκτός έδρας αγώνα της ομάδας για φέτος....

 

Μεγάλη νίκη παρόλο που δεν μας δόθηκε καταφανέστατο πέναλτι στην φάση του Σέζαρ.... Απορώ ωστόσο με την χρησιμοποίηση του Καπετάνου ως βασικού στην θέση του Μπλάνκο όπως επίσης και με την μη χρησιμοποίηση του Παπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Απορώ ωστόσο με την χρησιμοποίηση του Καπετάνου ως βασικού στην θέση του Μπλάνκο όπως επίσης και με την μη χρησιμοποίηση του Παπά.

 

Περί εμμονών Φερέρ δεν σχολιάζω.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί εμμονών Φερέρ δεν σχολιάζω.. :P

Ρε παιδιά αυτός ξέρει καλύτερα από μας.Έβαλε τον Καπετάνιο δεν του βγήκε, ε ωραία να μην κάνει μια δοκιμή?Αν έβαζε γκόλ θα λέγαμε όλοι ότι ο Φερέρ φέρθηκε πολύ έξυπνα κτλ...

Από τη στιγμή που η ομάδα νίκησε ο Φερέρ έκανε αυτό που έπρεπε.Ο προπονητής κρίνεται εκ του αποτελέσματος και όχι από τις επιμέρους ενέργειες που κάνει.Δηλαδή τι άλλο να κάνει ο άνθρωπος για να του πείτε μπράβο.Άντε να πάρει και το CL.

 

Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν ακόμα δύο παίκτες στην ΑΕΚ.Ο ένας είναι ο Καφές και ο άλλος είναι ο Σέζαρ.Εντάξει και η υπομονή έχει και τα όρια της.

Ο μεν καφές(φραπές) δεν είναι ούτε καλός αλλά ούτε και για τα μπάζα, με την έννοια ότι είναι τόσο μέτριος που δεν κάνει για βασικός στην ΑΕΚ και από την άλλη ο Σέζαρ ο οποίος είναι η προσωποποίηση της "αναποτελεσματικότητας".Παίρνει την μπάλα , γυροφέρνει, τρέχει,κλάνει, κλοτσάει αλλά στο τέλος έχει κάνει μια τρύπα στο νερό.Η μπάλα βρίσκεται εκεί από που ξεκίνησε.Καλά δεν μιλάμε για εξαιρέσεις, έχει βάλει γκόλ αλλά γενικά δεν είναι χρήσιμος στην ΑΕΚ.

 

Πως βλέπω την ΑΕΚ-όνειρο:

Όπως είναι τώρα ο κορμός της αλλά χωρίς:

1.Καφές

2.Σέζαρ

3.Ζήκος

4.Δέλλας

5.Λυμπερόπουλος

 

Αυτή η πεντάδα αν και οι περισσότεροι από αυτούς ήταν κάποτε παιχταράδες, πλέον δεν κάνουν και πολλά.Η ΑΕΚ θέλει ανανέωση, θέλει νέα παιδιά, ταχύτητα όπως Μπλάνκο, Ράμος,Μανού,Παπασταθοπούλι, Παππάς.

Αυτοί είναι οι παίκτες που δίνουν αέρα στην ομάδα και όχι ο Ζήκος ή ο Λυμπερόπουλος οι οποίοι κάθε απόγευμα παρακολουθούν τις εξελίξεις του ασφαλιστικού στις ειδήσεις.Βλέπετε πλησιάζει η ώρα τους.:-D:-D :X:X

 

Κατα τα άλλα όμως η πορεία της ΑΕΚ είναι ικανοποιητική.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως παίζοντας τόσο άσχημο ποδόσφαιρο καταφέρνουμε να νικάμε.

 

Αν καταφέρουμε και πάρουμε κανα δυο ακόμα έτσι δύσκολα παιχνιδάκια όπως ήταν με τον Αρη βλέπω ότι πάμε για τίτλο με φόρα.Ακόμα και αν χάσουμε (στη χειρότερη περίπτωση) από τον Ολυμπιακό να έχουμε τέτοια διαφορά που να μας αφήνει να ελπίζουμε.Εκεί είναι το μυστικό.

 

Αεκάρα γερά, Πρωτάθλημα ξανά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κατεβάσει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα στον σημερινό αγώνα μιας και θέλουμε νίκη και μόνο νίκη γεγονός που θα μας ωφελήσει και στο πρωτάθλημα. Εξηγούμαι....με νίκη τελειώνει η πρόκριση έστω και ως τρίτοι (καλύτερα από το να βγαίναμε δεύτεροι αφού θα σταυρώναμε με τους τρίτους των ομίλων του CL) μιας και θεωρώ αδύνατο η Μλάντα να πάρει αποτέλεσμα μέσα στην Ιταλία. Καθαρίζοντας από σήμερα την πρόκριση η ομάδα μπορεί να κατέβει στο ματς με την Βιγιαρεάλ με αρκετούς αναπληρωματικούς , ξεκουράζοντας την ομάδα εν όψει της 12ης αγωνιστικής κόντρα στον Ολυμπιακό ο οποίος την επόμενη τετάρτη θα δώσει τον υπέρ πάντων αγώνα για πρόκριση στους 16 του CL και θα είναι θεωρητικά πτώμα.

 

Νίκη και μόνο νίκη, οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα είναι εκτός από ξεφτίλα άκρως επικίνδυνο για την πορεία της ομάδας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα.Και κυρίως εμάς μας ενδιαφέρει να τα πάει καλά στο πρωτάθλημα που όπως είπες η νίκη θα ωφελήσει απίστευτα.Ακόμα και να χάσουμε μετά από Βιγιαρεάλ δεν μας πειράζει.

Απολύτως σωστός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της 12ης αγωνιστικής κόντρα στον Ολυμπιακό ο οποίος την επόμενη τετάρτη θα δώσει τον υπέρ πάντων αγώνα για πρόκριση στους 16 του CL και θα είναι θεωρητικά πτώμα.

 

 

 

Τρίτη παίζουμε με τη Βέρντερ και Κυριακή είναι το ντέρμπι.

Μέσα σε 4 γεμάτα 24ωρα και νεκροί ανασταίνοντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...