Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε για τους 30 μυϊκούς τραυματισμούς ε;

 

Στο thread του Παναθηναϊκού λένε για τύχη και ατυχία, μπορείς να τους αναφέρεις. Και μετά να ρωτήσεις έναν αθλίατρο...

 

Επίσης να σου θυμίσω ότι πέρσυ η χρονιά βγήκε επειδή ο Παναθηναϊκός έχασε από όλους όσους έπαιξε. Όταν ήρθε η ώρα να πήξουν τα γιαούρτια και να δείξει τι θα κάνει η ΑΕΚ, το κοντέρ έγραψε 1-4.

 

Δεν αποκλείω ότι ο Παναθηναϊκός δε θα κάνει τα ίδια και χειρότερα και θα έρθει 5ος ξέρω γω. Αλλά ότι θα τον πατήσει η ΑΕΚ και τα λοιπά αστεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Σορρυ, αλλα μηπως πειρατε λιγο φορα οι Παναθηναικοι?

Περσι βγαλαμε τη χρονια εμεις με 30κατι τραυματισμους, συνεχες ροτεισον και εντεκαδατους παικτες σαν τον Χετεμαι, τον Κυριακιδη, τον Γεωργεα, τον Πλιατσικα, τον Κονε, τον Παπασταθοπουλο και αλλους πολλους που αρκετοι απο αυτους παιξανε και το πρωτο τους παιχνιδι με τη φανελα σε παιχνιδι Τσουλου.

 

Πιστευω πως ετυχε οι περισσοτεροι απο αυτους να βγηκανε καλες περιπτωσεις παικτων.

 

Απλα και σε εσας, μερικοι ειναι παικτες εντεκαδας, οπως ο Εκι, ο Ιβανσιτς, ο Ματος, και κανα δυο ακομα, με τους υπολοιπους να παιζουν αναλογα τις συνθηκες που επιβαλει το καθε ματς και τις αναγκες του ροτεισον, χωρις να σημαινει πως υποβαθμιζω την αξια του Νινη, του Δημουτσου, του Τζιωλη κτλ.

 

Και επειδη περσι βγαλατε την χρονια με Κυριακιδη, Γεωργεα, Χετεμαι και λοιπα μεγαθηρια, σημαινει οτι εχετε παγκο φετος? Που κολλαει αυτο?

 

Και μην ξεχνας οτι η αεκ βγηκε δευτερη περσι, ελλειψει αλλης ομαδας ικανης να βγει δευτερη γιατι εμεις ημασταν τραγικοι.

 

Εγω δεν ειπα οτι ο παο εχει καλυτερη ομαδα απο την αεκ ή τον γαβρο. Αυτο θα φανει στην πορεια. Ειπα οτι εχει καλυτερο παγκο. Και αν στην περιπτωση του ολυμπιακου αυτο κανει μπαμ γιατι εχει μονο 14 παιχτες ουσιαστικα, στην περιπτωση της αεκ ειναι πιο δυσκολο να φανει αλλα και παλι ο παο εχει καλυτερο παγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ, το θρεντ του Παναθηναικου δεν το παρακολουθω να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω τι λεγεται εκει και να πω και την αληθεια δεν με ενδιαφερει, παρακολουθω μια κουβεντα που εχει αρχισει στο θρεντ της ομαδας μου και σε αυτην εδω την κουβεντα θα πω τις αποψεις μου...

 

Δεν ξερω αν οι 30 μυικοι ειναι για εσενα ατυχια, αλλα οταν πας πανω Θρακομακεδωνες και δεις το χωραφι και προσπαθησεις να τρεξεις θα καταλαβεις αν ειναι ατυχια.

 

Περσι ξεκινησατε την χρονια με ασχημα αποτελεσματα αν δεν κανω λαθος, και οταν καταφερε η ομαδα σας να στρωσει ηταν σχετικα αργα, το οτι το κοντερ οπως λες εγραψε 1-4 εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι, γιατι ο Παναθηναικος εκανε "ισως" εντελως διαφορετικη προετοιμασια απο οτι η ΑΕΚ, πιο χαλαρη, πιο σκληρη, δεν ξερω, και για αυτο να αργησε να στρωσει η ομαδα σου.

Και εγω στον πρωτο γυρο περσι σε νικησα εντος 1-2 που στο πρωτο ημιχρονο με ειχες πατησει κατω, και στο 2ο σε πατησα εγω και σου γυρισα τον αγωνα.

 

Αυτο στο οποιο εγω ηθελα να καταληξω ειναι οτι ο Παναθηναικος εχει καλο παγκο, ποιοτικο, με παικτες που θα μπουν και θα σου παιξουν ενα 7, ενω πιστευω πως η δικη μου ομαδα εχει παγκο που θα μπει και θα παιξει ενα 5, αντε 6.

Απλα θεωρω λαθος να πιστεψετε πως εχετε αυτην την στιγμη 7-9-10-15, οσοι ειναι τελως παντων, παικτες που μπορουν να παιξουν εντεκαδα.

Μπορει οντως αυτην την περιοδο να παιζουν εντεκαδατοι, αλλα ισως ειναι θεμα ψυχολογιας, μπορει σε 2 βδομαδες η ομαδα να μην τραβαει καν και να χασει εντος απο καμια Βεροια ξερω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη περσι βγαλατε την χρονια με Κυριακιδη, Γεωργεα, Χετεμαι και λοιπα μεγαθηρια, σημαινει οτι εχετε παγκο φετος? Που κολλαει αυτο?

 

Και μην ξεχνας οτι η αεκ βγηκε δευτερη περσι, ελλειψει αλλης ομαδας ικανης να βγει δευτερη γιατι εμεις ημασταν τραγικοι.

 

Εγω δεν ειπα οτι ο παο εχει καλυτερη ομαδα απο την αεκ ή τον γαβρο. Αυτο θα φανει στην πορεια. Ειπα οτι εχει καλυτερο παγκο. Και αν στην περιπτωση του ολυμπιακου αυτο κανει μπαμ γιατι εχει μονο 14 παιχτες ουσιαστικα, στην περιπτωση της αεκ ειναι πιο δυσκολο να φανει αλλα και παλι ο παο εχει καλυτερο παγκο.

 

 

Σορρυ εχεις δικιο, πριν απο βιασυνη ξεχασα να καταληξω εκει που ηθελα, νομιζω ομως πως σου απαντησα καταλληλως στην προηγουμενη μου απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ, το θρεντ του Παναθηναικου δεν το παρακολουθω να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω τι λεγεται εκει και να πω και την αληθεια δεν με ενδιαφερει, παρακολουθω μια κουβεντα που εχει αρχισει στο θρεντ της ομαδας μου και σε αυτην εδω την κουβεντα θα πω τις αποψεις μου...

 

Δεν ξερω αν οι 30 μυικοι ειναι για εσενα ατυχια, αλλα οταν πας πανω Θρακομακεδωνες και δεις το χωραφι και προσπαθησεις να τρεξεις θα καταλαβεις αν ειναι ατυχια.

 

Περσι ξεκινησατε την χρονια με ασχημα αποτελεσματα αν δεν κανω λαθος, και οταν καταφερε η ομαδα σας να στρωσει ηταν σχετικα αργα, το οτι το κοντερ οπως λες εγραψε 1-4 εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι, γιατι ο Παναθηναικος εκανε "ισως" εντελως διαφορετικη προετοιμασια απο οτι η ΑΕΚ, πιο χαλαρη, πιο σκληρη, δεν ξερω, και για αυτο να αργησε να στρωσει η ομαδα σου.

Και εγω στον πρωτο γυρο περσι σε νικησα εντος 1-2 που στο πρωτο ημιχρονο με ειχες πατησει κατω, και στο 2ο σε πατησα εγω και σου γυρισα τον αγωνα.

 

Αυτο στο οποιο εγω ηθελα να καταληξω ειναι οτι ο Παναθηναικος εχει καλο παγκο, ποιοτικο, με παικτες που θα μπουν και θα σου παιξουν ενα 7, ενω πιστευω πως η δικη μου ομαδα εχει παγκο που θα μπει και θα παιξει ενα 5, αντε 6.

Απλα θεωρω λαθος να πιστεψετε πως εχετε αυτην την στιγμη 7-9-10-15, οσοι ειναι τελως παντων, παικτες που μπορουν να παιξουν εντεκαδα.

Μπορει οντως αυτην την περιοδο να παιζουν εντεκαδατοι, αλλα ισως ειναι θεμα ψυχολογιας, μπορει σε 2 βδομαδες η ομαδα να μην τραβαει καν και να χασει εντος απο καμια Βεροια ξερω εγω.

 

Εχω βασιμες υποψιες πως αν χασουμε απο την βεροια, οι ιβανσιτς, ματτος, σαλπιγγιδης, καραγκουνης, μορρις, μαλαρτζ, νιλσον μαζι με εκι και νινη οταν γυρισουν δυσκολα θα βγουν απο την ενδεκαδα για καποιο λογο πλην του ροτεισον.

 

Εκτος αν εσυ θεωρεις πως αυτοι οι παιχτες δεν θα παιζανε εντεκαδατοι στην δικη σου ομαδα και παιζουν στην δικη μου λογω ψυχολογιας και λογω συγκυριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το ελεγα. Εγω λεω πως εχω στην ομαδα μου τουλαχιστον 7 παιχτες α διαλογης και αν βαλεις και εκι με νινη, πανε στους 9.

 

Θες να μου πεις και εσυ αλλους τοσους δικους σου?

 

Ποιοί είναι οι 7 α διαλογής που έχει ο παο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το ελεγα. Εγω λεω πως εχω στην ομαδα μου τουλαχιστον 7 παιχτες α διαλογης και αν βαλεις και εκι με νινη, πανε στους 9.

 

Θες να μου πεις και εσυ αλλους τοσους δικους σου?

Η αληθεια ειναι καπου στην μεση, ουτε ολοι ειναι Β ουτε 9 παικτες Α εχουμε

 

Αυτη την στιγμη Α' διαλογης ειναι ο Νινης, ο Σαλπι, ο Ματος και αν κοψει τις μαλακιες ο Μορις. Αν γυρισει ο Εκι καλα παμε στους 5 και αντε και ο Ιβανσιτζ ο οποιος οχι απλως ειναι Α διαλογης αλλα ειναι και για καλυτερο πρωταθλημα απλα δεν μας ανηκει. Δλδ εχουμε 5, με τον Αντρεας 6, παικτες Α διαλογης και αλλους 2-3 που μπορει να γινουν (ΕνΝτοι, Δημουτσος, Λεοντιου ιιιιιισως και Μαντζιος αλλα εχει το αρνητικο οτι εχει "αναστηθει" τοσες φορες που αν δεν κανει 20 καλα παιχνιδια σε μια σεζον δεν πιστευω οτι συνηλθε)

 

Ο γαυρος εχει Γκαλετι, Τοροσιδη, Στολτιδη, Λεντεσμα, Κοβασεβιτς, Τζολε, Νικοπολιδη. Το θεμα ειναι οτι οι2 (Κοβασεβιτς, μελος) εχουν πει οτι σταματανε ενω το ιδιο ισως κανει και ο 3ος (Τζολε) εαν τα πραγματα πανε πολυ καλα(ωστε να φυγει νικητης) ή πολυ σκατα (και τον φυγουν). Πισω απο αυτους το κακο ειναι οτι περαν του Μητρογλου δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να γινει Α διαλογης. Πχ ο Αντζας ισως μπορουσε αλλα μεγαλωσε, ο Κωνσταντινου τραυματιζεται συνεχεια, ο Μπραβο δεν δειχνει και αλλον που να εχει πεισει οτι σε 3 χρονια απο τωρα θαναι 11δατος εγω δεν βλεπω. Ο Πατσατζογλου ηταν καλος παικτης Α διαλογης, γυρισε με πολυ κοπο αλλα ειναι φανερο πως σε 5-10 ματς την χρονια μπορει να ειναι ο παλιος Πατσα αλλα σε ενα συνολο 50 ματς που δινει ο Ολυμπιακος δεν νομιζω οτι θα ειναι του επιπεδου του παλιου (δεν ξεχασα τον ΛουαΛουα, αυτος κανει προσπαθεις να τον ξεχασω. Σαν πολυ γρηγορα του τελειωσαν τα καυσιμα και αρχισε τα κορδελακια)

 

Τελος για την ΑΕΚ, Ριμπο, Αρουαμπαρενα, Λυμπε και τελος. Και ολοι ανω των 30. Οι υπολοιποι ειτε εχουν περασει τα χρονια (Ζηκςο, Δελλας) ειτε δεν δειχνουν συνεπεια ωστε να τους δωσει την φανελα σπιτι(Μπλανκο, Σεζαρ, Μαντουκα). Ο Ενσαλιβα ΙΣΩΣ δειξει κατι καλο. Εχω απορια -και μακαρι να μου λυθει- σε 3 χρονια απο την 18αδα του ντερμπυ ποιοι θα παιζουν στην 11αδα της ΑΕΚ σε εκεινο το ντερμπυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω συμφωνώ με τις εξής ενστάσεις.

 

Δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις παίκτη Α διαλογής το Νίνη.Είναι μόλις 17 χρονών.Ναι μεν έχει πολύ καλά στοιχεία,ξέρει μπαλίτσα αλλά πρέπει αυτό που έκανε πέρυσι να το κάνει 2 σεζόν σερί για να τον πείς Α διαλογής.

Ο Γκονζάλες έχει να παίξει ποδόσφαιρο 1,5 χρόνο.Κράτα και εδώ μικρό καλάθι.

Τον Άντζα τον θεωρώ Α διαλογής,χαλαρά ανώτερος του Μόρις.Μην μπερδεύεις την ηλικία με την ποιότητα,ο Άντζας είναι 31 αλλά φέτος είναι κορυφή.

Ο Λούα είναι παίκτης Α διαλογής,το γεγονός οτι φαίνεται να έχει ξεμείνει από καύσιμα δεν σημαίνει οτι δεν έχει αξία.

 

Με λίγα λόγια,ο Ολυμπιακός έχει την καλύτερη 11άδα αλλά μέχρι εκεί.Από εκεί και πέρα το χάος.Αν δεν γίνουν 2-3 καλές προσθήκες τον Ιανουάριο πρωτάθλημα δεν παίρνουμε.

Ο παναθηναικός μπορεί να μην έχει 10-11 πολύ καλούς αλλά έχει 16-18 από μέτριους μέχρι αρκετά καλούς.Και σε μια διαδικασία 30 αγώνων είναι πιο χρήσιμο να έχεις 18 από το να έχεις 10.

Η αεκ έχει το χειρότερο υλικό και από τους 3.Γιατί δεν έχει ούτε τους 10 πολύ καλούς του Ολυμπιακού,ούτε όμως και τους 18 σχετικά καλούς του παναθηναικού.Συν το ότι τα δύο απο τα σημαντικόπτερα όπλα της αεκ (Ρίμπο-Λύμπε) δεν μπορούν να συνυπάρξουν στην ίδια εντεκάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βασιμες υποψιες πως αν χασουμε απο την βεροια, οι ιβανσιτς, ματτος, σαλπιγγιδης, καραγκουνης, μορρις, μαλαρτζ, νιλσον μαζι με εκι και νινη οταν γυρισουν δυσκολα θα βγουν απο την ενδεκαδα για καποιο λογο πλην του ροτεισον.

 

Εκτος αν εσυ θεωρεις πως αυτοι οι παιχτες δεν θα παιζανε εντεκαδατοι στην δικη σου ομαδα και παιζουν στην δικη μου λογω ψυχολογιας και λογω συγκυριων.

 

 

Οχι ρε, δεν με καταλαβες, εννοω πως αυτοι οι παικτες ειναι πολυ καλοι παικτες, αλλα απο αυτους ως εντεκαδατους που δεν αλλαζουν και παιρνουν θεση βασικου χωρις πολλα πολλα θεωρω πως ειναι ο Καραγκουνης, ο Ματτος, ο Ιβανσιτς και ο Σαλπι.

Οπως σου ειπα πιστευω πως εχεις ενα πολυ καλο ροστερ, αλλα θεωρω λαθος σου να πιστευεις πως την αποδοση που εχουν τωρα οι παικτες σου θα στη βγαζουν ολη τη χρονια και να τους θεωρεις εντεκαδατους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις και εσυ αλλους τοσους δικους σου?

 

βεβαιως.

 

νικοπολιδης

μπραβο,τοροσιδης,ζεβλακοφ,σεζαρ,ατζας

λεντεσμα,πατσατζογλου,γκαλετι,τζορτζεβιτς,στολτιδης

λουα λουα,κοβασεβιτς,μητρογλου,(σεζαρ ντελγκαδο :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω συμφωνώ με τις εξής ενστάσεις.

 

Δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις παίκτη Α διαλογής το Νίνη.Είναι μόλις 17 χρονών.Ναι μεν έχει πολύ καλά στοιχεία,ξέρει μπαλίτσα αλλά πρέπει αυτό που έκανε πέρυσι να το κάνει 2 σεζόν σερί για να τον πείς Α διαλογής.

Μεσα απλα μου εδειξε τοσο καλα στοιχεια(βασικα μου εδειξε οτι ξερει τα βασικα, πχ να σηκωνει το γαμημενο το εφαλι οταν σεντραρει) που για φετος τον θεωρω Α διαλογης. Προφανως μπορει να μην κατσει αλλα με οσα εχω δει τον θεωρω καρα-11αδατο
Ο Γκονζάλες έχει να παίξει ποδόσφαιρο 1,5 χρόνο.Κράτα και εδώ μικρό καλάθι.

Μονο bold και underline δεν εκανα το ΑΝ. Λεμε "ΑΝ" γυρισειοπως παλια

Τον Άντζα τον θεωρώ Α διαλογής,χαλαρά ανώτερος του Μόρις.Μην μπερδεύεις την ηλικία με την ποιότητα,ο Άντζας είναι 31 αλλά φέτος είναι κορυφή.
Να τα βρουμε στην μεση?Ο Μορρις κανει μαλακιες, ο Αντζας δεν ειναι τοσο καλος στο physical game(πχ την ταχυτητα και κυριως το τακλιν του Μορρις δεν το εχει ΑΝτζας αλλα δεν τοχει κανεις στην Ελλαδα γενικα). Ας τους πιασουμε και τους 2 στους Α διαλογης (κυριως γιατι ο ΑΝτζας δειχνει να καλυπτει με την πειρα τις αθλητικες αδυναμιες, ο Μορρις εχει κοψει τις γκαφες)

 

Ο Λούα είναι παίκτης Α διαλογής,το γεγονός οτι φαίνεται να έχει ξεμείνει από καύσιμα δεν σημαίνει οτι δεν έχει αξία.

Δεν ξερω ρε παιδι μου, νομιζω για τον συγκεκριμενο οτι κατι δεν παει καλα. Και ο Λεντεσμα και ο Γκαλετι εχουν κακιες βραδιες αλλα ο Λουας εκανε ενα μπραφ στην αρχη αλλα κατηφοριζει επικινδυνα. Οκ μεσα, δεν θα τα χαλασουμε(αν και επιμενω οτι με αυτον μεχρι το τελος να δεις κατι θα στραβωσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)τι ειναι το λολ?

2)σε ποιους αναφερεσε?

 

lol=laugh out loud

 

Νομιζω οτι ανφερεται σε Ζεβλακωφ, Σεζαρ (καλοι αλλα μεχρι εκει) Μητρογλου (πολυ μικρο δειγμα για να κρινεις, δεν εχει μαγεψει. Πολυ καλα στοιχεια αλλα οχι τοση μαγεια-δεν σου γυρισε ας πουμε την Τριπολη-ωστε να πεις σε καλυπτει τοσο μικρο δειγμα) και Μπραβο (μεχρι στιγμης πολυ λιγα πραγματα)

 

Εγω εχω και μια ενσταση για Πατσα,Αντζα. Θεωρω οτι καπου καπως καποτε ισως και ξερω πως ο καθενας για τους δικους του εχει καλυτερη αποψη αποτι ειναι (πχ πολλοι θα σου πουν Α κλαση τον Γκουνη κατι που εσυ δεν δεχεσαι γιαυτο και δεν τον ανεφερα) αλλα αυτη την στιγμη αν παιξουμε και σου λειπουν ψιλοχεστηκα, αν σου λειπει ο Τοροσιδης, ο Στολτιδης ή ο Γκαλετι πεταω την σκουφια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξερω ρε παιδι μου, νομιζω για τον συγκεκριμενο οτι κατι δεν παει καλα. Και ο Λεντεσμα και ο Γκαλετι εχουν κακιες βραδιες αλλα ο Λουας εκανε ενα μπραφ στην αρχη αλλα κατηφοριζει επικινδυνα. Οκ μεσα, δεν θα τα χαλασουμε(αν και επιμενω οτι με αυτον μεχρι το τελος να δεις κατι θα στραβωσει)

 

 

Δεν έχεις άδικο.Δείξε μου όμως έναν Αφρικανό που να διακρίνεται για τη σταθερότητά του,έναν.Δεν ξέρω τι παίζει με αυτούς αλλά εκεί που σε έχουν απογοητεύσει κάνουν ένα μπαμ και σε τρελαίνουν.Και μετά εξαφανίζοντε πάλι από το γήπεδο για κανά δίμηνο.

 

Ξέχασα,εγώ παίκτη Α διαλογής θεωρώ και τον Καραγκούνη.Γενικά γουστάρω τέτοιου είδους παίκτες που είναι σκυλιά μέσα στο γήπεδο,παθιάζοντε και γενικώς τα δίνουν όλα.Ντάξει ώρες ώρες καταντάει εντελώς γραφικός αλλά τέτοια παικτάκια εμένα μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...