Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μιλάω για τις εφημερίδες αλλά για την ομάδα αλλά, κρίνοντας και από το μήνυμά σου, και οι οπαδοί.

 

Αντί να δείτε τι λέει ο Ριβάλντο, αντί να πείτε πάλι καλά που γλυτώσατε την περσυνή τεσσάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχει άδικο ο Ριβάλντο? Σκατά παίξαμε. Να κατέβεις να πάρεις Χ από τον Ολυμπιακό να το καταλάβω. Να κατέβεις να πάρεις Χ από τον Παναθηναϊκό του Μάντζιου είναι "νοοτροπία μικρής ομάδας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δεδομένα αλλάζουν ξέρεις. Πριν δεκαπέντε μέρες ήμουν τσολιάς στα ανάκτορα, τώρα έχω δυο - ανέλπιστες - ήττες στην πλάτη. Το πρόβλημα θα υπήρχε αν εξακολουθούσα να λέω τα ίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οπαδικές εφημερίδες έτσι είναι.. Τα πρωτεία της αθλιότητας εξακολουθούν να τα έχουν οι πρασινοφυλλάδες ωστόσο.

 

Οποτε θεωρεις την "Ενωση" κατι σαν το βημα της Κυριακης. Δινει και σιντι και βιβλια?

 

Το καλό είναι ότι προσφέρουν και γέλιο. "Νατοι νατοι οι πρωταθλητές" λέει η ΗΧΩ!!!

 

Δηλαδη οταν ησουν πρωτος στην βαθμολογια, εσυ και οι φιλικα προσκειμενες στην ομαδα σου, εφημεριδες ελεγαν πως "ειμαστε πρωτοι κατα τυχη, δεν παμε σοβαρα για πρωταθλημα, θα το χασουμε ετσι και αλλιως"?

 

ΩΙΜΕ "που ναι ο Δούρος λέω εγώ".

 

Αδικηθηκατε παλι φετος. Πιπα κωλο σας παει ρε παιδι μου η διαιτησια φετος. Παρτε την ομαδα και φυγετε σαν ενδειξη διαμαρτυριας.

 

 

Όσον αφορά το φάουλ από το οποίο προήλθε το γκολ, η Μάρθα Βούρτση του Ελληνικού ποδοσφαίρου ΔΕΝ τέντωσε ΚΑΙ τα δυο χέρια για να σταματήσει τον Παπασταθόπουλο, απλά τα τέντωσε για να πιάσει τα καλογυμνασμένα στήθη του και τους κοιλιακούς του, τίποτε άλλο, έχετε δίκιο να διαμαρτύρεστε.

 

Εγω συμφωνω οτι ηταν φαουλ του Καραγκουνη. Εσυ θα μου πεις τι ηταν η πρωτη καρτα του σεριτς? (σημειωτεον, του κανανε φαουλ και πηρε ΑΥΤΟΣ καρτα. Μετα εκτελεσε κανονικα το φαουλ) Η καρτα του τζιωλη? Ποσες καρτες επρεπε να εχει φαει ο Δελλας? Ο Παπασταθοπουλος?

 

Ο Δέλλας προφανώς και τον έβρισε και φάνηκε καθαρά στο πλάνο. Ή το "γ*** τη μάνα σου" όπως και το μαλάκας έγινε διεθνής έκφραση ή ταχύρυθμη εκμάθηση ελληνικών φαίνεται ότι δουλεύει καλά στο φροντιστήριο της Παιανίας όπως επίσης και οι σχολές θεατρινισμού Καραγκούνη συνεχίζουν να δίνουν "πτυχία".

 

Εγω προσωπικα σε 4 μηνες που εκανα erasmus στην Ιταλια εμαθα οχι μονο να βριζω στα ιταλικα αλλα να τα μιλαω κανονικοτατα και ανετοτατα. Ο ντοι ειναι εδω απο τον ιουλιο, do your math.

 

Α και το ενδεχομενο να τον εβρισε στα αγγλικα το αποκλειεις? Ή μηπως επειδη ειναι αρχηγος της Εθνικης Ελλαδος ο Δελλας, βριζει μονο στην μητρικη του γλωσσα, για να βοηθησει στην διαδοση του ελληνισμου?

 

Ο Βέλιτς ας χαλαρώσει. Υπάρχει και δεύτερο ματς. Και ξέρουμε καλά ότι οι κότες σε καθεστώς τρομοκρατίας κάνουν κοκοκο με μόλις 15.000 φιλάθλους....Με 70000 ίσως θα πρέπει να συμπεριλάβουν στον αθλητικό εξοπλισμό τους και πάμπερς. Φέτος θα πάρουμε πρωτάθλημα με κάθε μέσο, είμαστε έτοιμοι για ΟΛΑ!!!

 

Χεστηκε πανω του απο τον φοβο του ο βελιτς τωρα. Θα του πεταξεις κανα 2 ευρω σε ψιλα και κανα 2 γλυκα φραπογαλα απο 30 μετρα αποσταση στο οακα και τρεμει συγκορμος.

 

Α ξεχασα, θα τον βρισετε εν χορω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηνύματα μου πριν 15 μέρες τα θυμάσαι, τα χτεσινά γιατί τα προσπερνάς? Ήμουν αισιόδοξος, υπεραισιόδοξος αν προτιμάς, διαψεύστηκα από την ίδια μου την ομάδα δυστυχώς. Και αφού οι "πουθενάδες" με εξαφάνισαν χτες τι θες να σου πω? Έβλεπα το ματς της 12ης αγωνιστικής με αισιοδοξία τώρα τρέμω και την επίσκεψη στην Θεσσαλονίκη την σε 2 αγωνιστικές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δεδομένα αλλάζουν ξέρεις. Πριν δεκαπέντε μέρες ήμουν τσολιάς στα ανάκτορα, τώρα έχω δυο - ανέλπιστες - ήττες στην πλάτη. Το πρόβλημα θα υπήρχε αν εξακολουθούσα να λέω τα ίδια....

 

 

Πριν 15 μέρες ήσουν στην 6η αγωνιστική είχες παίξει με Ακράτητο,Βέροια,Λεβαδειακό,Λάρισα,Ξάνθη,Πανιώνιο και όμως είχες βγάλει γλώσσα και πανυγήριζες για το πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έπαιξε η ΑΕΚ χθες, δε βοήθησε καθόλου ο προπονητής και αν επιχειρήσουν κάποιοι να αναζητήσουν άλλοθι στη διαιτησία, μόνο κακό θα κάνουν στην ομάδα.

 

Ερώτηση: αυτοί που χάνουν πεντακάθαρα από τους "πουθενάδες", τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 15 μέρες ήσουν στην 6η αγωνιστική είχες παίξει με Ακράτητο,Βέροια,Λεβαδειακό,Λάρισα,Ξάνθη,Πανιώνιο και όμως είχες βγάλει γλώσσα και πανυγήριζες για το πρωτάθλημα.

 

Πριν από δεκαπέντε μέρες είχα 6 στα 6 με μηδέν παθητικό. Αν δεν είμαι τότε αισιόδοξος πότε θα είμαι? Όταν από την τρίτη αγωνιστική είμαι με μείον έξι (περσινό πρωτάθλημα)? Τα δεδομένα αλλάζουν τι να κάνουμε, οι μόνες σταθερές αξίες ανά το χρόνο είναι το johny walker, ο Ολυμπιακός της Ευρώπης και τα "πεντακάθαρα" πρωταθλήματα σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από δεκαπέντε μέρες είχα 6 στα 6 με μηδέν παθητικό. Αν δεν είμαι τότε αισιόδοξος πότε θα είμαι? Όταν από την τρίτη αγωνιστική είμαι με μείον έξι (περσινό πρωτάθλημα)? Τα δεδομένα αλλάζουν τι να κάνουμε, οι μόνες σταθερές αξίες ανά το χρόνο είναι το johny walker, ο Ολυμπιακός της Ευρώπης και τα "πεντακάθαρα" πρωταθλήματα σας....

 

Εννοείς για τα 6 παιχνίδια που είχε πάρει παίζοντας κακό ποδόσφαιρο, με τις ομάδες από τη μέση και κάτω; Γιατί αν κοίταζες μόνο τα νούμερα στον πίνακα, σίγουρα ήταν έτσι, αλλά εσύ σαν οπαδός της ομάδας σου θα πρέπει να έβλεπες και τα παιχνίδια υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω οτι το πρωτάθλημα έχει πολύ φαί ακόμα....τίποτα δεν έχει κριθεί.

Όσον αφορά το παιχνίδι, χάσαμε τίμια και όμορφα, γιατί σερνόμασταν στο πρώτο ημίχρονο και ήμασταν φλύαροι και ανούσιοι στο δεύτερο παρά την καλύτερη παρουσία μας σε σχέση με το πρώτο.

 

Και έχω να σχολιάσω τα εξής.

Εγώ τον καραγκούνη και τον δέλλα δεν μπορώ να τους κακολογήσω (το 2004 έπινα νερό στο όνομά τους και θα είμαι αχάριστος αν πω κάτι αρνητικό γι'αυτούς).

Για τον διαιτητή θα πω το εξής, τα είχε απλά χαμένα. Οι μισές κάρτες που έβγαλε (εκατέρωθεν) ήταν αστείες.

Η κίνηση του Νντογιέ απο την άλλη με λυπήζει (την βρίσκω εξίσου κατάπτιστη με το βιντεάκι που προβλήθηκε στο μπάσκετ μεταξύ παο-οσφπ) , αν είναι έτσι όπως φάνηκε στο βίντεο (θέατρο δηλαδή) θα πρέπει να στεναχωρεί όλους τους φιλάθλους.

Εξίσου απαράδεκτη βρίσκω και την συμπεριφορά του Βέλιτς, ο οποίος έχει φάει ψωμί στην ΑΕΚ, στην προσπάθειά του να χτυπήσει τον φερέρ (αν ισχύει κάτι τέτοιο). Δεν είναι ο πρώτος σέρβος που φαίνεται αχάριστα στην άεκ θα μου πείτε...το έχει η καταγωγή μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς για τα 6 παιχνίδια που είχε πάρει παίζοντας κακό ποδόσφαιρο, με τις ομάδες από τη μέση και κάτω; Γιατί αν κοίταζες μόνο τα νούμερα στον πίνακα, σίγουρα ήταν έτσι, αλλά εσύ σαν οπαδός της ομάδας σου θα πρέπει να έβλεπες και τα παιχνίδια υποθέτω.

 

Γιατί ρε γαμώτο διαβάζεις τα μισά? Ναι με τις ομάδες από την μέση και κάτω αναφέρομαι....και πέρσι με αυτές έπαιζα τις πρώτες αγωνιστικές και το αποτέλεσμα θυμάσαι ποιο ήταν. Να το κάνω τι το να παίζω ποδόσφαιρο χωρίς να παίρνω το αποτέλεσμα που θέλω? Υπάρχει κανένα bonus στην βαθμολογία αν παίζεις καλά και θα έπρεπε να με νοιάζει η ποιότητα του ποδοσφαίρου που απέδιδαν οι ποδοσφαιριστές μου? Το αποτέλεσμα μετράει. Το πρωτάθλημα δεν κρίνεται στα ντέρμπι μην το ξεχνάς. Στους "μικρούς" κρίνεται. Τρανό παράδειγμα ο περσινός Παναθηναϊκός που πήρε 3/4 ντέρμπι και στην βαθμολογία ήταν χιλόμετρα πίσω από πρώτο και δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το "ειμαι αισιόδοξος" και άλλο το "μόνο η διατησία θα μας σταματήσει" και "πόση θα είναι η διαφορά στις διπλάσιες αγωνιστικές αν είναι 6 βαθμοί τώρα" κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...