Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επίσης με 0 γκολ παθητικό ε! Η εμφάνιση της ομάδας σήμερα ήταν ικανοποιητική. Θα μπορούσαμε να βάλουμε περισσότερα γκολ. Δεν πειράζει βάλαμε ένα και καλό!!

 

zgcf2mhw0ndtjzjmjmix.jpg

 

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί τιμωρήθηκε ο Blanco με κίτρινη κάρτα; Την μάσκα έβαλε δεν έκανε τίποτα το τρομερό! Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zgcf2mhw0ndtjzjmjmix.jpg

 

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί τιμωρήθηκε ο Blanco με κίτρινη κάρτα; Την μάσκα έβαλε δεν έκανε τίποτα το τρομερό! Έλεος!

 

Μ' αρέσει που σε μια εφημερίδα είχανε γράψει σε κάποια φάση ότι ο Μπλάνκο θα κόψει τον πανηγυρισμό με τη μάσκα γιατί φοβόταν κάτι τέτοιο,καμιά κάρτα(όχι ότι πίστεψα σίγουρα ότι αυτό που έγραφε ήταν 100% αλήθεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μπράβο στον Ολυμπιακό γιατί μας έδωσε αυτό που θέλαμε

 

Νομίζω ότι πλέον μπορούμε να είμαστε αδιάφοροι στο τι κάνουν οι άλλοι και να κοιτάμε μόνο το τι κάνει η δική μας ομάδα. Οι άλλοι κυνηγάνε εξάλλου εμείς απολαμβάνουμε την μοναξιά της κορυφής :D.

 

Όσον αφορά τις κάρτες, πλησιάζουν τα derby λέτε να μας επιτρέψουν να παίξουμε πλήρεις? Μπααα θα κοπεί η επιδότηση από τον θείο Socrates.... Λάου λάου γίνεται η δουλειά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή και εμένα με χάλασε η κίτρινη κάρτα....ιδού σύμφωνα με τον πειθαρχικό κώδικα της ΕΠΟ.... οι περιπτώσεις που έχει δικαίωμα ένας διαιτητής να δώσει μια κίτρινη κάρτα....

 

http://www.epsm.gr/info/PEI8ARXIKOS_KODIKAS_2007.pdf

 

Επίσης εδώ απο την σελίδα των διατητών...o KAP....που λέει τι πρέπει υποχρεωτικά να περιέχει η στολή και όχι τι δέν πρέπει

 

http://www.diaitisia.gr/content/view/1129/180/1/4/

 

το παραπάνω λίνκ μάλιστα είναι και αντιγραφή απο τον ΚΑΠ....

τον οποίο και ακολουθεί η Superleague....

 

http://www.superleaguegreece.net/downloads/KAP_2007-08.pdf

 

άρα μήπως έχουμε μια κόμη άδικη κίτρινη κάρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well μετά απο λίγη έρευνα βρήκα τα εξής:

 

Ο Blanco τιμωρήθηκε βάση ενός κανονισμού που λέγεται (λεγόταν) ungentlemanly conduct.

 

A player is cautioned and shown the yellow card if he/she commits any of the following offences:

 

* Unsporting behaviour (includes extravagant celebration' date=' such as covering one's head with one's jersey or removing it over the head, and simulating actions intended to deceive the referee, such as diving); until 1997 this was called "ungentlemanly conduct" πηγή

 

Αυτό το είχα ακούσει και σε ένα ραδιόφωνο που έλεγαν ότι ο παίχτης πρέπει να καλύψει όλο το κεφάλι του για να τιμωρηθεί. Δεν λέει τίποτα για μάσκες!! Τώρα εάν οι διαιτητές βλέπουν την μάσκα του Ζορό σαν απρεπή πανηγυρισμό τι να πω... Μιλάμε για εντελώς άδικη κάρτα, εκτός αν υπάρχει κανείς που να προσβάλλεται και να θεωρεί απρέπεια την μάσκα του Ζορό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, εδώ απαγορεύονται τα σταυρουδάκια, επιτρέπονται οι μάσκες του Ζορό; Βαριέμαι λίγο να διαβάσω τον κανονισμό, αλλά το λογικό μου φαίνεται να μην επιτρέπεται.

 

Αν κάποιος δε βαριέται, ας βρει το σημείο που γράφει ότι απαγορεύονται σταυροί, να δούμε αν έχει σχέση με τη μάσκα.

 

(μπορεί και να'χετε δίκιο, δεν είμαι σίγουρος τι παίζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, εδώ απαγορεύονται τα σταυρουδάκια

 

Φίλε μου, απλά καμία σχέση το ένα με το άλλο. Ο σταυρός λόγω του σχήματός του και του υλικού του, μπορεί σε μια επαφή να προκαλέσει τραυματισμό. Άλλο παράδειγμα είναι πχ να μην φοράς ρολοϊ στο 5χ5 που παίζεις.

 

Αυτό το κομματάκι ύφασμα που έχει ο Blanco, όμως τι μπορεί να προκαλέσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε με την ίδια λογική μπορεί το κορδονάκι που έχει η μάσκα για να τη φοράς να μπλεχτεί κάπως στον λαιμό του παίκτη και να πνιγεί...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε με την ίδια λογική μπορεί το κορδονάκι που έχει η μάσκα για να τη φοράς να μπλεχτεί κάπως στον λαιμό του παίκτη και να πνιγεί...:P

 

Τς,τς,τς.... ανημέρωτε....

 

Επαναλαμβάνω: Η μάσκα του είναι ένα κομμάτι ύφασμα... ούτε καν κορδόνι δεν έχει! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...