Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για τ φάση με την πάσα του Λύμπε, ο Μπλάνκο είναι πολύυυ ώρα οφσάιντ από την ώρα που ζητάει την πάσα. Ο Λύμπε πολύ σωστά καθυστερεί να δώσει τη μπάλα, και όταν τη δίνει τελικά ο Μπλάνκο είναι το... λιγότερο οφσάιντ απ'ότι ήταν όλη την ώρα που ζήταγε τη μπάλα. :)

 

Αν δεις το βίντεο στο 00:49, ο Μπλάνκο πάει να κάνει κίνηση, και ο Λυμπερόπουλος αργεί να του την δώσει, οπότε σταματάει για να μη βγει οφσάιντ και περιμένει μέχρι να γίνει η πάσα. Τώρα που το ξαναείδα παρατήρησα πόσο έξυπνη κίνηση κάνει ο μπλάνκο - οι περισσότεροι παίχτες θα είχαν φύγει μπροστά χωρίς να κοιτάξουν για το αν είναι οφσάιντ.

 

http://youtube.com/watch?v=XQCZjb154qE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ποιο είναι το ενδιαφέρον;

 

Στη σύσκεψη ασφαλείας που πραγματοποιήθηκε, ως είθισται, ενόψει του αγώνα με τον Πανιώνιο στην Νέα Σμύρνη την Κυριακή 7 Οκτωβρίου, η ΠΑΕ Πανιώνιος αποφάσισε να ανοίξει τη Θύρα 1 για τους μεμονωμένους φιλάθλους της ΑΕΚ ( η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν παραλαμβάνει εισιτήρια). Για τη συγκεκριμένη θύρα θα κυκλοφορήσουν 1500 εισιτήρια (20 ευρω), τα οποία θα διατίθενται από ειδικό ταμείο έξω από την Θύρα 1, από τις 18.15 την ημέρα του αγώνα.

Με απόφαση της αστυνομίας, δεν θα επιτραπεί οποιαδήποτε ομαδική προσέγγιση στο στάδιο ενώ οι φίλαθλοι της ΑΕΚ που θα έρθουν στο γήπεδο δεν θα πρέπει να φέρουν διακριτικά της ομάδας.

Για την είσοδο τους στο γήπεδο είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή διαβατήριο ενώ θα πρέπει να προσέλθουν αρκετά νωρίτερα από την ώρα διεξαγωγής του παιχνιδιού (21.15), προκειμένου να αποφευχθεί συνωστισμός και καθυστερήσεις στην είσοδο.

 

Δεν διαφωνώ που δεν πήρε η ΠΑΕ εισιτήρια...αλλά έχω κάποιες ενστασεις σε όλο αυτο το σκηνικό....

δηλαδή αν εγώ πάω με 4 φίλους μου είναι ομαδική προσέγγιση????

και....απο την στιγμή που οι φίλοι της ΑΕΚ θα είναι σε ξεχωριστή θύρα (άρα θα ξεχωρίζουν και θα φωνάζουν διαφορετικά συνθήματα απο το υπόλοιπο γήπεδο)...για ποιον λόγο να μην έχουν διακριτικά της ομάδας????

Έχουν γίνει ποτέ φασαριές προσφάτως σε αγώνα ΑΕΚ-Πανιώνιος???γιατί τέτοια μέτρα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παλαιοτερα υπηρχαν κυνηγητα στους γυρω δρομους.το θεμα δεν ειναι για το αν θα πεσουν κλωτσομπουνιδια.απλα οταν θα υπαρχουν 1500 φιλοξενουμενοι,και περιπου 9500(εκει περιμενουμε οπως φαινεται με την προπωληση),ε δεν θελει και πολυ να πεσουν φαπες.καλυτερα ετσι.αν και θεωρω πολλα τα 1500 σε ενα γηπεδο 11500 θεσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαυρα χαλια η ομαδα με τη Σαλτσμπουργκ. Ετσι εξηγουνται τα περι πλαστικου χλοοταπητα. Δικαιολογιες μου φαινεται ψαχνουν για να κρυψουν τα χαλια τους. Ποια ηταν η τακτικη σημερα, μηπως καταλαβε κανεις να μου πει? Περιμενουμε πισω και διωχνουμε τη μπαλα οπως οπως? Εγω με την παρεα μου αν κατεβαιναμε να παιξουμε θα δειχναμε τουλαχιστον αξιοπρεπεια. Α, και κατι αλλο. Στα 40 μου θα ειμαι πιο γρηγορος απο τους Λυμπεροπουλο και Ριβαλντο. Μακαρι να βγω ψευτης αλλα το 3 στα 3 που καναμε στο πρωταθλημα ειναι στμπτωματικο και συντομα θα βρεθει καποιος αντιπαλος να μας προσγειωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΑΕ ΑΕΚ σε ανακοίνωσή της, γνωστοποιεί την άρση της συμφωνίας με την ΠΑΕ Πανιώνιος σχετικά με τον Θύρα(1) που θα δινόταν για τις ανάγκες των φίλων της «Ένωσης». Οι «κιτρινόμαυροι» μάλιστα αφήνουν αιχμές προς την «κυανέρυθρη» ΠΑΕ, αφού όπως αναφέρεται, αυτό συνέβη λόγω της αυξημένης προσέλευσης (πέραν των 1500 φιλάθλων της ΑΕΚ), θέμα που όμως δεν έθεσαν ποτέ οι Νεοσμυρνιώτες προς συζήτηση στη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε για τα μέτρα ασφαλείας του αγώνα.

 

Αναλυτικά

 

«Με αλληλογραφία μεταξύ της ΠΑΕ Πανιώνιος και της ΠΑΕ ΑΕΚ, που προηγήθηκε της σύσκεψης για τα μέτρα ασφαλείας του αγώνα, η ΠΑΕ ΑΕΚ είχε αποδεχθεί την πρόταση της ΠΑΕ Πανιώνιος για λειτουργία Θύρας στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, όπου θα φιλοξενούσε τους φιλάθλους της ΑΕΚ που μεμονωμένοι θα πήγαιναν στο γήπεδο. Συμφωνία που αντιστοίχως θα ίσχυε και για το παιχνίδι του δευτέρου γύρου στο ΟΑΚΑ. Η συμφωνία αυτή επισημοποιήθηκε στη σύσκεψη για τα μέτρα ασφαλείας του αγώνα, μόνο υπό την προϋπόθεση τα αιτήματα που έθεσε η αστυνομία να γίνουν επισήμως γνωστά από την ΠΑΕ ΑΕΚ προς τους φιλάθλους της. Η ΠΑΕ ΑΕΚ τήρησε τη δέσμευσή της και εξέδωσε ανακοίνωση στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου από την Τρίτη 2 Οκτωβρίου, η οποία υπάρχει αναρτημένη ακόμη.

 

Η ΠΑΕ Πανιώνιος αποφάσισε να άρει τα συμφωνηθέντα στη σύσκεψη, με επιστολή που απέστειλε σήμερα- δηλαδή μόλις δύο ημέρες πριν από τη διεξαγωγή του αγώνα- και στην οποία επικαλείται ως πρώτο λόγο της απόφασης αυτής, θέμα αυξημένης προσέλευσης (πέραν των 1500 φιλάθλων της ΑΕΚ), θέμα που όμως δεν έθεσε ποτέ προς συζήτηση στη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε και ως δεύτερο τη μη δημοσιοποίηση επισήμως από την ΠΑΕ ΑΕΚ των αποφάσεων που ελήφθησαν κάτι που, όπως προαναφέρθηκε, δεν ισχύει καθώς ανακοινώθηκαν από την ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΑΕΚ, στις 2 Οκτωβρίου 2007 και δημοσιεύθηκε από το σύνολο του Τύπου»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε η κλήρωση, παίζουμε με Βιγιαρεάλ, Φιορεντίνα, Μλάντα Μόλεσλαβ και Έλφσμποργκ. Καλή κλήρωση, θα δούμε και καμιά ομάδα της προκοπής, και περνάμε και άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλήρωση του βάζελου έχω την εντύπωση οτι είναι πιο δύσκολη από τη δική σας.

Μάλλον θα περάσετε,τη Μλάντα και την Έλφσμποργκ μπορείτε να τις βάλετε από κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οπότε παίζουμε εκτός με τις δύο ομάδες που πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουμε, και εντός με τις δύο θεωρητικά ισχυρότερες. Καθόλου καλή κλήρωση, θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημείωση μόνο, ότι αυτές τις δύο τις παίζουμε έξω, ενώ φιορεντίνα-βιγιαρεάλ μέσα.

 

Τουλάχιστον θα δούμε και μια Βιγιαρεάλ και μια Φιορεντίνα από κοντά. Εμένα δεν με χάλασε καθόλου η κλήσωση και πιστεύω ότι είναι εφικτό το 12άποντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για το ότι θα δούμε τις καλές ομάδες από κοντά. Τώρα για το 12ποντο θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω. :)

 

Ένα καλό που προέκυψε από το πρόγραμμα των αγώνων είναι ότι τη βδομάδα που παίζουμε με τον ΠΑΟ στο πρωτάθλημα, αυτοί έχουν ματς 3 μέρες πριν για το ΟΥΕΦΑ ενώ εμείς έχουμε ρεπό. :)

 

 

EDIT: Ορίστε και το πρόγραμμά μας:

 

25/10 : Έλφσμποργκ-Α.Ε.Κ.

29/11 : Α.Ε.Κ.- Φιορεντίνα

05/12 : Μλάντα Μπόλεσλαβ-Α.Ε.Κ.

20/12 : Α.Ε.Κ.- Βιγιαρεάλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

EDIT: Ορίστε και το πρόγραμμά μας:

 

25/10 : Έλφσμποργκ-Α.Ε.Κ.

29/11 : Α.Ε.Κ.- Φιορεντίνα

05/12 : Μλάντα Μπόλεσλαβ-Α.Ε.Κ.

20/12 : Α.Ε.Κ.- Βιγιαρεάλ

 

καλα ειπε ο φερερ ομιλος champion league :lol::lol::lol::lol: ε ρε τι αλλο θα ακουσουμεεεεεε.

και προσοχη ε γιατι και η Έλφσμποργκ (????) εχει πλαστικο χλοοταπητα... respect στα ιερα τερατα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...