Προς το περιεχόμενο

ΑΕΚ


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το παιχνίδι θα κάνω τη κλασική παρομοίωση με το ποτήρι με νερό. Μισοάδειο (όχι μόνο δεν έχει στρώσει η ομάδα, αλλά παίζει από παιχνίδι σε παιχνίδι χειρότερα) ή μισογεμάτο (παίζοντας άσχημα καθαρίζουμε παιχνίδια τα οποία παλιότερα δε θα κερδίζαμε, όπως το χθεσινό).

 

Εδώ το θέμα είναι τι ζητάει ο καθένας. Αν ζητάει να κερδίζει no matter what, τότε το βλέπει μισο-γεμάτο. Αν ζητάει να βλέπει καλή μπάλα, τότε το βλέπει μισοάδειο (για να μη σου πω στεγνό :mrgreen: )

 

Εγώ ανήκω στη δεύτερη περίπτωση, αυτή η ΑΕΚ δε μου αρέσει. Ωραία είναι φυσικά που παίρνει τα ματς, αλλά από θέαμα είναι μηδενικό ακόμα. :-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πάντως η αλήθεια είναι ότι παίκτες κλειδιά που περιμέναμε πολλά από αυτούς(βλ. ριβάλντο,αρουαμπαρένα,ζήκος,λυμπερόπουλος) είναι σε πολύ μέτρια-αν όχι κακή-αγωνιστική κατάσταση. δεν ξέρω ρε παίδες,καλός,χρυσός ο Φερέρ,μεγάλο όνομα με εντυπωσιακό παρελθόν και δίνει κι ευκαιρίες σε νέα παιδιά(κονέ,παπασταθόπουλος,τόζερ,χετεμάι θα εξελιχθούν φοβερά πιστεύω).αλλά ρε γαμώτο,μιλώντας αντικειμενικά έχει κάνει αρκετά εγκλήματα και βλέπω ότι έχει εμμονές(σε αγωνιστικό επίπεδο).μακάρι να βγω γραφικός σε βάθος χρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν πιστεύω ότι είναι θέμα "εγκλημάτων". Το βλέπω πιο απλά. Είναι κάποιο σεβαστό διάστημα στην ομάδα, και δε βλέπω να παίζει όμορφο ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μονο θεμα ποιοτητας ποδοσφαιρου.για παραδειγμα,ηξερες οτι ο σορεντινο δεν ηθελε να μεινει.απο ολους τους τερματοφυλακες του κοσμου,επρεπε να παρει τελευταια στιγμη τον μορετο και ΑΚΟΜΑ πιο τελευταια στιγμη τον μαχο για να τον αντικαταστησει?ή μηπως ο τζιωρτζιοπουλος(με μηδαμινο συμβολαιο) μας χαλουσε σαν εναλλακτικη επιλογη πισω απ'τον αρουαμπαρενα?γιατι οταν ο μπουρμπος ειναι η επομενη λυση,δε μπορω να καταλαβω γιατι να μην τον κρατουσαμε.τεσπα,ας κανουμε υπομονη να δουμε τι θα καταφερουμε φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0-1 Στη λειβαδιά.Με μη τήρηση του fair play απο την πλευρά μας....

Αν είναι να κερδιζουμε ετσι να την βράσω την νική .Δεν θέλω η ομάδα μου να κερδιζει με αυτο τον τροπο.Δεν θέλω βοηθεια απο διαιτητες και να λέω μετά ότι επαιξα μπαλα και πηρα επαξια το πρωταθλημα οπως μερικοι μερικοι

0-2 Με υποψια για οφσαιντ ο μπλανκο.Τι στο διαολο.Δεν θέλω ρε γαμωτο να βλεπω ετσι την ομαδα.Δεν θελω να βγαινουν μετα οι αλλοι και να λενε οτι μας βοηθησε η διαιτησια.Δεν νιωθω καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο goal έγινε με αντεπίθεση, δεν φάνηκε πουθενά ότι τραυματίστηκε παίχτης τα πάντα έγιναν γρήγορα και φυσικά ο παίχτης μας όταν ξεχύνεται στην επίθεση δεν θα γυρίσει να δει τι γίνεται πίσω του.

 

Σε οριακές καταστάσεις για offside η φάση είναι υπέρ του επιτιθέμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο goal έγινε με αντεπίθεση, δεν φάνηκε πουθενά ότι τραυματίστηκε παίχτης τα πάντα έγιναν γρήγορα και φυσικά ο παίχτης μας όταν ξεχύνεται στην επίθεση δεν θα γυρίσει να δει τι γίνεται πίσω του.

 

Σε οριακές καταστάσεις για offside η φάση είναι υπέρ του επιτιθέμενου.

 

Να μην γινόμαστε ότι κοροϊδεύαμε. Αν το γκόλ αυτό το είχε βάλει ο Ολυμπιακός ακόμη θα φωνάζαμε για σπρώξιμο της διαιτησίας. Αφού ήταν οφσάιντ ο Μπλάνκο, τι να κάνουμε (παρεπιπόντως, πολύ καλο τελείωμα στη φάση).

 

Πάντως, καλό που παίρνουμε έτσι εύκολα τα παιχνίδια της επαρχίας, αλλά δεν είναι δυνατό να κάνει 4 κλασσικές ευκαιρίες για γκόλ ο Λεβαδειακός, οι 2 από αυτές ούτε ένα λεπτό μετά από την επίτευξη των 2 πρώτων γκόλ.

 

Και κλασικά ο Λυμπερόπουλος χάλια, εκτός του στρωσίματος της μπάλας στο πρώτο γκόλ δεν έκανε κάτι σωστό (δε θεωρώ καλή κίνηση τη πασα στο δεύτερο γκόλ, αφού καθυστέρησε χαρακτηριστικά να την κάνει, και όταν την έκανε ήταν οφσάιντ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε ρε παιδια τη καραμελα για την μη τηρηση του fair play.Ο παιχτης της Λειβαδιας πεφτει κατω,γυρναει κεφαλι,βλεπει οτι η μπαλα ειναι στα ποδια του αντιπαλου και ξαφνικα αρχιζει να "σφαδαζει" απο τους πονους.Μην μου πειτε και γιατι μπηκε το ιατρικο τιμ της ομαδας.Ε πρεπει ο παικτης να ολοκληρωσει το θεατρο και να ειναι πιστευτο.Το 2ο γκολ ηταν οντως οφσαιντ.Θελω να δω την ομαδα την Κυριακη οπου ειναι το πρωτο σοβαρο τεστ στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως πολυ σωστα ειπωθηκε...

και γω να επαιζα, αν εβλεπα οτι παω να φαω γκολ, το πιο ευκολο πραγμα ειναι να κανω τον τραυματια και μετα να μιλαω για fair play!!! ελεος

το κανανε σε περιπτωση που εμενε εκει το σκορ για ολο τον υπολοιπο αγωνα...

να χαμε να λεγαμε δλδ

οσο για το 2ο...ισως και να ειναι

παρ ολα αυτα το τελικο σκορ δεν αφηνει υπονοιες για το ποιος θα επαιρνε το ματσακι ουτως η αλλιως...

εγω ενα πραγμα θελω να επισημανω...

τον λυμπε τον ειδατε ΠΟΣΗ ΩΡΑ κραταει μπαλα ΕΝΩ του δειχνει για μια ΩΡΑ ο καημενος ο μπλανκο που να του τη στρωσει???

ελεος με την αργοπορια...

εκτος λυμπε και ριμπο σε ευκολα ματσακια...μπας και δουμε και λιγη μπαλα επιτελους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι να βρει ενα τροπο να χωρεσει και τον Μανου τωρα που γυρισε ο Λυμπε.Κριμα κι'αδικο ειναι να μεινει εκτος αυτος ο παιχτης.Ισως αρχισει να τον ξεκιναει στη θεση του Μαντουκα.Κατα τ'αλλα,δεν το λεω με κακια διοτι ειναι τραυματισμενος,αλλα χαιρομαι που δεν παιζει ο Σεζαρ.Πιο ζοχαδα παιχτης απ'αυτον δεν υπαρχει.Ειμαι σιγουρος παντως οτι οταν γυρισει,παλι θα τον ξεκιναει ο Ισπανος και παλι θα βριζουμε.Ειδωμεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τ φάση με την πάσα του Λύμπε, ο Μπλάνκο είναι πολύυυ ώρα οφσάιντ από την ώρα που ζητάει την πάσα. Ο Λύμπε πολύ σωστά καθυστερεί να δώσει τη μπάλα, και όταν τη δίνει τελικά ο Μπλάνκο είναι το... λιγότερο οφσάιντ απ'ότι ήταν όλη την ώρα που ζήταγε τη μπάλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...