Προς το περιεχόμενο

Laptop και κάρτες γραφικών


Constant1ne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Προσφάτως ένας φίλος μου πήρε ένα sony vaio που του έφεραν άπο america γιατί είχε αυτήν την άνεση για να γλιτώσει λεφτά και όντως γλίτωσε πολλά! Το μηχάνημα είναι καλό, της σειράς F νομίζω, έχει τα πάντα αλλά απογοητεύτηκε από την κάρτα γραφικών (intel). Είναι πραγματικά κρίμα για μιά τόσο καλή οθόνη! Το θέμα είναι αν έχει καμία ελπίδα να κάνει κάτι γι αυτό. Μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει; Γιατί δεν έχω ιδέα από laptop αν και νομίζω ότι δε γίνεται κάτι από όσο ρώτησα από δω κι από κει. Αν κατάλαβα καλά το κύκλωμα των γραφικών φτιάχνεται πάνω στη μητρική και μετά τελείωσε; Δεν μπορέις να αλλάξεις κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που μπηκε στην διαδικασια να φερει κατι απο Αμερικη επρεπε να το ειχε προσεξει αυτο, εκτος εαν δεν τον ενδιαφερουν τα παιχνιδια...

 

Τωρα δε μπορει να κανει κατι με αυτο το υποσυστημα γραφικων που εχει συστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι το θέμα. Επειδή τον παρήγγειλε μέσω κάποιου γνωστού που ήταν Αμερική εμπιστεύτηκε οτι θα φέρει αυτά που του ζήτησε αλλά μάλλον τον έγραψε ο άλλος ;p Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ασχετη ερωτηση... γιατι να παρεις laptop αν τον θες για gamming?

γενικα upgrate στους περισσοτερους φορητους μαρκας δεν γινονται. εκτος απο μνημη και σκληρο. γενικα και μια 64mb καρτα γραφικων ανταποκρινεται μια χαρα σε προγραμματα και σε ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θεμα χωρου, φορητοτητας ή και απλα μοστρας μπορει να παρει καποιος ενα φορητο για gaming...

 

Ευτυχως υπαρχουν φορητοι που υποστηριζουν αναβαθμιση της καρτας γραφικων, αρκει να υποστηριζουν την τεχνολογια NX της Nvidia. Βεβαια ειναι πολυ πιο ακριβη η αναβαθμιση μια καρτας ενος φορητου, αλλα δεν ειναι αδυνατη πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...