Προς το περιεχόμενο

Us Macbook Pro


NiCk_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tha paro to macbookpro mou apo tin ameriki giati mou erxetai poli fthina ... Pera apo to thema tou fortisti (pou vasika mia fis apo amerikaniko se europaiko standard mou to linei), yparxei tpt allo pou prepei na me kanei na anisixo ???

 

P.s. Ksero oti i asfaleia den me kaliptei ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω να αγοράσω το Macbook Pro αλλά διαβάζω κάτι τέτοια reviews και μου περνάει η όρεξη... Αν το αγοράσω από Ελλάδα και έχω να κάνω με το Ουράνιο Τόξο κάτι τέτοιες αντικαταστάσεις σαν αυτές του review καλύτερα να τις ξεχάσω... Αν το πάρω από εξωτερικό ισχύει το ίδιο... Μα η διάσημη ποιότητα κατασκευής των Apple που είναι;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι σχεδόν όλες οι προβληματικές παρτίδες ήταν μόνο στην Αμερική. Δεν μιλάω βέβαια για μπαταρίες.

 

Χαλασμένες οθόνες, προβληματική ψύξη και ότι άλλο έχει εμφανιστεί στις πρώτες παρτίδες ήταν μόνο στην Αμερική. Επειδή η Ελλάδα παίρνει τελευταία έχει το κάλο να παίρνει κομμάτια με διορθωμένα όλα τα προβλήματα. Αν θες να το αγοράσεις απ' έξω σου προτείνω Γερμανία. Η διαφορά τιμής με Ελλάδα είναι μικρή πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τα προβληματα του MacBook Pro εχουν λυθει, με βελτιωσεις στη Logic Board ;)

 

Αν κι αυτος που εγραψε το review ειναι γκαντεμης και του χαλασε και η gpu, τι να πει κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελωνείο! Αν μπορείς να το αποφύγεις τότε τίποτα άλλο δε σε απασχολεί

 

Tha erthei me ups stin porta tou spitiou mou :-D

 

Επίσης θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι σχεδόν όλες οι προβληματικές παρτίδες ήταν μόνο στην Αμερική. Δεν μιλάω βέβαια για μπαταρίες.

 

Χαλασμένες οθόνες, προβληματική ψύξη και ότι άλλο έχει εμφανιστεί στις πρώτες παρτίδες ήταν μόνο στην Αμερική. Επειδή η Ελλάδα παίρνει τελευταία έχει το κάλο να παίρνει κομμάτια με διορθωμένα όλα τα προβλήματα. Αν θες να το αγοράσεις απ' έξω σου προτείνω Γερμανία. Η διαφορά τιμής με Ελλάδα είναι μικρή πάντως.

 

Vasika to montelo pou tha paro, to serial key tou ksekinaei me ta psifia W8629 ... Ta montela pou eixan provlima itan ekeina pou eginan peripou tis protes evdomades, peripou dld mesa ston fevrari ... To diko mou ypologizo oti efige apo to ergostasio giro ston iounio, ioulio, ara den nomizo na yparxei kapoio apo ta provlimata pou anaferthikan sta arxika shipments ton mbp ...

I diafora timis einai giro sta 300 euro, kai nomizo oti einai kati perissotero apo simantiki ... Ap'tin germania den tha mporo na to paralavo ..

 

Πλεον τα προβληματα του MacBook Pro εχουν λυθει, με βελτιωσεις στη Logic Board

Αν κι αυτος που εγραψε το review ειναι γκαντεμης και του χαλασε και η gpu, τι να πει κανεις...

 

Etsi akousa kai ego file ... Elpizo mono na min eimai kai ego gkantemis giati meta den tha ksero pou na prototrekso :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τα προβληματα του MacBook Pro εχουν λυθει' date=' με βελτιωσεις στη Logic Board ;)

 

Αν κι αυτος που εγραψε το review ειναι γκαντεμης και του χαλασε και η gpu, τι να πει κανεις...[/quote']

 

Εννοεις οτι οποιος αγοραζει τωρα, τα εχει λυμενα τα προβληματα απο την apple που τα κατασκευαζει? 'Η απλα βρεθηκαν οι λυσεις αλλα πρεπει να τρεχει ο χρηστης να το επισκευασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι οποιος αγοραζει τωρα, τα εχει λυμενα τα προβληματα απο την apple που τα κατασκευαζει? 'Η απλα βρεθηκαν οι λυσεις αλλα πρεπει να τρεχει ο χρηστης να το επισκευασει?

 

Eginan arketa revisions sta macbook pro ta opoia diorthonoun provlimata pou antimetopizan xristes sta arxika shipments ton mbp ... Ara, vasika oti feugei apo to ergostasio tis apple tous teleutaious 2 mines, logika den tha prepei na exei kanena provlima ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den nomizo ... Pantos me tin fedex den pernane ... Ara perimeno oti kati analogo tha isxuei kai me tin ups ..

 

Προκειμένου να είναι ασφαλισμένο το προιόν θα πρέπει κατα την αποστολή να δηλώσουν την πραγματική του αξία. Ώς εκ τούτου εαν συνοδεύετε απο παραστατικό αγοράς για ας πούμε 1500$ δυστηχώς θα αναγκαστείς να τα σκάσεις.

 

Απο την άλλη μπορείς να εξετάσεις το ρίσκο του να μην δηλωθεί η πραγματική αξία του προιόντος και να ταξιδέψει το προιόν ανασφάλιστο. Σε αυτή την περίπτωση μάλλον δεν θα παίξει τελωνείο, αλλα εάν γίνει κάποια "στραβή" θα κλαίς τα λεφτά σου.

 

Δυστηχώς εξαιτίας της δουλειάς μου έχω αρκετά πάρε-δώσε με το μπ@@ρδέλο που λέγεται τελωνείο και ελληνικό κράτος.

 

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειμένου να είναι ασφαλισμένο το προιόν θα πρέπει κατα την αποστολή να δηλώσουν την πραγματική του αξία. Ώς εκ τούτου εαν συνοδεύετε απο παραστατικό αγοράς για ας πούμε 1500$ δυστηχώς θα αναγκαστείς να τα σκάσεις.

 

Απο την άλλη μπορείς να εξετάσεις το ρίσκο του να μην δηλωθεί η πραγματική αξία του προιόντος και να ταξιδέψει το προιόν ανασφάλιστο. Σε αυτή την περίπτωση μάλλον δεν θα παίξει τελωνείο' date=' αλλα εάν γίνει κάποια "στραβή" θα κλαίς τα λεφτά σου.

 

Δυστηχώς εξαιτίας της δουλειάς μου έχω αρκετά πάρε-δώσε με το μπ@@ρδέλο που λέγεται τελωνείο και ελληνικό κράτος.

 

Καλή τύχη![/quote']

 

Eisai sigouros ?? Akoma kai an prokeitai gia ups/fedex ??? Epeidi hdh plirono sto atomo lefta gia shipping + insurance pou einai kapou sta 80 dolaria ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eginan arketa revisions sta macbook pro ta opoia diorthonoun provlimata pou antimetopizan xristes sta arxika shipments ton mbp ... Ara, vasika oti feugei apo to ergostasio tis apple tous teleutaious 2 mines, logika den tha prepei na exei kanena provlima ...

 

Ακριβως.

 

Σαν κατοχος του macbook pro, μπορω να πω οτι τα προβληματα εχουν μεγενθυνθει δυσαναλογα. Προσοχη, δεν αρνουμαι την υπαρξη τους (το δικο μου πχ ανεβαζει θερμοκρασια max 75), αλλα ουτε ειναι και τοσο τραγικη η κατασταση οπως διαδοθηκε στο net, ουτε πιστευω οτι ειναι λογος για να μη το αποκτησει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eisai sigouros ?? Akoma kai an prokeitai gia ups/fedex ??? Epeidi hdh plirono sto atomo lefta gia shipping + insurance pou einai kapou sta 80 dolaria ...

 

 

Ρώτα τον τι ποσό καλύπτει το insurance!

 

Εάν σου πεί οτι καλύπτει ΟΛΗ την αξία του μηχανήματος, τότε τουλάχιστον ζήτα να μην βάλει μέσα στη συσκευασία το παραστατικό αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...