Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καπνιζω απο τα 15 μου αλλα σταθερα περιπου 10 τσιγαρα την ημερα.......υπαρχουν και μερες ομως που τα υπερβαινω οπως και μερες που κανω 1-2........αναλογα τη στιγμη........η μαρκα μου ειναι σταθερη gauloises Κοκκινο (παλιοτερα εκανα καμελ) οποτε δεν ειχα προβληματα με το λαιμο μου.......τωρα που πηγα αγγλια λογω τρελλου διαβασματος σα να το αυξησα λιγο μου φαινεται.......αλλα μολις επιστρεψω το καλοκαιρι ελλαδα εχω σκοπο να το κοψω........βασικα οχι να το κοψω ακριβως.......αλλα θελω να φτασω στο σημειο να μπορω να κανω ενα τσιγαρο την ημερα ετσι γιατι θελω να το απολαυσω μετα το φαγητο........επισης με ενοχλει απιστευτα ο καπνος των αλλων και ο δικος μου οπως και το να καπνιζουν την ωρα του φαγητου........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Βλέπω στα αποτελέσματα πάνω κοντά στο 54% στην πρώτη επιλογή ... ούτε να το μυρίσω ... λίγο δύσκολο να το πιστέψω:confused:

 

Γιατί; Λες να ντρέπονται μερικοί να πούνε ότι καπνίζουν; Εδώ σήμερα ντρεπόμαστε να λέμε ότι ΔΕΝ καπνίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Λες να ντρέπονται μερικοί να πούνε ότι καπνίζουν; Εδώ σήμερα ντρεπόμαστε να λέμε ότι ΔΕΝ καπνίζουμε.

 

Αυτό είναι επείδη άμα δεν έχεις μπεί στη φάση νιόθεις ότι είσαι στην απέξω.

 

Δεν νομίζω ότι οι καπνιστές ντρέπονται. Απλά δεν ενδιαφέρονται να μπούνε στο poll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι επείδη άμα δεν έχεις μπεί στη φάση νιόθεις ότι είσαι στην απέξω.

 

Δεν νομίζω ότι οι καπνιστές ντρέπονται. Απλά δεν ενδιαφέρονται να μπούνε στο poll.

 

Καλά, προσωπικά (όπως έλεγαν και κάποιοι φίλοι μου) "δε νιώθω". Σιγά μη νιώσω και στην απ' έξω επειδή δε δηλητηριάζω τον εαυτό μου.

 

Εγώ πιστεύω ότι τα νούμερα του poll είναι αληθινά και εξήγησα νωρίτερα που αποδίδω τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι που το έχουν κόψει, καταλήγουν να μην αντέχουν να το μυρίζουν, αυτό γίνεται γιατί; Μήπως είναι αμυντικός μηχανισμός, επειδή κρυφά ζηλεύουν; Ένας φίλος, που το έχει κόψει εδώ και 6 χρόνια, μου λέει ότι ακόμα του λείπει και ότι δεν ήταν απλά μια απόφαση που πήρε μια μέρα πριν 6 χρόνια αλλά μια απόφαση που παίρνει κάθε μέρα. Βέβαια το έκοψε για λόγους υγείας και όχι γιατί το βαρέθηκε. (αν είναι έτσι για το τσιγάρο, πως πρέπει να αισθάνεται κάποιος αλκοολικός ή ναρκομανής .. is beyond me)

Στην ιδέα και μόνο ότι δεν καπνίζω πια, στεναχωριέμαι λες και χάνω έναν καλό μου φίλο. Όσο γελοίο και αν ακούγεται.

Τελικά θα το κόψω, αλλά, αν όλα πάνε καλά, στα 70 εβδομήντα μου, θα καπνίσω φυτείες ολόκληρες!!! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Λες να ντρέπονται μερικοί να πούνε ότι καπνίζουν; Εδώ σήμερα ντρεπόμαστε να λέμε ότι ΔΕΝ καπνίζουμε.

 

Και εγώ πιστεύω οτι δέν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο τρίς να καπνίζεις και να ντρέπεσαι να το πείς ... αλίμονο τώρα.

Μάλλον όπως έγραψε και ο ippo00 υπάρχουν πολλοί ερασιτέχνες καπνιστές που αδιαφορούν και δέν μπαίνουν στο poll.

 

Τελικά θα το κόψω, αλλά, αν όλα πάνε καλά, στα 70 εβδομήντα μου, θα καπνίσω φυτείες ολόκληρες!!!

 

Γιατί ειδικά στα 70? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός οι γράφοντες να αρχίσουν να συμβαδίζουν με το Επικούρειο πνεύμα των υπογραφών τους.

 

Και να μάθουν να καπνίζουν καμιά σοβαρή μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...