Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο υγιείς και άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο ευτυχισμένοι.

 

Όχι βέβαια. Όταν δεν έχεις γίνει εξαρτημένος από το τσιγάρο, έχεις δώσει την δυνατότητα στον εαυτό σου να παράγει μόνος του τις ουσίες που σε κάνουν ευτυχισμένο όταν καπνίζεις, αλλά σε μεγαλύτερες ποσότητες. Και αυτό το βασίζω σε τίποτα απολύτως :mrgreen: . Το πιστεύω πάντως και ας μην ξέρω αν ισχύει επιστημονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο υγιείς και άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο ευτυχισμένοι.

 

Luci αυτο πιστεύω ότι το γράφεις για να δώσεις χιούμορ σε κάτι που νιώθεις αδύναμος να κόψεις-controlάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο υγιείς και άλλοι πεθαίνουν λίγο πιο ευτυχισμένοι.

 

για τη νικοτινη δεν ξερω αν ισχυει αυτο παντως [το πιο ευτυχισμενοι]... για αλλες ουσιες ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luci αυτο πιστεύω ότι το γράφεις για να δώσεις χιούμορ σε κάτι που νιώθεις αδύναμος να κόψεις-controlάρεις.

 

Μπα, δεν τίθεται θέμα ελέγχου, καπνίζω όποτε να 'ναι, ποτέ δεν έχω νοιώσει την ανάγκη, ξέρεις. Μπορεί να κουβαλάω 2 βδομάδες το ίδιο πακέτο.

 

Σχετικά με το αν είναι humor, ναι, αναφορικά με το τσιγάρο είναι, αναφορικά με τα σουβλάκια, τα ξύδια, και τα "ελαφρά ναρκωτικά", δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχισμενος πεθαινεις μονο απο xtc overdose, ολα ταλλα σε τρωνε σιγα σιγα....
δεν ξερω ποσο ευτυχισμενος θα πεθανεις απο την υπερθερμια κλπ κλπ... οσοι πεθαναν απο E βαζω στοιχημα δεν ηταν καθολου ευτυχισμενοι εκεινη τη στιγμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπερθερμία ή υποθερμία τελικά... ?

άντε ρε παιδιά, πανω στο καλύτερο διαφωνείτε

 

μήπως όσοι πετάνε (πολύ άνετα κιόλας, μετά τα πολλά xtc) προς παραδεισο έχουν υποθερμία

και όσοι πετάνε προς lucifer μεριά έχουν υπερθερμία ??

 

μαγικό χάπι το xtc.. μέχρι και τουριστικό προορισμό επιλέγεις.. εν ώρα πτήσης μάλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ το έκοψα πριν από λίγο καιρό (μετά από 10 χρόνια) και θα ήθελα να δώσω κουράγιο σε όσους θέλουν να το κόψουν. Ένα ψιλοπροβληματάκι στέρησης (κυρίως ψυχολογικής) το είχα μόνο για 2-3 μέρες. Κατά τ'άλλα, επειδή ήθελα πραγματικά να το κόψω, τώρα πλέον, όχι μόνο δε μου λείπει, αλλά δεν μπορώ καν να πιστέψω πώς έκανα αυτή τη βλακεία τόσα χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Αλλάζω (από εδώ) την ψήφο μου: έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου εδώ και δυόμιση βδομάδες. Συγκεκριμένα από την Δευτέρα 11/12/2006 το βράδυ.

 

Το ξέρω ότι δεν είναι δα και καμία τεράστια χρονική περίοδος αλλά είναι η πρώτη σοβαρή προσπάθειά μου να το κόψω. Το'χα ξαναπροσπαθήσει το καλοκαίρι του 2005, όπου άντεξα για 3 ημέρες. Τώρα προχωρώ ακάθεκτος.

 

Ήμουν καπνιστής από τον Απρίλιο του 1984. Ένα με ενάμιση πακέτο καθημερινώς, από το 1990 έως το 2001 Camel άφιλτρα, από το 2001 έως τη λήξη της καπνιστικής περιόδου 10-12 στριφτά (Craven μπλε).

 

Μόνο μία ήταν η λύση (το είχα ακούσει και δεν το πίστευα): έμπλαστρα Nicorette. Κανένα σύμπτωμα στέρησης, δεν μου λείπει καθόλου.

 

Και εις άλλα με υγεία. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...