Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

2 πακέτα την ημέρα επί 15 συναπτά έτη.

Και κάθε φορά που παίζω μπάλα ή βγαίνω για jogging, βρίζω τον εαυτό μου.

Γλυκά, φαγητά, ποτά ότι διάολο άλλο ο περισσότερος κόσμος προσπαθεί να περιορίσει, ποτέ δεν είχα θέμα. Μπροστά μου να τα βάλεις, αδιαφορώ χωρίς ζόρι.

 

Μόνο το κωλοτσίγαρο δεν μπορώ να κόψω. Ούτε για πλάκα να μη το δοκιμάσεις κανείς. Μεγαλύτερη μαλακία δεν έχω κάνει στη ζωή μου.

 

Άντε, ψέμματα. Αυτό και ότι έγινα Εθνικός Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν στο ναυτικό είχα φτάσει αισίως τα 1.5-2 πακέτα την ημέρα, κυρίως λογω αγχώδους διαταραχής ασχετης με το στρατό. Σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάει λίγο νομίζω.

Σήμερα από μισό μέχρι 1 πακέτο silk cut ασπρο. Σύντομα θα το κόψω τελείως (λέω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

luckystrike.jpg

Περίπου ένα πακέτο την ημέρα. Και απ' ότι βλέπω οι περισσότεροι που απάντησαν μέχρι τώρα κάνουν Lucky. Πάντως το να σέβεσαι τους μη καπνίζοντες είναι προτεραιότητα είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απ' ότι βλέπω οι περισσότεροι που απάντησαν μέχρι τώρα κάνουν Lucky.

 

Όόόχι! Οι περισσότεροι που απάντησαν, δεν καπνίζουν καθόλου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τι συμπέρασμα βγάζουμε; Οι περισσότεροι που ασχολούνται με τους υπολογιστές δεν καπνίσουν ή καπνίζουν ελάχιστα...

Δεν είναι και πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα αυτό, έτσι; :| Δε πιστεύω να είναι χαρακτηριστικό μόνο των insomniacs! Λογικά θα αφορά τους περισσότερους Έλληνες χρήστες internet / PC, right;

 

Κρίνοντας πάνω στη γενιά μου (γενιά του 80) οι περισσότεροι συνομίληκοί μου δεν καπνίζουν (σε αντίθεση με τους γονείς τους) κάτι που δείχνει μια τάση μείωσης...

 

Ελπίζω σε λίγα χρόνια οι αρχαιολόγοι του μέλλοντος (πολύ μέλλοντος όμως!) όταν βρουν το απολιθωμένο τσιγάρο να το κατατάξουν στα είδη προσανάματος... :mrgreen:

 

ΥΓ : Δείτε κι αυτό : http://en.wikipedia.org/wiki/Cigar#History

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick[;1281340']...ΤΙΠΟΤΑ....

αλλα δεν ψηφισα..

γιατι υπαρχει μονο επιλογη 'ουτε να το μυρισω'...

 

Ναι, πράγματι, η κατηγορία 'κάθομαι με απάθια και το μυρίζω' δεν έχει συμπεριληφθεί! :mrgreen: Φιλικά αλλά αυτό μας λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν καπνίζω και ούτε το έχω δοκιμάσει ποτέ......Οι λόγοι που δεν καπνίζω είναι περίπου οι ίδιοι με αυτούς που έχουν αναφερθεί από τους παραπάνω "ομοϊδεάτες" οπότε δε χρειάζεται να πω τίποτα άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...