Προς το περιεχόμενο

Linmodem Winmodem ΜπερδεψαΤαΜπουτιαΜουModem


hasodikis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

blackman, αυτό σκέφτηκα κ εγώ (εξάλλου το έκανα με το f200 που είχα, πήγα κ πήρα ρούτερ) κ του είπα του ανθρώπου για εργατοώρες κτλ. δεν είναι εκεί το πρόβλημα!!

 

το θέμα είναι η φορητότητα του υπολογιστή. σκέψου να χρειάζεται να κουβαλάει κ ξεχωριστό μόντεμ εκεί που θα πάει! να πάει κάπου για δουλειά ή επίσκεψη ή στο εξοχικό του :-) κ να χρειαστεί να κουβαλάει κ μόντεμ στην τσάντα του... εδω εκνευρίζομαι που πρέπει να κουβαλάω την web cam στην τσάντα, γιατί όσο να ναι προσθέτει σε βάρος...

 

υπομονή χασοδίκη για την adsl... κάνε μια ολική αναβάθμιση των εφαρμογών που χεις κ βλέπουμε... ίσως ταλαιπωρείσαι τζάμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως είναι δικαιολογημένο το κόλλημα. Είναι κρίμα να έχεις laptop και να μην μπορείς να χειριστείς το ενσωματωμένο modem.Αν το παλέψεις λίγο, πιστεύω να βρεις λύση. Στην δική μου περίπτωση έχω καταφέρει στα edubuntu να αναγνωρίζουν κανονικά το modem, αλλά παρόλα αυτά, εκείνο να μην καλεί. Στα χιλιάδες forum που έψαξα, μπορεί να φταίει από το kernel μέχρι μία απλή εντολή στο initialaziation sting.

 

Όπως και να έχει, δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Το κακό ήταν όταν γύρισα στο πατρικό σπίτι για καλοκαίρι και μου έλειπε η DSL. Εκεί έφαγα πακέτο με το internet. Πάντως είναι ζόρικη η ιστορία. Αν κάτσεις και ασχοληθείς, προετοιμάσου με πολύ υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κ η λύση του εξωτερικού μόντεμ, κατά προτίμηση σειριακού! αλλά το δικό μου το laptop δεν έχει σειριακή θύρα... τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσω ενα usb μόντεμ κ θα σας πω εντυπώσεις

 

κ εγώ έχω adsl, αλλά για τις φορές που θα βρεθώ εκτός σπίτιού, όπως λέει κ ο liakos356 (όχι ότι είναι πολλές) χρειάζεται !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...