Προς το περιεχόμενο

Rainbow


nuxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει μου φαινεται να ανοιξουμε ενα νεο section με αντιπροσωπιες :)

 

Δεν ειδα να εχει γραφτει κατι σχετικα με αυτο που θα αναφερω και μιας και θελω να το βγαλω τοσο πολυ απο μεσα μου, ξεκιναω αυτο το post.

Λοιπον τι μου συνεβη (και ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ) πριν 10 λεπτακια......

 

Εχει πεσει στα χερια μου απο δωρακι το iPOD mini 4BG blue. Τελικα ηταν δωρακι γιατι ειχε ψιλοπεθαμενη μπαταρια. Μπηκα λοιπον και εψαξα internet για replacement batteries και βρηκα ΠΟΛΥ ωραιες τιμες για νεα μπαταρια, με διπλασια mAh 720, αντι για 350 που ειναι οι official της Apple.... Αν κανω λαθος για το 350mAh παρακαλω διορθωστε με.

Καταφερα να βρω στα 64€ (και το "ειδικο" κατσαβιδι και τα μεταφορικα μεσα!) μπαταρια στα 750mAh σε ενα e-shop της USA.

Ειπα λοιπον να καλεσω Rainbow να δω τι παιζεται εκει, μηπως και μου ερθει πιο φτηνα.....

Το σηκωνουν λοιπον και τους λεω πως εχω ενα iPOD mini 4GB με πεθαμενη μπαταρια και τους ρωταω ποσο εχει μια καινουργια....

Κατ΄αρχας με ρωτανε ονοματεπωνυμο και serial number του iPOD! Εγω τους ειπα ψευτικο λοιπον ονοματεπωνυμο και το serial. Πρωτα τους ρωτησα "αν π.χ. δεν ειχα εδω μαζι μου το iPOD, τι? Δεν θα μου πειτε κοστος? Και μου απαντανε "δεν μπορω να δω το μοντελο που χρειαζεστε χωρις το serial" -Πρωτη μπαμ-

Μετα με ενημερωνουν πως το κοστος ελεγχου ειναι 9,4€, και τους λεω

- "Αφου ξερω το προβλημα, τι χρεωση ελεγχου και τετοια μου λετε?"

- "Μπορει να εχει και καπου αλλου προβλημα το iPOD σας κυριε"

- "Εχω κανει τα diagnostic που κανει το iPOD και δεν βρηκε προβλημα πουθενα και σας ξαναλεω, θελω απλως την μπαταρια"

- "Ο ελεγχος ειναι υποχρεωτικος κυριε"

- "Καλως. Ποσο λοιπον ειναι το κοστος της μπαταριας?"

- "Μισο λεπτο παρακαλω" (περνανε καπου 3-4 λεπτα στην αναμονη.........)

- "Λοιπον, το κοστος της μπαταριας ειναι 79€ κυριε"

- "Καλα ειστε σοβαροι στο site της Apple η μπαταρια κοστιζει 59$, δηλαδη 45.97€. Πως μου ζητατε 79€ εσεις?

- "Τοσο κοστιζει κυριε"

- "Καλως, και πειτε μου κατι τελευταιο. Ποσα mAh ειναι η μπαταρια που δινετε? Γιατι στο site της Apple δεν αναγραφεται"

- "Ειναι οσο και αυτο που ειχε εξ' αρχης μεσα το iPOD σας κυριε. Οσο γραφει στο site της Apple (σε ωρες λειτουργιας), την ιδια θα παρετε"

- "Μαλλον δεν καταλαβατε. Δεν σας ζητησα ποσο διαρκει η μπαταρια, αλλα ποσα mAh ειναι"

- "Αυτην την πληροφορια δεν μπορουμε να σας την δωσουμε" !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Παραγγειλα τελικα απο ενα site που βρηκα με 64 ευρουλακια (ολα μεσα πληρωμενα) και ΔΙΠΛΑΣΙΑ mAh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

euelpistw me olo ayto to mpam pou kanei i aplle stin eurwpi auto ton kairo, na mas apala3ei apo tin rainbow kai na doume mia apple hellas i kapoion pio upeu8uno antiproswpo...

File nuxx welcome to the apple world in Greece brought to you by Rainbow... exeis perasei se mia alli diastasi... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poso thelo na valei louketo i Rainbow!!!! Teleutaia eimai sto tsak gia na paro ena macbook pro. Me ola auta pou akouo sxetika me tin Rainbow exo kanei piso. Den mporoume na kanoume mia minisara se auto to ektroma eksipiretisis? Prepei telika na to dei auto to thema i "mama" APPLE kai na valei ena telos stin istoria. Epitelous na anoixtei ena official applestore stin Ellada gia na exoume tin ypostiriksi pou armozei. Mipos prepei na pao ego na anoikso ena applestore? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena asteio pou kukloforei edo kai mia dekaetia sth piatsa gia thn en logo etairia einai oti sthn ellada pio polu zhmia exei kanei h rainbow sthn apple ap oti o bill gates kai h microsoft. Kai o noon nohto
Αυτό εννοείται. Δεν έχω δει ποτέ μια διαφήμιση κάπου απο την Rainbow, έστω αν δεν θέλουν να ξοδευτούν, κάποιον άλλο τρόπο να προωθήσουν τα Mac. Στον κόσμο τους εντελώς. Είμαι πεπεισμένος εδώ και αρκετό καιρό πως αν στη θέση της Rainbow ήταν κάποια άλλη εταιρία με σοβαρά άτομα να την διοικούν, οι πωλήσεις θα πήγαιναν ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλύτερα και τα μηχανήματα της θα είχαν την αποδοχή και την διάδοση που πρέπει. Τι να πει κανείς... η Apple δεν το βλέπει αυτό μιας και είμαστε "μικρή" αγορά για αυτούς. Μικρή αγορά όμως και θα παραμείνουμε αν συνεχίσει η Rainbow να είναι επίσημος εισαγωγέας. Ας έρθει η Apple επίσημα ως Apple Hellas και τότε τα ξαναλέμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλε σήμερα η apple ανακοίνωση και ανακαλεί μπαταρίες απο ibook και powerbook... το ibook μου είναι από τα τυχερά και παίρνω τηλ τη rainbow να δω τι θα κάνω... ευγενέστατοι στο τηλ τους λέω για την ανακοίνωση και μου λένε οκ πάρτε ξανά τηλ από δευτέρα! Το site της apple δε το βλέπουν!?!?!?!?!?!??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό έχω υποψίες ότι η Rainbow τα "παίρνει" από την Microsoft για να δυσφημίζει την Apple.

Οι τακτικές της Microsoft είναι γνωστές, και η συμπεριφορά της Rainbow επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε τα παράπονά σου στα κεντρικά έξω. Μη θεωρείς δεδομένο πως δε θα ιδρώσει αυτί και δε θα τραβήξουν και τ' αυτί των υπευθύνων. Καμιά φορά μπορεί να σε εκπλήξουν ευχάριστα οι εξελίξεις. Άμα μάλιστα δούνε αρκετά δυσαρεστημένα email/fax σχετικά με την αντιπροσωπεία τους, δε νομίζω να το αφήσουν έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...