Προς το περιεχόμενο

Το MacBook μου πέθανε


slowboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σε ολους,

Κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου.

Μέτα από 3 μήνες άψογης λειτουργίας το macbook μου ΠΕΘΑΝΕ.

Την προηγούμενη βδομάδα, ξεκίνησε το κακό, άρχησε να σβήνει από μόνο

του (sudden shutdown). Αυτό γινόταν γύρω στις 5-6 φορές την μέρα. Έκανα όλα τα κόλπα που έλεγαν διάφορα site χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Το μόνο που δούλεψε λίγο καλύτερα ήταν όταν άλλαξα θέση στις μνήμες (έχω 2G). Μέτα από την εναλλαγή έσβηνε μια φορά την μέρα. Επειδή είχα αρκετή δουλειά αποφάσισα να κάνω λίγο υπομονή μέχρι να τελειώσω αυτό που έκανα. Δυστυχώς χθές σταμάτησε να δουλεύει εντελώς. Το μόνο που συμβαίνει είναι ότι ανάβει η οθόνη και τίποτα άλλο. Οπότε χθές το πήγα στην FNAC για να το δώσει στην rainbow για service. Κανονικά θέλει αλλαγή το logic board, και επίσης ζήτησα αλλαγή πλαστικών επειδή έχουν "λερωθεί".

Αυτά τα λίγα, το πρόβλημα του sudden shutdown δεν είναι τόσο σπάνιο δυστυχως. Το θέμα είναι οτι στην Αμερική η apple θα σου το φτίαξει σε καμιά βδομάδα, στην Ελλάδα ομώς?????

Γέωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα ο καταναλωτής έχει δικαιώματα, δεν είμαστε αμερική (ή καμία άλλη μπανανία), πάντως η apple αναγνωρίζει το πρόβλημα του shutdown (από αυτή την εβδομάδα και πέρα) και λογικά θα στο φτιάξουν (αν και κατά τη γνώμη μου έπρεπε να στο αλλάξουν)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα ο καταναλωτής έχει δικαιώματα, δεν είμαστε αμερική (ή καμία άλλη μπανανία), πάντως η apple αναγνωρίζει το πρόβλημα του shutdown (από αυτή την εβδομάδα και πέρα) και λογικά θα στο φτιάξουν (αν και κατά τη γνώμη μου έπρεπε να στο αλλάξουν)....

Μάλλον το αντίστροφο ισχύει. Εμείς είμαστε "μπανανία" και όχι η Αμερική. Ειδικά αν μπλέξεις με την Rainbow, αστα να πάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...