Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν πολυ σκληροι ειστε με Παππα και Μπουρουση για τις μπουνιες που παιξανε και με τους Αγραβανη-Παπανικολαου.

 Και ο Τζορνταν με τον Κερ παιξανε αληθινο μποξ στην 2η προπονηση των Μπουλς(1995) αλλά δεν εδωσαν τον Κερ αλλου, αλλά ο Φιλ ειπε στον Τζορνταν να ζητησει συγγνωμη, αυτος το εκανε και σιγα σιγα ολα εφτιαξαν. Ο Καρτραιτ σε μια προπονηση των Μπουλς οπου ο Τζορνταν εβγαζε αγκωνες για να σπασει τα σκριν του ειπε αν το ξανακανεις θα σε σκοτωσω. Και κοντεψαν να πιαστουν στα χερια. Ο δε Τζορνταν δεν το σταματησε αλλά και παλι τιποτα δεν εγινε χαρις στην παρεμβαση του προπονητη που εβαλε τον καθενα να δωσει εξηγησεις για το γιατι κανει ο,τι κανει.

 

 Θελω να πω οτι μεσα σε μια ομαδα γινονται ολα αυτα μερικες φορες και δεν ισοπεδωνουμε τα παντα με το να αφορισουμε δια παντος τους παικτες απο την ομαδα. Σαφως και πρεπει να υπαρχουν ποινες(αμεσες και εμμεσες, θα επρεπε δηλαδη να εχουν τιμωρηθει καπως ηδη) αλλά οχι ισοπεδωση των παντων.

 

 

Αγραβανης, παππας και σια να το παιζουν σουλτανοι σε μια ομαδα, που περασαν παικταραδες και ποτε δεν ακουστηκε κατι(τουλαχιστον προς τα εξω) και παντα τα εδιναν ολα.

Σπιτακι τους αυτοι οι τυποι, γεμιστε την ομοσπονδια και την εθνικη με βετερανους της ομαδας, βρειτε ενα καλο προπονητη και δωστε του χρονο και επιτελους γεμιστε την ομαδα με "καλα παιδια" και οχι με τυχαρπαστους wanna be.

 

 Εδω βεβαια υπαρχει αυτο το θεμα που λες και διαφερει καπως με το παραδειγμα που εδωσα. Οτι οι δικοι μας τα κανουν γιατι την εχουν δει καποιοι, βεντετες, εχω χρημα ειμαι νεοπλουτος και ο εγωισμος μου φτανει πιο πανω απο το κεφαλι μου. Και η αληθεια ειναι οτι με τα σημερινα δεδομενα οπου Αγραβανης, Παπαπετρου , Παππας κλπ κλπ οπου απο τα 25 τους πλεον παιρνουν εκατομμυρια, το βλεπουν αλλιως. Νομιζουν οτι ειναι κατι σαν χαλιφηδες(αν και παλιοτερα υπηρξαν περιπτωσεις οπως ξαναναναφερα, με την χαρακτηριστικοτερη με τον Γκαλη πριν την προετοιμασια για το 89 οπου του ειχαν υποσχεθει μερσεντες και δεν το τηρησαν και εκεινος εκανε εμπαργκο στις προπονησεις και ο Γιαννακης οπως ακουγονταν τοτε ειχε ξεκινησει ανταρσια κατα του Γκαλη με τον Ιωαννου να σιγονταρει ωστε να μην συμπεριληφθει ο Γκαλης στην ομαδα αλλα τελικα ευτυχως δεν περασε και ο Γκαλης ειχε κατι Τζορντανικους 37 μεσους ορους στην διοργανωση μεσους ορους ποντων). Οποτε υπαρχει γενικο προβλημα.

 

 Απο την αλλη τα λεφτα των Γιαννακοπουλων, Κοκκαλη, Αγγελοπουλων εχουν φερει τοσες επιυχιες στην Ευρωλιγκα για Ολυμπιακο και Παναθηναικο οπου πχ Μαντζαρης, Σλουκας(αν και ισως δεν εφαρμοζεται αυτο που λεω σε αυτον) , Παπανικολαου, Καλαθης(και εδω μια απο τα ιδια ισως ακυρος που τον αναφερω), Αγραβανης, Παπαπετρου κλπ κλπ απο τα ~25-28 τους εχουν τεραστιες παραστασεις σε Ευρωλιγκα και κυριως ΤΙΤΛΟΥΣ, τελικους κλπ, οπότε το κινητρο τους ειναι μικρο. ΚΑΚΩΣ βεβαια αλλά μαλλον ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@washcloud 

AXXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAAXAXXA

 

 

Ελπίζω με το σημερινό τα τσουτσουνάκια τους να σηκώθηκαν λίγο και να κοντράρουν στα ίσια τη Λιθουανία

 

Πρωτη φορα δεν ελπιζω. Δεν πιστευω στην ομαδα. Μακαρι να βγω λαθος.

 Αλλά πως γινεται και ελπιζετε? Λετε τα 100002 προβληματα σε αμυνα, επιθεση, ριμπαουντ, ψυχολογια, συγκεντρωση, αυτοματισμους στο παιχνιδι, εξωαγωνιστικα θεματα, να λυθηκαν με μια νικη-προκριση ή εστω να λυθηκαν αρκετα απο αυτα??

Δεν το βλεπω πιθανο. Μια απο τα ιδια θα δουμε προβλεπω και ευκολη ηττα. Ισως το παλεψουμε για καποια λεπτα στο τελος αλλά....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κανένας δεν το "βλέπει" ρε μαν. Απλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία κτλ...

 

Ελπιδα και εγω εχω. Αλλά αλλο να εχεις 30% και αλλο οπως τωρα 3%(στο δικο μου μυαλο αυτα).

Αλλά ε ειτε ετσι ειτε αλλιως θα παιξουμε και ο,τι γινει οπότε ανουσια συζητηση. :-D

 

**Σαν αξια ροστερ σε χρηματα, υπαρχει καμια σελιδα που να εχει συνοψη τις ομαδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εν τω μεταξύ, σε κανέναν άλλο δεν φάνηκε ύποπτο που λείπουν ταυτόχρονα YTL και xgol...;  :P

Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην δω το σημερινο ματς.

Ουτε και με τη Λιθουανια θα κατσω να τους δω, που ξερεις, μπορει να βγει και γουρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην δω το σημερινο ματς.

Ουτε και με τη Λιθουανια θα κατσω να τους δω, που ξερεις, μπορει να βγει και γουρι.

Έχασες ένα τρομερό ματς από τον Καλαθη και τον Σλουκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...