Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Σφαιρόπουλος ήθελε να κάνει τον Παπαπετρου 4 , καθώς υπήρχαν λοτζεςκι Και Παπ, όχι οτι επέμενε στον Αγραβάνη. Ο Αγραβάνης ηταν και θα ειναι και φέτος, συμπληρωματική λύση. Και έδειξε πως για κατι τετοιο ειναι οκ επιλογή.

Τεσσάρι πήρε τον Γάλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγραβανης, παππας και σια να το παιζουν σουλτανοι σε μια ομαδα, που περασαν παικταραδες και ποτε δεν ακουστηκε κατι(τουλαχιστον προς τα εξω) και παντα τα εδιναν ολα.

Σπιτακι τους αυτοι οι τυποι, γεμιστε την ομοσπονδια και την εθνικη με βετερανους της ομαδας, βρειτε ενα καλο προπονητη και δωστε του χρονο και επιτελους γεμιστε την ομαδα με "καλα παιδια" και οχι με τυχαρπαστους wanna be.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο του χρονου, ταγραβανης δινει τη θεση του στον Μητογλου, Παπανικολης σε ΓιαννηΑντετο, Μπουρουσαγκας σε Ογκαστ, Παππας σε Ντορσι/Κονιαρη, Παπαπετρου σε Χαραλαμποπουλο και φερνεις εναν υποτυπωδη προπονητη με προσωπικοτητα , βαφτιζεις αρχηγο τον Πριντεζη που ως τωρα φαινεται να μην εχει δωσει δικαιωματα και κανεις restart κατ'αρχην στα αποδυτηρια που ειναι το πιο σημαντικο. Ουδεις αναντικαταστατος. Εξελιξιμο υλικο υπαρχει, φτανει να εχουν ορεξη να παιξουν με τη φανελα και να μη βαζουν τους εαυτους τους πανω απο την εθνικη.

 

Αν μεινει εστω κι ενας απο αυτους που δημιουργησαν προβληματα φετος, δεν υπαρχει νοημα να συζηταμε. Με ελλειψη σοβαροτητας απο το καλημερα, δεν παμε πουθενα. Η ομαδα πρεπει να χτιστει με καθαρα μυαλα κι οχι με προβληματικους χαρακτηρες που απεδειξαν εμπρακτως, εντος κι εκτος αγωνιστικου χωρου, οτι δεν τους καιγεται καρφακι για την φανελα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορουσε να ειναι αρχηγος ο Πριντεζης.

Οκ παιχταράς, αλλά δε μου φαινεται ισχυρη προσωπικότητα. Ως παιχτη της ομάδας τον έχω και ηρεμο άνθρωπο.

Βέβαια δε μπορω να φανταστω και καναν άλλο.

Ο Γιάννης σε 2-3 χρονια αν συνεχισει έτσι στο ΝΒΑ θα ειναι φάση Νοβισκι στη Γερμανια, που ουσιαστικά αυτός ηταν ο προπονητής :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει για αρχηγος ο Πριντεζης, αλλα δεν υπαρχει και αλλη προσωπικοτητα. Ο επομενος ειναι ο χαχαχαχαχαΚαλαθης σε θεμα προσωπικοτητας.

Θα μπορουσε και ο Σλουκας αλλα κι αυτος Πριντεζαρει πολυ σαν χαρακτηρας.

 

Νταξει ειναι δευτερευον το θεμα αρχηγου, γιατι ειναι και τυπικο.  Το βασικο θεμα ειναι να απομακρυνθουν (δια παντος) οσοι δημιουργησαν προβληματα, δεν με ενδιαφερει πως τους λενε, δεν με ενδιαφερει σε ποια ομαδα αγωνιζονται και δεν με ενδιαφερει αν ειναι παιχταραδες ή οχι (ευτυχως παντως, κανεις τους δεν ειναι παιχταρας, ο ενας πιο ταγαρι απο τον αλλο ειναι κι αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο απ'ολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να ξερεις και ποιος μπορει να ηγηθει οταν εχεις τετοια καταντια στα αποδυτηρια. Ο Πριντεζης και ο σλουκας ισως να την εχουν αλλα να μην βγαινουν μπροστα γιατι ξερουν εκ των εσω οτι η κατασταση δεν σωζεται.

 

Συμφωνω με οσα ειπε ο legend για την καταρτιση της ομαδας. Καλυτερα να χασουμε εν γνωσει μας 1/2 διοργανωσεις ξεροντας οτι φτιαχνουμε κατι, παρα αυτο που γινεται τωρα που ειναι κυριως δημοσιες σχεσεις παο/οσφπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θέλω να θίξω λίγο και το θέμα των δημοσιογράφων, βασικά του Ιωάννου που αμέσως μετά την τρίτη συνεχόμενη ήττα και πριν από κρίσιμο καθοριστικό παιχνίδι, στήνει στη γωνία τους παίκτες και τους "μαλώνει" (με ποιο δικαίωμα ρε φίτσουλα; ) και ρίχνει και καρφιά " ο συμπαίκτης σου μου είπε έτσι, τι έχεις να του απαντήσεις;" Απορώ πως δεν τον έχει βρίσει ακόμα κανένας.

 

Δηλαδή ήταν που ήταν στραβό το κλίμα, έχουμε και τον ηλίθιο να το χειροτερεύει.

Επεξ/σία από DhZou
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να θίξω λίγο και το θέμα των δημοσιογράφων, βασικά του Ιωάννου που αμέσως μετά την τρίτη συνεχόμενη ήττα και πριν από κρίσιμο καθοριστικό παιχνίδι, στήνει στη γωνία τους παίκτες και τους "μαλώνει" (με ποιο δικαίωμα ρε φίτσουλα; ) και ρίχνει και καρφιά " ο συμπαίκτης σου μου είπε έτσι, τι έχεις να του απαντήσεις;" Απορώ πως δεν τον έχει βρίσει ακόμα κανένας.

 

Δηλαδή ήταν που ήταν στραβό το κλίμα, έχουμε και τον ηλίθιο να το χειροτερεύει.

 

Τι περιμένεις όταν είμαστε η μόνη χώρα που αντί να χει βετεράνους παίχτες στις μεταδόσεις, έχουμε τον κάθε άσχετο Χατζη-απαυτό και Απ'το-αλλο;  Και πληρώνουμε και χαράτσι κάθε μήνα στην ΕΡΤ τόσα χρόνια για να βλέπουμε 10 αγώνες τον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση λιγο εκτος θεματος. Ειναι εφικτο να παραπονεθουμε καπου, ας πουμε στην ΕΡΤ για να φυγει ο Ιωαννου; Δεν παει αλλο αυτο το πραγμα, εχουμε 2017, δεν μπορει να γινει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση λιγο εκτος θεματος. Ειναι εφικτο να παραπονεθουμε καπου, ας πουμε στην ΕΡΤ για να φυγει ο Ιωαννου; Δεν παει αλλο αυτο το πραγμα, εχουμε 2017, δεν μπορει να γινει κατι;

 

Μπα. Ηδη εμφανίζεται ως ο γνωστης των παντων. Ηδη κανουν εκπομπη που τον αφηνουν να μιλάει 10-15' χωρις διακοπή σαν να βγαζει διάγγελμα. Θεωρώ ότι εχει 20 χρονάκια μπροστά του. Ο ανθρωπος λατρευει να ακουει τον εαυτό του να μιλάει και τωρα παλι βγαζει διαγγελμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπαπετρου τι ειπε δηλαδη και τον φαγατε; Του πεταξε ο Ιωαννου live οτι ο Θανασης ειπε οτι καποιοι δε θελουν να παιζουν και απαντησε οτι αυτα δεν υπαρχουν και συμπληρωσε γενικα οτι δεν ειναι σωστο να στοχοποιουνται συγκεκριμενοι παιχτες. Καλυτερα να μην απαντουσε αλλα και αυτος ειχε πιεση και θυμο. Ιερη αγελαδα εχει καταντησει αυτος ο Αντετοκουμπο.

 

Starting 5 ο χθεσινος MVP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..., αλλα εδω εχουμε και θεμα μεσα στην ομαδα ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ. Αυτο ξαφνικα δεν θα φυγει, γιατι πολλοι απο αυτους θα γυρισουν και του χρονου.

Ολα χρειαζονται αλλαγη και η νοοτροπια των εκατομυριουχων ειναι ενα απο αυτα.

 

Ρε συ αυτό πάντα υπήρχε. Ίσως όχι στο βαθμό τώρα, αλλά δεν θα'ναι όλοι καλά με όλους.

Αυτα τα περνάνε καθημερινά οι προπονητές. Ειδικά σε συλλόγους με ακριβά συμβόλαια.

 

Δεν γίνεται όμως να θάβουν το ορθολογικό μπάσκετ Τρινκιέρι (ας είχε θέματα αμυντικά), και να "σκεπάζουν" τις ηλιθιότητες Κατσικάρη ή να λέμε δάσκαλο του μπάσκετ τον Μίσσα (μαλάκες μου, ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, όχι κάνας Ζοτς, όχι Ντούντα, ο Μίσσας!!!). Αυτές είναι γραμμές από κεφάλι, και φάνηκε περίτρανα από βαλτούς, σε διάφορα sites, που λένε για υγεία το ξύλο μεταξυ των παιχτών, ωραίος και αυθεντικό τυπάκι ο Παππάς και άλλα τέτοια ωραία, αλλά συνάμα ρίχναν μπηχτές για Γιάννη. Σιχάματα.

 

Μην τα ξαναλέω, θέλουμε ικανό (και ακριβό αν είναι ξένος) κόουτς. Και ο Πρίφτης τα ίδια και χειρότερα θα τράβαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...