Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα επιβάλεται η νικη και η πρόκριση. Δεν θα ειναι ευκολο ματς αλλά αν αυτή η γενιά δεν θέλει να στιγματιστεί θα πρέπει να βγει μπροστά και να κερδίσει.

 

Απο εκει και περα ο δρόμος ειναι ανοιχτός αλλά πλεον δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν υπάρχει το ειδικό βαρος για να ελπίζουμε παραπανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή(η καλυτερη λυση) τους κανεις να τα βρουνε ειλικρινα, μεσα στην ομαδα και αν δεν τα βρουνε αντιο και οι 2.

Μπουρουσης και παππας δεν τα βρηκαν ολοκληρη χρονια στον παναθηναικο, τωρα θα τα βρουνε;

Τωρα ειναι αργα για αλλαγες, αλλα απο του χρονου οσοι προκαλουν το παραμικρο προβλημα πρεπει να απομακρυνθουν.

 

Καποιους το ειπα απο την αρχη της προετοιμασιας τους χαλαει και ο γιαννης. Καλο ειναι να το παρουν ολοι χαμπαρι οτι η εθνικη του μελλοντος θα χτιστει γυρω απο τον γιαννη, σε οποιους δεν αρεσει ξιδακι και σπιτακι. Και ο γιαννης να ειναι πιο προσεκτικος και να μην τους δινει αφορμεςγια κριτικη, οπως με το ταξιδι.

 

Αλλα αυτα ειναι για αργοτερα, παμε σημερα να νικησουμε να αποφυγουμε την ξεφτιλα τουλαχιστον για την ιστορια της ομαδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το ξανά πω και ας φανώ κακός Απαράδεκτος κουμπο που έκανε τέτοιες δηλώσεις την δεδομένη χρονική στιγμη. Απαραδεκτος Παπαπετρου που απάντησε όπως απάντησε. Επαναλαμβάνω ότι τέτοια περιστατικά εγω δεν τα εχω ζήσει ποτέ ούτε στο Α τοπικό ουτε,σε δύο σεζόν που αγωνιστηκα στην Δ Εγω προσωπικα ο ιδιος μαλωσα με συμπαικτη μου στο τελευταίο ματς της χρονιάς και μαλιστα μετά σπο επιτυχια ανεβηκαμε από. Α στην Δ και την επομενη σαιζον στην προετοιμασία έτρεχα καθε μερα τρια km περισσότερο καθε μερα συν επιπλεον σετ κοιλικους ραχιαιους σπριντ κτλ.Οι αλλοι ειχαν κανει ηδη ντουζ και ειχαν παει σπιτια τους και μενα μου εβγαινε το κλανιδι ανάποδα. Και εδώ σε επαγγελματίες εκατομμυριούχους δεν ανοίγει ρουθούνι Αν είναι αυτό ομάδα τότε εγω είμαι αστροναυτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξοργιστικά τα όσα γράφονται εδώ μέσα. Μου προκαλούν αφόρητο εκνευρισμό και αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποιοι είναι τόσο κλειστόμυαλοι και εμπαθείς.

 

Προφανώς οι περισσότεροι δεν έχετε παίξει ούτε μονάκια σε γήπεδο δίπλα στο σπίτι σας να δείτε πόσο εξευτελιστικό είναι να τρέχεις και να βλέπεις συμπαίκτη σου να κάνει χαβαλέ μέσα στο γήπεδο η να παίζει άμυνα με τα μάτια. Τα βάζετε με έναν άνθρωπο που είπε αυτό που βλέπουμε από το πρώτο φιλικό με τη Μ Βρετανία. Στοιχειώδες μπάσκετ να έχεις δει αυτά που είπε ο Θανάσης τα ξέρουμε.

 

Επιμένετε κάποιοι ότι χαλάει το κλίμα και είναι αντιεπαγγελματική συμπεριφορά. Ποιο κλίμα ρε μπαγλαμάδες?

 

Ο κόουτς μετά τη Σλοβανία δήλωσε ότι "μετά τη διοργάνωση θα πω πολλά". Αυτό δε σας πείραξε? Που κρύβει υπονοούμενα? Μια μέρα πριν από κρίσιμο παιχνίδι.

 

Οι άλλοι παίξανε μπουνιές, ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΡΕ, ΞΥΛΟ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ, και προσπάθησαν να το κουκουλώσουν. Εκεί δε χάλασε το κλίμα?

 

Οι άλλοι οι λεβέντες οι δικοί μας δε μιλιούνται, εκεί δε χάλασε το κλίμα? 

 

Και ενόχλησε ο Θανάσης που πραγματικά λύγισε, σε καθαρά ανθρώπινη στιγμή? 

 

Ρε δε πάτε καλά κάποιοι, ειλικρινά λυπάμαι που καθόμαστε μαζί στο ΣΕΦ.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ο Σιγάλας που σας είπα σε προηγουμενο ποστ, με 1 μικρή διόρθωση. Τις δηλώσεις "δεν ματώνουν για την φανέλα ρε γαμώτο" τις έκανε το 2003 (αντί 2001 που θυμομουν ).

 

 

" Ο Θανάσης έχει δίκιο και πριν βγουν να πάνε να τον φάνε, ας καθίσουν να σκεφτούν την ουσία του πράγματος."

 

"Για τη δήλωση του Θανάση Αντετοκούνμπο: «Δεν έχει να κάνει με την έννοια της ομάδας, έχει να κάνει με την ένταση της στιγμής, την προσπάθεια πώς νιώθει ο καθένας ξεχωριστά. Ο Θανάσης εμένα με έχει συγκινήσει, επειδή είναι ένα παιδί που δεν είναι ΤΟ ταλέντο, όμως δίνει τον καλύτερό του εαυτό μέσα στο γήπεδο, είναι τρομερά χρήσιμος παίκτης στο χέρι του είναι να γίνει ένας πολύ καλός παίκτης. Δεν είναι εκεί το θέμα. Απλά δεν πρέπει να τον παρεξηγεί κανένας. Ακόμα και οι συμπαίκτες του, γιατί έτσι είναι η Εθνική και θα έπρεπε να είναι. Δεν κατηγορεί κάποιον. Όταν το νιώθεις έτσι πρέπει να το πεις. Όταν λέμε πως παίζουμε με την ψυχή μας για τη φανέλα μας, είναι ένα επιπλέον βάρος για έναν επαγγελματία αθλητή και όταν βλέπεις ότι κάποιοι συμπαίκτες σου ή παράγοντες δεν λειτουργούν ανάλογα πιθανόν να απογοητεύεσαι. Θέλω να προλάβω καταστάσεις, δεν πρέπει να τον κατηγορήσουμε, γιατί πρέπει να συμβαίνει και πρέπει να δικαιολογούμε την ένταση της στιγμής και το μικρό της ηλικίας»."

 

 

 

http://www.sportdog.gr/sports/mpasket/article/417245/bombes-apo-sigala-lathos-o-missas

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κοουτς ειπε παμε για μετάλιο και μετά αφου αποχώρησε ο Γιαννης το πήρε πίσω. Σαν να λεει με αυτούς τους Μπαγλαμάδες δεν παμε πουθενα. Πως να τον σεβαστουν οι παιχτες του; 

 

Ενιγουει, ολα διορθωνονται και οπως εγραψα και πριν ο δρόμος ειναι ορθανοιχτος για υψηλότερη θεση απο το προηγουμενο Ευρωμπασκετ ;) Στο χερι τους ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα αν αναφέρεσαι σε μένα καταδικάζω όλες αυτές τις συμπεριφορές που αναφέρεις από κει και πέρα σε κάθε ομάδα ο καθεναε έχει τον ρολο του.Δεν είναι δουλειά του κουμπο να πει ποιος θα παίξει και ποιος όχι όπως δεν είναι και δουλειά του Παπαπετρου να του απαντήσει. Οχι σε μια ομάδα πρέπει να υπάρχει πειθαρχια,κανενας δεν μπορεί να λέει και να πράττει ότι του γουσταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sportdog.gr/sports/mpasket/article/417245/bombes-apo-sigala-lathos-o-missas

 

 

Απ' την συνέντευξη του Σιγάλα ξανά ( ΑΠΟΛΑΥΣΗ ). 

 

 

 

"Ποια ομάδα έχει πετύχει χωρίς γκαρντ; Πόσα γκαρντ έχει η ομάδα αυτή και πόσα από τα γκαρντ μας μπορούν να πατήσει η ομάδα πάνω τους; Πας σε ένα μεγάλο τουρνουά χωρίς γκαρντ. Εδώ θέλεις πρωταγωνιστές, πρωταγωνιστές όμως δεν έχεις. Δεν έχεις ούτε Ντράγκιτς, ούτε τους Ισπανούς… Έχεις ρολίστες παίκτες. Ακόμα και ο Σλούκας, μαζί με τον Παππά, που θεωρείται σημαντικό ταλέντο. Ο Σλούκας έχει συγκεκριμένο ρόλο στην Φενέρ, δεν κάνει ό,τι θέλει στην ομάδα του. Άρα έχεις ρολίστες, ρολίστες και δεν έχεις μεγάλο αριθμό. Άκουσα ότι ο Μίσσας προσπαθεί να βρει εναλλακτική λύση, ποια εναλλακτική λύση, αφού δεν έχει γκαρντ. Βγαίνει ο Καλάθης και μπαίνει ο Μάντζερης. Για εμένα οι 4 γκαρντ είναι πολύ λίγοι για να πας σε ένα τέτοιο τουρνουά."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα αν αναφέρεσαι σε μένα καταδικάζω όλες αυτές τις συμπεριφορές που αναφέρεις από κει και πέρα σε κάθε ομάδα ο καθεναε έχει τον ρολο του.Δεν είναι δουλειά του κουμπο να πει ποιος θα παίξει και ποιος όχι όπως δεν είναι και δουλειά του Παπαπετρου να του απαντήσει. Οχι σε μια ομάδα πρέπει να υπάρχει πειθαρχια,κανενας δεν μπορεί να λέει και να πράττει ότι του γουσταρει.

Φαντασου τι επρεπε να πει ο Σπανουλης περυσι που τα σκατωσαμε στην ευρωλιγκα; τι επρεπε να πει ο Φωτσης για τους συμπαικτες του που εφαγε 2 σερι 3-0;

 

Αυτα τα πραγματα δεν ειναι δουλεια κανενος παιχτη και κυριως οχι οσο τρεχει η διοργανωση. Κι ο Παπαπετρου κακιστα εδωσε συνεχεια.

Τελοσπαντων καταλαβε κι ο ιδιος οτι εκανε μαλακια και πηγε να το μαζεψει μετα.

 

(Οι χαρακτηρισμοι επιστρεφονται σε οσους τους γραφουν.)

 

 

Υγ:καλος παπαρας κι ο Σιγαλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...