Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τω μεταξυ ο Φοροτουνης ηταν ο μονος που εκανε σψστες κινησεις και πασες μπροστα κι ο ρετσος επαιξε δεξι μπακ -που φυσικα δεν ειναι.

 

Την ιδια ωρα ο Δωνης σπαταλησε 2 καλες φασεις για να το παιξει ηρωας.

 

Ναι ο Φορτουνης εφταιξε χτες.

 

Ενω με Τζιολη, Μανταλο και Τζαβελλα πας τελικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις πάρουμε κανένα απρόσμενα καλό αποτέλεσμα)(όπως π.χ ισοπαλία μέσα στο Βέλγιο μπορούσαμε και την νίκη)όλα τα παραπάνω ξεχνιούνται.Λες και δεν παίζαμε με μισή ομάδα.Λες και ο άλλοι δεν ταμπουρώθηκαν όλοι πίσω από την σέντρα παίζοντας αντί ποδόσφαιρο.Επίσης επειδή δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι και να περιαυτολογώ  ας πει και κάποιος άλλος σε που έπαιξε ποδόσφαιρο σε σχετικά καλό επίπεδο ότι το χειρότερο που έχει να αντιμετωπίσει μία ομάδα είναι το ταμπούρι μίας άτεχνης που έχει μαζευτεί πίσω από την σέντρα.Ειδικά στην αρχή της σαιζόν όπου έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει ρυθμός και τα πόδια είναι βαριά+ τις ελλείψεις που προανέφερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να έχεις παίξει σε σχετικά καλό επίπεδο, ούτε καν να έχεις δει όλο το αγώνα για να αντιληφθείς ότι δεν υπήρχε νεύρο, διάθεση, ότι ουσιαστικά δεν πίεσαν, απλά είχαν κατοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω δεν είχαν ούτε μία φάση. Όχι πάρε βάλε, ούτε καν σουτ γύρω απ' την εστία.

Ένα θυμάμαι που πήγε να πιάσει ο Τζιόλης και κόπηκε.

 

Τι βαριά πόδια και πράσσειν άλογα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να έχεις παίξει σε σχετικά καλό επίπεδο, ούτε καν να έχεις δει όλο το αγώνα για να αντιληφθείς ότι δεν υπήρχε νεύρο, διάθεση, ότι ουσιαστικά δεν πίεσαν, απλά είχαν κατοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω δεν είχαν ούτε μία φάση. Όχι πάρε βάλε, ούτε καν σουτ γύρω απ' την εστία.

Ένα θυμάμαι που πήγε να πιάσει ο Τζιόλης και κόπηκε.

 

Τι βαριά πόδια και πράσσειν άλογα;

 

 

Έλα παραδέξου το, επίδειξη της ελληνικής έκανες τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φορτούνης μόνο πήρε πρωτοβουλίες να κάνει καμιά μπούκα στο τέλος και να βγάλει μπαλιές αλλά κι αυτό στο τελευταίο 20λεπτο. Οι άλλοι στην Ψαρού...

Ο χειρότερος Φορτούνης που παίζει αλλαγή στον Ολυμπιακό είναι ο πιο ποιοτικός παίχτης της εθνικής μαζί με τον Μήτρογλου. Όλοι οι άλλοι μυρωδιάδες χωρίς διάθεση. Στάσιμοι, παρκαρισμένοι στο γήπεδο, περίπτερα που περιμένουν τη μπάλα έτοιμη και με ύφος μεγάλου παίχτη neymar και πάνω. Χρόνια τώρα το ίδιο μοτίβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ ο Φοροτουνης ηταν ο μονος που εκανε σψστες κινησεις και πασες μπροστα κι ο ρετσος επαιξε δεξι μπακ -που φυσικα δεν ειναι.

 

Την ιδια ωρα ο Δωνης σπαταλησε 2 καλες φασεις για να το παιξει ηρωας.

 

Ναι ο Φορτουνης εφταιξε χτες.

 

Ενω με Τζιολη, Μανταλο και Τζαβελλα πας τελικο.

 

Νομίζω οτι εχεις μπερδέψει το νήμα του γαυρου με της εθνικης. Ειμαι σίγουρος οτι άμα σου λέγανε να φοραει ερυθρόλευκα δεν θα ειχες πρόβλημα...

 

ΥΓ: Βγάλε τα κόκκινα γυαλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευομαι παρα πολυ με αυτα που διαβαζω.1ον ο φορτουνης ηταν ο μοναδικος που πηρε πρωτοβουλιες και δεν ηταν απο τους υπολοιπους που μολις εκδηλωνε επιθεση η εθνικη κοιτουσαν να δωσουν την ευκολη πασα πισω στην αμυνα.Και ειμαι αντιγαυρος οσο δεν παει.2ον Κανεναν δεν βλεπω να λεει οτι η αντιπαλη ομαδα επαιζε με 5 αμυντικους,ητοι 3 σεντερ μπακ το ενα απο τα οποια βασικο περσυ της λιβερπουλ,ενω αντιθετα η εθνικη μας επαιζε με 4-5-1 με εναν φορ της πλακας κατα την γνωμη μου,κακη βερσιον του σαμαρα που ειναι ηδη κακος,και με κανεναν φανταζι παιχτη να κανει την μπουκα.Μου θυμιζει τον ΠΑΟΚ προ 5ετιας που ηταν φοβερα ατεχνος και του εβγαζε τα καστανα απο την φωτια ο βιερινια με ατομικες κινησεις.Ε αυτον τον παιχτη δεν τον εχει η εθνικη.Οποτε πολυ λογικο ηταν να δοκιμαζουν σεντρες γιομες κτλ και με την εσθονια να εχει 80 λεπτα του παιχνιδιου 10 παιχτες στην περιοχη της ηταν απιθανο να βαζαμε γκολ.Νορμαλ αποτελεσμα με την εκβαση του αγωνα.Για τους υπολοιπους παιχτες μανωλας ναι μεν σταθερος αλλα την τσαπατσουλια δεν την εχει διωξει απο πανω του,τζιολης παλαιμαχος,ρετσος υπερτιμημενος οσο δεν παει,μανταλος εξαφανισμενος,ο δωνης πηρε καποιες πρωτοβουλιες που δεν του βγηκαν και ο βελλιος τις ελαχιστες φορες που πηρε μπαλα τις πεταξε στα σκουπιδια.Λειπει πολυ ο μητρογλου απο αυτην την εθνικη.Και αμα παιζαμε με καμια ομαδα της προκοπης θα καταλαβαινατε ποσο λειπει και ο παπασταθοπουλος.

Υγ,Σταματηστε να κανετε το νημα οπαδικο,ο γαυρος μας γραφει ποσο καλοι ηταν οι παιχτες η πρωην παιχτες του γαυρου,και ο βαζελος τα αντιστοιχα για τους δικους του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρετσος. Καλός με τη μπάλα, εξαιρετικός αμυντικά, μετριότατος επιθετικά. Μετά το 80 το προσπάθησε να πιέσει και επιθετικά αλλά είναι φανερό πως δεν είναι αυτή η θέση του. Προσεξα 1-2 λάθη που δεν επηρέασαν. Είναι θέση που ο Τοροσίδης διαπρέπει.

Παπαδόπουλος. Ως συνήθως βράχος. Επιθετικά δε βοήθησε ιδιαίτερα.

Μανωλάς. Βράχος και αυτός και καλός στο ψηλό παιχνίδι. Δε περίμενα κάτι λιγότερο από τους 2 κεντρικους αμυντικους.

Τζαβέλλας: Από τους καλύτερους. Σαφως ανωτερος επιθετικά του Ρέτσου, ενώ αμυντικά δεν είχε προβλήματα. Προσπάθησε να παίξει με τη μπάλα κάτω και να μην αναλωθει σε γιόμες

Τζιόλης. Άτολμος, μέτριος. Οκ ηρεμεί τη μπάλα, αλλά παιζαμε με υποδεέστερο αντιπαλο που θέλουμε τη δημιουργια και τη κάθετη.

Ζέκα: Αμυντικά εξαιρετικός, επιθετικά δεν έκανε σχεδόν τιποτα. Γενικά όταν οι 2 σου μέσοι δε μπορουν να βγάλουν καλές πάσες, δε μπαινει ευκολα το γκολ

Μάνταλος: Δεν είναι εξτρέμ. Κακή επιλογή. Δε χωράνε και ο Φορτουνης και ο Μάνταλος μαζι. Έκανε 1-2 καλές σέντρες και μέχρι εκει. Αναλώθηκε επειδη δεν έπαιζε στη θέση του.

Φορτουνης: Το πρόβλημα με τον Φορτουνη δεν είναι ότι δεν ηταν καλός. Πάντα είναι καλος αυτος. Είναι η μη αποτελεσματικότητά του. Και κάθετες έβγαλε και τον Βέλιο κατάφερε να τον βρει 1-2 φορές αλλά εκει θες Μητρογλου για να σου κάνει το κάτι παραπάνω. Γενικά το παιδί ξεχώρισε και μαζι με τον Δωνη και τον Τζαβέλα ηταν οι μόνοι που είχαν εμπνεύσεις.

Δώνης: Αν εξαιρέσω αυτά τα χαζά σουτ εκτος περιοχής, γενικά ηταν πολύ καλός. Έκανε επελάσεις, προσπάθησε να βρει τον Βέλλιο, καλός στο ένας εναντίον ενός. Ειδικά στο πρωτο ημιχρονο δημιουργησε πολλές ευκαιρίες. Τον ξεχωριζω. Έχει μέλλον αυτό το παιδι

Βέλλιος. Όπως και στη Νιουκαστλ, έτσι και εδώ. Ο Βέλλιος είναι καλός όταν παιζει η ομάδα για αυτόν. Στην Εθνικη δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα διοτι έχουμε ανάγκη ο φορ να είναι δημιουργικος. Ειχε 1-2 καλές στιγμές αλλά τιποτε παραπάνω.

Μπακασέτας. Δε προλαβε να κάνει τιποτε, δε μπορω να τον κρινω

Διαμαντάκος. Επισης επιθετικος μη δημιουργικος. Χάθηκε.

Σταφυλίδης. Έκανε κάποιες επελάσεις, προσπάθησε αλλά τιποτε το σπουδαίο.

 

 

Είναι φανερό πως παιζοντας με μια κατωτερη ομάδα, η οποία μας έπαιζε αμυντικά, χρειαζόμασταν δημιουργία στην επιθεση και βοήθεια από τα μπακ και τα εξτρέμ.

Η αριστερη πλευρά προσπάθησε, η δεξιά ήταν σχεδόν ανυπαρκτη επιθετικά. Το ιδιο και η μεσαία γραμμή που πέρα απ τον Φορτουνη, επιθετικά οι άλλοι δυο δεν υπήρχαν.

Πιθανόν ένας Τοροσίδης και ένας Μητρογλου να ειχαν τελειώσει το παιχνίδι. Επισης η επιμονή στον Τζιολη ηταν λανθασμένη όταν έχεις Μπουχαλάκη που πάει καλά επιθετικά στο εξωτερικο. Τελος όταν δεν έχεις εξτρέμ, δε φοβάσαι, παίζεις με αυτόν που έχεις. Και υπάρχει ο Γιαννιωτας. Από το να κάνεις ντε και καλά εξτρέμ τον Μάνταλο για να μη τον αφησεις εκτος 11άδας, είναι προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Κυριακή ο Παπ παίζει;

 

Ο Μητροgoal έχει κληθεί;

 

Χτες ήταν το χειρότερο ματς της εθνικής που έχω δει ποτέ. Ακόμα και στα προκριματικά του euro όπου μας βεντούζαραν οι ψαράδες τέτοια κακιά εμφάνιση δεν είχα δει. Κουράστηκα τόσο που γύρισα στο ote2 και είδα την ΤΣΙΠΡΟ να δίνει τρελό πόνο στους τουρκοτζέκους των Βαλκανίων.

 

Αυτό το άτιμο γκολ στο παρά 1 στις Βρυξέλλες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι εχεις μπερδέψει το νήμα του γαυρου με της εθνικης. Ειμαι σίγουρος οτι άμα σου λέγανε να φοραει ερυθρόλευκα δεν θα ειχες πρόβλημα...

 

ΥΓ: Βγάλε τα κόκκινα γυαλιά.

 

 

Είπε ο άνθρωπος που είδε κορυφαίους μόνο παίκτες του ΠΑΟ και ως χειρότερους και "δε πας πουθενά" παίκτες ή πρώην παίκτες του ΟΣΦΠ.

 

Γελάω με την αντικειμενικότητα που θα κάνεις και υπόδειξη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπασταθοπουλος κανονικα, Τοροσιδης εκτος και ο Μητρογλου δυσκολα αλλα έχει κληθει.

 

Εχω κλεισει εισιτηρια για τον αγωνα αλλα εχω να παω Καραισκακη απο τους Ολυμπιακους αγωνες, βλεπω τελευταιο δρομολογιο προς κηφισια 00:15. Υπαρχει καποια αλλαγη λόγο Εθνικης ή απλά τρέχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε ο άνθρωπος που είδε κορυφαίους μόνο παίκτες του ΠΑΟ και ως χειρότερους και "δε πας πουθενά" παίκτες ή πρώην παίκτες του ΟΣΦΠ.

 

Γελάω με την αντικειμενικότητα που θα κάνεις και υπόδειξη

 

 Απο που κατάλαβες οτι απάντησα σοβαρά; απο το "αντικειμενικά"  :lol:

 

Ακου δικηγόρε των άλλων...

Εμένα μόνο ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ με ενδιαφέρει. τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...