Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ΕΟΚ μιλησε για καθαρη μαγνητικη.

Αυτο που λεω ειναι πως μια μαγνητικη μονη της και καθαρη να ειναι, δεν σημαινει οτι ο παιχτης ειναι καλα.

 

 

Προσεξε, δεν μιλαω για εξετασεις. Για μαγνητικη σκετο μιλαω.

 

Α τωρα εγινες και γιατρος? Δασκαλε που διδασκες μερος 2ον.

Θυμασια μολις 2 μερες πριν που με "δασκαλευες" να μην κανω τον γιατρο των φορουμ?

Ε μεσα σε αυτο το χρονικο διάστημα τον εχεις κανει 2 φορες.

Η υποκρισια βασιλευει.....

 

Το κακο σε αυτην την περιπτωση ειναι οτι βρισκει πολλους οπαδισκους να συμφωνουν μαζι της, βλεπε παρον φορουμ. Οι ιδιοι που βριζουν ΕΟΚ εδω και μηνες, ξαφνικα τωρα επικαλουνται τις δηλωσεις τους για να μας αποδειξουν οτι ο Αντετοκουνμπο και οι Μπακς ειναι λαθος. Και μου λες εσυ για Αμερικανους ιθαγενεις...

 

Οπαδισκος εισαι εσυ απο πανω εως κατω, που θα μου αποκαλεσεις οπαδισκους αυτους που βλεπουν λογικα το τι γινεται ή που βλεπουν διαφορετικα τα πραγματα απο εσενα.

Εξηγησα τι εγινε μην το ξανακανω, λιγο πιο πανω ειναι.

 

Στο παρον θεμα ειμαι αναγκασμενος δυστυχως να υπερασπιστω την ΕΟΚ οπου εχει πραγματι δικιο γιατι οι Μπακς πολυ απλα κανανε την τριχα(ή και το τιποτα ακομη) τριχια και με ΑΦΟΡΜΗ καποιον πιθανοτατα ασημαντο τραυματισμο βρηκαν ΑΦΟΡΜΗ να εξασφαλισουν οτι δεν θα παιξει εκτός ΝΒΑ ο Αντετοκουνμπο ρισκαροντας το οτιδηποτε.

@PostHelper, αδικα ταλαιπωρεισαι, εισαι ο μονος στο thread του οποιου δεν διαβαζω τα ποστ. Τωρα αν θες να χρησιμοποιεις οσα γραφω εγω για να λες τα δικα σου, δικαιωμα σου.

 

Δεν ταλαιπωρουμαι. Παντα θα υπερασπιζομαι την λογικη και αυτος ο χορος παραλογισμου υπερασπισης εως αηδιας του Αντετοκουνμπο και των Μπακς που εχεις ανοιξει δεν μπορω να τον αφησω ετσι. Η λογικη πρεπει να επικρατησει.

Το οτι δεν μου απαντας ειναι αμεση συνεπεια οτι δεν μπορεις να με καταρριψεις στα επιχειρηματα μου. Εχει ξανασυμβει και σε άλλα θεματα, πχ για τον καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύεις δηλαδή πως ένα ιατρικό επιτελείο με έλληνες ιατρούς που θα εξέταζαν έναν παγκόσμιας κλάσης παίκτη, θα παίζαν την καριέρα τους κορώνα γράμματα και δε θα κάναν όλες τις ενδεδειγμένες εξετάσεις? Και θα κάναν μια μαγνητική και τέλος? Σίγουρα όχι, σίγουρα θα υπάρχουν ντοκουμέντα και άλλων εξετάσεων και σίγουρα αν υπάρχει σοβαρό θέμα με το γόνατο θα φαίνεται στον απεικονιστικό ελεγχο.

 

Ε ναι αυτο πιστευει τι δεν καταλαβαινεις?

Ο ανθρωπος εχει επιδωθει μανιωδως σε ενα ρολο υποστηριξης του Αντετοκουνμπο και των Μπακς και οτι η κακη ΕΟΚ(η οποια βεβαια ειναι αχρηστη αλλά αλλο θεμα αυτο) φταιει για ολα, δεν το εχεις καταλαβει ακομα??????

 

Εχει σοβαρο προβλημα στο γονατο και η μαγνητικη ειναι καθαρη.

Ναι. Σε ενα παραλληλο συμπαν.

 

Εγώ στέκομαι περισσότερο στο οτι επέλεξε να πεί ψέμματα πως το πρόβλημα το διέγνωσαν οι ιατροί των μπακς. Είμαστε καθυστερημένοι σα λαος σε πολλά θέματα, οι επιστήμες δεν ειναι ένα απο αυτά.

 

Ο Γιαννης δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα. Θα ελεγε ο,τι του ειπαν να πει!

Το καταλαβαινουμε ολοι. Δεν φταιει αυτος.

Αλλά μην περιμενουν μερικοι και να μην το επισημαινουμε το ολο θεμα και το ποιος φταιει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις δηλαδή πως ένα ιατρικό επιτελείο με έλληνες ιατρούς που θα εξέταζαν έναν παγκόσμιας κλάσης παίκτη, θα παίζαν την καριέρα τους κορώνα γράμματα και δε θα κάναν όλες τις ενδεδειγμένες εξετάσεις? Και θα κάναν μια μαγνητική και τέλος? Σίγουρα όχι, σίγουρα θα υπάρχουν ντοκουμέντα και άλλων εξετάσεων και σίγουρα αν υπάρχει σοβαρό θέμα με το γόνατο θα φαίνεται στον απεικονιστικό ελεγχο.

Το ιατρικο επιτελειο το πιστευω.

Την ΕΟΚ δεν πιστευω σε τιποτα, απο ακρη σε ακρη.

Δεν ειδα λοιπον καποια γνωματευση ιατρου να λεει οτι ειναι οκ ο Γιαννης. Ειδα μονο το Γ.Γ. της ΕΟΚ να ισχυριζεται οτι εχει στα χερια του μια καθαρη μαγνητικη. Δεν επικαλεστηκε ουτε γνωματευση ιατρων, ουτε εξετασεις.

Μια καθαρη μαγνητικη για το γονατο απο μονη της δεν συνεπαγεται οτι ο παιχτης δεν ποναει , οταν μιλαμε για γονατο.

 

 

Εγώ στέκομαι περισσότερο στο οτι επέλεξε να πεί ψέμματα πως το πρόβλημα το διέγνωσαν οι ιατροί των μπακς. Είμαστε καθυστερημένοι σα λαος σε πολλά θέματα, οι επιστήμες δεν ειναι ένα απο αυτά.

 

Και αν θες την άποψή μου, κάτι πρέπει να υπάρχει και οι Μπάκς πιέσαν ωστε να μην παίξει στο Ευρωμπάσκετ, βγαζοντας τον Γιάννη στη σέντρα να πρέπει να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

 

Θεωρώ πως θα ήταν πιο έντιμη η στάση τους αν λέγαν ξεκάθαρα πως δεν του επιτρέπουμε εμείς να αγωνιστεί.

Το ερωτημα σε ολα αυτα που παραμενει αναπαντητο ειναι γιατι ο παιχτης ηρθε Ελλαδα να συμμετεχει στην προετοιμασια εφοσον οι Μπακς δεν θελαν;

Δεν τους ηταν δα και δυσκολο να του πουν αρχης εξ'αρχης "οχι". Και για τους Μπακς μιλαμε, σιγα μην περιμεναν να σκηνοθετησουν ολο αυτο το πραγμα που λεει η ΕΟΚ για να μην αφησουν τον Γιαννη να παιξει. Η μηπως το σκηνοθετησαν για να μη χαλασει η εικονα τους στο μικροκοσμο του Ελληνα οπαδισκου που πισω απο καθε τι βρισκει και μια θεωρια συνομωσιας;

 

Σιγα, ενα οχι αρχης εξ'αρχης ηταν η υποθεση. Δεν το ειπανε, τον αφησαν να ερθει, που σημαινει οτι δεν ειχαν προβλημα να παιξει. Μεχρι που ο παιχτης αρχισε να ποναει. Εκει αλλαξε και η σταση των Μπακς. Λογικοτατο. Ειπαμε, με σπασμενα χερια μονο στην Ελλαδα βλεπουμε παιχτες να παιζουν. Αυτο δε σημαινει οτι το αυτονοητο (δηλαδη να προφυλασσεται η υγεια του παιχτη) ειναι και παραλογο. Απλα εδω μερικοι μαθανε στον παραλογισμο και βαφτισαν την ανευθυνοτητα, ηρωισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το ενδεχόμενο να τους πίεσε να αγωνιστεί (εγώ πιστεύω ξεκάθαρα πως ήθελε να αγωνιστεί), αλλά μάλλον προέκυψε κάποιο θέμα (δε γνωρίζουμε τι ακριβώς) και οι Μπακς βρήκαν ευκαιρία να του πουν όχι.

 

Αν δε μάθουμε το θέμα, μπορεί ο  καθένας να κάνει εικασίες και μόνο εικασίες. Ούτε θεωρώ π.χ. πως η ΕΟΚ στο βωμο του αποτελέσματος θα δίσταζε να ρισκάρει την υγεία του Γιάννη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά σπάστηκα που έμαθα τα νέα για τον Αντετοκούμπο.

 

Καλά φέτος προβλέπω μεγάλη αποτυχία και αποκλεισμό από τους ομίλους για την εθνική, πέραν του θέματος του προπονητή που έπρεπε να είχε βρεθεί καλός προπονητής και πιο νωρίς, χωρίς τον Αντετοκούμπο δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το ενδεχόμενο να τους πίεσε να αγωνιστεί (εγώ πιστεύω ξεκάθαρα πως ήθελε να αγωνιστεί), αλλά μάλλον προέκυψε κάποιο θέμα (δε γνωρίζουμε τι ακριβώς) και οι Μπακς βρήκαν ευκαιρία να του πουν όχι.

 

Αν δε μάθουμε το θέμα, μπορεί ο  καθένας να κάνει εικασίες και μόνο εικασίες.

Αυτο χαλαει το παραμυθι πολλων εδω μεσα (και της ΕΟΚ) διοτι μεσες ακρες μας λενε οτι δεν εχει θεληση να παιξει κλπ .

 

Εγω λοιπον λεω το πιο ξεκαθαρο πραγμα απο ολα. Απο την μερα της αποφασης να παιξει (αποφασης του Γιαννη και των Μπακς) μεχρι σημερα, εχουν μεσολαβησει καποια πραγματα. Το πιο προφανες ειναι οτι παιχτης ποναει στο γονατο και το συνεπακολουθο αυτου ειναι να προστατευθει. Δεν γινεται την μια μερα να του δινουν το οκ και μετα απο 1 μηνα να του ριχνουν ακυρο...Κατι συμβαινει κι αυτο σιγουρα δεν ειναι η κυκλοθυμια των Μπακς.

 

Παντως βαση ολης της φασαριας και κυριως της λασπης που εχει πεταχτει σε βαρος του Γιαννη (και τις επομενες ημερες θα διογκωθει κι αλλο) θεωρω οτι ο Γιαννης δεν πρεπει να ξανακατεβει με την εθνικη, οσο κι αν ο ιδιος το θελει τοσο πολυ.

Δεν αξιζει στους Ελληνες οπαδισκους και δεν αξιζει και στην ΕΟΚ τετοιος παιχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως βαση ολης της φασαριας και κυριως της λασπης που εχει πεταχτει σε βαρος του Γιαννη (και τις επομενες ημερες θα διογκωθει κι αλλο) θεωρω οτι ο Γιαννης δεν πρεπει να ξανακατεβει με την εθνικη, οσο κι αν ο ιδιος το θελει τοσο πολυ.

Δεν αξιζει στους Ελληνες οπαδισκους και δεν αξιζει και στην ΕΟΚ τετοιος παιχτης.

 

Το καλο ειναι οτι η γνωμη σου δεν εχει την παραμικρη σημασια και ουτε καν φυσικα θα φτασει σε αυτια εμπλεκομενα.

Οποτε αθλια ως ευχη και ευτυχως δεν θα βγει.

 

Βασικα μπορει και να βγει μεσω αλλης διαδικασιας(οχι ως θεληση του παικτη δηλαδη) εαν ο Αντετοκουνμπο συνεχισει τις πολυ καλες εμφανισεις στο ΝΒΑ οποτε βλεπω τετοιους σοβαρους τραυματισμους πριν απο εθνικες διοργανωσεις να πυκνωνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειδες γνωματευση των Μπακς οτι ο Γιαννης δεν ειναι καλα ε;;ειδες εξετασεις και το εχεις ασπαστει!!!

 

Στοιχεια δεν εχεις για καμια απο τις 2 πλευρες κι ομως τοσες ωρες πας να βγαλεις τρελους ολους τους υπολοιπους και να υπερασπιζεσαι τους αμερικανους, γιατι, γιατι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειδες γνωματευση των Μπακς οτι ο Γιαννης δεν ειναι καλα ε;;ειδες εξετασεις και το εχεις ασπαστει!!!

Στοιχεια δεν εχεις για καμια απο τις 2 πλευρες κι ομως τοσες ωρες πας να βγαλεις τρελους ολους τους υπολοιπους και να υπερασπιζεσαι τους αμερικανους, γιατι, γιατι ετσι.

Μπερδευεσαι ως συνηθως. ΑΠο την πρωτη στιγμη το επιχειρημα μου ειναι ενα και μοναδικο: Το τι λεει ο ιδιος ο παιχτης.

Ο ιδιος ο παιχτης μιλαει για αφορητους πονους.

Δεν ειμαι εγω αυτος που θα τον διαψευσω. Απαιτει θρασος και πολλα αλλα πραγματα για να πεις σε καποιον που ισχυριζεται οτι εχει Χ προβλημα υγειας με Υ συμπτωματα οτι δεν λεει αληθεια, χωρις να διαθετεις αποδειξεις για να υπερασπιστεις αυτη την αποψη.

Το ποιος κανει τι, το αφηνω στην κριση αλλων.

 

Επιπλεον, τον λογο του Αντετοκουνμπο τον θεωρω αξιοπιστο. Ποτε δεν εχει δωσει δικαιωμα για το αναποδο.

 

Σε αντιθεση με την ΕΟΚ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειδες γνωματευση των Μπακς οτι ο Γιαννης δεν ειναι καλα ε;;ειδες εξετασεις και το εχεις ασπαστει!!!

 

Στοιχεια δεν εχεις για καμια απο τις 2 πλευρες κι ομως τοσες ωρες πας να βγαλεις τρελους ολους τους υπολοιπους και να υπερασπιζεσαι τους αμερικανους, γιατι, γιατι ετσι.

 

Ειπαμε ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ του YourTrueLegend. Αυτο ηθελα να γραψω πριν και το ξεχασα.

ΜΟΝΟΜΕΡΗΣ αντιμετωπιση.

Ο YourTrueLegend ειπε οτι αφου δεν ειδαμε εξετασεις της ΕΟΚ που να λεει οτι ειναι καλα αρα δεν ειναι καλα.

Απο την αλλη ξεχναει να αναφερει οτι δεν ειδαμε επισης εξετασεις των Μπακς που να δειχνει οτι εχει κατι. Αλλά εκει ΣΙΩΠΗ. Δεν το λεμε καν.

 

Και μην αγχωνεσαι, τρελους δεν θα μας βγαλει, γιατι εγω που πλεον συμμετεχω σε αυτη την συζητηση δεν θα τον αντιμετωπιζω με το γαντι οπως βλεπω κανετε εδω και το πατε αμυντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος του αντετοκουνμπο περναει απο τα λεφτα των bucks , αν του πουν πονας πολυ θα πει ποναω πολυ. Και δε τον κατηγορω γι αυτο, στη θεση του οι περισσοτεροι θα το ελεγαν.

 

Κατηγορω που φτασαμε σ αυτο το σημειο να γινει η ομαδα ανω κατω.

 

Οποιος ποναει αφορητα δε βολταρει στην Κινα. Δυστυχως εχω πονεσει αφορητα στη ζωη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος του αντετοκουνμπο περναει απο τα λεφτα των bucks , αν του πουν πονας πολυ θα πει ποναω πολυ. Και δε τον κατηγορω γι αυτο, στη θεση του οι περισσοτεροι θα το ελεγαν.

Γιατι δε του το ειπαν πριν 1 μηνα λοιπον και το θυμηθηκαν τωρα;

Εχουμε καποια προχειρη θεωρια συνομωσιας επ'αυτου;

 

ΥΓ. Ακομα κι αν η εκτιμηση σου ειναι οτι οι Μπακς του ειπαν να πει οτι ποναει, ακομα κι αν εκτιμας εξ'ιδιων οτι πονος στο γονατο δεν σε αφηνει να ταξιδεψεις κλπ, επιμενω, αν δεν εχεις αποδειξεις να υποστηριξεις οτι ο αλλος ειναι οκ, απαιτειται θρασος για να βγαινεις να διαψευδεις ενα προβλημα υγειας που λεει οτι εχει. Κι αυτο γιατι μιλαμε για υγεια ανθρωπου κι οχι για καφενειακου επιπεδου ζητηματα, πχ αν ηταν οφφσαιντ ο Κατσουρανης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδευεσαι ως συνηθως. ΑΠο την πρωτη στιγμη το επιχειρημα μου ειναι ενα και μοναδικο: Το τι λεει ο ιδιος ο παιχτης.

Ο ιδιος ο παιχτης μιλαει για αφορητους πονους.

 

Link για το οτι ο παικτης ΜΙΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ που ειχες το επιχειρημα(αρα παμε στο ΜΙΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και ΟΧΙ μιλαει ΤΩΡΑ) για ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ πονους?

 

Γιατι εγω για απλες ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ειχα διαβασει στην αρχη. Σημερα εγιναν πονοι και οχι αφορητοι πονοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link για το οτι ο παικτης ΜΙΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ που ειχες το επιχειρημα(αρα παμε στο ΜΙΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και ΟΧΙ μιλαει ΤΩΡΑ) για ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ πονους?

 

Γιατι εγω για απλες ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ειχα διαβασει στην αρχη. Σημερα εγιναν πονοι και οχι αφορητοι πονοι.

Αστο δεν αξιζει , θα κλειδωθει και το τοπικ. Αν εχεις παρακολουθησει ποστς MidiLiz ξερεις οτι δε προκειται να βγαλεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...