Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι πιστεύουν ακόμα ότι ο κάθε "Γιάννης" είναι πρώτα Έλληνας και μετά επαγγελματίας είναι αθεράπευτα ρομαντικοί.

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη.

O Γιαννης ειναι πρωτα επαγγελματιας.

Και σε αυτην την περισταση εχει φερθει ακρως επαγγελματικα, εχοντας ενημερωσει (και συμφωνησει) εγκαιρως με την ομοσπονδια για το ταξιδι στην Κινα.

 

Το γιατι ξαφνικα ορισμενοι αφηνουν αιχμες αυτη τη στιγμη εναντιον του, σε σημειο να αμφισβητουν ευθεως ακομα και θεματα υγειας, ειναι αποριας αξιο μεν, επιβεβαιωνει δε οτι σαν λαος-ΑΡΔ-κοινωνια ημασταν, ειμαστε και θα παραμεινουμε μπαμπουινοι. Το παληκαρι αντι να καθεται να αρρωσταινει με τον καθε πικραμενο ρεπορτερ της ψωροκωσταινας ή τον καθε απιθανο τυπο της ΕΟΚ ή τον καθε γελοιο οπαδο, καλα θα κανει να ριξει ενα Χ στην εθνικη γιατι πολυ απλα επιβεβαιωνουμε σε καθε ευκαιρια οτι δεν μας αξιζουν τετοιοι παιχτες.

Τολμησε να εχει ενοχλησεις στο γονατο κι εχασε 2 φιλικα: εθνικος προδοτης.

Τολμησε να ερθει να παιξει στην εθνικη εχοντας προσυμφωνησει με την ΕΟΚ ενα επαγγελματικο ταξιδι στην Κινα: φραγκοφονιας και προδοτης μαζι.

 

Γυρνα ΗΠΑ Γιαννη, θα σου χαλασουν το μυαλο εδω περα...Δεν ειμαστε για τιποτα.

 

Διαφορετικα, παιξε το παιχνιδι των δημοσιων σχεσεων με τους ΑΡΔ αν θες να μη δεχεσαι πολεμο. Απο σενα περιμεναν να βγαλουν μεροκαματα αυτο το καλοκαιρι και επειδη δε τους εκανες το χατηρι και πας Κινα (και τους στερεις 5 μερες "ρεπορταζ" και clicks) βλεπεις ποσο ευκολα μετατρεπεσαι σε ανεπιθυμητος εν μια νυκτι.

 

Κανιβαλισμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Γιαννης ειναι πρωτα επαγγελματιας.Και σε αυτην την περισταση εχει φερθει ακρως επαγγελματικα, εχοντας ενημερωσει (και συμφωνησει) εγκαιρως με την ομοσπονδια για το ταξιδι στην Κινα.Το γιατι ξαφνικα ορισμενοι αφηνουν αιχμες αυτη τη στιγμη εναντιον του, σε σημειο να αμφισβητουν ευθεως ακομα και θεματα υγειας, ειναι αποριας αξιο μεν, επιβεβαιωνει δε οτι σαν λαος-ΑΡΔ-κοινωνια ημασταν, ειμαστε και θα παραμεινουμε μπαμπουινοι. Το παληκαρι αντι να καθεται να αρρωσταινει με τον καθε πικραμενο ρεπορτερ της ψωροκωσταινας ή τον καθε απιθανο τυπο της ΕΟΚ ή τον καθε γελοιο οπαδο, καλα θα κανει να ριξει ενα Χ στην εθνικη γιατι πολυ απλα επιβεβαιωνουμε σε καθε ευκαιρια οτι δεν μας αξιζουν τετοιοι παιχτες.Τολμησε να εχει ενοχλησεις στο γονατο κι εχασε 2 φιλικα: εθνικος προδοτης.Τολμησε να ερθει να παιξει στην εθνικη εχοντας προσυμφωνησει ενα επαγγελματικο ταξιδι στην Κινα: φραγκοφονιας και προδοτης μαζι.Γυρνα ΗΠΑ Γιαννη, θα σου χαλασουν το μυαλο εδω περα...Δεν ειμαστε για τιποτα.

Συμφωνούμε απόλυτα έχω την εντύπωση. Αν υπάρχει θέμα υγείας φυσικά και αυτό θα κοιτάξει πρώτα και ο ίδιος και αυτοί που έχουν επενδύσει πάνω του εκατομμύρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που έχει ενημερώσει από πριν ότι πρέπει να λείψει για μένα δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Το ότι πάει το ιατρικό επιτελείο των μπακς στην Κίνα είναι ανησυχητικό γιατί η ομοσπονδία θα έχει στείλει στους μπακς όλες τις εξετάσεις που έκανε στη Ελλάδα και λογικα αυτοί δεν καλύφθηκαν από αυτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που έχει ενημερώσει από πριν ότι πρέπει να λείψει για μένα δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Το ότι πάει το ιατρικό επιτελείο των μπακς στην Κίνα είναι ανησυχητικό γιατί η ομοσπονδία θα έχει στείλει στους μπακς όλες τις εξετάσεις που έκανε στη Ελλάδα και λογικα αυτοί δεν καλύφθηκαν από αυτές.

Aν υπαρχει προβλημα στο γονατο, shit happens, αλλα πρεπει και αυτο να το σεβαστουν απαντες. Ειδικα αυτο που ειναι θεμα υγειας.

 

Επιπλεον, αναμεσα στη διαγνωση των Bucks και της ΕΟΚ, επιτρεψτε μου να εμπιστευομαι ξεκαθαρα αυτη των Bucks. Και για λογους τεχνογνωσιας και για λογους σκοπιμοτητας. Πχ η ΕΟΚ δεν θα ειχε κανενα προβλημα να τον βαζει να παιζει για 10 μερες με διαπιστωμενο προβλημα στο γονατο. Και ζημια να παθει, το κριμα στους Bucks. Εμεις θα τον θελουμε σε 1-2 καλοκαιρια παλι και θα ειναι ετοιμος,  οποτε γιατι οχι; Το 'χουμε δει αυτο το εργο με πολλες εθνικες, ειδικα ευρωπαικες. Εδω βαζαν τον Μπουρουση μεσα με δηλωμενο σπασμενο χερι,  τον Αντετοκουνμπο που εχει ενοχλησεις στο γονατο θα ντραπουν να λιωσουν;

 

Για τους Bucks ομως ειναι περιουσιακο στοιχειο και κολονα, συνεπως αυτοι θα αποφανθουν αν υπαρχει ή δεν υπαρχει προβλημα στο γονατο. Αν δουν το παραμικρο δικαιως θα πρεπει να τον προφυλαξουν. Αν ειναι καθαρο το γονατο, θα τον αφησουν να παιξει, οπως τον αφησανε να ερθει στην προετοιμασια αλλωστε. Ειναι ξεκαθαρη η καστασταση και τα διαφορα αρθρα των ΑΡΔ δημιουργουν κλιμα χωρις να υπαρχει κανενας λογος. Και δημιουργουν κλιμα απεναντι σε εναν ανθρωπο που θα επρεπε οι ιδιοι πρωτα, να τον εχουν ως κορη οφθαλμου. Αλλα ειπαμε. Ελληναραδες κανιβαλοι, δεν κανουμε για τιποτα πραγματικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν μακάρι να είναι γερό το παιδί,φυσικά και δεν πρέπει να παίξει αν υπάρχει πρόβλημα,έχει όλα τα χρόνια μπροστά του για να βοηθήσει.

Πάντως εγώ δεν εγώ ακούσει κανένα να υπονοεί ότι είναι μούφα ο τραυματισμός για να μην παίξει,έχω ακούσει ότι ο τραυματισμός είναι σοβαρότερος από όσο λένε και το κρυβουν στην ομοσπονδία,έχω ακούσει επίσης ότι υπάρχει θέμα με την ασφάλεια του παίχτη που δεν την έχει πληρώσει η ομοσπονδία,αλλά για μούφα τραυματισμό που λες δεν έχω ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν μακάρι να είναι γερό το παιδί,φυσικά και δεν πρέπει να παίξει αν υπάρχει πρόβλημα,έχει όλα τα χρόνια μπροστά του για να βοηθήσει.

Πάντως εγώ δεν εγώ ακούσει κανένα να υπονοεί ότι είναι μούφα ο τραυματισμός για να μην παίξει,έχω ακούσει ότι ο τραυματισμός είναι σοβαρότερος από όσο λένε και το κρυβουν στην ομοσπονδία,έχω ακούσει επίσης ότι υπάρχει θέμα με την ασφάλεια του παίχτη που δεν την έχει πληρώσει η ομοσπονδία,αλλά για μούφα τραυματισμό που λες δεν έχω ακούσει.

Περα απο τα αρθρα των ΑΡΔ που "θετουν ερωτηματα" για τις ενοχλησεις στο γονατο και τη μη συμμετοχη του στα φιλικα, αφηνοντας να ενοηθουν διαφορα πραγματα πλην του προφανους (οτι οντως δηλαδη μπορει να εχει θεμα στο γονατο), πηρε το ματι μου κι ενα σχολιο περι υποθεσης που βρωμαει για να τον βγαλουν τραυματια οι Bucks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι αν ηθελαν οι bucks να του απαγορευσουν εξ αρχης να κατεβει με την εθνικη δεν μπορουσαν. Βλακειες των δημοσιογραφων για να καλυψουν μια νεκρα περιοδο για αυτους.

Αν εχει οντως προβλημα να μην κατεβει τοσο απλα. 22 χρονων ειναι, ερχονται και αλλες σπουδαιες διοργανωσεις δεν χαθηκε ο κοσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν υπαρχει προβλημα στο γονατο, shit happens, αλλα πρεπει και αυτο να το σεβαστουν απαντες. Ειδικα αυτο που ειναι θεμα υγειας.

 

Επιπλεον, αναμεσα στη διαγνωση των Bucks και της ΕΟΚ, επιτρεψτε μου να εμπιστευομαι ξεκαθαρα αυτη των Bucks. Και για λογους τεχνογνωσιας και για λογους σκοπιμοτητας. Πχ η ΕΟΚ δεν θα ειχε κανενα προβλημα να τον βαζει να παιζει για 10 μερες με διαπιστωμενο προβλημα στο γονατο. Και ζημια να παθει, το κριμα στους Bucks. Εμεις θα τον θελουμε σε 1-2 καλοκαιρια παλι και θα ειναι ετοιμος,  οποτε γιατι οχι; Το 'χουμε δει αυτο το εργο με πολλες εθνικες, ειδικα ευρωπαικες. Εδω βαζαν τον Μπουρουση μεσα με δηλωμενο σπασμενο χερι,  τον Αντετοκουνμπο που εχει ενοχλησεις στο γονατο θα ντραπουν να λιωσουν;

 

Για τους Bucks ομως ειναι περιουσιακο στοιχειο και κολονα, συνεπως αυτοι θα αποφανθουν αν υπαρχει ή δεν υπαρχει προβλημα στο γονατο. Αν δουν το παραμικρο δικαιως θα πρεπει να τον προφυλαξουν. Αν ειναι καθαρο το γονατο, θα τον αφησουν να παιξει, οπως τον αφησανε να ερθει στην προετοιμασια αλλωστε. Ειναι ξεκαθαρη η καστασταση και τα διαφορα αρθρα των ΑΡΔ δημιουργουν κλιμα χωρις να υπαρχει κανενας λογος. Και δημιουργουν κλιμα απεναντι σε εναν ανθρωπο που θα επρεπε οι ιδιοι πρωτα, να τον εχουν ως κορη οφθαλμου. Αλλα ειπαμε. Ελληναραδες κανιβαλοι, δεν κανουμε για τιποτα πραγματικα.

 

Διαφωνω. Μια χαρα εχουμε και εμεις την "τεχνογνωσια".

 Και 2ον αν υπαρχει πολυ μικρο προβλημα που απλως πχ θελει ξεκουραση μια εβδομαδα και περαν αυτου ολα καλα, ναι μεν η ΕΟΚ θα το αμελησει ας πουμε, αλλά και οι Μπακς αν υπαρχει τετοιο πολυ μικρο προβλημα θα το μεγεθυνουν και ισως προτεινουν να μην συμμετασχει καν στο Ευρωμπασκετ.

 

Κανείς δεν ειναι πιο αμεροληπτος απο τον αλλον δηλαδη, μεταξυ ΕΟΚ και Μπακς.

 

 

Πάντως εγώ δεν εγώ ακούσει κανένα να υπονοεί ότι είναι μούφα ο τραυματισμός για να μην παίξει,έχω ακούσει ότι ο τραυματισμός είναι σοβαρότερος από όσο λένε και το κρυβουν στην ομοσπονδία,

 

Αυτα ειναι τριχες διοτι εαν ηταν ετσι δεν θα επαιζε με Μαυροβουνιο και δεν θα εκανε τα αλματα που εκανε σε εκεινο το παιχνιδι.

Δεν γινεται να εχεις σοβαρο προβλημα στο γονατο και να παιζεις ή να πηδας στον θεο. Οχι στο 2017 παντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζει κανείς τα επόμενα φιλικά σε Λονδίνο και στο Ακρόπολις αν θα μεταδοθούν από κάποιο κανάλι; Δεν τα βλέπω στο πρόγραμμα της ΕΡΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσο μπορουμε να κρινουμε απο ινστα........ο γιαννακης διακοπουλες με την γκομενα κανει.......

500 δικαιολογιες να θελουμε να βρουμε........χτυπαει ασχημα..........ειδικα οταν βλεπεις τι γινεται στην κροατια για παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγινε η διαγνωση απο το πληκτρολογιο...Μια χαρα ο Γιαννης.

 

Μαθε να διαβαζεις καλυτερα.

Δεν ειπα οτι ειναι μια χαρα, ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει σοβαρο προβλημα οπως ειπωθηκε τελειως αυθαιρετα.

Μπορει να εχει μικροενοχλησεις αλλά σοβαρο προβλημα αμα ειχε στο γονατο δεν θα επαιζε καν με Μαυροβουνιο και επισης δεν θα εκανε τα καρφωματα και τα αλματα που εκανε.

Παντως οσο μπορουμε να κρινουμε απο ινστα........ο γιαννακης διακοπουλες με την γκομενα κανει.......

500 δικαιολογιες να θελουμε να βρουμε........χτυπαει ασχημα..........ειδικα οταν βλεπεις τι γινεται στην κροατια για παραδειγμα

 

Αφηστε τον ησυχο θα σου πουνε. Μην τον κρινετε. Το ΝΒΑ πανω απο ολα θα σου πουνε. Εστω και γρατοσυνια να εχει δεν πρεπει να ρισκαρει να παιξει.

Πλεον εχουν χαθει ολα. Ενα τσιρκο.

Και βασικα ειναι αυτο που μας αξιζει οπως βλεπω με τις νοοτροπιες που εχουν αναπτυχθει....

O Γιαννης ειναι πρωτα επαγγελματιας.

Και σε αυτην την περισταση εχει φερθει ακρως επαγγελματικα, εχοντας ενημερωσει (και συμφωνησει) εγκαιρως με την ομοσπονδια για το ταξιδι στην Κινα.

 

Μακαρι η FIBA και η καθε ομοσπονδια χωρας να δωσουν το ελευθερο σε ολους να μην ερχονται στις εθνικες ομαδες τους χωρις καμια ποινη ετσι ωστε να μην υπαρχει πλεον Ευρωμπασκετ και Παγκοσμιο αλλά και Ολυμπιακοι με μπασκετ(να παιζουν 19χρονα ξερω γω που θα θελουν) και να υποβαθμιστουν τα παντα, μιας και αυτη ειναι η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ σας. Πολλων, παρα πολλλων βασικα.

 

Επαγγελματιας πανω απο ολα ετσι? Ε ωραια ας αφησει η ΦΙΜΠΑ το ελευθερο να δουμε την υποβαθμιση 400000% που θα υπαρξει και πόσο θαυμασια θα ειναι. Το ελπιζω να γινει, αν και προς τα εκει παμε ετσι και αλλιως. Τα λεφτα πανω απο ολα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι η FIBA και η καθε ομοσπονδια χωρας να δωσουν το ελευθερο σε ολους να μην ερχονται στις εθνικες ομαδες τους χωρις καμια ποινη ετσι ωστε να μην υπαρχει πλεον Ευρωμπασκετ και Παγκοσμιο αλλά και Ολυμπιακοι με μπασκετ(να παιζουν 19χρονα ξερω γω που θα θελουν) και να υποβαθμιστουν τα παντα, μιας και αυτη ειναι η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ σας. Πολλων, παρα πολλλων βασικα.

 

Επαγγελματιας πανω απο ολα ετσι? Ε ωραια ας αφησει η ΦΙΜΠΑ το ελευθερο να δουμε την υποβαθμιση 400000% που θα υπαρξει και πόσο θαυμασια θα ειναι. Το ελπιζω να γινει, αν και προς τα εκει παμε ετσι και αλλιως. Τα λεφτα πανω απο ολα.....

Τι να πρωτοσχολιασει κανεις απο ολες αυτες τις υπερβολες..

 

Οτι κατακεραυνωνει τη νοοτροπια μου που δεν λεει τιποτε παραπανω απο το οτι οταν υπαρχει μια συμφωνια απο 2 πλευρες, ειναι σωστο και λογικο να τηρειται και απο τις 2 πλευρες χωρις περαιτερω παρατραγουδα;

 

Οτι οι 5 προσυμφωνημενες μερες στην Κινα του Γιαννη, τον κανανε να λεει υπερβολες τυπου οτι οι εθνικες θα κατεβαινουν με 19χρονα;

 

Οτι σε ολα αυτα καπως εμπλεκεται η ΦΙΜΠΑ, ενω η συμφωνια ειναι μεταξυ ΕΟΚ και Γιαννη;

 

Οτι ναναι γενικως και ως συνηθως.

 

Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι η συμμετοχη στην εθνικη δεν ειναι υποχρεωση. Οχι σημερα, αλλα εδω και δεκαετιες. Οποιος θελει, μπορει και το λεει η καρδια του ειναι η εθνικη. Οποιος δεν, ας περασει εξω.

Προβλημα 19χρονων δεν προεκυψε ποτε, το επιπεδο παραμενει υψηλο για τις χωρες που εχουν υψηλο επιπεδο στο μπασκετ. Αποδεξου το και προχωρα, οχι εσυ, αλλα ο καθε Ελληνας οπαδος που δεν μπορει να βγει απο τη γυαλα του για να το αντιληφθει και παιρνει προσωπικα την σταση του καθε αθλητη απεναντι στην ΕΟΚ κι εν τελει αντιμετωπιζει το καθε τι ως εθνικη προδοσια. Και να πω οτι ο Γιαννης δεν θα ειναι Ευρωμπασκετ. Θα ειναι, διαολε, αν το γονατο του το επιτρεψει. Η γυαλα του Ελληνα οπαδου ομως, εχει αλλη γνωμη. Καλα κρασια. Και μυαλα. Μεχρι τοτε για καμια ιατρικη διαγνωση απο το πληκτρολογιο και πολυ ειναι.

 

Μαθε να διαβαζεις καλυτερα.

Δεν ειπα οτι ειναι μια χαρα, ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει σοβαρο προβλημα οπως ειπωθηκε τελειως αυθαιρετα.

Μπορει να εχει μικροενοχλησεις αλλά σοβαρο προβλημα αμα ειχε στο γονατο δεν θα επαιζε καν με Μαυροβουνιο και επισης δεν θα εκανε τα καρφωματα και τα αλματα που εκανε.

Ιατρικων διαγνωσεων απο το πληκτρολογιο συνεχεια. Ενα γρηγορο και καλο παραδειγμα που εχω, χωρις να ελπιζω οτι εισαι σε θεση να αποδεχθεις οτι δεν εισαι ικανος για διαγνωσεις, ειναι αυτο του Λοτζεσκι.

Ο παιχτης λοιπον ειχε θεμα με τον αχιλλειο τενοντα, οι γιατροι λεγανε να μην παιξει με την Ρεαλ Μαδριτης, ωστοσο ο ιδιος ενιωθε καλα στις προπονησεις και ζητησε να παιξει. Ως εδω ενας τυπος σαν εσενα θα ελεγε "αφου στις προπονησεις πεταγε, αποκλειεται να ειχε σοβαρο προβλημα ωστε να μην παιξει καν με την Ρεαλ".

Επαιξε με τη Ρεαλ λοιπον, κι εχασε την υπολοιπη σεζον λογω αχιλλειου τενοντα.

 

Δυστυχως δεν εκανες μια διαγνωση και τοτε, να τον γλυτωνες απο τα χειροτερα.

 

Οι ενοχλησεις στο γονατο απο τα ελαχιστα που ξερω, μπορουν να ειναι ενοχλησεις , μπορουν να ειναι μηνισκος, υγρα και οτιδηποτε αλλο που αν δεν το προλαβεις μπορει να σου διαλυσει την καριερα. Αλλα αφου εκανε ωραια αλματα με το Μαυροβουνιο, μια χαρα ειναι, βγηκε η διαγνωση, μπηκε και σφραγιδα. Ελλην οπαδος να σου τυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενταξει αλλα δεν πρεπει να του δινουμε δωρεαν δικαιολογιες κιολας. Το ειπαμε δεκα φορες οτι προφανως δεν ειναι κατι της τελευταιας στιγμης αλλα χτυπαει ασχημα οτι οι αλλοι κανουν " διπλες προπονησεις"¨και αυτος βγαζει σελφι με την γκομενα στην σανγκαη 10 μερες πριν το τζαμπολ του ευρωμπασκετ.

Αν πιστευει οτι τωρα ειναι η ωρα προωθησης της καριερας του(κατι απολυτως λογικο) ας μην ερχεται καθολου.

 

Γκασολ, παρκερ και λοιποι πως τα απευφεγαν αυτα δηλαδη τοσα χρονια........;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...