Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12αδα κιολας από τωρα? Αν δε κανω λαθος καλουνται 18 παιχτες στη προετοιμασια και μετα κοβονται οι 6.


 Οι Παπαγιαννης και Ντορσει βεβαια αν και για την ώρα ειναι ενα επίπεδο κατω

 

Στην nba ομαδα του ο Παπαγιάννης παιζει σχεδον το μισο 48λεπτο, αλλα για την Εθνικη ειναι ένα επιπεδο κατω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12αδα κιολας από τωρα? Αν δε κανω λαθος καλουνται 18 παιχτες στη προετοιμασια και μετα κοβονται οι 6.

E δε θελει και πολλη φαντασια για το ποοι θα κληθουν. Η λιστα του ειναι λογικη με μοναδικα ερωτηματικα τους NBAερς.

Θα μου πεις για ελληνικη ομοσπονδια μιλαμε οποτε το χαρτακι ειναι πιθανοτερο να λεει Αγραβανης αντι για Μπουρουσης και Τολιοπουλος αντι για Παππας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου πεις για ελληνικη ομοσπονδια μιλαμε οποτε το χαρτακι ειναι πιθανοτερο να λεει Αγραβανης αντι για Μπουρουσης και Τολιοπουλος αντι για Παππας.

Πενταρι είναι ο Αγραβανης?

Παντως σε διλημμα Αγραβανης ή Μπουρουσης προφανως και δε θα επιλεγονταν ποτε ο Αγραβανης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πενταρι είναι ο Αγραβανης?

Παντως σε διλημμα Αγραβανης ή Μπουρουσης προφανως και δε θα επιλεγονταν ποτε ο Αγραβανης.

Στο λεω γιατι αλλες χρονιες , στο πολυ προσφατο παρελθον ειδαμε τετοιες επιλογες...

 

Ο Αγραβανης δεν ξερει ουτε αυτος τι ειναι, αλλα αυτο δεν ειναι εμποδιο στο να επιλεγει αν ..."ετσι πρεπει" κατα την ελ. ομοσπονδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λεω γιατι αλλες χρονιες ειδαμε τετοιες επιλογες...

 

 

Ειδαμε ποτε έναν παλαιμαχο και αναγνωρισμενο παιχτη να προτιμαται στην τελικη επιλογή εναντι ενός νεου?

Δε θυμαμαι κατι τετοιο, αν εχεις παράδειγμα μου το λες.

 

Συνηθως αυτο που γινεται είναι, ο παλαιμαχος στη προετοιμασια να σερνεται ενώ ο εναλλακτικος πεταει, και παρολ αυτά να επιλέγεται ο παλαιμαχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε ποτε έναν παλαιμαχο και αναγνωρισμενο ποιχτης να προτιμαται στην τελικη επιλογή εναντι ενός νεου?

Δε θυμαμαι κατι τετοιο, αν εχεις παράδειγμα μου το λες.

 

Συνηθως αυτο που γινεται είναι, ο παλαιμαχος στη προετοιμασια να σερνεται ενώ ο εναλλακτικος πεταει, και παρολ αυτά να επιλέγεται ο παλαιμαχος.

Ποιος ειναι ο παλαιμαχος στα παραδειγματα που εφερα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι ο παλαιμαχος στα παραδειγματα που εφερα;

 

Στο ζευγαρι που συζητάμε(Μπουρούσης-Αγραβανης) παλαιμαχος είναι ο Μπουρούσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ναναι, κυριολεκτικα. Εχει σταματησει το μπασκετ ο Μπουρουσης; Χανω κατι;

 

Σε καθε περιπτωση τα παραδειγματα που εφερα δεν εχουν καμια σχεση με το "σκεπτικο" σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ναναι, κυριολεκτικα. Εχει σταματησει το μπασκετ ο Μπουρουσης; Χανω κατι;

 

Σε καθε περιπτωση τα παραδειγματα που εφερα δεν εχουν καμια σχεση με το "σκεπτικο" σου.

 

Παλαιμαχος σημαινει ότι εχει σταματησει? Ε τοτε βαλε απλα 'παλιος'.

 

Δε ξερω γιατι θεωρεις ότι το "σκεπτικο" μου πρεπει να σχετιζεται με τα παραδειγματα σου, παντως θυμιζω ότι εσυ  quotαρησες το ποστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σταματησω την κουβεντα γιατι ειμαστε οφφτοπικ και θα σε προτρεψω να μαθεις τις εννοιες σαν αυτη του παλαιμαχου πριν τις ξαναχρησιμοποιησεις αστοχα. Τα υπολοιπα περι ποιος quotαρε πρωτος-τι, αδιαφορα.

 

Εγραψα κατι που αφορα τον τροπο που γινονται οι επιλογες παιχτων, οποιος δεν εχει κοντη μνημη καταλαβαινει μια χαρα τι λεω, οι αλλοι ας νομιζουν οτι ο Μπουρουσης ειναι παλαιμαχος μπασκετμπολιστας.

 

Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξυ εριξα μια ματια στο google, το gnomikologikon.gr λεει: 

 Παλαίμαχος: πολύπειρος και παλιός αλλά συνήθως ακόμη ενεργός


 

Εγραψα κατι που αφορα τον τροπο που γινονται οι επιλογες παιχτων, οποιος δεν εχει κοντη μνημη καταλαβαινει μια χαρα τι λεω

 

 

Μιλησες για "χαρτακια" απ την ελληνικη ομοσπονδια, αυτά είναι αναποδεικτα και φημες, αυτό ομως που εγραψα στο post#10235 ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ντορσει οπου ειχε αναφερθει παλαιοτερα, αλλα και θα ηθελαν πολλοι, φετος εχει αφοσιωθει για το ΝΒΑ και δυσκολα θα τον δουμε.

Ποτε μην λες ποτε βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...