Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τον Μπουρουσαρο δεν φοβομαστε τιποτα....

Όντως...είναι εκπληκτικός φέτος και παρόν στα μεγάλα παιχνίδια με την Λαμποράλ. Μπράβο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με τον Κατσικαρη δεν εχω θέμα. Μου αρέσει σαν προπονητής και πιστεύω ότι καλά κάναμε και του ανανεώσαμε. Όμως μερικές από τις κλήσεις του φέτος είναι τελείως άκυρες

 

Ο Αγραβανης θα παίξει μόνο και μόνο επειδή θα λείπουν άλλοι (προσωπικά δεν τον γουστάρω ούτε σαν παίχτη, ούτε σαν χαρακτήρα)

 

Αντί του Μπογρη κανονικά θα έπρεπε να πάρει Παπαγιάννη. Aκομα και αν όντως θέλει δουλειά θεωρώ ότι είναι καλύτερος. Έτσι και αλλιώς ούτε ο ένας ούτε ο άλλος θα παίξει

 

Με το Καββαδα γελάει ο κόσμος

 

Ο Αθηναίου δεν είναι κακός αλλά φέτος έπαιξε ελάχιστα ως καθόλου.

 

Οι υπόλοιποι δεν με ενοχλούν και δεδομένων των ελλείψεων είναι καλές επιλογές. Έτσι και αλλιώς η Εθνική είναι σε διαδικασία ανανέωσης.

 

Άφησα επίτηδες στο τέλος το θέμα του Παππά γιατί διαφωνώ πολύ με αυτά που γράφετε οι περισσότεροι (συμπωματικά κόκκινου χρώματος)

Αρχικά ο Παππάς είναι 25->26 (11 Ιουλίου 1990) .Ετσι για το τυπικό γιατί σε λίγο θα τον φτάσετε 30.
Για την οικονομία της συζήτησης ας πούμε ότι όντως ότι είναι κωλοπαιδο.
Τι ακριβως σημασία έχει αυτό; Εκτός αν δεν ξέρετε δεκάδες καλόπαιδα και παλιοχαρακτηρες στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ που πρωταγωνιστούν.
1) Ο Παππάς , όπως είπε και ο
washcloud έχει τσακωθεί με 2,5 προπονητές άμα βάλουμε και τον Πεδουλάκη μέσα

 

2)Όπως έχω ξαναπεί ο Παππάς είναι ότι καλύτερο υπάρχει επιθετικά στην Ελλάδα μετά τον Σπανούλη με διαφορά κιόλας.

 

3) Οπότε θες να πας στους Ολυμπιακούς και τον παίχτη με αυτό το στοιχείο δεν τον παίρνεις γιατί έχεις τσακωθεί και παίρνεις τον Αθηναίου. Οκ μέχρι ένα σημείο το καταλαβαίνω αλλά όπως είδαμε και με τον Πεδουλάκη η «ανακωχή» είχε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Για μένα ακόμα και να καταλαβαίνω την απόφαση του Κατσικαρη ,πιστεύω ότι έκανε μεγάλο λάθος με τον συγκεκριμένο παίχτη.

 

Γενικά θεωρώ απίστευτο κάποιος να ξέρει από μπάσκετ και να υποβαθμίζει τον Παππά σαν παίχτη και μόνο. Δεν μας νοιαζει ο χαρακτηρας. Εξαλου δεν ξερω παιχτες που να εχουν πει κακα λογια γι αυτόν (αν κάνω λάθος διορθώστε με)
 

Αν είναι έτσι να διώξουμε από το ποδόσφαιρο και Μανιατηδες, Σιοβες , Τζαβελες, Ροναλντους, Γκατουζους κτλ  γιατί είναι σκατοχαρακτηρες. Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως είναι απαραίτητοι

 

Και Μαργαρίτα btw ενώ γενικά δεν πολύ διαφωνώ με τα λεγόμενα σου έχεις μια τάση να υποβαθμίζεις τους παίχτες του Παναθηναϊκού (με βάση και posts από το τοπικ με τους τελικούς). Προσπάθησε λίγο να μειώσεις την γαβροσυνη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ εγώ στους τελικούς ίσα ίσα είχα πει μετά, ότι ήταν ευχάριστες εκπλήξεις οι δυο μικροί του ΠΑΟ. Τωρα αν είσαι μια ομάδα, ειναι δύσκολο να σαι 100% αντικειμενικός με τους απέναντι. :P

 

Για τον Παππα η επόμενη χρονια θα ειναι η κρίσιμη, να ειναι υγιής να δείξει τι μπορεί να κάνει και στο χέρι του ειναι να εμφανιστεί σοβαρός και να κλείσει στόματα...ταλέντο έχει πολύ.

 

Όσο για τον Μπογρη , νομίζω ότι όλοι έχουν μείνει στο πέρασμα απ τον Παναθηναϊκό. Δε τα παει άσχημα στη καλύτερη λίγκα της Ευρώπης ομως, και όσοι τον έχουν παρακολουθήσει μιλούν για βελτίωση. Εγώ θα τον ήθελα στην ομάδα μου σαν τρίτο Σέντερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν έρθει ο Γιαννης, παμε με 14 να φανταστώ ε; Δηλαδή αυτοί οι 4-5 τιτάνες που ήρθαν "για την προπόνηση" και δεν τους πειράζει να κοπούν, θα ενοχληθούν αν φέρει 2 παίκτες και τους στερήσουν πιθανή συμμετοχή; Εχω χαθεί λίγο με τους ηθικούς φραγμούς και τους κανόνες του εκκολαπτομενου Ποποβιτς.

Όταν δεν παίρνεις τους καλύτερους και μου φέρνεις παίκτες για προπόνηση, για εμψύχωση και για ποικιλία αυτά παθαινεις. Τίποτα δεν είναι τυχαίο που λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Άφησα επίτηδες στο τέλος το θέμα του Παππά γιατί διαφωνώ πολύ με αυτά που γράφετε οι περισσότεροι (συμπωματικά κόκκινου χρώματος)

Αρχικά ο Παππάς είναι 25->26 (11 Ιουλίου 1990) ...

 

Τόσο είναι και ο Σλούκας. Και ο καλύτερος γκαρντ μας στο Χρυσό των Εφήβων το 2008 ήταν ο Παππάς.

Αναλογίσου απο εκείνο το σημείο, έως σήμερα, τι καριέρα έχει ο καθένας τους.

 

Γιατί ο πιο ταλαντούχος έμεινε στάσιμος, και ο άλλος μετρά ήδη 4 παρουσίες τελικών και 2 κατακτήσεις Ευρωλίγκας;

Γιατί ο Παππάς είναι μονίμως πηγη συζητήσεων μαλακίας; Και στα λέει αυτα άνθρωπος που αναγνωρίζει στο μέγιστο το ταλέντο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο είναι και ο Σλούκας. Και ο καλύτερος γκαρντ μας στο Χρυσό των Εφήβων το 2008 ήταν ο Παππάς.

Αναλογίσου απο εκείνο το σημείο, έως σήμερα, τι καριέρα έχει ο καθένας τους.

 

Γιατί ο πιο ταλαντούχος έμεινε στάσιμος, και ο άλλος μετρά ήδη 4 παρουσίες τελικών και 2 κατακτήσεις Ευρωλίγκας;

Γιατί ο Παππάς είναι μονίμως πηγη συζητήσεων μαλακίας; Και στα λέει αυτα άνθρωπος που αναγνωρίζει στο μέγιστο το ταλέντο του.

 

Καταρχήν φιλέ μου ποτέ δεν είπα ότι ο Παππάς δεν έχει κάνει λαλακιες. Το ότι δεν έχει εκτοξευτεί ακόμα προφανώς και οφείλεται και στον ίδιο.

Από εκεί και πέρα όμως μην ξεχνάμε ότι τραυματίστηκε όταν έπαιζε βασικός με τον Ιβάνοβιτς όπως και ότι ο Σλουκας δεν είχε κάνει κάτι εξωπραγματικό με τον Ολυμπιακό (οι 4 παρουσίες που λες οφείλονται κυρίως στο Ολυμπιακό σαν ομάδα) και ο λόγος ήταν ο Σπανούλης. Από την στιγμή που έφυγε και απέκτησε περισσότερο χρόνο συμμέτοχης έκανε το μπαμ. Ο Παππάς δεν το έχει κάνει ακόμα ναι . Αλλά με δεδομένο τι skill του και ότι φέτος αναμένεται να είναι βασικός πιστεύω ότι θα γίνει.

 

Νομίζω τέλος ότι έχει αποφύγει την πιθανότητα να γίνει Διαμαντοπουλος (από τους πιο ταλαντούχους παίχτες που έχουν περάσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχει αποφύγει θα πρέπει να παίξει μία ολόκληρη χρονιά στον Παναθηναικό για να το καταφέρει.

Από εκεί και πέρα υποψιάζομαι ότι δεν θα υπάρχει ουτε Αντετοκουμπο οπότε πάμε απλά για τις εμπειρίες και τίποτα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να περάσουμε στους Ολυμπιακούς πρέπει να νικήσουμε Μεξικό, Ιράν (εύκολο) και μετά στον τελικό του Τορίνου τον νικητή του άλλου ομίλου (Ιταλία ή Κροατία). Προσωπικά δεν βλέπω πολύ πιθανό να κερδίσουμε την Ιταλία μέσα στην έδρα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ιραν στη πραγματικοτητα εχει πολυ καλη ομαδα, και ειναι εξαιρετικα δεμενοι μεταξυ τους. Οσοι δεν τους πηραν στα σοβαρα ειχαν σοβαρα προβληματα.

Η Ιταλια ειναι φοβερες μοναδες, αλλα προβλημα ως ομαδα. Το 2015 νικησαν με δυσκολια την Ισλανδια (υπεροχη ομαδα παρεπιπτωντος), και με την ψυχη στο στομα την Γερμανια. Δεν ειναι καθολου απιθανη η νικη μας. Περισσοτερο επιφοβη ειναι η Κροατια, οχι πως εχουν καλυτερους παικτες, αλλα σπανιως την λογαριαζουν ως αξιομαχη αντιπαλη ομαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο είναι και ο Σλούκας. Και ο καλύτερος γκαρντ μας στο Χρυσό των Εφήβων το 2008 ήταν ο Παππάς.

Αναλογίσου απο εκείνο το σημείο, έως σήμερα, τι καριέρα έχει ο καθένας τους.

 

Γιατί ο πιο ταλαντούχος έμεινε στάσιμος, και ο άλλος μετρά ήδη 4 παρουσίες τελικών και 2 κατακτήσεις Ευρωλίγκας;

Γιατί ο Παππάς είναι μονίμως πηγη συζητήσεων μαλακίας; Και στα λέει αυτα άνθρωπος που αναγνωρίζει στο μέγιστο το ταλέντο του.

 

και σκέψου πως ο Σλούκας είχε και το κατσίκι τον Σπαν μπροστά του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σκέψου πως ο Σλούκας είχε και το κατσίκι τον Σπαν μπροστά του..

 

Για τον Σλουκα ολόκληρος Ζοτς ήρθε να τον ζητήσει (και να τα σκάσει η Φενερ).

Χαζή κουβέντα, για έναν (έως τώρα) χαζό αθλητή. Που τον ήθελα στον ΟΣΦΠ απ'οταν έπαιζε Μπιλμπάο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν καταλαβαινω τον ντορο για τον Παππα από τη στιγμή που ο ίδιος βγηκε περσι και δήλωσε ότι οσο ειναι ο Κατσικάρης στην Εθνικη δεν προκειται να συναργασεί μαζί του. Ποσο πιο ξεκαθαρα να το πει δηλαδη; Εκτός αν το ανασκευασε που δεν το νομιζω. 

 

Τωρα στα περι Εθνικης, ειναι φανερό οτι πλεον αλλαζει η σκυταλη, εχουμε ανανεωση τυπου 2004-2005, με τη διαφορά ότι πλεον, ναι μεν υπάρχει το ταλέντο (όχι όσο εκεινης της γενιάς αλλά αρκετό), αλλά δεν υπάρχουν οι εμπειρίες των παικτων εκείνης της γενιάς. 

 

Ειναι φανερό πλεον ότι φετος θα γινει στροφή στην Αμερικη. Τα κλειδια εχουν παραδοθεί στον Κουμπο, ενώ στον Ντορσει θα δοθεί βασικότατος ρόλος, όχι επειδη τον αξίζει ακομα, αλλά για να δεθεί με την ομάδα. Ειναι πολυ σημαντικό αυτό. 

 

Τρεξιμο και αγιος ο θεος. Δεν περιμένω πολλά γιατι ειναι μεταβατική χρονιά, με ενδιαφέρει ομως να δεσει το σύνολο για τα επόμενα χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...