Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ο παππας δειχνει οτι δεν εχει μυαλο για μπασκετ. Σημερα παλι εκανε πλακα στο fb για την μη επιλογη του. Ας βαλει το κεφαλι κατω και ας μας αποδειξει οτι κανουμε λαθος. 3 χρονια στον παναθηναικο δεν εχει δειξει και πολλα για να μας το παιζει ο iverson με τις δηλωσεις του..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τρολάρισμα που έκανε στο φεισμπουκ, τι ρόλο αποσκοπεί; Δεν κατάλαβα. Δεν πήρε την κλήση που περίμενε;

 

Ναι εβγαινε περσι και ελεγε ότι δεν προκειται να παιξει εθνικη με τον Κατσικάρη και τωρα κλαιγεται που δεν τον κάλεσε. 

 

26 στα 27 ειναι ο "Γκαλης" σε λίγο θα τελειωνει μπασκετικά και θα αναρωτιέται γιατι δεν εκανε την καριέρα που περίμενε να κάνει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ ακομα και μεσα στο φόρουμ των οπαδών του Παναθηναϊκού εχουν γραψει και αρκετες φορες οτι βιάστηκαν να του βγαλουν και συνθημα, οσο για το ποστ επισης καποιοι ειπαν το ιδιο.

 

Ο Μαντζαρης που αντιμετωπίστηκε οπως αντιμετωπίστηκε στο προηγουμενο τουρνουα βγηκε και ειπε τα σωστα τοτε. Το αν απο μεσα του τον εβριζε ειναι αλλο θεμα, παντως προβλημα δε δημιούργησε.

 

Ενας παιχτης που χει φτασει τα 27 κ ακομα δεν εχει παιξει μια σεζον σοβαρο μπασκετ καθεται και κανει "πλακίτσα" αντι να το κλεισει και να κατσει να δουλεψει.

 

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο στη ζωη, εμεις ορίζουμε τη μοιρα μας αρκετες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ ότι σωστά δεν κλήθηκε στην Εθνική φέτος, γιατί το παιδί είχε έναν σοβαρό τραυματισμό, και στους τελικούς δεν ήταν ο ίδιος παίχτης με αυτόν που είδαμε στην αρχή της χρονιάς. Άρα, για να προστατευθεί, καλό είναι να μείνει λίγο εκτός. Μόλις επανέλθει φυσικά και θα ξανακληθεί. Τώρα όσον αφορά τα περί χαρακτήρα ενός παίχτη, δεν δίνω και πολύ μεγάλη βάση. Σημασία έχει τι κάνει μέσα στο γήπεδο. Και ο Ντράζεν ήταν παλιοχαρακτήρας (σύμφωνα με κάποιους) αλλά στο γήπεδο μάγευε. Και ο Γκάλης με τον Πρέλεβιτς είχαν παίξει ξύλο, αλλά αυτοί ήταν που έκοβαν τα εισιτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελανε και οι μπασκετες με την μη κληση του Παππα, αλλα εδω εχουμε αναγαγει σε...Κυπριακο το χιουμορ στο facebook...

 

Δεν ασχολουμαστε που αντι για τον Παππα καλεσε κατι Ντορσευ, κατι Αθηναιου και κατι Μαντζαραιους, ασχολουμαστε με το αστειακι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Παππάς ξέσπασε στα play off έχοντας καλή απόδωση, εκθετοντας τον προηγούμενο προπονητή του. Ας μην τον πάρει, αν νομίζει οτι έχει άλλους παίχτες σαν αυτόν. Ασε που είναι με γεμάτες μπαταρίες πολύ βασικό(δεν έκανε ολόκληρη σεζόν και είναι σε φόρμα, επίσης. Πιστεύω αν τον έπαιρνε  θα ήταν ο κρυφός άσσος της Εθνικής.

Για να παίζει αλλαγή και να αναστατώνει είναι όλα τα λεφτά. Είναι να μην πιάσει ψυχολογία..αν πιάσει την έβαψε ο αντίπαλος. Αστείες επιλογές και οι..υπόλοιποι 2 που πήραν την θέση του. Ας μείνουν με τον Ντόρσει και τον...Αθηναίου.

 

Δεν με απασχολεί τι έγραψε στο fb. αυτα είναι για τους εμπαθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμαστε που αντι για τον Παππα καλεσε κατι Ντορσευ, κατι Αθηναιου και κατι Μαντζαραιους, ασχολουμαστε με το αστειακι...

Με αυτά θα ασχοληθούμε στην ώρα τους. Δηλαδή όταν πέσει η φάπα στο προ-Ολυνπιακό τουρνουά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κάποιο θέμα σχετικό και είπα να το πω εδώ.

 

Τι έκανε ρε παιδιά ο Μπουρούσης εκεί με την λαμποράλ?

 

Απίστευτα πράγματα...

 

Αν και δεν τον "πάω" λόγω του παρελθόντος, έχει πάρει από το χέρι του την ομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wash, ελα πες αλήθεια, ειναι συγγενης ο Παππας;

 

...δεν θα 'θελες να 'ξερες σε τι "εκτίμηση" έχω (πολύ) στενούς συγγενείς μου Χρήστο. Και δεν κρύβω λόγια, αν είναι να στολίσω κάποιον, για λόγους συγγένειας.

Αν μετά από τόσα χρόνια που με "ξέρεις", σου περνάει από το μυαλό ότι είμαι (για οτιδήποτε πρόκειται) κάτι άλλο από αντικειμενικός στα όσα πιστεύω/νιώθω/σκέφτομαι, ε τότε κρίματζ.

 

...πάντως όχι, δεν μου είναι τίποτα ο Παππάς. Απλά τον εκτιμώ γι' αυτό που είναι. Και παικτικά, και σαν προσωπικότητα. Χωρίς να κόβω και φλέβα για πάρτη του, διότι έχει και στοιχεία χαρακτήρα και παίκτη που με χαλάνε. Η σούμα όμως λέει ότι τον εκτιμώ.

Πάνω απ' όλα όμως, δε γουστάρω όταν διαβάζω ανακρίβειες και παραληρήματα. Είτε αφορούν τον Παππά, είτε τον ζευγά.

Όπως και δε γουστάρω όταν εμφανώς κάποιοι κάνουνε την τρίχα τριχιά επειδή έτσι τους γουστάρει.

Τα παραπάνω δε σημαίνουν ότι πρέπει ντε και καλά όλοι να αγαπάνε Παππά. Άλλο όμως αυτό κι άλλο να δικαιολογούμε μια μαλακισμένη και τέρμα κομπλεξική απόφαση ενός καραγκιοζομπερτάκια.

Τον Παππά δεν είναι ότι τον θέλω στην Εθνική είτε γιατί είμαι βάζελος (που δεν είμαι), είτε γιατί πιστεύω ότι με αυτόν θα σπείρουμε (ενώ χωρίς αυτόν θα μας θερίσουνε), είτε γιατί αξίζει να είναι στη θέση άλλου (καθόλου πχ δε με χαλάει ο Αθηναίου αντί γι' αυτόν, όσο κι αν καμμία σχέση μεταξύ τους ως παικτικές αξίες ή ως θέσεις στο παρκέ ή ως οτιδήποτε άλλο θες). Ο ΛΟΓΟΣ που δεν κλήθηκε είναι που με συφιλιάζει, και δεν είναι άλλος από το ότι ο γυαλάκιας είναι μικροπρεπής. Μην πω ανάρχιδος. 

[Τον οποίο τον σιχάθηκα όταν πρόπερσι από τη μια στόλισε "γενναία" τον Κουφό, και πέρσι έγλυφε μαζί με τους λοιπούς που τρέχανε Αμέρικα για να αμβλύνουν "τα μεταξύ τους μισχάπς" και να ξανάρθει ο ψηλός, κι όχι από τότε που άρχισε τον παπά με τον Παππά.

(...βασικά το πιο απεχθές ήταν που ξέρναγε χολή για τον Κουφό, και όχι το μετέπειτα γλείψιμο : δεν έχεις δικαίωμα, "κύριε", να μιλάς έτσι για οποιονδήποτε παίκτη, επειδή σε έστησε. Ούτε τελειωμένες γκόμενες δεν τα κάνουνε αυτά. Ούξου λοιπόν μωρή κατίνα.)]

 

Τέλος, μαγκιά του του Παππά. Και μαλακία του ταυτόχρονα, διότι προφανώς οι μαγκιές πλερώνονται. Αλλά αυτό είναι δικό του θέμα. Μπράβο του μόνο για το ότι έχει τ' αρχίδια να στηρίζει, να σχολιάζει και να διατηρεί την στάση του. Εφόδιο που στερείται ο Κατσικωμένος.

 

....εννοείται το αν πίνει, ξενυχτάει και γενικώς μπουρδελιάζει ο Παππάς και αν τελικά δεν κάνει καμμιά αξιοσημείωτη καριέρα για αυτούς τους λόγους, ΑΥΤΟ κι αν είναι δικαίωμά του και προφανώς θα το πληρώσει και αυτό. Και είμαι βέβαιος πως το γνωρίζει και δεν πέφτει και σε κανέναν λόγος να τον επικρίνει για το πώς θα διαχειριστεί τη ζωή του, εφ' όσον δεν κάνει κάτι ηθικά ή αγωνιστικά επιλήψιμο και δη εναντίον άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένεται και άκυρο των Μπακς στον Γιάννη.

Τι θα παίξουμε στο τουρνουά μονο ο γυαλάκιας ξέρει.

Το πιεζει πολυ για να παιξει. Παρα πολυ. Δεν εχει κριθει κατι ακομα.

Παρεπιπτωντος, εχουν γραφει πολυ λιγα μεχρι στιγμης για την αξια του Ντορσει. Ειναι εξαιρετικος αθλητης και εχει μπορει να σταθει αξιος ως μερος της αποστολης.

Αναρωτιεμαι αν τωρα θα υπαρξουν νεες κλησεις για παικτες. Οφειλει ο Κατσικαρης εστω να δοκιμασει τον Μπραμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...