Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάντως προτιμώ χαραλαμποπουλο και παπαγιαννη απο μπογρη αγραβανη και παοανικολαου..

Ο Χαραλαμπόπουλος πρεπει να ριξει τρελη δουλειά στο σωμα του και στη δυναμη και πιο πολυ στην εκρηκτικότητα και την αντοχη. Θυμαμαι , νομιζω στο δευτερο τελικο που επαιζε πολυ καλα απεναντι μας στο πρωτο ημιχρονο και ζητησε αλλαγη όντας ερειπιο , μιλαμε με το ζορι ανέπνεε.

 

 

Παιχτης Αγραβανης δεν υπηρξε φετος, τον πηρε απλα για τις προπονησεις ρε συ και θα κοπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και Ολυμπιακός, αν φτάνουμε στο σημείο να λέμε ότι ο Αγραβάνης έχει καπαρωμένη θέση στην εθνική, καταλαβαίνουμε ότι μιλάμε για ΤΗ φτώχεια φέτος.....

 

Πάντως, ανεξάρτητα του τι θα δούμε, όλο αυτό το μυστηριακό που στήνεται με τις όποιες κλήσεις είναι κάτι πρωτόγνωρο για όλους μας. Αναμένεται με αγωνία να δούμε αν τα καταφέρουμε να πάμε Ρίο. Χωρίς άγχος και χωρίς απαιτήσεις ίσως δούμε καμιά έκπληξη και σκάσει το χειλάκι μας λίγο.

 

ΥΓ.  Ποιος Ίαν Βουγιούκας?Καλά έκανε και τον άφησε έξω. Οι επιλογές, για μένα τουλάχιστον, φαίνονται οι καλύτερες δυνατές

 

ΥΓ2. Όταν παραδοσιακά η επίσημη αγαπημένη προβάλλεται, έξω από τα αγωνιστικά, και ως πρότυπο συμπεριφοράς των αθλητών της και των καλών σχέσεων και υγείας που έχουν μεταξύ τους, ρισκάρεις να τα τινάξεις όλα στον αέρα με έναν Παπά? Που αποδεδειγμένα είναι ωρολογιακή βόμβα. Που συγγνώμη για το φάουλ πήγε να του ζητήσει ο Χάκετ για το φάουλ που του έκανε και αυτός τον κορόιδεψε για τα μαλλιά του.....Στο καναπέ του καλύτερα με σουβλάκια και μπύρες να ταλαιπωρεί τη μάνα του και άσε τον Αθηναίου καλύτερα να παίζει που δε πρόκειται να βγάλει κιχ ότι κι αν πει ο προπονητής του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Αρτζι εχει "μαλωσει" ο Παππας και παίζει να του χει σουρει και περισσότερα.

 

...σωστά έχεις βάλει σε εισαγωγικά το "μαλώσει", διότι ποτέ δεν κυκλοφόρησε κάτι τέτοιο. Ο Παππάς απλά είναι το αντίθετο του yes man σαν χαρακτήρας, κι αν θέλει να πει κάτι, το λέει χωρίς να προσμετρά συνέπειες. Αν λοιπόν ο Χι προπονητής τον έχει στην απέξω "επειδή έτσι γουστάρει", τότε ανοίγει και αυτός το στόμα του. Αυτό δεν συνιστά καυγά όμως. Αυθάδεια; Ίσως. Το αντίθετο της "εξυπνάδας"; Μάλλον (...καθώς κάποιος "έξυπνος" δεν μιλάει/δεν λαλάει/δεν πάει κόντρα στις εξουσίες τεσπα, ακόμη κι αν θεωρεί ότι αδικείται και απλά δηλώνει υποταγή με τη σιωπή και κοιτάει να δουλέψει όσο μπορεί και να διακριθεί με το στόμα βουλωμένο. Δυσδιάκριτη λοιπόν η διάκριση μεταξύ "έξυπνου" και οσφυοκάμπτη).

 

 

Για πεδουλακη ειπε περυσι οτι δε θα θελε να ξανα συνεργαστούν!

Για Σφαιροπουλο ειχε πει οτι τον εκτιμά και αναγνωρίζει οτι τον ειχε φερει σε δυσκολη θεση στο παρελθον

Με Κατσικάρη δε τα χαν βρει στη Μπιλμπάο

Με τον Σερβι φετος εθχαμε τα γνωστα...

 

...για τον Πεδουλάκη, Μάργκι, είπε και φέτος το ακόμη πιο βαρύ :

"Τα χνώτα μου δεν ταιριάζουν με ανθρώπους σαν αυτόν" (!). Ακριβώς πριν όμως είπε και ότι τον θεωρεί ιδιαίτερα καλό προπονητή και ότι του δίδαξε αγωνιστικά πάρα πολλά. Δεν ξέρω εσένα τί σου λέει αυτό, αλλά εμένα μου λέει ότι το παιδί είναι τέρμα ντόμπρο και ξέρει να ξεχωρίζει πράγματα χωρίς να είναι γλύφτης.

"Μάλωμα" λοιπόν, δεν το λες. Συν το ότι ποτέ δεν κυκλοφόρησε κάτι περί "μαλώματος" μεταξύ τους.

 

Περί Σφαιρόπουλου, δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις αυτό που αναφέρεις, αφού ούτε αυτό συνιστά "μάλωμα" και κάθε άλλο παρά υποστηρίζει το πόιντ σου : Το να φαγώνονται στις προπονήσεις, και όπως (πάλι προς τιμή του) δήλωσε ο Παππάς το ότι "του έκανε τη ζωή δύσκολη", σημαίνει ότι ο παίκτης είναι "δύσκολος" σαν χαρακτήρας, ναι, αλλά το θέμα είναι η σούμα. Και στην σούμα, ο Νίκος μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον Σφαιρό, σχετικά με το πώς τον αντιμετώπισε. Για την ιστορία, είπε :

<<Συνεργαστήκαμε σε μια τρυφερή ηλικία, 18-19 ετών, είμαι και εγώ λίγο ατίθασο παιδί! Αλλά θεωρώ ότι είχε βρει τα κουμπιά μου και πως ό,τι και να γινόταν, είτε λογομαχία είτε οτιδήποτε, τα έβαζε στην άκρη και μου συμπεριφερόταν πραγματικά πάρα πολύ όμορφα και στα παιχνίδια, αλλά και έξω από το γήπεδο. Όπως είπα και πριν, χαίρομαι που δουλεύει σε μια τεράστια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός και έχει την αναγνώριση που πρέπει.>>

Αν από αυτό, βγάζεις συμπέρασμα "μαλώματος", σηκώνω τα χέρια ψηλά ε. Για να μην τονίσω ότι ένα "κωλόπαιδο" (και όντας φουλ βάζελος) ΔΕΝ θα....επέτρεπε στον εαυτό του να αποκαλέσει τον ΟΣΦΠ "τεράστια ομάδα"...

 

Με τον Κατσικοπόδαρο, σαν τί να είχαν βρει; ΑΜΕΣΑ τον έκανε πάσα για την δεύτερη ομάδα της Ρεάλ ρε συ. ΤΟΣΗ πίστη, αγάπη, εκτίμηση, υπομονή. Εδώ παίρνουν ευκαιρίες σαπάκια και σαπάκια ανά τον κόσμο, και ο Φώταρος είδε ότι από αυτόν τον παίκτη που στην τότε του φάση είχε βγάλει μάτια δεν πρόκειται να βγει κάτι καλό.

 

Περί Φαλάκροβιτς που είπες : νομίζω ότι αρκετά ξεφτιλίστικε από μόνος του και από όλα τα υπόλοιπα σκηνικά του ΠΑΟ, δεν χρειάζεται να τονίσουμε το μέγεθος της μαλακίας του να αφήσει εκτός τον Παππά.

 

Γενικά ρε συ το πας στο "βάλε το ένα-βάλε το άλλο" χωρίς αυτά να έχουν ουσιαστική υπόσταση και τα ρίχνεις στο τσουβάλι του "μαλώματος" με την ταμπελίτσα "κακή φήμη". Πιστεύω ακράδαντα ότι το οπαδικό σου ένστικτο είναι που σου τα υπαγορεύει όλα, όπως και ότι αυτό θα είχε λειτουργήσει αντίθετα εάν είχε καταλήξει ΟΣΦΠ ο Παππάς και όχι ΠΑΟ.

 

Τέλος το περίφημο θέμα με τα κιλά του : έχω βαρεθεί να το γράφω και να το ξαναγράφω, ότι όλοι πιαστήκανε από εκείνο το περίφημο "8 κιλά", διαφορά που είχε να κάνει με το πόσο ήταν όταν ως έφηβος έπαιξε μονό με τον Αντετοκούμπο. Εγώ δεν είδα κανένα γουρούνι φέτος όταν επέστρεψε από την (διπλή παρακαλώ) ζημιά στο γόνατο. Σπασμενοτηλεφωνάδικα όμως, μια χαρά αρχίσανε όλοι να μουρμουράνε συγκεκριμένα για "παραπανίσια 8 κιλά" (ΤΟΣΟ βλήματα). Το ότι δεν ήταν έτοιμος στον βαθμό που τον είχε ανάγκη ο ΠΑΟ, είναι άλλο ζήτημα.

 

Συμπέρασμα; Ενώ πουθενά αλλού δεν είδαμε κάποια ΕΝΔΕΙΞΗ ότι "ο Παππάς είναι τραμπλμέηκερ και όχι πλεημέηκερ", βγαίνεις χθες και με κεφαλαία τονίζεις κάτι που δεν ισχύει : "έχει μαλώσει με ΟΛΟΥΣ τους προπονητές του" και όποιος δεν ξέρει, το κρατάει ως δεδομένο και στοχοποιεί.

Έλεος λοιπόν ρε συ. Και άντε και πες ότι μάλωσε και με τον φαλάκρα και με το γυαλάκια, και πάλι 2-7 μας κάνει αυτό. Ή μάλλον, 2-8 τουλάχιστο, γιατί είναι και η Ρεάλ Β' (που δεν ξέρω προπονητικά ονόματα εκεί), στην οποία είχε -κατά δήλωσή του- αρκετό χρόνο ο Παππάς.

 

 

Αν ο πραγματικός κομπλεξικος της υπόθεσης δεν ήταν ο Κατσικαρης θα μπορούσε εύκολα να τον καλέσει ως δείγμα συμφιλίωσης και τελευταίας ευκαιρίας παράλληλα. Όπως ο Αρτζι. Θα είχε το πάνω χέρι και θα τον εβγαζε εύκολα στην σέντρα στη πρώτη μαλακια.. μια χαρά ξέρει να ξεσπαθωνει απο οτι είδαμε με τον Κουφο. Τα υπόλοιπα ειναι μικρότητες. Εχει καμια χημεία αυτή η εθνική για να τη χαλασει; Η πιο άκυρη μάζωξη όλων των εποχών ειναι.

 

Προσυπογράφω.

 

 

Παιχτης Αγραβανης δεν υπηρξε φετος, τον πηρε απλα για τις προπονησεις ρε συ και θα κοπει.

 

....σε ουκ ολίγες περιπτώσεις ξελάσπωσε τον ΟΣΦΠ φέτος ο Αγραβάνης. Κρίμα από οπαδό του ΟΣΦΠ να βγαίνει η ατάκα "παίκτης τέτοιος δεν υπήρξε φέτος". Ασταθής και με λάθη, ναι, καμμία διαφωνία. Αλλά αυτό είναι πολύ μακρυά από το προηγούμενο.

Αν τον πάρει για να τον κόψει (...ποιόν δηλαδή θα κρατήσει στη θέση του;!; ) θα είναι εκτός από βλήμα, επικίνδυνος ο γυαλάκιας.

 

 

ΥΓ2. Όταν παραδοσιακά η επίσημη αγαπημένη προβάλλεται, έξω από τα αγωνιστικά, και ως πρότυπο συμπεριφοράς των αθλητών της και των καλών σχέσεων και υγείας που έχουν μεταξύ τους, ρισκάρεις να τα τινάξεις όλα στον αέρα με έναν Παπά? Που αποδεδειγμένα είναι ωρολογιακή βόμβα. Που συγγνώμη για το φάουλ πήγε να του ζητήσει ο Χάκετ για το φάουλ που του έκανε και αυτός τον κορόιδεψε για τα μαλλιά του.....Στο καναπέ του καλύτερα με σουβλάκια και μπύρες να ταλαιπωρεί τη μάνα του και άσε τον Αθηναίου καλύτερα να παίζει που δε πρόκειται να βγάλει κιχ ότι κι αν πει ο προπονητής του.

 

...το παράδειγμα με τον Χάκετ, για να υποστηρίξει κανείς το ωρολογιοβομβιστικό της περίπτωσης Παππά, δεν νομίζω ότι ούτε η ίδια η μάνα του Χάκετ να το έγραφε, αδερφέ...

Ότι ο Αθηναίου θα έπρεπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να είναι στην δωδεκάδα, άλλο καπέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα φωναξτε τον παρεξηγημενο Παππά να πάει τρένο η Εθνική!????????

 

Επίσης καποιος φωστήρας (μιντι, γουος) να κραξει τον σπανουλη, να μας πει πως μας κοροϊδεύει ολους, τι απάτη που είναι.. έχουμε πάθει στερητικό! ????

 

Ο Παπάς είναι να μπεί μεσα σε ματς μπουρδέλο, να ανακατωσει τον αντίπαλο, να αλλάξει το ρυθμό και μετά πάγκο. 10 χρόνια σε επαγγελματικό μπάσκετ (μονο) αυτο έχει δείξει οτι μπορεί να κάνει.

 

Για μένα ο Παο είτε περιμένει πως θα σοβαρευτεί πριν τα πρωτα -αντα και θα κάνει κάποιες καλές εμφανίσεις ή θα τον έχει για το ρόλο που είπα πιο πανω, στη λογική βλέποντας και κάνοντας. Σίγουρα πάντως ΔΕΝ αποτελεί βασικό κομμάτι του σχεδιασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παππας ειναι ενας παικτης που αδικει τον ευατο του. Αυτη την στιγμη μπορει να βοηθησει περοισοτερο στην εθνικη απο τον ντορσει και τον αθηναιου. Αλλα εχει και ενα ιδιομορφο χαρακτηρα που ο προπονητης δεν θελει να ρισκαρει να χαλασει το κλιμα στην ομαδα.

Οσο δεν αλλαζει μυαλα, μονο κακο στον ευατο του κανει.

Εχει υπαρξει κοντρα στο παρελθον με τον κατσικαρη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, ποια ομάδα; Πόσοι από αυτούς που κάλεσε έχουν συνυπάρξει σε οποιαδήποτε ομάδα; Στο κάτω κάτω της γραφής, μπάσκετ θέλουμε να παίξει, όχι να κάνει τον ιεροκύρηκα. 

 

Σε κάθε περίπτωση, βλέπω το περσινο ρόστερ βέπω και το φετινό και μια κατάθλιψη με πιάνει. 

 

Τουλάχιστον, έχουμε τους ολυμπιακούς και χαμογελάμε, που μετά τον πρώτο τελικό βγήκαν να κρεμμάσουν τον Σφαιρόπουλο, και τώρα κάνουν μπασκετικές αναλύσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχαν 4 διαθέσιμα γκάρντ τα οποία είναι ο ελάχιστος αριθμός ώστε να αντέξει η ομάδα τους συνεχόμενους αγώνες, η επιλογή του να καλέσει τον Ντορσει για 5ο θα είχε μια λογική (ο Αθηναίου για να κουνάει πετσέτες έδειξε ότι είναι καλός αλλά για παραπάνω δεν υπάρχει δείγμα θα ήταν προτιμότερο να κληθεί οποιοσδήποτε με σταθερή συμμετοχή). Από την στιγμή που είναι όμως μόνο 3 η επιλογή είτε σημαίνει ότι η ομοσπονδία σκέφτεται ήδη την επόμενη μέρα με Ντόρσει βασικό. είτε ο προπονητής είναι απλά ηλίθιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όχι, έπρεπε να δείξει στην απροκάλυπτη μαλακία του Κατσικάρη ότι έμαθε πλέον να γλύφει σκύβοντας το κεφάλι και να λέει μόνο πίπες τύπου "ο κόουτς ξέρει καλύτερα και αν και όποτε με καλέσουν είμαι ταγμένος στρατιώτης και θα είναι τιμή μου" κτλ...

 

Εμφανίζεται ένα παιδί που και τα λόγια του δεν μασάει αλλά και χιούμορ έχει κι αντί να το χαρείτε, κοιτάτε να πείτε την πικροκουβέντα σας. Μπράβο βρε.

 

Αλλά που θα πάει, με το που θα τον φάνε λάχανο κι αυτόν (αν τυχόν δεν πάει Ρίο πχ), πιθανώς θα τον καλέσει ο επόμενος (εκτός κι αν δεν γουστάρει ο Σωληνακόπουλος), δείχνοντας πόσο καραγκιόζης ήταν ο γυαλάκιας (όπως ακριβώς ήταν ο φαλάκρας και το κατέδειξε ο Πέδουλας).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...