Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα την εποποιiα τoυ 2004  ακολουθησε η καθιζηση και η ξεφτιλα.

 

Θα μπορουσε να ειναι τιτλος κινηματογραφικης ταινιας "Ελληνικο Ποδοσφαιρο, η Ανοδος και η Πτωση" ή "Απ το Ζενιθ στο Ναδιρ" ή Ρεκβιεμ για ενα ονειρο" ή απλα "Η Καταρρευση". Απο Δευτερα στους κινηματογραφους :lol:

Yπερβολές...

Το τελευταιο μουντιαλ με σαντος σε χαλασε δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yπερβολές...

Το τελευταιο μουντιαλ με σαντος σε χαλασε δλδ;

 

Μετα απο αυτο ξεκινησε η καταρρευση.

Υπερβολες θα απαντουσα εγω αν μου λεγανε οτι μπορει να φτασει καποτε η στιγμη που θα χαναμε απο τις Φεροες, και μαλιστα 2 φορες :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ δε μπορείς να πείς κ τίποτα υποτίθεται..

Αιώνιο respect στα παλλικάρια της Πορτογαλίας..

 

Αλλά ρε παιδάκι μου...

 

Αν είναι έτσι ας τους βάλουμε σε κανα μουσείο να πηγαίνουμε να κόβουμε να τους βλέπουμε.Κ την εθνική να τη καταργήσουμε.

Με τον Όθωνα στο πάγκο έχουν καπαρώσει θέσεις διαρκείας.

 

μα Ζαγοράκης....

 

 

Που να ξέραμε τότε.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ηττα και απτο Λουξεμβουργο με 1-0 στο 90.Τωρα μας λειπει να χασουμε απτο Λιχτενσταιν και Γιβραλταρ για να συμπληρωσουμε τις αποτυχιες μας με τις ομαδες πατου της καταταξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελληνικο ποδοσφαιρο εκει που του αξιζει. Θα τελειωσουν και οι καλες κληρωσεις λογω euro 2004 και καθε κατεργαρης στο παγκο του. Κατι ιορδανηδες κλπ δηλαδη που μου το παιζαν ταλιμπαν της εθνικης πριν μερικα χρονια, οτι ταχα εχουμε σπουδαια ομαδα. Περαστικα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελληνικο ποδοσφαιρο εκει που του αξιζει. Θα τελειωσουν και οι καλες κληρωσεις λογω euro 2004 και καθε κατεργαρης στο παγκο του. Κατι ιορδανηδες κλπ δηλαδη που μου το παιζαν ταλιμπαν της εθνικης πριν μερικα χρονια, οτι ταχα εχουμε σπουδαια ομαδα. Περαστικα τωρα.

 

:lol:Εγω??

Ακομα και με τη σουπερ ευκολη κληρωση αποτυχαμε παταγωδως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ανακοινωθηκε και η προεπιλογη για το 2016 στο μπασκετ.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/933085/me-gianni-antetokoynmpo-kai-ekplixeis-oi-epiloges-tis-ethnikis-elladas

Καποιες ευχαριστες εκπληξεις, αλλα και αρκετες δυσαρεστες. Χωρια καποιων τραυματισμων, υπαρχουν απουσιες που προβληματιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελανε και οι μπασκετες με το Φωτη, με την αποτυχια θα ψαξουμε καινουριο προπονητη. Εξαλλου στα 3 σοβαρα ματς που εχει δωσει μεχρι τωρα εχει παρει το 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωση μου εκανε που αφησε εκτος τον παππα αλλα και προτιμησε τον καββαδα απο βουγιουκα. Συμφωνω οτι εκανε καλη χρονια στην ελλαδα αλλα εκει νομιζω ειναι αλλα τα μεγεθη.

Θετικο ειναι οτι καλεσε όλους τους πιτσιρικαδες, ντορσει, χαραλαμποπουλο και αντετοκουνμπο.

Από αυτους θα κοπουν καποιοι η κατεβαινει με 16 στο τουρνουα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δε μου κανει εντυπωση που τον αφησε εκτος τον Παππα, οποιος θυμαται, ξερει ;)

 

οσο για τον Βουγιουκα σιγα τον παιχτη που θα λειψει κιολας...... αλλωστε κ ο Καββαδας εκτος θα μεινει.

 

Παντως ο Γιαννης Α. πιθανοτατα δε θα ειναι, πολυ δυσκολα θα τον αφησουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωση μου εκανε που αφησε εκτος τον παππα αλλα και προτιμησε τον καββαδα απο βουγιουκα. Συμφωνω οτι εκανε καλη χρονια στην ελλαδα αλλα εκει νομιζω ειναι αλλα τα μεγεθη.

Θετικο ειναι οτι καλεσε όλους τους πιτσιρικαδες, ντορσει, χαραλαμποπουλο και αντετοκουνμπο.

Από αυτους θα κοπουν καποιοι η κατεβαινει με 16 στο τουρνουα?

Όχι με 12αδα πάμε.

Με τον Παππά είναι τσακωμένοι και προέρχεται από τραυματισμό. Καλύτερα να δουλέψει το παιδί να σώσει την καριέρα του.

Ο Βουγιούκας έκανε πράγματι καλή χρονιά, αλλά έχει μείνει καιρό εκτός εθνικής και ίσως δεν θέλει και ο ίδιος.

Γενικά, για όλες τις κλήσεις, δεν γνωρίζουμε τι παίζεται από πίσω, όποτε δεν έχει νόημα να κρίνουμε.

Λένε για Αθηναίου, Χαραλαμπόπουλο, Καββαδά ότι τους κάλεσε κυρίως για τις προπονήσεις. Μιας και να κοπούν δεν θα βγάλουν κόμπλεξ όπως Παππάς, Γιανκόβιτς, Αγραβάνης.

Τώρα για την δωδεκάδα για μένα οι σίγουροι πρέπει να είναι: Καλάθης, Σλούκας, Μάτζαρης, Ντόρσυ, Περπέρογλου, Παπαπέτρου, Γιάννης, Μπουρούσης, Κουφός. Οι άλλοι τρεις που θα διάλεγα είναι ο Θανάσης, γιατί μπορεί να δώσει πολλά πράγματα στην άμυνα και γενικά θα ταιρίαζε σε μια αθλητικη και γρήγορη πεντάδα με Καλάθη, Ντόρσυ, Γιάννη, Κουφό. Επίσης θα ναι κίνητρο για να έρθει ο Γίαννης, που άμα δεν έρθει, δεν έχουμε τύχη πιστεύω. Ο Αγραβάνης για 4-5 αντί του Παπανικολάου που πρέπει να δουλέψει για να επανέλθει και αυτός και για 12ο έναν από τους άλλους τρεις που δεν θα παίξει ιδιαίτερα. Αλλιώς αν επιλέξει Παπανικολάου για την εμπειρία του, ο Θανάσης πάει και στο 2, όποτε 12ο έναν από τους δυο ψηλούς.

Πέρα από τον Παππά, που θα είχε κανονικά θέση στην ομάδα, αν ήταν υγιής και μη τσακωμένός με τον Κατσικάρη (και σοβαρός), θα μπορούσε να βοηθήσει ο Μπράμος και ο Καιμακόγλου στο 4, αλλά μπορεί αν μην ήθελε λόγω ηλικίας και κούρασης.

 

Για τον Κατσικάρη προφανώς δεν έχει πετύχει στην εθνική και αν αποκλειστεί θα φύγει, παρόλο που είμαστε αουτσάιντερ, είτε με Γιάννη, είτε χωρίς. Και παρόλο που έχει 0/2 στα κρίσιμα (και όχι 1/3, το Βέλγιο δεν μετράει φυσικά) αποκλείστηκε στο καλάθι από την πρωταθλήτρια ευρώπης και από την δευτεραθλήτρια κόσμου που μέχρι τότε δεν είχε κάνει τίποτα και ήταν έκπληξη για όλους. Οπότε έχει δικαίωμα σε μια ακόμα ευκαιρία. Σε συλλογικό επίπεδο παραλίγο να πάρει το πρωτάθλημα με την Μπιλμπάο (+play offs euroleague) και να αποκλείσει τη Ρεάλ με την Μούρθια.

Πρέπει να καταλάβετε κάτι. Δεν φταίει πάντα και για όλα ο προπονητής. Σίγουρα έκανε λάθη. Όπως και ότι οι εθνικές παίζουν τουρνούα των 20 ημερών με 1 μήνα προετοιμασία, ενώ οι συλλόγοι δουλεύουνε 9 μήνες. Συν ότι μπορεί να υπάρξουν (ντε)φορμαρίσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδισε την Κροατια ο Κατσικαρης βεβαια κοιμηθηκε ο Θεος και τοτε. Ο ντορσι απο που και ως που υπολογιζεται ως σοβαρο μελος της 12αδας χωρις εμπειρια σε ευρωπαικο επιπεδο δεν ξερω. Το ταλεντο του το ειδαμε στην U19 οταν επαιζε με συνομιληκους, το θεμα ειναι οτι εδω δεν θα παιξει με αυτους. Η τρυπα στο 2 ειναι μεγαλυτερη και απο την τρυπα του οζοντος, οχι οτι στο 4 τα πραγματα ειναι καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...