Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα, το να μιλαει καποιος για συναγωνιστες του Αγ. Παντελεημονα οταν ασχολειται με τη καθαροτητα της φυλης γιατι δεν του αρεσει ο παιχτης της Εθνικης που δε μιλαει ελληνικα, ειναι τουλαχιστον παραδοξο. Μηπως κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια?

Μιλησα εγω για καθαροτητα φυλης πουθενα; Εσυ μιλας μια βδομαδα για τον Αντετοκουμπο που τον καναμε Ελληνα για να παιζει στην εθνικη, λες και δεν ειναι Ελληνας ξερωγω και εγινε απο το παραθυρακι.

Εσυ συνεχιζεις να κανεις ενα ηλιθια υποτιμητικο λογοπαιγνιο με το "παραξενο" επωνυμο του, δικαιολογοντας το σαν "χαβαλε". Μια, δυο γελασαμε, απο εκει κι επειτα ειναι προφανες οτι δεν αποσκοπεις στον..."χαβαλε" με αυτο το λογοπαιγνιο που δε γελανε ουτε στο νηπιαγωγειο.

 

Το τι εισαι στα λογια δεν με αφορα. Βλεπω τι γραφεις εδω μεσα και μου ειναι αρκετο.

 

Οσο για το τι ειπα περι Καλαθη σε ξαναπροτρεπω να ξυπνησεις μπας και παρεις πρεφα τι διαβαζεις, αλλα δεν το βλεπω και πολυ πιθανο, ηδη εκανες 2 αποπειρες και δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλησα εγω για καθαροτητα φυλης πουθενα; Εσυ μιλας μια βδομαδα για τον Αντετοκουμπο που τον καναμε Ελληνα για να παιζει στην εθνικη, λες και δεν ειναι Ελληνας ξερωγω και εγινε απο το παραθυρακι.

Εσυ συνεχιζεις να κανεις ενα ηλιθια υποτιμητικο λογοπαιγνιο με το "παραξενο" επωνυμο του, δικαιολογοντας το σαν "χαβαλε". Μια, δυο γελασαμε, απο εκει κι επειτα ειναι προφανες οτι δεν αποσκοπεις στον..."χαβαλε" με αυτο το λογοπαιγνιο που δε γελανε ουτε στο νηπιαγωγειο.

 

Το τι εισαι στα λογια δεν με αφορα. Βλεπω τι γραφεις εδω μεσα και μου ειναι αρκετο.

 

Eιπες πως δε μιλαει καν ελληνικα, σα να ειναι κατι κακο για τη συμμετοχη του στην ομαδα.

Μιλαω για τον μανικετοκουμπο εφοσον σχολιαζεις τα σχετικα μηνυματα μου. Αν τα σχολιαζεις επι ενα μηνα θα σου απαντω επι ενα μηνα, λογικο δεν ειναι?

"Ηλιθιο υποτιμητικο λογοπαιγνιο με το παραξενο επωνυμο"?... Φιλε τωρα θα ποινικοποιησεις και το χιουμορ? (απ το οποιο μαλιστα εφευρισκεις και ρατσισμο) Τον Κατσικαρη τον ειπα Προβαταρη, γιατι εκει δε μου εκανες παρατηρηση? Μπορει να ειναι ρατσιστικο για τα προβατα ας πουμε...

 

Για να καταλαβεις τι ειναι ο αλλος απ αυτα που γραφει, πρεπει πρωτα να τα καταλαβεις. Εσυ ομως καταλαβαινεις οτι ναναι και βαζεις στο στομα του αλλου λογια που δεν ειπε.

 

ΥΓ. Ουδεποτε ειπα οτι "τον καναμε Ελληνα για να παιζει στην εθνικη, λες και δεν ειναι Ελληνας και εγινε απο το παραθυρακι". Επιμενεις στη παραμυθα σου.

Διευκρινησα  δυο φορες οτι μιλαω για το τυπικο/νομικο και μόνο μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλαω για τον μανικετοκουμπο εφοσον σχολιαζεις τα σχετικα μηνυματα μου. Αν τα σχολιαζεις επι ενα μηνα θα σου απαντω επι ενα μηνα, λογικο δεν ειναι?

"Ηλιθιο υποτιμητικο λογοπαιγνιο με το παραξενο επωνυμο"?... Φιλε τωρα θα ποινικοποιησεις και το χιουμορ?

 

 

Υποτιμητικό δεν ξέρω αν είναι αλλά σίγουρα ένα αστείο που γίνεται ή λέγεται συνέχεια είναι κουραστικό.

Και εγώ τον λέω Αντεκοτούμπο καθαρά για χιουμοριστικούς λόγους,αλλά μια δυο φορές..Παραπάνω κουράζει.

 

Όσο για τον αν είναι Έλληνας ,πιστεύω οτι είναι πολύ παραπάνω Έλληνας απο κάποιους εγχώριους "Έλληνες" !

Το παιδί λατρεύει την Ελλάδα και επιπλέον προσπαθεί να τη διαφημίζει όπου βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμητικό δεν ξέρω αν είναι αλλά σίγουρα ένα αστείο που γίνεται ή λέγεται συνέχεια είναι κουραστικό.

Και εγώ τον λέω Αντεκοτούμπο καθαρά για χιουμοριστικούς λόγους,αλλά μια δυο φορές..Παραπάνω κουράζει.

 

Ναι, εχω κουραστικο χιουμορ. Αν ποτε δημιουργησεις καποιο βαριετέ να μη με προσλαβεις :P

Όσο για τον αν είναι Έλληνας ,πιστεύω οτι είναι πολύ παραπάνω Έλληνας απο κάποιους εγχώριους "Έλληνες" !

Το παιδί λατρεύει την Ελλάδα και επιπλέον προσπαθεί να τη διαφημίζει όπου βρίσκεται.

 

Συμφωνουμε απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το μεγάλο κρας τεστ για την Εθνικη, να δουμε που βρισκόμαστε. Οι Τουρκοι ενιωσαν μετά απο χρόνια και παρουσιάζουν ένα πολυ συμπαγες συνολο που βασίζεται στα πολυ καλά γκαρντ τους και την άμυνα που απλώνουν κατα διαστήματα στα 3/4 του γηπέδου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ πάλι αναρωτιέμαι : το ΟΑΚΑ υποτίθεται πως είναι φωλιά των παναθηναϊκών (το γεμίζουν για πλάκα) - είναι δυνατόν να είναι ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΙ; Διότι, δοθέντος του "μίσους" προς τον Σπανούλη (όπου σιγά μην κάνουν διάκριση που είναι στην Εθνική), πώς διάλο γίνεται και σε κάθε σουτ του (και δη επιτυχημένου), ζητωκραυγάζουν...;! ΕΙδικά μετά τα πρόσφατα "δεν ακούω" κτλπ.

(...και δεν μπορώ να χωνέψω, ότι ΣΤΟ ΟΑΚΑ ξαναλέω, έχουν πάει "για φιλικό της Εθνικής", "αποκλειστικά οικογένειες" κτλ).

 

Άβυσσος η ψυχή του νεοέλληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις τους οπαδούς που ασχολούνται μόνο με την ομάδα τους οι υπόλοιποι φίλαθλοι και μάλιστα αυτοί αγαπάνε την εθνική, δεν τη βλέπουν οπαδικα. Ή καλύτερα γίνονται οπαδοί της εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ναι ρε συ, δεν περιμένω από 20Κ νοματαίους να τον κράζουνε, όταν φοράει τα μπλε.

Αλλά όπως είπα, για ΟΑΚΑ μιλάμε / τα τελέ 2 χρόνια έχει παραζεσταθεί η κόντρα των βάζελων (και όχι των υγιών παναθηναϊκών) με δαύτον / είναι πρόσφατο το "δεν ακούω" μέσα στο σπίτι τους που πήγε να γκρεμιστεί από την αναστάτωση - και πάντα λέω ΜΟΝΟ για τον Σπανούλη. Και δεν αναρωτιέμαι "πώς και δεν τον βρίζουν", αλλά "πώς και τον ζητωκραυγάζουν". Οι 6 στους 10 εκεί μέσα απόψε παίζει να είναι παναθηναϊκοί (άλλωστε τα 3/4 της χώρας είναι χωρισμένα σε πράσινους/κόκκινους και μιλάμε για την πράσινη έδρα ξαναλέω), οι 2 να είναι ολυμπιακοί, ο ένας στ' αρχίδια του κι ο άλλος ζμπούτσατ' ή ΑΕΚ.

 

Ε από καμμιά δεκάρα (το κατεβάζω κι άλλο το ποσοστό) χιλιάρικα, μου κάνει απίθανο να μην είναι μέσα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 2 χιλιάρικα που να θέλουν να φάνε ζωντανό τον Σπανούλη, τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου. Κι αυτούς, δεν τους κόβω ν' ακούγονται (οι φανατικοί είναι κατά βάση αυτοί που ακούγονται στα γήπεδα anyway). Kι αναρωτιέμαι είτε πού είναι, είτε πώς διάλο καταφέρνουν και βλέπουν "μπλε" και όχι "κόκκινο", κάθε φορά που σουτάρει...

Περίμενα "την ψυχολογία της μάζας" να ήταν πιο...συνεπής στα καφριλίκια της, και δεν μπορώ να χωνέψω αυτό που βλέπω...

 

 

...τεσπα, κατατά, βολές γιόκ, ρημπάουντ τίποτα, σουτ απ' έξω ποιός ήρθε, μποσιλίκι σε εξαφάνιση, άμυνα katsaplian style....Δε μας βλέπω καλά. Και δεν εννοώ για το Ακρόπολις.

Το μόνο (σχετικό) "κέρδος" αυτής της "πλήρους ρόστερ Εθνικής", βλέπω να είναι ο Άντε - άντε κι ολίγη από Καλάθεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ από τα γκαρντ μας μέχρι τώρα ο μόνος που το παλεύει είναι ο Ζήσης, οι άλλοι έχουν τα χαλια τους.
Αν δεν βελτιωθεί πολύ η Εθνική, ειδικά στα σουτ δεν θα είναι παράξενο να πάει ναυάγιο πάλι.

>Σπανούλης

Επεξ/σία από Pankar95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ τους βλέπω από κουρασμένους έως βαριεστημένους, ασύνδετους, να κάνουν αγγαρία παρά να παίζουν για την Εθνική, χωρίς ξεσπάσματα ενέργειας, χωρίς φαντασία - γενικά ΧΩΡΙΣ. Ειδικά ο Καϊμάκ μοιάζει λες και τον γυρίσανε από τον Άλλο Κόσμο να παίξει.

Και να πω δηλαδή ότι τους κοστίζει το 3ο Μνημόνιο, να το καταλάβω...

 

Είναι αυτό που λέω, ότι ο κορμός είναι γερασμένοι επαγγελματίες που πλέον παίζουν φασονατζίδικα, ενώ και οι νέοι έχουν χάσει την σπιρτάδα των νειάτων και της φυσικής διάθεσης για διάκριση, μάλλον εγκλωβισμένοι σε φόρμες που τους θέλουν να παίζουν μετρημένα λεπτά με συγκεκριμένο ρομποτικό τρόπο. Εξαίρεση μοναδική ο Άντες, που προφανώς δεν έχει γίνει σούπερ σπό εφίσιενσι (σικ), αλλά βγάζει "διάθεση" : να χωθεί στις φάσεις, να σώσει τις φάσεις, να τσουλήσει την ομάδα, να εμπνεύσει μποσιλίκι κτλπ.

 

Και ναι, ακόμη ο ήλιος βαράει και το Ευρωμπάσκετ δεν έχει καν αρχίσει και δεν είναι απόλυτο ότι θα είναι σε ΑΥΤΗΝ ακριβώς τη φάση και σε Κροατία και (ενδεχομένως/ευελπιστώντας) σε Γαλλία. Αλλά μερικά πράγματα βγάζουν μάτι, όπως και να το κάνει κανείς και δεν δείχνουν καθόλου καλά.

 

Εκτός κι αν έχουν πάρει γραμμή να κάνουν το κορόιδο σκόπιμα - πράγμα που μου κάνει σενάριο Χάρλαν Έλλισον περισσότερο παρά φιλοσοφία προπονητή (και δη Κατσικάρη).

Τεσπα, θα δούμε τί θα δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ένα δεκάλεπτο όταν μείωσαν οι Τούρκοι και κανένας εκφωνητής δεν είπε ότι βλέπω 20 χρόνια τώρα. Ο λόγος που μείωσαν οι Τούρκοι ήταν ότι γύρισαν σε ζώνη! 20 χρόνια τώρα ΔΕΝ μπορούμε απέναντι σε ζώνες, έχουμε χάσει από κάθε πικραμένο. Σε man to man οι Τούρκοι θα χαναν με 30αρα, μόλις το πήραν πρέφα και γύρισαν σε ζώνη, τέζα η επίθεση μας.  Έναν κωλοσουτέρ της προκοπής δεν έχουμε βγάλει 20 χρόνια τώρα να πληγώνει τις ζώνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο σουτέρ υπάρχει, και τον λένε Φώτση (50% στην Ευρωλίγκα φέτος).

Άνετα έπαιζε φέτος, μην πω και πέρισυ. Ο Καϊμακόγλου ποτέ δεν μου άρεσε και δεν έχει δείξει και τίποτα αξιόλογο με την Εθνική  για να λέμε την αλήθεια αλλά κάθε χρόνο το δίνει το παρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Kαιμακογλου για τη δουλεια που κανει ειναι μια χαρα παιχτης. Ειναι για συγκεκριμενες δουλειες μεσα στο γηπεδο. Παρολα αυτα στα φορτε του ηταν σαφως ανωτερος και πιο ολοκληρωμενος απο τον Πριντεζη πχ για τον οποιο εχει τυχει να παρει το ματι μου κατι αποφθευγματα τυπου "το καλυτερο 4ρι στην Ευρωλιγκα". Απλα για τον Καιμακογλου, δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται πλεον.

 

Κι εχει βοηθησει και την εθνικη αρκετα, ειναι ουσιαστικη η συνεισφορα του σε καποια τουρνουα, πολυ πιο αξιοπρεπεστατη, σταθεροτερη και χαμηλων τονων παρουσια σε σχεση με Μπουρουσηδες και Σπανουληδες που θελουν μια μπαλα μονοι τους μεσα στο παρκε και δεκα καμερες μονοι τους εκτος παρκε. Κι απο ουσια 0. Αν ως προπονητης ηθελα να ακουσω τη συμβουλη του Σπανουλη περι ξεσκαρτατισματος, ο πρωτος που θα κρατουσα στην ομαδα θα ηταν ο Καιμακογλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Πρίντεζη ίσως και να συμφωνώ εν μέρη  :ph34r:

Σίγουρα τα τελευταία χρόνια είναι απ' τα καλύτερα 4άρια της Ευρωλίγκας, και το λέει αυτό ένας Παναθηναϊκός.

Απ' την άλλη ο Καϊμακόγλου είναι 2 χρόνια μεγαλύτερός του και το μόνο που έχει κάνει είναι μία καλούτσικη τελευταία χρονιά στον ΠΑΟ. Με παίχτες που βγάζουν μία συγκεκριμένη δουλειά στο γήπεδο δεν κάνεις ομάδα

Δεν λέω πως είναι κακός παίχτης αλλά όταν βλέπεις πως έχει ένα χτυπητό πρόβλημα η ομάδα, αν υπήρχε θέληση να λυθεί με αλλάγη ενός παίχτη εγώ αυτόν θα διάλεγα να αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...