Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπραβο στα παιδια, μεγαλη διακριση, που μυριζε εδω και μηνες οτι θα ερθει (δεδομενων και των προηγουμενων εμφανισεων σε αναλογα τουρνουα).

 

Μακαρι να εχουν την αναλογη εξελιξη ως αντρες.

 

ΥΓ. Και καπως ετσι ο ανυπαρκτος καλοχαρακτηρας του παγκου οχι απλα θα γινει πρωτη φιρμα, αλλα θα το παιζει και ντιβα-φιλοσοφος του μπασκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μόλις τσέκαρα για "αδερφή Μιλεντίγιεβιτς" και κατάλαβα προς τί το ζόρι σου για συνέντευξη. Ατιμούλη.

 

Κοντα τα χέρια σου γερομπισμπίκη. :P 

 

Πήραν και Λιμνιάτη στην αενκ; Προβλέπονται πιο επικες διαιτησίες απο τις περσινες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γενικά πάντως, όσες δηλώσεις του παρακολούθησα μετά τα παιχνίδια, μια χαρά συγκροτημένος και συγκρατημένος μου κάνει εμένα ο Παπαθεοδώρου. Ούτε ντιβιλίκια ούτε φιλοσοφίες και με λόγια μόνο για τους παίκτες (χθες επί παραδείγματι είπε ότι "δεν είμαστε τίποτα εμείς οι ποπονητές, τα παιδιά είναι το παν"...)

 

Γιατί ωρέ κράζετε με τέτοιο πάθος; Νισάφι..

 

 


Κοντα τα χέρια σου γερομπισμπίκη. :P

 

...μ' αρέσει όμως που μου την λέει ο "Μίστερ - Ρεντζιάς του '95". Ανθυποπορνόγερε κι εσύ, ου να μου χαθείς :ρ

 

 

(...εν τω μεταξύ, μπας και ήταν η Μιλεντιγιβίτσινα εκείνο το ξανθό στο οποίο ζούμαραν στις κερκίδες στα τελευταία παιχνίδια της Εθνίκης...; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Τον Κορωνιο ωστοσο δεν τον εφαγε ο Παταβουκας και ο καθε Παταβουκας, αλλα ο Γιαννακης που εβαζε βετο στην κληση του... Γιατι αν πηγαινε εθνικη ο Κορωνιος, ο Γιαννακης θα ηταν εκτεθειμενος αγωνιστικα στη συγκριση μαζι του και θα επρεπε να σκουπιζει παγκο...

 

Αυτο σου το ειπε ο ιδιος ο Γιαννακης ή μηπως τιποτα ατομα του περιβαλλοντος του?

 

...τί ακριβώς καλό είχε στην καριέρα του ο Ρεντζιάς δηλαδή, που θα πρέπει να ζηλέψει κάποιος νέος σήμερα...;

Απορώ, διότι (με εξαίρεση το '95 και το '96 που γαμιόμανε σε μια διδυμοτειχοβουνοκορφή και δεν έχω άποψη για την μπασκετική αυτή διετία) δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο (και δη σε σχέση με τον θόρυβο που είχε κάνει τ' όνομά του τότε/τις προσδοκίες που είχε δημιουργήσει) από αυτόν, παρά έναν σοφτ ψηλό που δεν έκανε και πολλά-πολλά στην πάξη...

"Ο νέος Φασούλας" θυμάμαι λέγανε, και ούτε το νυχάκι του Φασούλα ποτέ πλησίασε...

 

Πραγματι, υπηρξε ο αντικαταστατης του Φασουλα (δεν ειχαμε και πολλα 5ρια τοτε βεβαια).

Εκανε μεγαλη καριερα στο εσωτερικο, στο εξωτερικο και στην Εθνικη ανδρων. Αναγκαστηκε να σταματησει μολις 30 ετων.

Νεοι ταλαντουχοι σημερα υπαρχουν πολλοι αλλα ελαχιστοι γινονται Ρετζιας ή κατι παρομοιο, αυτο ηθελα να πω. Αν ρωτησεις ενα νεο τι θα ηθελε να γινει, Νοβιτσκι ή Ρετζιας, φυσικα θα απαντησει Νοβιτσκι. Αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα γινει τιποτα απ τους δυο.

 

Απ οτι θυμαμαι, ο Θυμιος επιθετικα ηταν καλυτερος του Παναγιωτη...

Επεξ/σία από iordanis77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ πάντως φίλε Ιορδάνη, δεν θυμάμαι καμμιά μεγάλη καριέρα του Ρεντζιά. Καθώς οι μεγάλες καριέρες συνήθως συνοδεύονται με τίτλους (σε εθνικές ή συλλόγους), με τον Χι παίκτη να έχει σημαντική συμβολή σε κάποιον από αυτούς.

Αναρωτιέμαι λοιπόν σε ποιά φάση άφησε στίγμα ο Ρεντζιάς και δεν το πρόσεξα.

 

Επίσης δεν ξέρω πώς το εννοείς το "επιθετικά ήταν καλύτερος". Ο Φασούλας ήταν "dominant" προσωπικότητα, και στα μετόπισθεν και στα μπροστά. Ο Ρεντζιάς, μηδέν από μηδέν = μηδέν.

 

Πραγματικά απορώ δηλαδή για το τί παραστάσεις έχετε / τί παραστάσεις (στην χειρότερη) έχω χάσει... Εγώ πάντως θυμάμαι έναν ανύπαρκτο ψηλό και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ πάντως φίλε Ιορδάνη, δεν θυμάμαι καμμιά μεγάλη καριέρα του Ρεντζιά. Καθώς οι μεγάλες καριέρες συνήθως συνοδεύονται με τίτλους (σε εθνικές ή συλλόγους), με τον Χι παίκτη να έχει σημαντική συμβολή σε κάποιον από αυτούς.

Αναρωτιέμαι λοιπόν σε ποιά φάση άφησε στίγμα ο Ρεντζιάς και δεν το πρόσεξα.

 

Επίσης δεν ξέρω πώς το εννοείς το "επιθετικά ήταν καλύτερος". Ο Φασούλας ήταν "dominant" προσωπικότητα, και στα μετόπισθεν και στα μπροστά. Ο Ρεντζιάς, μηδέν από μηδέν = μηδέν.

 

Πραγματικά απορώ δηλαδή για το τί παραστάσεις έχετε / τί παραστάσεις (στην χειρότερη) έχω χάσει... Εγώ πάντως θυμάμαι έναν ανύπαρκτο ψηλό και τέλος.

 

Φαινεται οτι δε θυμασαι καλα, φιλε μου.

Σχετικα με τη καριερα του, επισκεψου τη σχετικη σελίδα στη wiki, εκει θα δεις και τους τιτλους που κερδισε με τις ομαδες του.

Ο Φασουλας ηταν πολυ καλος αμυντικα, επιθετικα ηταν λιγος(σαν τον Βρανκοβιτς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απορώ δηλαδή για το τί παραστάσεις έχετε / τί παραστάσεις (στην χειρότερη) έχω χάσει... Εγώ πάντως θυμάμαι έναν ανύπαρκτο ψηλό και τέλος.

Πριν κομματιαστουν τα γονατα του ή μετα;

Χωρις γονατα ηταν οπως τα λες.

Με τα γονατα του (δηλαδη σε νεοτερες ηλικιες) ηταν μαλλον οτι καλυτερο εχει να επιδειξει το ελληνικο μπασκετ στη θεση 5 απο αποψη το ποσο "κατειχε" το αθλημα και τη θεση 5.

 

Απο τη στιγμη που ολη του η καριερα στιγματιστηκε απο τα προβληματα στα ποδια του, ειναι αδικο να λεμε οτι δε δουλεψε (και ποιος θα μπορουσε να δουλεψει) ή οτι δεν εξελιχθηκε.

Οσο εξωπραγματικο ειναι να υποστηριζουμε οτι εκανε σπουδαια καριερα.

Αυτο που εκανε και μπραβο του, ειναι οτι καταφερε με αυτα τα προβληματα να σταθει σε σχετικα ανταγωνιστικο επιπεδο μεχρι και τη στιγμη που δεν αντεξε αλλο, μολις στα 30 του.

 

Αν ηταν υγιης σιγουρα θα μιλουσαμε αλλιως για τον παιχτη αυτο, οπως και για τοσους αλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον τα γραφεια στοιχηματων μας δινουν 5ο φαβορι.

Μεχρι να γινουν τα φιλικα βεβαια, οπου ως συνηθως θα  σαρωσουμε:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14-15/8 Τουρνουά στην Κωνσταντινούπολη
21-23/8 Τουρνουά στην Ξάνθη (Ρωσία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Τσεχία, Ελλάδα)
27-29/8 Τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank» (Τουρκία, Λιθουανία, Ολλανδία, Ελλάδα)

 

 

Aυτο βρηκα στο ιντερνετ.

Δε φαινονται και πολυ χαμηλου επιπεδου. Ο μπαξες παντως πρεπει να εχει απο ολα.

Ξερει κανεις ποιες ειναι οι ομαδες του πρωτου τουρνουα?

 

Ελπιζω αυτη τη φορα να τα δειξει ολα η ΕΡΤ HD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλης δυναμικοτητας τα τουρνουα, γυρω στις 30/8 αναμενετε πρωτοσελιδα και αρθρα που θα δημιουργουν μινιμουμ προσδοκιες για συμμετοχη στον τελικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...