Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαδικτυακα και επι πληρωμη (5 ευρω το μηνα ή παραπανω λογω καλοκαιριου) λογικα θα εχει στο http://www.livebasketball.tv/

 

Επίσης αν παει καποια ομαδα 4αδα - 8αδα, μπορει να παρει η ερτ καποιον αγώνα. ΕΙμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δειξει το παγκοσμιο της Κρητης που παμε για μετάλιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδικτυακα και επι πληρωμη (5 ευρω το μηνα ή παραπανω λογω καλοκαιριου) λογικα θα εχει στο http://www.livebasketball.tv/

 

Επίσης αν παει καποια ομαδα 4αδα - 8αδα, μπορει να παρει η ερτ καποιον αγώνα. ΕΙμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δειξει το παγκοσμιο της Κρητης που παμε για μετάλιο. 

 

Το εχεις δοκιμασει το site; Απο ποιοτητα εικονας πως ειναι; Σχολιασμο εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδικτυακα και επι πληρωμη (5 ευρω το μηνα ή παραπανω λογω καλοκαιριου) λογικα θα εχει στο http://www.livebasketball.tv/

 

Επίσης αν παει καποια ομαδα 4αδα - 8αδα, μπορει να παρει η ερτ καποιον αγώνα. ΕΙμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δειξει το παγκοσμιο της Κρητης που παμε για μετάλιο. 

Ευελπιστω να αξιωθει η κρατικη (πως στο καλο ονομαζεται πλεον; ) τηλεοραση να δειξει κανεναν αγωνα, βλεπουμε τους πιο εξωτικους αγωνες ποδοσφαιρου, αλλα για το εθνικο συλλογικο μας αθλημα, με το σταγονομετρο και αν..

 

Το εχεις δοκιμασει το site; Απο ποιοτητα εικονας πως ειναι; Σχολιασμο εχει;

 Μου ειχε δωσει φιλος τους κωδικους του παλαιοτερα και ειχα μπει απο το επισημο.  Στη καλυτερη ειναι 1-2 καμερες, οπου εχουν απο μακρυα τις ληψεις τους διχως να επικεντρωνοντε μεσα στο γηπεδο. Σχολιασμο ειχε στα αγγλικα αλλα δεν ηταν καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις δοκιμασει το site; Απο ποιοτητα εικονας πως ειναι; Σχολιασμο εχει;

 

Το εχεις δοκιμασει το site; Απο ποιοτητα εικονας πως ειναι; Σχολιασμο εχει;

 

Ναι αρκετες φορες σε Ευρωμπασκετ, το παγκοσμιο και καποιους μηνες για τους αγώνες της Ευρωλίγκα. Ποιοτητα μπορεις να εχεις μεχρι 2ΜBps πράγμα που κάνει την εικόνα πολυ καλύτερη απο οποιοδηποτε τηλεοπτικο κανάλι, μετάδοση εχει στα αγγλικα, με πολύ καλούς σχολιαστές, νομιζω ειναι και ο Τζονι Ροτζερς στο σχολιο, στην Ευρωλιγκα τουλάχιστον, εγω παντως στο παγκοσμιο περσι την προτιμουσα απο το να ακουω τον αλλο στον Αντ1... 

Μπορείς επίσης να χωρίσεις την οθόνη στα 2 ή στα 4 και να δεις ώστε να βλέπεις ταυτόχρονα πολλους αγώνες που παίζονται την ίδια στιγμη. Πράγμα που με βολεψε γιατι σε μεγάλα τουρνουα η τηλεοραση δειχνει μονο τον όμιλο της Εθνικης ενώ εκει έβλεπα όποιους αγώνες ήθελα. 

 

Στα αρνητικα ότι καμια φορα η ποιότητα πεφτει για λίγο μεχρι να ξαναφτάσει στο μαξ αλλά αυτό γίνεται σπανια και για μενα δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικό. Επίσης περσι στην 1η μερα του παγκοσμιου ειχαν μεγάλο πρόβλημα και δεν μπορεσε κανεις σχεδον να δει τιποτα αλλά φερθηκαν επαγγελματικα και εδωσαν 1 μηνα δώρο στους συνδρομητες τους. 

 

Από ότι βλέπω θα εχει μετάδοση του παγκοσμιου της Κρητης. 

 

* Βλέπω παντως οτι και στο site της ERT θα δειξουν το παγκοσμιο της Κρητης. http://webtv.ert.gr/programma-ert-1/Εγω παντως μαλλον θα παρω συνδρομη στο Live basketball.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν παει καποια ομαδα 4αδα - 8αδα, μπορει να παρει η ερτ καποιον αγώνα. ΕΙμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δειξει το παγκοσμιο της Κρητης που παμε για μετάλιο. 

 

Για μεταλλιο δυσκολα θα παμε αν και εχουμε καλη ομαδα. Χθες κοντραραμε τους Κροατες. H 12αδα του τουρνουα που ειμαστε και μαλλον η τελικη

 

Τολιόπουλο - Λούντζη

Σταμάτη - Μουράτο - Dorsey

Χαραλαμπόπουλο - Σκουλίδα - Μπιλλή

Μήτογλου - Τσαλμπούρη

Παπαγιάννη - Χρηστίδη

 

Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη δυνατη 12αδα αλλα θα δειξει! Μονη απωλεια ειναι ο κονιαρης λογω τραυματισμου, δεν ειμαι σιγουρος οτι στον ασσο ειμαστε τοσο δυνατοι!

 

Συγχαρητηρια στις γυναικες οι οποιες τα εχουν δωσει ολα στο τουρνουα, μεγαλη νικη απεναντι στην Τσεχια,

μεγαλη εμφανιση απο την Καλτσιδου με 8/8 βολες (να τα βλεπουν καποιοι που δεν μπορουν να πιασουν το 50%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις τη δωδεκάδα πέρα απο Μπιλλή απο ειναι C' class, Σκουλιδα, Τολιόπουλο και Μουράτο που ειναι Β, όλοι οι άλλοι ειναι πολύ ελπιδοφόροι παιχτες. 

 

Καταρχην μονο αυτοί του Παο εχουν τεραστιες εμπειρίες, ειδικά ο Χαραλαμπόπουλος. Μητογλου και Τσαλμπουρης ειναι 2 παιδια 210+ που παιζουν εξαιρετικά καλά μακρυα απο το καλάθι και ευτυχως φετος δεν θα χρειαστούν πολύ στο 5 γιατι υπάρχει ο Παπαγιάννης και ο ανερχόμενος Χρηστιδης. Στα γκάρντ υπάρχει ο Σταματης στο 2, πλεον, σαν σκορερ με τον Λουντζη οργανωτη, σαφώς και λείπει αρκετά ο Κονιαρης αλλά νομιζω ότι θα καλυφθει η απουσία του. Και κατι τελευταιο, λόγω Λουντζη η ομάδα μπορεί να παιζει με πολυ ψηλά σχηματα όσο ειναι εκτός ο Σταματης ή υπάρχει η δυνατότητα με Χαραλαμποπουλο και Μητογλου στο 4-5 να παιζει με κοντά σχήματα. 

 

Τα φιλικά δεν μου λενε πολλά γιατι στην ουσία πριν 5 μερες βρεθηκαν όλοι μαζί. Περιμένω να ανεβει πολυ η ομαδα. 

 

* Και ο Κώττας του Παοκ εχει πολλες ελπίδες να ειναι στην 12αδα. Αφου ειναι αρκετά δυναμικος παιχτης σε σχεση με τον Τσαλμπούρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα καποια βιντεακια του Ντορσεϊ και ο τυπας δεν παιζεται. Αν συντονιστει εγκαιρως με την ομαδα νομιζω το μεταλλιο ειναι σιγουρο. Κριμα που δεν ειναι και ο Κονιαρης παρων, θα μιλουσαμε ισως για την καλυτερη Ελληνικη U19.

Υγ. Σημειωση για αυτο που ρωτησε ο φιλος για την διαδικτυιακη προβολη των αγωνων. Μιλαω για αγωνες εφηβων που ειχε διοργανωση η FIBA πριν λιγα χρονια και προσεφερε μεταδοση με συνδρομη απο την σελιδα τους. Δεν ειχαν τον αντιστοιχο επαγγελματισμο οπου υπαρχει στις μεγαλυτερες ομαδες ουτε απο οτι φαινεται τους ιδιους εκφωνητες. Ελπιζω να εχει αλλαξει προς το καλυτερο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να σκεφτώ μηπως δεν ειχε μετάδοση στα εφηβικα παιχνίδια και ειχαν μονο τηλεοπτικη καλυψη, για τα υπολοιπα ειμαι απολυτα σιγουρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να σκεφτώ μηπως δεν ειχε μετάδοση στα εφηβικα παιχνίδια και ειχαν μονο τηλεοπτικη καλυψη, για τα υπολοιπα ειμαι απολυτα σιγουρος. 

Πολυ πιθανο να συνεβει κατι τετοιο, οσοι αγωνες μεταδιδονταν απο το youtube δεν ειχανε καμια σχεση στο τεχνικο επιπεδο της μεταδοσης.

Κατα τα αλλα, νικησαν οι εφηβοι σε φιλικο τους Κροατες 75 - 57, με τον Ντορσει να σημειωνει 23 ποντους. Αν συνεχισει ετσι με τα υπολοιπα παιδια, σιγουρακι το μεταλιο για εμας!

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/761888/ellada-kroatia-75-57

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκλεισε τελικα το διαβατηριο του Ντορσει και θα αγωνιστει απο οτι φαινεται κανονικα με την εθνικη.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/763177/me-ntorsei-sto-pagkosmio-i-neon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...