Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω απορω πως αντεξατε και κατσατε και το ειδατε γενικα.Η εθνικη ειναι καρκινος σαν θεαμα.Αμα παιζει και με κατωτερο παικτικα αντιπαλο αστα να πανε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επιτελους διαβασα το σωστο σχολιο . με τα παρταλια που τα γραφουν ολα στ'@ρχιδι@ τους και μονο τατουαζ ειναι και μπαρακια κλπ κλπ . για να μην πω για το τι λεφτα παιρνουν και ο κοσμακης πειναει......

δυστυχως νεα ταλεντα δεν υπαρχουν . μην μου πεις τωρα για κολοβους κλπ

 

Η λέξη ταλέντο σημαίνει μόνο επιπέδου Μέσι;

 

Ο Φορτούνης έχει χαλαρά θέση στην Εθνική πχ, ( ήταν τραυματίας ). Εγώ θα σου πω και το άλλο, πέρσι το καλοκαίρι ο Διαμαντάκος έβγαζε μάτια και ξεφτίλιζε την Μίλαν και δεν βρήκε θέση στην Σουπαλίγκα μας. Αν δεν πάρουν παιχνίδια πώς να αναδειχτούν;

 

Οι νέοι του Ολυμπιακού κάθε χρόνο προχωράνε στη Next Gen League, κερδίζοντας Ατλέτικο κλπ τοπ ομάδες. Δεν είναι ταλέντα αυτά; 

 

Η διαφορά μας δεν είναι ότι δεν έχουμε παίχτες, αλλά ότι δεν τους προσέχουμε όσο θα πρεπε με αποτέλεσμα να μπαίνει στοπ στην εξέλιξη τους / νοοτροπία τους κλπ παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ο κύριος λόγος γι' αυτό το χάλι δεν ήταν ο Ρανιέρι, αλλά και πάλι δεν μπορώ να μη ρίξω ευθύνες σε έναν άνθρωπο που αντί να φωνάζει όλη την ώρα βλέποντας αυτά τα χάλια και να προσπαθεί να κάνει κάτι, να κάθεται στη γωνία του πάγκου και να κοιμάται. Δεν ξέρω αν θα άλλαζε κάτι αν θα παίζανε καλύτερα οι τουρίστες μας, αλλά σαν προπονητής έπρεπε να το κάνει. 

 

Αν μου πείτε πως να φωνάζει ο 70+ άνθρωπος, τότε οι ευθύνες πάνε και σε αυτούς που τον φέρανε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη ταλέντο σημαίνει μόνο επιπέδου Μέσι;

100% δικιο εχεις. Αυτη η ισοπεδωση με τους Ελληνες ποδοσφαιριστες ειναι φοβερη.

 

 

Οι νέοι του Ολυμπιακού κάθε χρόνο προχωράνε στη Next Gen League, κερδίζοντας Ατλέτικο κλπ τοπ ομάδες. Δεν είναι ταλέντα αυτά;

Και οι νεοι του ΠΑΟΚ τα ιδια, ακουσα πχ καποιο τμημα του ΠΑΟΚ(Κ15 ή δεν θυμαμαι) νικησε την Μπαρτσελονα φετος.

 

Το προβλημα με τον Ολυμπιακο ειναι οτι απλως κανει παιδομαζωμα ωστε να αποδυναμωσει τους αλλους και οχι για να δυναμωσει αυτος.

Ετσι μαζευει ολα τα ταλεντα και τα εχει να καθονται και να χανονται.

Το προβλημα με τον ΠΑΟΚ ειναι οτι θελει να κανει πρωταθλητισμο και υπαρχουν υπερμετρες απαιτησεις, τετοιες που στην 1η αποτυχια υπαρχει ανεπαναληπτη "μιρλα" και παραλογη γκρινια, πραγμα που δεν ειναι και το ευνοικοτερο περιβαλλον για τους νεους παικτες να εξελιχθουν.

 

Ενω βεβαια το γενικο προβλημα στην Ελλαδα ειναι οτι θελουμε ΑΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ οποτε φερνουμε "καραβιες" και τις προτιμουμε απο το χτισιμο, να βασιζομασταν δηλαδη στο να αναδειξουμε/αναπτυξουμε νεα ταλεντα Ελληνων ποδοσφαιριστων. Αυτο το τελευταιο ειναι ανεκδοτο. Προτιμαμε ετοιμους ξενους παικτες και τελος.

 

Ο Παναθηναικος βεβαια τελευταια, απο αναγκη βεβαια λογω ελλειψης χρηματων, εκανε καλο προτζεκτ με νεους παικτες που στηριχτηκε πανω τους και στην εξελιξη τους και του βγαινει. Αλλά δεν ξερω για πόσο πολυ θα το υποστηριζει ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παιχτακια βγαζει ολη η χωρα, Παοκ,Πας,Πανιωνιος, Παο, Αστερας, Ξανθη κλπ. Ο Ολυμπιακος δεν εχει την ανεση να δωσει ευκαιριες σε ολους αυτους, αλλα σε μικροτερες ομαδες παιζουν πρωταγωνιστικο ρολο.

 

Το θεμα ειναι οτι μπλεκονται και μανατζαραιοι μεσα,γι αυτο σκουπιζουν παγκους καλα παιχτακια.

 

Τα λες ολα με τα αμεσα αποτελεσματα ομως. Μια ζωη τα θελουμε ολα εδω και τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κερδισεις αυτη την ομαδα δεν χρειαζεται ταλεντο, μιλαμε για ερασιτεχνική ομαδα. Απλα μερικοι εχουν δει τα παιχνιδια της εθνικης σχολικη εκδρομη.

Ολοι ταλεντα στα 18 και καταντησανε ξοφλημενοι στα 24 ( μητρογλου,νινης,φετφα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η γενια μυκονος οπως γραφουνε και στις εφημεριδες.Αμα δεν την αγαπας την εθνικη δεν παιζεις καλα απλα πραγματα.Γυρισαμε σε προ ρεχαγκελ εποχες που μας παρταρε ο καθενας αν και αυτο με τα φεροε ειναι πραγματικος αθλος αρνητικος απο ολες τις αποψεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία του Μήτρογλου κκαι Νινη δεν έχει καμία σχέση με του Φετφατζιδηγ

Αυτός όπου και αν πήγε, έπαιξε μπαλάρα. Δεν υπάρχει χρονιά που να μπήκε σε ματς και να μη ξεχώρισε. Αποκορύφωμά του ήταν το περσινό μέχρι τον τραυματισμό του. Ο παίχτης έπρεπε να κάτσει το λιγότερο 6 μήνες. Πιστεύω οτι έχει ευθύνη ο Ολυμπιακός αλλά και η Φουλάμ που δεν του έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις.

Και ο Νίνης είχε πολλούς τραυματισμούς αλλά νομίζω οτι έπαιξε αρνητικό ρόλο το κάψιμό του από τον Παναθηναικό.

Ο Νίνης ειναι μικρός δείχνει να μπορεί να ανέβει. Έχασε όμως αρκετό απ΄ το δρόμο του. Θα μπορούσε να ειναι ο τοπ Ελληνας ποδοσφαιριστής αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους ριχνω το φταιξιμο για την ηττα. Αναφερομαι σε αυτους, γιατι μιλαγαμε για σπουδαια ταλεντα που θα μπορουσαν να παιξουν σε ευρωπαικη ομαδα και τελικα δεν υπηρξε προοδος. Μακαρι να υπαρξει βελτιωση για ολα τα παιδια, αλλα το βλεπω δυσκολο επειδη το επιπεδο του πρωταθληματος ειναι χαμηλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε ενδιαφερει αφου Χ θα βγει.

 

Σιγά μην βγει και 2. Άσσος στάνταρ το ρίχνω εγώ. Αφού χάσαμε για 2η φορά από Φερόε και με αλλαγή προπονητή δεν υπάρχει ελπίδα για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην βγει και 2. Άσσος στάνταρ το ρίχνω εγώ. Αφού χάσαμε για 2η φορά από Φερόε και με αλλαγή προπονητή δεν υπάρχει ελπίδα για μένα.

 

Το αν εχει ελπιδα γενικοτερα δεν εχει σχεση με το Χ το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...