Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eρωτημα: Ηταν αυτη η χειροτερη ηττα στην ιστοριας της ελληνικης εθνικης ποδοσφαιρου?

Γνωριζω και για μια ηττα απο τη Μαλτα τη δεκαετια του '60 με 0-2 που μας κοστισε συμμετοχη σε μουντιαλ, αλλα εχει υπαρξει παρομοια ηττα οπως αυτη με τις Φεροες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα με την εθνική είναι ότι δεν παίζουν για την φανέλα και δεν έχουν κίνητρο οι άλλοι που έκαναν την επιτυχία του 2004 είχαν ακούσει τα μπινελίκια της ζωής τους και τους γύρισε το μάτι αυτοί χεστηκαν γιατί παταγαν στο όνομα άλλων τώρα που έφαγαν την σφαλιάρα ίσως λέω ίσως ξυπνησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πάλι καλά που ο μλκς ο Σαρρής δεν έκανε τη μ@κακία να στείλει τον Ρανιέρι στη Κρήτη για φιλικό.Γιατί υπήρχε αυτή η κουφή σκέψη.

Σχετικά με Μπάσκετ. Στην Ευρώπη όντως μόνο εμείς,Ισπανοί, και καμιά φορά Ιταλοί κάνουν επενδύσεις.Δεν συγκρίνεται Ευρωπαικό Ποδόσφαιρο με το Μπάσκετ.Ρωτήστε στην Αγγλία για Γκάλη,δεν τον ξέρει κανένας.Εδώ που τα λέμε ούτε οι Ρώσοι που το Μπάσκετ το αγαπάνε δεν τον ξέρουν.Όχι επειδή δεν ήταν σπουδαίος παίχτης,αλλά επειδή ο κόσμος το άθλημα δεν είναι τόσο δημωφελής όσο το ποδόσφαιρο,ακόμα και στις χώρες που με το Μπάσκετ ασχολούνται.Θα συμφωνήσω ότι η κατάκτηση ενός Ευρο είναι χίλιες φορές μεγαλύτερο επίτευγμα από οποιαδήποτε ελληνική επιτυχία σε άλλα αθλήματα.

 

Το θέμα με την εθνική είναι ότι δεν παίζουν για την φανέλα και δεν έχουν κίνητρο οι άλλοι που έκαναν την επιτυχία του 2004 είχαν ακούσει τα μπινελίκια της ζωής τους και τους γύρισε το μάτι αυτοί χεστηκαν γιατί παταγαν στο όνομα άλλων τώρα που έφαγαν την σφαλιάρα ίσως λέω ίσως ξυπνησουν

Αυτό που έφαγαν δεν λέγεται μόνο σφαλιάρα.Αν περιγράψω τι πάθαμε ο admin θα διαγράψει το μήνυμά μου :-D

Αν μιλήσουμε σοβαρά τώρα εγώ ακόμα ελπίζω στην ανατροπή της κατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 3-4 μηνες μου ειχε πει καποιος που γνωριζε τον Ρανιερι οτι αυτο που ελεγε ο ιδιος ειναι οτι απαλαμβανε τις διακοπες του στα πανακριβα ξενοδοχεια που εμενε και δεν τον ενοιαζε μια για το πως θα παει η ομαδα αφου εχει λαμβανειν μεγαλη αποζημιωση οτι κι αν γινει

Μπραβο στην ΕΠΟ για τις ωραιες συμφωνιες σε καιρους που ο Ελληνας φυτοζωει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 3-4 μηνες μου ειχε πει καποιος που γνωριζε τον Ρανιερι οτι αυτο που ελεγε ο ιδιος ειναι οτι απαλαμβανε τις διακοπες του στα πανακριβα ξενοδοχεια που εμενε και δεν τον ενοιαζε μια για το πως θα παει η ομαδα αφου εχει λαμβανειν μεγαλη αποζημιωση οτι κι αν γινει

Μπραβο στην ΕΠΟ για τις ωραιες συμφωνιες σε καιρους που ο Ελληνας φυτοζωει

ε καλά τώρα όλοι μετά Χριστόν Προφήτες είμαστε.Πάντως η ΕΠΟ έπρεπε να μελετήσει,απέτυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πάλι καλά που ο μλκς ο Σαρρής δεν έκανε τη μ@κακία να στείλει τον Ρανιέρι στη Κρήτη για φιλικό.Γιατί υπήρχε αυτή η κουφή σκέψη.

Σχετικά με Μπάσκετ. Στην Ευρώπη όντως μόνο εμείς,Ισπανοί, και καμιά φορά Ιταλοί κάνουν επενδύσεις.Δεν συγκρίνεται Ευρωπαικό Ποδόσφαιρο με το Μπάσκετ.Ρωτήστε στην Αγγλία για Γκάλη,δεν τον ξέρει κανένας.Εδώ που τα λέμε ούτε οι Ρώσοι που το Μπάσκετ το αγαπάνε δεν τον ξέρουν.Όχι επειδή δεν ήταν σπουδαίος παίχτης,αλλά επειδή ο κόσμος το άθλημα δεν είναι τόσο δημωφελής όσο το ποδόσφαιρο,ακόμα και στις χώρες που με το Μπάσκετ ασχολούνται.Θα συμφωνήσω ότι η κατάκτηση ενός Ευρο είναι χίλιες φορές μεγαλύτερο επίτευγμα από οποιαδήποτε ελληνική επιτυχία σε άλλα αθλήματα.

 

Αυτό που έφαγαν δεν λέγεται μόνο σφαλιάρα.Αν περιγράψω τι πάθαμε ο admin θα διαγράψει το μήνυμά μου :-D

Αν μιλήσουμε σοβαρά τώρα εγώ ακόμα ελπίζω στην ανατροπή της κατάστασης.

ενταξει ηταν μεγαλη ξενερα φυσικα δεν ειναι η μονη μην ξεχναμε την ηττα απο αλβανια τοτε σαν πρωταθλητες ευρωπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ηταν μεγαλη ξενερα φυσικα δεν ειναι η μονη μην ξεχναμε την ηττα απο αλβανια τοτε σαν πρωταθλητες ευρωπης

Μπα,δεν συγκρίνεται,ήττες σαν αυτές είναι μέσα στο πρόγραμμα,η Αλβανία είναι μια ομάδα μικρή αλλά όχι ερασιτεχνική.

Θα το πω και αλλιώς.Υποθετικά αν παίξουν τα Νησιά Φερόε με ΑΟΚ Φαλήρου θα ήταν ένα ντέρμπι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H λυση ειναι μια και βρισκεται εδω

http://www.gazzetta.gr/stili/to-mauro-kouti/article/671026/o-bios-kai-i-politeia-toy-giorgoy-sarri

Μονο με οργανωμενη προσπαθεια και αν βαλεται απο παντου μπορει να γινει κατι.

Οποιος τον βλεπει στο δρομο να τον φτυνει μηπως και αποκτησει λιγη ντροπη γιατι απο ευθυξια τιποτα.

Δηλαδη τι αλλο πρεπει να κανει για να παραιτηθει;

10-0 η νεων με πορισμα που φταινε Δωνης και Ποζογλου.

0-1 η Ανδρων απο τους Ψαραδες.

Απορω γιατι καθεται με νυχια και με δοντια εκει περα. Μηπως εξυπηρετει συμφεροντα και βολευει καποιους να μη παραιτειται;

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σχετικά με Μπάσκετ. Στην Ευρώπη όντως μόνο εμείς,Ισπανοί, και καμιά φορά Ιταλοί κάνουν επενδύσεις.Δεν συγκρίνεται Ευρωπαικό Ποδόσφαιρο με το Μπάσκετ.Ρωτήστε στην Αγγλία για Γκάλη,δεν τον ξέρει κανένας.Εδώ που τα λέμε ούτε οι Ρώσοι που το Μπάσκετ το αγαπάνε δεν τον ξέρουν.Όχι επειδή δεν ήταν σπουδαίος παίχτης,αλλά επειδή ο κόσμος το άθλημα δεν είναι τόσο δημωφελής όσο το ποδόσφαιρο,ακόμα και στις χώρες που με το Μπάσκετ ασχολούνται.

 

Φιλε μου, και στην Ελλαδα το ποδοσφαιρο ειμαι πολυ πιο δημοφιλες απο το μπασκετ. Οι περισσοτεροι ελληνες φιλαθλοι δεν ασχολουνται με το μπασκετ. Ενας μη μπασκετοφιλος ευρωπαιος δε θα γνωριζει ουτε τον Γκλαλη ουτε τον Πετροβιτς ουτε τον Σαν Επιφανιο, λογικο ειναι.

Εκτος απο Ελλαδα, Ισπανια, Ιταλια υπαρχουν και αλλες ευρωπαικες δυναμεις, οπως Γαλλια, Γερμανια, Τουρκια. Η Ρωσια υπηρξε ανεκαθεν παγκοσμια μπασκετικη δυναμη ως ΕΣΣΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη τσίπα ρε Σαρρή, διώκεσαι για τα στημμένα, τα έχεις κάνει μαντάρα με τα δελτια υγείας των ποδοσφαιριστών, χάσαμε και απο τους επαγγελματίες ξυλουργούς και ψαράδες. Ξεκουμπίσου, χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα οτι ο Τραπατόνι σε διερευνιτική ερώτηση, ειπε οτι θα αναλάμβανε την Εθνική.

Απ την άλλη, μετά το κάζο με τον Ρανιέρι, κοιτάμε λέει για Ελληνα τεχνικό.

 

Δε ξέρω καθολου σε τι φάση ειναι ο Τραπατόνι σε θέματα επιτυχιών, αλλά ξέρω οτι ηλικιακά ειναι μεγάλος.

 

Απ την άλλη...Ελληνας τεχνικός?

 

Υπάρχει Έλληνας που να τον σέβονται όλοι οι διεθνής? Που να ειναι ανώτερη προσωπικότητα απο τον Καραγκούνη ή τον Κατσουράνη λόγου χάρη? Ρωτάω δεν υποστηρίζω ανάληψη απο κάποιον εκ των 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτημα: Ηταν αυτη η χειροτερη ηττα στην ιστοριας της ελληνικης εθνικης ποδοσφαιρου?

Γνωριζω και για μια ηττα απο τη Μαλτα τη δεκαετια του '60 με 0-2 που μας κοστισε συμμετοχη σε μουντιαλ, αλλα εχει υπαρξει παρομοια ηττα οπως αυτη με τις Φεροες?

 

Κατά 99% ήταν η χειρότερη αν αναλογιστούμε σε τι θέση είμαστε στην παγκόσμια κατάταξη και την θέση των αντιπάλων. Καμία σχέση η κατάταξη που έχουμε τώρα με αυτή του 60. Μέχρι στιγμής ως χειρότερες ήττες είχαμε τους αγώνες με Αλβανία μετά το euro και την 4αρα με την Τουρκία, αυτό που έγινε τα ξεπερνάει όλα.

 

Στο φιλικό με Σερβία την Τρίτη θα είναι προπονητής ο Κώστας Τσάνας, για μένα το αποτέλεσμα του αγώνα εκείνου αν και φιλικός αγώνας θα παίξει καθοριστικό ρόλο για την πορεία της ομάδας. Δεν προσδοκώ να περάσουμε στο euro πράγμα πολύ δύσκολο αλλά τουλάχιστον μην βρεθούμε τελευταίοι, να φέρουμε καμιά ισοπαλία και νίκη.

Διάβασα οτι ο Τραπατόνι σε διερευνιτική ερώτηση, ειπε οτι θα αναλάμβανε την Εθνική.

Απ την άλλη, μετά το κάζο με τον Ρανιέρι, κοιτάμε λέει για Ελληνα τεχνικό.

 

Δε ξέρω καθολου σε τι φάση ειναι ο Τραπατόνι σε θέματα επιτυχιών, αλλά ξέρω οτι ηλικιακά ειναι μεγάλος.

 

Απ την άλλη...Ελληνας τεχνικός?

 

Υπάρχει Έλληνας που να τον σέβονται όλοι οι διεθνής? Που να ειναι ανώτερη προσωπικότητα απο τον Καραγκούνη ή τον Κατσουράνη λόγου χάρη? Ρωτάω δεν υποστηρίζω ανάληψη απο κάποιον εκ των 2.

 

Δεν νομίζω οτι μας κάνει ούτε ο Τραπατόνι. Δεν ξέρω τι θα αποφασίσουν και ποιος θα έρθει, αλλά δύσκολα θα βρεθεί κάποιος που να ξέρει καλά την ελληνική πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιλογή προπονητή που γνωρίζει άριστα το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο Μπάγεβιτς αλλά έχει πόστο στην ΑΕΚ αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιλογή προπονητή που γνωρίζει άριστα το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο Μπάγεβιτς αλλά έχει πόστο στην ΑΕΚ αυτή τη στιγμή.

Νομίζω οτι έχει αποσυρθεί απ τη προπονητική.

Άσε που ουδέποτε "το είχε" με τις βεντέτες. Σκοπός ειναι να έρθει ένας που να μιλάει και να σκιβουν ολοι τα κεφάλια.

Ο Ρεχάγκελ το κατάφερε με τη προσωπικότητά του (και την ιστορία του). Ο Σάντος είχε ηδη προιστορία εδώ και τον πήγαιναν όλοι.

 

Ο θεοσεβούμενος πάντα μου άρεσε αλλά νομίζω πως κάποιοι θα τον θεωρούσαν γραφικό. Δώνη δε θέλω ούτε να ακούω...μόνο γέλιο μου προκαλεί.

 

Αν θέλουν γνώστη Ελληνικης πραγματικότητας, ας κάνουν πρόταση στον Ερνέστο (οκ, πλάκα κάνω και σιγά μην ερχόταν, αλλά τέτοιες προσωπικότητες χρειάζεται η Εθνικη. Προπονητές που τους παραδέχτηκαν όλοι, που δεν έδωσαν ποτέ αφορμή για αρνητικά σχόλια, που απέδειξαν την αξία τους και γενικά τους σέβονται οι παίχτες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδανικός θα ήταν ο Ερνέστο μεγάλη προσωπικότητα,εξαιρετικός επαγγελματίας και γνώστης του ελληνικού ποδοσφαίρου μακάρι να γινόταν.

Δώνης ούτε καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...