Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχουμε τι να πουμε οσον αφορα τι? Οτι ο Σαρρης εχει αφεντικο?

Χαχαχαχα!

Ρε φιλε,μιλαμε για την Εθνικη ομαδα και μας τα πριζεις με τον Βαγγελα παλι.Ελεος πια!

Ειπαμε,ελα αυριο για το μπλα μπλα σου..Οπου βρεθεις και σταθεις,Βαγγελας Βαγγελας Βαγγελας!

Α οκ για αυτό χάσαμε από Ισπανία όταν παίξαμε.

Καλά κατάλαβα.

 

Δεν το συνεχίζω.

Κάνε ένα τσιγάρο.

Δηλαδη πρεπει να κερδιζει παντα η καλυτερη ομαδα? Το αν μια ομαδα ειναι καλυτερη,φαινεται στο γηπεδο.. Στα συγκεκριμενα παιχνιδια,ναι ισως ημασταν καλυτεροι,ή εστω πιο ευστοχοι..

ή εστω καλυτεροι τακτικα και αμυντικα.Που ειναι το παραλογο σε αυτο?

Βλεπεις κατι παραλογο σε αυτο δλδ,και δεν βλεπεις για παραδειγμα οταν λετε οτι εχουμε 10 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!! φαρδος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εννοεις τις απαντησεις του tiger7 εχω καιρο να τον δω τι απανταει. Το ιδιο συμβαινει πλεον και με τον αλλον που επειδη εκοψε το τσιγαρο , βριζει εδω μεσα και χρησιμοποιει caps προς συνομιλητες του. Μπηκε στην ιδια λιστα με τον tiger7 να του κανει παρεα.

Το επιχειρημα "δες τι λενε οι αλλοι" δεν μου λεει τιποτα, γιατι βλεπω κι εγω αλλους 3-4 να εχουν παρομοια γνωμη με τη δικη μου.

 

Το Ρανιερι παλι δεν μου λεει τιποτα. Μια ποδοσφαιρικη δυναμη που ηταν για 8δα μουντιαλ δεν γινεται μεσα σε 3μηνες να καταστρεφεται απο εναν προπονητη που στην τελικη μπορει να μην ειναι ο τοπ αλλα εχει κι ενα στοιχειωδες βιογραφικο ωστε να μην τον αμφισβητει ο καθε Ελληναρας προπονηταρας του καναπε (δεν εννοω εσενα). Ναι φταιει, αλλα οχι κιολας οτι φερει ευθυνη για ΟΛΟ αυτο που γινεται. Φταινε και αλλα, αυτα στα οποια προσπαθησα να αναφεθρω αλλα μου την πεσαν οι γνωστοι ταλιμπαν...

 

Κοινως, οκ να χασω απο καμια μικρομεσαια ομαδα και να πω "η διαχειριση του Ρανιερι εφταιγε", αλλα εδω μιλαμε οτι σε γλεντανε εντος εδρας ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες. Αν εισαι ομαδα 8δας Μουντιαλ (που σε αδικησε η κακια η τυχη), δυναμη στον παγκοσμιο ποδοσφαιρικο χαρτη, πειρατικο κλπ κλπ κλπ φουσκωμενες ΑΡΔιες, και τον προπονητη της Κατω Ραχουλας να εβαζες δε θα ετρωγες 0-1 απο τους ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες καποιων νησων.

Κάτσε τότε να στο αντιστρέψω το ερώτημα και μετά όντως να σε καληνυχτήσω γιατί αύριο έχει και δουλειά.Άσε το 2004 φάρδος.Άσε και τις εύκολες κληρώσεις των προκριματικών.Φάρδος και εκεί.Η πρόκριση στους 8 το 12 στο euro και εκεί φάρδος;Η πρ'οκριση στους 16 του Μουντιάλ και εκεί φάρδος;Αυτή η ομάδα που δεν μπορεί να κερδίσει τα νησιά Φερόε επειδή κατά την γνώμη σου είναι άχρηστη πως καταφέρνει πέρα απότ τις προκρίσεις σε τελικές φάσεις να προκρίνεται στην επόμενη φάση τριών μεγάλων διοργανώσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε,μιλαμε για την Εθνικη ομαδα και μας τα πριζεις με τον Βαγγελα παλι.Ελεος πια!

Ειπαμε,ελα αυριο για το μπλα μπλα σου..Οπου βρεθεις και σταθεις,Βαγγελας Βαγγελας Βαγγελας!

Εγω για τον Σαρρη ειπα πως δεν ειχε χρονο να ασχοληθει γιατι ειχε αλλες πιο σημαντικες ασχολιες...

 

ΥΓ. Δεν την ξαναβαζω παλι την εικονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμασταν καλύτερη ομάδα από Ισπανία/Γαλλία/Τσεχία/Ολλανδία/Πορτογαλία(Δις)/Ρωσία/Λεττονία/Γερμανία/Αγγλία κλπ κλπ. Μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο? Πραγματικά δεν έχω ιδέα από που ξεφυτρώνετε. Δεν έχετε να πάτε σε κάνα πάρτι?

 

Προφανώς και όταν παίξαμε με αυτούς ήμασταν καλύτεροι, απλά θέλει να πει οτι δεν γίναμε ποτέ ομαδάρα με παιχταράδες που να προσφέρουν γκολάρες ή υπερθέαμα. Έτυχε και το πήραμε τότε επειδή είχαμε βελτιωθεί θεαματικά σε σχέση με τις παλιές μαύρες εποχές και οι άλλοι δεν ήταν εντελώς στα high τους. Αυτό που πετύχαμε από τότε ήταν οτι απλά προκρινόμασταν στις διεθνείς διοργανώσεις και είχαμε μια Α΄ θέση στην διεθνή κατάταξη, τώρα και αυτό πάει περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχείρημα το έχεις έμφυτο ή σου βγήκε μεγαλώνοντας?

 

 

 

Εχω NOVA και ΟΤΕ TV τρία χρόνια τώρα.Παρακολουθώ ποδόσφαιρο 17 χρονια στην αρχή με ραδιοφωνάκι μετά πηγαίνοντας στα καφενεία για να βλέπω τα ματς.Τα τελευταία 3 χρόνια έχω βάλει όπως είπα,Οτεtv κ NOVA και εχω ολοκληρωθεί στις αθλητικές γνώσεις μου.Παίζω Fifa video game απο το 1994 στο computer μου.Ξερω ποιο είναι το καλυτερο συστημα διαταξη/formation .στρατηγική για να νικήσει η ομάδα μου.

 

Ξέρω τόσα πολλά,που δε χρειάζεται να τα μοιράζομαι σε forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο euro ειχαμε οσο τυχη χρειαζεται να εχει μια ομαδα για να παρει ενα κυπελλο,τιποτα παραπανω

παιξαμε ομιλο πορτογαλια,ισπανια,ρωσσια

στους 8 γαλλια 

στους 4 τσεχια

τελικο πορτογαλια

δηλαδη καθε φαση ηταν η πιο δυσκολη που γινοταν,τους στελναμε σπιτι τους τον εναν μετα τον αλλον και καποιοι μιλανε για τυχη?υπηρχε ομαδα που να μας πατησε οσο πατησαμε εμεις την κοστα ρικα και να αποκληστει?αφηστε αυτα περι τυχης οτι καναμε το καναμε επειδη το αξιζαμε..

 

ειχαμε την καλυτερη φουρνια ελληνων,στα καλυτερα τους,παιζανε με ψυχη,ηταν ομαδα απο τις λιγες που εχουν υπαρξει και ειχαμε εναν προπονητη που τους πηρε ταυτοτητες πορτοφολια μεχρι και τις καλτσες γιυατο αφηστε τα αυτα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρ'οκριση στους 16 του Μουντιάλ και εκεί φάρδος;

Αυτο ρωτησα εσενα να μου το απαντησεις.

Αυτή η ομάδα που δεν μπορεί να κερδίσει τα νησιά Φερόε επειδή κατά την γνώμη σου είναι άχρηστη πως καταφέρνει πέρα απότ τις προκρίσεις σε τελικές φάσεις να προκρίνεται στην επόμενη φάση τριών μεγάλων διοργανώσεων;

Αχρηστη δεν την ειπα. Φουσκωμενη στα ματια ορισμενων την ειπα. Και παραφουσκωμενη στα ματια καποιων αλλων. Η κραση της εθνικης-"δυναμης" θα φανει μολις πεσεις στην καταταξη και δεν κληρωνεσαι με Βοσνιες, Σλοβακιες και Λιχτενσταιν για προκριση στο Μουντιαλ, αλλα με Ρωσιες/Πορτογαλιες, Γερμανιες/Σουηδιες, Ιταλιες/Δανιες/Τσεχιες κλπ. Εκει θελω να ξαναγινουν ταλιμπαν της εθνικης καποιοι που μιλανε εκ του ασφαλους αυτη τη στιγμη, παραβλεποντας πραγματα αυτονοητα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ για αυτό χάσαμε από Ισπανία όταν παίξαμε.

Χ είχε πάει άκυρο.

 

Καλά κατάλαβα.

 

Δεν το συνεχίζω.

Κάνε ένα τσιγάρο.

Μικρός είσαι,δεν θυμάσαι 0-1 στη Σαραγόσα με γκολ Γιαννακόπουλου,και 1-1 Χαριστέα τ 2004. Θυμάσαι τις ήττες,αλλά και οι καλές ομάδες χάνουνε,δείξε μου που έγραψα ότι είμαστε ανίκητοι? Περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τον Σαρρη ειπα πως δεν ειχε χρονο να ασχοληθει γιατι ειχε αλλες πιο σημαντικες ασχολιες...

 

ΥΓ. Δεν την ξαναβαζω παλι την εικονα...

Ναι ειχε ειναι η αληθεια..Πως θα σου δωσει αδεια φετος! Τοσο πληρης φακελος,ηθελα καιρο αναγνωση!

 

Υ.Γ Ουτε εγω σου ξαναυπενθυμιζω το παρατσουκλι σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε,μιλαμε για την Εθνικη ομαδα και μας τα πριζεις με τον Βαγγελα παλι.Ελεος πια!

Ειπαμε,ελα αυριο για το μπλα μπλα σου..Οπου βρεθεις και σταθεις,Βαγγελας Βαγγελας Βαγγελας!

Δηλαδη πρεπει να κερδιζει παντα η καλυτερη ομαδα? Το αν μια ομαδα ειναι καλυτερη,φαινεται στο γηπεδο.. Στα συγκεκριμενα παιχνιδια,ναι ισως ημασταν καλυτεροι,ή εστω πιο ευστοχοι..

ή εστω καλυτεροι τακτικα και αμυντικα.Που ειναι το παραλογο σε αυτο?

Βλεπεις κατι παραλογο σε αυτο δλδ,και δεν βλεπεις για παραδειγμα οταν λετε οτι εχουμε 10 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!! φαρδος?

 

Ποδόσφαιρο είναι.Δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος εννοείται.

Μπορεί η μια ομάδα να έχει κάνει 100φάσεις και να τις χάνει και η άλλη με μια να κερδίζει.

Όταν λες στα "συγκεκριμένα παιχνίδια", που αναφέρεσαι?

 

Κάτσε τότε να στο αντιστρέψω το ερώτημα και μετά όντως να σε καληνυχτήσω γιατί αύριο έχει και δουλειά.Άσε το 2004 φάρδος.Άσε και τις εύκολες κληρώσεις των προκριματικών.Φάρδος και εκεί.Η πρόκριση στους 8 το 12 στο euro και εκεί φάρδος;Η πρ'οκριση στους 16 του Μουντιάλ και εκεί φάρδος;Αυτή η ομάδα που δεν μπορεί να κερδίσει τα νησιά Φερόε επειδή κατά την γνώμη σου είναι άχρηστη πως καταφέρνει πέρα απότ τις προκρίσεις σε τελικές φάσεις να προκρίνεται στην επόμενη φάση τριών μεγάλων διοργανώσεων;

 

Όχι καθόλου κωλοφαρδία δεν είχαμε.

Ποια άλλη ομάδα πέρασε με μια νίκη στο μουντιάλ?Και μάλιστα με πέναλτυ στο τελευταίο λεπτό?xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και όταν παίξαμε με αυτούς ήμασταν καλύτεροι, απλά θέλει να πει οτι δεν γίναμε ποτέ ομαδάρα με παιχταράδες που να προσφέρουν γκολάρες ή υπερθέαμα. Έτυχε και το πήραμε τότε επειδή είχαμε βελτιωθεί θεαματικά σε σχέση με τις παλιές μαύρες εποχές και οι άλλοι δεν ήταν εντελώς στα high τους. Αυτό που πετύχαμε από τότε ήταν οτι απλά προκρινόμασταν στις διεθνείς διοργανώσεις και είχαμε μια Α΄ θέση στην διεθνή κατάταξη, τώρα και αυτό πάει περίπατο.

Δεν υπήρχε ερώτημα αν γίναμε ομαδάρα,αλλά υπήρξε ερώτηση αν ήμασταν καλύτεροι από αυτες τις ομάδες τ 2004. Ήμασταν λοιπόν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκαετία και τυχη δεν έχει καμία λογική. Μόνο αυτο.

Τα γεγονότα λένε πως οποτε χρειάστηκε παιξανε ψυχωμενα κ πήραμε αποτέλεσμα. Καλύτεροι απο Ισπανία δεν είμαστε αλλά ομάδες σα τη Ρουμανία κ τη σημερινή τα καθαριζαμε χαλαρα. Και οχι στη τύχη.

Εδω κ 1 μηνα έχουν διαλυθεί τα πάντα. Για να χάσεις απ τους ψαραδες κ να έχεις συνεχόμενα αρνητικά αποτέλεσματα με μέτριες ομαδες ειναι καθαρά θέμα προπονητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ρωτησα εσενα να μου το απαντησεις.

Αχρηστη δεν την ειπα. Φουσκωμενη στα ματια ορισμενων την ειπα. Και παραφουσκωμενη στα ματια καποιων αλλων. Η κραση της εθνικης-"δυναμης" θα φανει μολις πεσεις στην καταταξη και δεν κληρωνεσαι με Βοσνιες, Σλοβακιες και Λιχτενσταιν για προκριση στο Μουντιαλ, αλλα με Ρωσιες/Πορτογαλιες, Γερμανιες/Σουηδιες, Ιταλιες/Δανιες/Τσεχιες κλπ. Εκει θελω να ξαναγινουν ταλιμπαν της εθνικης καποιοι που μιλανε εκ του ασφαλους αυτη τη στιγμη, παραβλεποντας πραγματα αυτονοητα...

Δεν θα με αφήσεις να κοιμηθώ.Και σου λέω ξανά φάρδος στις κληρώσεις και εγώ μαζί σου για να πάει παρακάτω η κουβέντα.Στα τελικά των διοργανώσεων πως προχωρούσαμε που όλες οι ομάδες είχαν και ένα άλφα επίπεδο θα μου πεις;Η και εκεί φάρδος.sorry bro αλλά τέτοιο φάρδος δεν το έχει ούτε η Jena Jameson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδόσφαιρο είναι.Δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος εννοείται.

Μπορεί η μια ομάδα να έχει κάνει 100φάσεις και να τις χάνει και η άλλη με μια να κερδίζει.

Όταν λες στα "συγκεκριμένα παιχνίδια", που αναφέρεσαι?

 

 

Όχι καθόλου κωλοφαρδία δεν είχαμε.

Ποια άλλη ομάδα πέρασε με μια νίκη στο μουντιάλ?Και μάλιστα με πέναλτυ στο τελευταίο λεπτό?xD

Απ τη μία το ρίχνεις στο οτι "ποδόσφαιρο ειναι" απ την άλλη στη τυχη. Πολύ τυχη για μια δεκαετία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχείρημα το έχεις έμφυτο ή σου βγήκε μεγαλώνοντας?

 

 

 

Πού γαμούσε ρε φίλε?

Πότε γαμούσαμε σαν ομάδα?

 

Φέρτε μας καμιά Ισπανία ρε παιδιά.Εδώ δεν πέρασαν αυτοί και περάσαμε εμείς στους 16, τι να μας κλάσουν τα γατάκια.

Μετράμε.Γα..σαμε την Ισπανία,(προκριματικά 2004 και τελική φάση),Γαμ..σαμε πανπλουτη Ρωσία του Αντβοκατ,Γαμ...σαμε Ακτή Ελεφαντοστού των πολλών αστέρων του Παγκόσμιου Ποδοσφαίρου.Γαμ///σαμε Πορτογαλία (όυτε ο Ρονάλντο δεν θυμάται πόσες φωρές) Γαμ,,,σαμε Ουκρανία του Σεβτσένκο,Γαμ,,,σαμε παραδοσιακά καλή Κροατία του Μόντροτς και τ παρέα του,Γαμ,,,σαμε έξω την Τουρκία (που μας γά,,σε μέσα,αλλά 'οπως έλεγε ένας σοφός δεν γίνεται να είσαι συνέχεια απ΄πάνω,δεν είναι εφυκτό),Γαμ,,σαμε Τσεχία (Δύσκολη νύχτα αλλά βγήκαμε μάγκες,ήταν σκληρή η κοπελιά). Για βοηθήστε,δεν μ ρχετε τώρα ,γα,,σαμε και αλλού?Σίγουρα ναι,αλλά δεν μ ρχετε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...