Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι κ θέμα ντεφορμέ παιχτων παντως.

Δέχομαι να χασω από τη Ρουμανία αν υπάρχει σχεδιο. Απ τις νήσους ομως είναι πολύ βαρυ. Δεν είναι τακτικό το θέμα. Είναι κ θεμα επιλογων. Η επιτυχία του ρεχαγκελ στηρίχθηκε στα καλα αποδυτήρια (εδιωξε τους προβληματικους) και στο γεγονός οτι χργσθμοποιουσε παιχτες που επαιζαν συνέχεια στο εξωτερικό η ειχαν παραστάσεις απο μεγαλύτερα πρωταθλήματα. Ο Σαντος δε το αλλάξε αυτό. Ο Ρανιερη εχει καλεσει 36 παίχτες. Φημες λένε ότι θα με καλούσε αν δεν ειχα το ποδι μου.

 

Tool σε εχω ένα μονακι ρε γατακι. Αλλα οποιος χάσει κερνάει μπυρες :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφοσον η εθνικαρα αξιζε για 8δα κοσμου αλλα η κακια η τυχη ηταν αντιπαλος (διοτι στους 16 πηγαμε με την αγωνιστικη μας αξια), εξηγηστε μας γιατι μας γλεντανε οι παντες λιγους μηνες μετα, το 'χω απορια.

Ρανιέρι is the reason.Πιστεύω να σε κάλυψα.Αλλά μην βασίζεσαι μόνο σε αυτά που σου λέω εγώ αλλά δεν και τις αντιδράσεις των περισσοτέρων σε αυτά που έγραψες.Καλή σου συνέχεια από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον midi.

 

Σε πολλούς έχουν φουσκώσει τα μυαλά τους (βάζω και εμένα μέσα σε μερικές περιπτώσεις) και νομίζουν ότι επειδή πήραμε ένα euro (από τύχη.Μην μου πείτε τώρα ότι ήμασταν/είμαστε καλύτερη από Ισπανία/Γαλλιά/Τσεχία...) γίναμε ομαδάρα.Μόνο άμυνα είχαμε πάντα και όταν βγαίναμε επίθεση ήμασταν αποτελεσματική.Πάντα 1 γκολ βάζαμε.

Τώρα πώς φτάσαμε στους 16?Δεν ήταν δώρο αυτό?Από την "τεχνική μας κατάρτιση" φτάσαμε?

Και πάλι ο τότε όμιλος μας ήταν δώρο.Για να πηγαίναμε σε όμιλο με καμιά Γερμανία ή Ισπανία...

 

Πότε δεν ήμασταν ομαδάρα.Αλλά είχαμε καλή άμυνα τουλάχιστον...Και τερματοφύλακα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρανιέρι is the reason.Πιστεύω να σε κάλυψα.Αλλά μην βασίζεσαι μόνο σε αυτά που σου λέω εγώ αλλά δεν και τις αντιδράσεις των περισσοτέρων σε αυτά που έγραψες.Καλή σου συνέχεια από μένα.

Αν εννοεις τις απαντησεις του tiger7 εχω καιρο να τον δω τι απανταει. Το ιδιο συμβαινει πλεον και με τον αλλον που επειδη εκοψε το τσιγαρο , ξεσπαει και βριζει εδω μεσα χρησιμοποιωντας caps προς συνομιλητες του. Μπηκε στην ιδια λιστα με τον tiger7 να του κανει παρεα.

Το επιχειρημα "δες τι λενε οι αλλοι" δεν μου λεει τιποτα, γιατι βλεπω κι εγω αλλους 3-4 να εχουν παρομοια γνωμη με τη δικη μου.

 

Το Ρανιερι παλι δεν μου λεει τιποτα. Μια ποδοσφαιρικη δυναμη που ηταν για 8δα μουντιαλ δεν γινεται μεσα σε 3μηνες να καταστρεφεται απο εναν προπονητη που στην τελικη μπορει να μην ειναι ο τοπ αλλα εχει κι ενα στοιχειωδες βιογραφικο ωστε να μην τον αμφισβητει ο καθε Ελληναρας προπονηταρας του καναπε (δεν εννοω εσενα). Η μηπως να θυμισω σε ορισμενους την αμφισβητηση που εχει δεχθει ο Ρεχαγκελ και ο Σαντος για να ακυρωσω με τη μια το επιχειρημα "φταιει ο Ρανιερι"; Ναι φταιει, αλλα οχι κιολας οτι φερει ευθυνη για ΟΛΟ αυτο το καταντημα. Φταινε και αλλα, αυτα στα οποια προσπαθησα να αναφεθρω αλλα μου την πεσαν οι γνωστοι ταλιμπαν της εθνικαρας...

 

Κοινως, οκ να χασω απο καμια μικρομεσαια ομαδα και να πω "η διαχειριση του Ρανιερι εφταιγε", αλλα εδω μιλαμε οτι σε γλεντανε εντος εδρας ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες. Αν εισαι ομαδα 8δας Μουντιαλ (που σε αδικησε η κακια η τυχη), δυναμη στον παγκοσμιο ποδοσφαιρικο χαρτη, πειρατικο κλπ κλπ κλπ φουσκωμενες ΑΡΔιες, και τον προπονητη της Κατω Ραχουλας να εβαζες δε θα ετρωγες 0-1 απο τους ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες καποιων νησων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

890462-283x159.jpg

Μαθηματα ορθογραφιας.Οταν δεν εχουμε τι να πουμε,γνωστη η τακτικη σας... Εξου και το... ειδικο πρασινο παρατσουκλι σας...Δεν ειναι τυχαιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κ θέμα ντεφορμέ παιχτων παντως.

Δέχομαι να χασω από τη Ρουμανία αν υπάρχει σχεδιο. Απ τις νήσους ομως είναι πολύ βαρυ. Δεν είναι τακτικό το θέμα. Είναι κ θεμα επιλογων. Η επιτυχία του ρεχαγκελ στηρίχθηκε στα καλα αποδυτήρια (εδιωξε τους προβληματικους) και στο γεγονός οτι χργσθμοποιουσε παιχτες που επαιζαν συνέχεια στο εξωτερικό η ειχαν παραστάσεις απο μεγαλύτερα πρωταθλήματα. Ο Σαντος δε το αλλάξε αυτό. Ο Ρανιερη εχει καλεσει 36 παίχτες. Φημες λένε ότι θα με καλούσε αν δεν ειχα το ποδι μου.

 

Tool σε εχω ένα μονακι ρε γατακι. Αλλα οποιος χάσει κερνάει μπυρες  

Ελα πες αλήθεια,ο χόντρος κανόνισε τη κλίση σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθηματα ορθογραφιας.Οταν δεν εχουμε τι να πουμε,γνωστη η τακτικη σας... Εξου και το... ειδικο πρασινο παρατσουκλι σας...Δεν ειναι τυχαιο!!!

Δεν εχουμε τι να πουμε οσον αφορα τι? Οτι ο Σαρρης εχει αφεντικο?

Χαχαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον midi.

 

Σε πολλούς έχουν φουσκώσει τα μυαλά τους (βάζω και εμένα μέσα σε μερικές περιπτώσεις) και νομίζουν ότι επειδή πήραμε ένα euro (από τύχη.Μην μου πείτε τώρα ότι ήμασταν/είμαστε καλύτερη από Ισπανία/Γαλλιά/Τσεχία...) γίναμε ομαδάρα.Μόνο άμυνα είχαμε πάντα και όταν βγαίναμε επίθεση ήμασταν αποτελεσματική.Πάντα 1 γκολ βάζαμε.

Τώρα πώς φτάσαμε στους 16?Δεν ήταν δώρο αυτό?Από την "τεχνική μας κατάρτιση" φτάσαμε?

Και πάλι ο τότε όμιλος μας ήταν δώρο.Για να πηγαίναμε σε όμιλο με καμιά Γερμανία ή Ισπανία...

 

Πότε δεν ήμασταν ομαδάρα.Αλλά είχαμε καλή άμυνα τουλάχιστον...Και τερματοφύλακα.

Ήμασταν καλύτερη ομάδα από Ισπανία/Γαλλία/Τσεχία/Ολλανδία/Πορτογαλία(Δις)/Ρωσία/Λεττονία/Γερμανία/Αγγλία κλπ κλπ. Μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο? Πραγματικά δεν έχω ιδέα από που ξεφυτρώνετε. Δεν έχετε να πάτε σε κάνα πάρτι?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jiFfM.jpg

 

Το επιχείρημα το έχεις έμφυτο ή σου βγήκε μεγαλώνοντας?

 

 

Ξέρεις γιατί υπερκτημήθηκε? Επειδή αν και είμαστε μια Χώρα μόλις 10 εκ κατοίκων και χωρίς μεγάλη ποδοσφαιρική παράδοση τα τελευταία χρόνια ΓΑΜΟΥΣΑΜΕ.Τόσο απλά.

 

Πού γαμούσε ρε φίλε?

Πότε γαμούσαμε σαν ομάδα?

 

Φέρτε μας καμιά Ισπανία ρε παιδιά.Εδώ δεν πέρασαν αυτοί και περάσαμε εμείς στους 16, τι να μας κλάσουν τα γατάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λεμε οτι εχει αλλαξει 40 παικτες συνολο,επιλογες του ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και αυτος μας λεει για ομαδα 8αδας..

Ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβετε οτι 10 χρονια,10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να ειναι ολα στην τυχη? Τοσο δυσκολο ειναι?

Μπορει να καναμε παιχνιδι καταστροφης του αντιπαλου,μπορει να παιζαμε με 5 πουλμαν στην αμυνα,αλλα αυτο αν δεν κανω λαθος λεγεται τακτικη και οχι κωλοφαρδια..

 

Σαφως και σε αρκετα παιχνιδια ειχαμε τυχη,οπου την χρειαζεται ΚΑΙ αυτη μια ομαδα που δεν ειναι υπερδυναμη στο ποδοσφαιρο για το παραπανω βημα.. Ξεραμε να παιρναμε αποτελεσματα με αμυνα αμυνα αμυνα,ειχαμε φτιαξει μια ταυτοτητα..

 

Και στο κατω κατω,να το παρουμε και αλλιως.. Ειχαμε φαρδος για 10 χρονια,ετσι ξαφνικα μεσα σε 3 μηνες δλδ τι εγινε? Μεταναστευσε η Παναγια μεσα σε 3 μηνες και κοπηκε αποτομα το φαρδος που χτιζοταν για 10 χρονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμασταν καλύτερη ομάδα από Ισπανία/Γαλλία/Τσεχία/Ολλανδία/Πορτογαλία(Δις)/Ρωσία/Λεττονία/Γερμανία/Αγγλία κλπ κλπ. Μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο? Πραγματικά δεν έχω ιδέα από που ξεφυτρώνετε. Δεν έχετε να πάτε σε κάνα πάρτι?

 

Α οκ για αυτό χάσαμε από Ισπανία όταν παίξαμε.

Χ είχε πάει άκυρο.

 

Καλά κατάλαβα.

 

Δεν το συνεχίζω.

Κάνε ένα τσιγάρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις τις απαντησεις του tiger7 εχω καιρο να τον δω τι απανταει. Το ιδιο συμβαινει πλεον και με τον αλλον που επειδη εκοψε το τσιγαρο , βριζει εδω μεσα και χρησιμοποιει caps προς συνομιλητες του. Μπηκε στην ιδια λιστα με τον tiger7 να του κανει παρεα.

Το επιχειρημα "δες τι λενε οι αλλοι" δεν μου λεει τιποτα, γιατι βλεπω κι εγω αλλους 3-4 να εχουν παρομοια γνωμη με τη δικη μου.

 

Το Ρανιερι παλι δεν μου λεει τιποτα. Μια ποδοσφαιρικη δυναμη που ηταν για 8δα μουντιαλ δεν γινεται μεσα σε 3μηνες να καταστρεφεται απο εναν προπονητη που στην τελικη μπορει να μην ειναι ο τοπ αλλα εχει κι ενα στοιχειωδες βιογραφικο ωστε να μην τον αμφισβητει ο καθε Ελληναρας προπονηταρας του καναπε (δεν εννοω εσενα). Ναι φταιει, αλλα οχι κιολας οτι φερει ευθυνη για ΟΛΟ αυτο που γινεται. Φταινε και αλλα, αυτα στα οποια προσπαθησα να αναφεθρω αλλα μου την πεσαν οι γνωστοι ταλιμπαν...

 

Κοινως, οκ να χασω απο καμια μικρομεσαια ομαδα και να πω "η διαχειριση του Ρανιερι εφταιγε", αλλα εδω μιλαμε οτι σε γλεντανε εντος εδρας ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες. Αν εισαι ομαδα 8δας Μουντιαλ (που σε αδικησε η κακια η τυχη), δυναμη στον παγκοσμιο ποδοσφαιρικο χαρτη, πειρατικο κλπ κλπ κλπ φουσκωμενες ΑΡΔιες, και τον προπονητη της Κατω Ραχουλας να εβαζες δε θα ετρωγες 0-1 απο τους ερασιτεχνες ποδοσφαιριστες καποιων νησων.

Παίζουμε ερωτήσεις? Σε επίπεδο εθνικών ομάδων στη δεκαετία που ζούμε ποιά είναι καλύτερη ποδοσφαιρικά χώρα. Εμείς η Αγγλία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...