Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν ακομα αποψεις που θελουν την εθνική να ειχε τυχη 10 ετων? Στη τυχη ειχε πέρασει στα τελικα του 2004, στη τύχη εφθασε στους 16 πριν λιγο καιρό?.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς δε περίμενα τόσο κακή εξελιξη με τον ρανιερη στο πάγκο. Ισα ισα που μετα την ελευση του καρα τα περιμενα καλυτερα.Πολυ κριμα.

 

Περιμενες τα καλυτερα? Γιατι?

Βεβαια και εγω περιμενα καλα πραγματα για να λεμε και την αληθεια.

Αλλά ο Ρανιερι τα τελευταια χρόνια ειναι ο ανθρωπος των αποζημιωσεων. Τα κανει θαλασσα σε οποια ομαδα παει, τον απολυουν και τσεπωνει την αποζημιωσαρα του.

ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ειχα άλλα ονειρα για την νεα εθνικη Ελλαδας και τον Ρανιερι.

 

Τελικα μας εφταιγε ο Σαντος και το αμυντικο του ποδοσφαιρο. Αχ.... :( Την τακτικη που ειχαμε επι Σαντος και την πειθαρχια, συγκεντρωση, κλπ, δυσκολα θα την ξαναδουμε. Ττοε οι παικτες ξερανε τι να κανουν στο γηπεδο. Ειχαν ενα σχεδιο εστω και αν πολλες φορες ηταν να γυρνανε τη μπαλα πισω χωρις να κανουμε επιθεσεις. Ειχαν μια τακτικη ομως. Ξεραν τι πρεπει να κανουν. ΡΟΛΟΥΣ.

Τωρα φαινεται σαν να παιζουμε στα "κουτουρου" τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο δευτερο ημιχρονο που ειδα,ειδα καλη μπαλιτσα.

Τουλάχιστον θα χαιρονται αυτοι που ελεγαν στα ραδιοφωνα ότι ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ή ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ Κ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΑΛΑ.

Ρουφα τον τωρα κ αντε για νανακια. 

Ο Καραμπελας είναι ο γνωστος που εχει τ @ρχιδι@;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παρολλο που αντιπαθώ τον σαντος οφείλω να πω ότι τέτοια ξεφτίλα δεν είχαμε ποτε. Άλλη επικοινωνία με τους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο δευτερο ημιχρονο που ειδα,ειδα καλη μπαλιτσα.

Τουλάχιστον θα χαιρονται αυτοι που ελεγαν στα ραδιοφωνα ότι ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ή ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ Κ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΑΛΑ.

Ρουφα τον τωρα κ αντε για νανακια. 

Ο Καραμπελας είναι ο γνωστος που εχει τ @ρχιδι@;

Με τα Φεροε παιζαμε...εγω, εσυ, ο Posthelper, o Cossutius κι αλλοι 10 να παιζαμε, θα έβλεπες καλη μπαλίτσα. Και θα κερδίζαμε κι ολας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειδα το ματσακι αλλα 0-1 απο τις Νησους Φεροε;

Το ελληνικο ποδοσφαιρακι εκει που του αξιζει σιγα σιγα. Θα τελειωσουν και οι ευνοικες κληρωσεις λογω 2004 και θα κλεισει το παραμυθακι της ισχυρης εθνικης.

Ναι δεν ηταν οτι πηγαιναμε σε καθε διοργανωση σχεδον και προκρινομασταν ανετα μαλιστα, αλλά ηταν η τυχη.

Καλα κρασια!!

Ηταν η τυχη που πηραμε το Euro, ηταν η τυχη που πηγαμε στους 8 του Euro, ηταν η τυχη που περασαμε στους 16 του μουντιαλ και μαλιστα ημασταν ενα βημα απο τους 8 του μουντιαλ.

ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ φυσικα!

 

Ο Ρανιερι να παραιτηθει; Μπορει, αλλα εχετε υποψιν οτι ο συγκεκριμενος εχει προιστορια στο να κλεινει μεγαλα συμβολαια, να πηγαινει τις ομαδες του κατα διαολου ωστε να τις αναγκασει να τον απολυσουν αμεσα με τις αναλογες αποζημιωσεις βεβαιως. Ετσι εχει γινει εκατομυριουχος ουσιαστικα χωρις να δουλευει.

 

Χεχε αυτο μολις εγραψα. Ισχυει. Πως το καταφερνει και το κανει αυτο τα τελευταια χρονια ειναι μυστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,ο Midi ειναι γνωστος μεντορας...Τωρα θα το μαθετε?

 

Υ.Γ Και ο Γκατουζο τον Ρανιερι περιμενει να φυγουν παρεα..Γιαυτο δεν εφυγε ακομα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν παραιτούμαι. Δεν νομίζω ότι πρέπει να παίρνονται εν θερμώ αποφάσεις"!

 

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/National-Greece/live-streaming-h-synenteyksh-tupoy-toy-ranieri.3143036.html

 

Ε ναι ξεχασα. Αμα παραιτηθει θα χασει την αποζημιωση....

Θα μας φερει στα ορια(βασικα τα εοχυμε ξεπερασει ηδη) και θα τον απολυσουνε με την αποζημιωσαρα.

Το βασικα βεβαια ειναι οτι αποκλειστηκαμε! Δεν μπορω να το χωνεψω....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβες αυτο το πραγμα απλα κοιταξου στον καθρεφτη.

 

Πολυ απλα ειμαι της αποψης οτι το θεμα εθνικης απο το 2004 και μετα παραφουσκωθηκε στα μυαλα ορισμενων. Η ηττα απο τα Φεροε δεν αντικατοπτριζει τη δυναμικη μας, αλλα ουτε και τα φουσκωματα που διαβαζουμε εδω και μια 10ετια αντικατοπτριζουν την πραγματικοτητα.

 

Αν παλι εσυ πιστευεις οτι με τετοια εγχωρια διοργανωση και τετοια "παραγωγη ταλεντων", η εθνικη ειναι κατι περισσοτερο απο μια μικρη και με το ζορι μεσαια ευρωπαικη ομαδα, τοτε κρατα καβατζα υπογλωσσια για το μελλον, ερχονται κι αλλα.

 

Ειπα, ΘΑ τελειωσουν οι ευνοικες κληρωσεις. Do u know ΘΑ;

Αγορίνα,είπε κανείς ότι είμαστε Βραζιλία? Το ξέρω ότι δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε ποτέ. ΑΛΛΑ. 2004-Πρωταθλητές Ευρώπης,2012 στούς 8 Ευρωπαικού, 2014 στους 16 καλύτερες του γαμημένου πλανήτη.Αγγλία για σένα βρε ειδικέ μου σπεσιαλίστα είναι αναπτυγμένη ποδοσφαιρικά Χώρα? Ε ΛΟΙΠΟΝ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΤΑ ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ! .

Και ναι,αυτό που λες είναι ευνωικές κληρώσεις. ΜΑ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΈΝΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ,ΤΙ ΚΛΗΡΏΣΕΙΣ ΗΘΕΛΕΣ??? ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΝΕ,ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ. Γουστάρεις να το χάσεις? Ε λοιπόν έγινε μάλλον σήμερα,οπότε ελέυθερος να κάνεις πάρτι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι εκλεισε ο κυκλος της Εθνικης η της τελειωσε η τυχη δεν ειμασταν ποτε δυναμη στην Ευρωπη. Σαρρη δεν πειθεις πουθενα πλεον αν εχεις τσιπα παραιτησου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΠΟ ασχολειται με το να κανει τα χατηρια του αφεντικου της...

Που χρονος για scouting...

Ηρθε και το τρολ,να μας "τουμπανιασει" ακομα περισσοτερο.Μας φτανουν αγορι μου 2 ωρες η μαγεια του Ρανιερι και των πουλεν του..Εσυ ελα αυριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαντήστηκα που τσαντίστηκα από την ήττα μας,έκοψα και τ τσιγάρο,έχουμε εδώ και παιδάκια που χαίρονται. Ε πως να μην το ανάψω τώρα.Ευτηχώς που δεν έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...