Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάνταλος/Διαμαντάκος σίγουρο χαρτάκι, Μήτρογλου/Σαμαράς όσο ντεφορμέ και να είναι στάνταρ 11δάτοι

Και ξανά προς τη δόξα τραβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόνεσαν τα ματάκια μας πάλι.

Είπαμε ανέτοιμοι και πρώτο επίσημο μάτς μετά τις παραλίες, δεκτό αυτό αλλά όχι και έτσι.

Αυτό που είναι ανησυχητικό (και επαναλαμβανόμενο) είναι οι άθλιες εμφανίσεις μετά απο θετική πορεία σε μεγάλες διοργανώσεις.

Πράγμα που ΔΕΝ είναι τυχαίο μιας και επαναλαμβάνεται....

Και το χειρότερο με τραγικούς αντιπάλους.

Ρεζιλευόμαστε και ρίχνουμε τον πήχη μόνοι μας δίνοντας έναυσμα σε ομάδες τύπου Ρουμανία (Αλβανία, Βοσνία, Τουρκία παλιότερα κλπ) να βγάζουν γλώσσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε τα κοκκινα γυαλια αλλιως δεν μπορεις να κάνεις σοβαρη συζητηση με κανεναν....

 

 

Χαιρω πολυ οτι τραυματιστηκε. Αλλά 10000 παικτες τραυματιζονται καθε χρονο και μετα επανερχονται.

Αυτος ειναι λες και εκλεισε καποιος εναν διακοπτη! ΑΙΣΧΡΟΣ! ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ! ΠΡΩΗΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ.

(για τον Μητρογλου λεμε)

 

 

Εκτος απο το οτι δεν εχεις ιδεα για μπαλα γενικα , δεν ξερεις καν που παιζουν οι παιχτες την Εθνικης

Αλλα θες να κανεις κ συζητηση γενικα

 

1) Κανεις απο την αμυνα κ μπροστα δεν επαιξε μπαλα

2) Ομαδα χωρις εξτρεμ το 2014 δεν κανει τιποτα , πουθενα

3) Δεν φταιει κανεις Μητρογλου , κανεις Αθανασιαδης , κανεις Διαμαντακος οταν η μπαλα δεν φτανει στην αντιπαλη περιοχη ουτε με ειδικη αιτηση στη FIFA

 

Πως ανοιγουμε την αντιπαλη αμυνα 101

 

Με παιχνιδι απο τα ακρα η με ατομικη ενεργεια

Ουτε το ενα εχεις ουτε το αλλο . Αρα αυτο που σου μενει ειναι οι στημενες φασεις κ οι γιομες του Χολεβα κ του Τοροσιδη

 

Ο Μανταλος ηταν ατυχης επιλογη για τετοιο παιχνιδι , ειτε τα παει καλα στην Αεκ ειτε οχι

Ο Μητρογλου δεν εκανε τιποτα , οπως δεν θα εκανε τιποτα κ ο Αθανασιαδης αν εμπαινε . Ειπαμε το γιατι . Το μονο παραπανω που θα ειχε με Αθανασιαδη ηταν πιεση μπροστα 

 

Χαρτακια κ μαλακιες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Μανταλος, ο Διαμαντακος και ο Ταχτσιδης σε ποιες ομαδες παιζουν?

Και μετα θελεις να κανεις συζητηση οταν δεν εχεις ιδεα σε ποιες ομαδες παιζουν οι παικτες?

 

Εγω περιμενα Μητρογλου παντως επειδη παιζει στον Ολυμπιακο. Το καλο ειναι οτι φετος ο Ολυμπιακος εχει ελαχιστους Ελληνες οποτε δεν θα υπαρχει χαρτακι για να παιζουν. Απο την αλλη ηδη η ανυπαρξια του Μητρογλου μας στοιχιζει.

 

Αλλά αυτος ο Μητρογλου τι επαθε?????????????????????????????????????????????

Απο εκει που εβαζε το ενα γκολ πισω απο το αλλο και εκανε ΦΟΒΕΡΕΣ εμφανισεις, ξαφνικα εγινε ΠΡΩΗΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ!!!!! Πως εγινε αυτο?


 

Αλλο δεν παιζω καλα και αλλο ειμαι σε αλλο γηπεδο, σε αλλο συμπαν βασικα. Γιατι Μανταλος, Ταχτσιδης, Διαμαντακος και ΕΙΔΙΚΑ ο Μητρογλου ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ! Ολοι βασικα ειναι αισχος....

Απο την απαντηση σου να καταλαβω οτι Μανταλος και Διαμαντακος παιζουν στον Ολυμπιακο?

Μα φυσικα επαιζε επειδη ηταν στον Ολυμπιακο..Και μετα λες σε εμας να βγαλουν τα κοκκινα γυαλια..Βγαλε εσυ πρωτα τα πολυχρωμα και τα ξαναλεμε.

Εγω τον Μανταλο τον ειδα και προσπαθησε.Ο Ταχτσιδης ηταν τραγικος και επρεπε να βγει απο το 15ο λεπτο.Οσο για τον Διαμαντακο..Οταν ρε φιλε ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ τον βαζεις αριστερο εξτρεμ τι ακριβως θελεις να σου κανει?

 

Μάνταλος/Διαμαντάκος σίγουρο χαρτάκι, Μήτρογλου/Σαμαράς όσο ντεφορμέ και να είναι στάνταρ 11δάτοι

Και ξανά προς τη δόξα τραβά

Το ιδιο ισχυει και για σενα..Τι θες να σου κανει ο Διαμαντακος οταν τον βαζει αριστερο εξτρεμ? Δηλαδη αν τον Παπασταθοπουλο τον βαλει 10αρι,τι ακριβως θα περιμενεις να δεις απο αυτον?

 

 

Να πω πως ο Ρανιερι ηταν ΤΡΑΓΙΚΟΣ πιο πολυ και απο ολη την Εθνικη μαζι.. Μου βγαζει τον Σαμαρη και τον Μανταλο και αφηνει μεσα τον Σαλπι και τον Ταχτσιδη? Και μου βαζει αριστερο εξτρεμ τον...Διαμαντακο? ΕΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..


Και επισης,οταν η μπαλα δεν φτανει στην περιοχη ουτε με αιτηση,οχι ο Μητρογλου και ο Κλαους θα κανει τιποτα,αλλα ουτε ο Φαλκαο με τον Ντιεγκο Κοστα να ηταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Κατσουράνης , Τζιόλης, Μανιάτης , Σαμαράς, Σαλπιγγίδης, Μήτρογλου

H σύνθεση της εθνικής όταν είχαμε παίκτες από τα άκρα που ανοιγαν για πλακα την άμυνα της ρουμανίας ή μπορεί να ήταν οι ατομικές ενέργειες του Τζιολη ή του Μανιάτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάνταλος αν και δεν προσέφερε όσο θα έπρεπε επιθετικά έκανε ελάχιστα λάθη και στα τελευταία λεπτά πρίν βγεί αλλαγή είχε ανεβάσει πολύ την απόδοσή του (έπαιρνε περισσότερο μπάλα στα πόδια του). 

Σε αυτή την εθνική πάντως έχει θέση είτε ως βασικός είτε ως αλλαγή.

Ο Χολέβας μου τα χάλασε αρκετά σήμερα κι ο Σαμαράς. Ο Μήτρογλου αν λάβουμε υπ' όψην το πως αγωνίζεται τον τελευταίο καιρό θα έπρεπε να είναι στον πάγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H σύνθεση της εθνικής όταν είχαμε παίκτες από τα άκρα που ανοιγαν για πλακα την άμυνα της ρουμανίας ή μπορεί να ήταν οι ατομικές ενέργειες του Τζιολη ή του Μανιάτη

 

Ουτε τοτε ειχες ακρα , αλλα τοτε δεν ησουν πισω απο το 10 , ειχες κοσμο στο γηπεδο , ειχες Μητρογλου στα καλυτερα του με χατ τρικ κ ειχες κ την ομαδα σε πληρη αγωνιστικη φορμα . Ανομοια παιχνιδια , ατυχης συγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ισχυει και για σενα..Τι θες να σου κανει ο Διαμαντακος οταν τον βαζει αριστερο εξτρεμ? Δηλαδη αν τον Παπασταθοπουλο τον βαλει 10αρι,τι ακριβως θα περιμενεις να δεις απο αυτον?

 

 

Να πω πως ο Ρανιερι ηταν ΤΡΑΓΙΚΟΣ πιο πολυ και απο ολη την Εθνικη μαζι.. Μου βγαζει τον Σαμαρη και τον Μανταλο και αφηνει μεσα τον Σαλπι και τον Ταχτσιδη? Και μου βαζει αριστερο εξτρεμ τον...Διαμαντακο? ΕΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..

Και επισης,οταν η μπαλα δεν φτανει στην περιοχη ουτε με αιτηση,οχι ο Μητρογλου και ο Κλαους θα κανει τιποτα,αλλα ουτε ο Φαλκαο με τον Ντιεγκο Κοστα να ηταν!

 

Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα με την απόδοση του Διαμαντάκου αλλά με τη χρησιμοποίησή του εξαρχής

Δε γίνεται να μπαίνει αλλαγή αυτός όταν υπάρχουν στον πάγκο καλύτεροι και πιο έμπειροι/έτοιμοι παίκτες(Αθανασιάδης/Χριστοδουλόπουλος). Ούτε να βγάζει 90λεπτο ο ξεκάθαρα ανέτοιμος και αφορμάριστος Μήτρογλου

Ας έβαζε Χριστοδουλόπουλο αριστερά και Κλάους κορυφή

Το ίδιο ισχύει και για το Μάνταλο. Δε γίνεται να ξεκινάει βασικός και να κάθεται πάγκο ο Κονέ, φάνηκε αυτό στην αλλαγή

 

O Ταχτσίδης κακός και ο Σάλπι άμπαλος αλλά ποιόν είχε στον πάγκο ως εναλλακτική?

Θα πέσει φωτιά να με κάψει αλλά θα προτιμούσα κάποιον Κατσουρανοκαραγκουνοτζιώλη παρά τον Ταχτσίδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα με την απόδοση του Διαμαντάκου αλλά με τη χρησιμοποίησή του εξαρχής

Δε γίνεται να μπαίνει αλλαγή αυτός όταν υπάρχουν στον πάγκο καλύτεροι και πιο έμπειροι/έτοιμοι παίκτες(Αθανασιάδης/Χριστοδουλόπουλος). Ούτε να βγάζει 90λεπτο ο ξεκάθαρα ανέτοιμος και αφορμάριστος Μήτρογλου

Ας έβαζε Χριστοδουλόπουλο αριστερά και Κλάους κορυφή

Το ίδιο ισχύει και για το Μάνταλο. Δε γίνεται να ξεκινάει βασικός και να κάθεται πάγκο ο Κονέ, φάνηκε αυτό στην αλλαγή

 

O Ταχτσίδης κακός και ο Σάλπι άμπαλος αλλά ποιόν είχε στον πάγκο ως εναλλακτική?

Θα πέσει φωτιά να με κάψει αλλά θα προτιμούσα κάποιον Κατσουρανοκαραγκουνοτζιώλη παρά τον Ταχτσίδη

Οι αλλαγες που επρεπε να κανει για μενα την στιγμη που κυνηγουσες το σκορ,επρεπε να ειναι Κλαους/Διμαντακος στον Μητρογλου,Χρισ/πουλο στον Σαλπι και Κονε στον Ταχτσιδη και να επαιζε κοφτης ο Σαμαρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δάσκαλε μάθε μας μπαλίτσα

 

 

Το εάν είδε σήμερα κάτι απ' όλα όσα ήθελε στο γήπεδο ή κάτι απ' αυτά που ζήτησε: Νομίζω πως οι έμπειροι έδωσαν το καλύτερο. Έκαναν ό,τι καλύτερο. Ο Σαλπιγγίδης, ο Μήτρογλου και ο Σαμαράς το έκαναν αυτό.

Όμως από τους τρεις τους, μόνο ο Σαλπιγγίδης είχε μία πλήρη προετοιμασία. Για τον Μήτρογλου είναι το πρώτο ματς. Ο Σαμαράς έχει κάνει 10 μέρες προετοιμασίας. Μπορούσα να είχα βάλει πιο νέους παίκτες, όμως αυτό έκρινα.

Το πότε περιμένει να δει την Εθνική στην κατάσταση που θέλει: Εγώ θέλω παίκτες σε πολύ καλή φυσική κατάσταση. Μου αρέσει και το πρέσινγκ και το γρήγορο παιχνίδι. Δεν τα είδαμε αυτά από τους παίκτες. Τους ευχαρίστησα απόψε για την θέληση που είχαν να το κάνουν, αν και ακόμα δεν μπορούν να προσφέρουν και να κάνουν αυτά που τους ζητώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τοτε ειχες ακρα , αλλα τοτε δεν ησουν πισω απο το 10 , ειχες κοσμο στο γηπεδο , ειχες Μητρογλου στα καλυτερα του με χατ τρικ κ ειχες κ την ομαδα σε πληρη αγωνιστικη φορμα . Ανομοια παιχνιδια , ατυχης συγκριση

Δεν λεω κάτι τόσο διαφορετικό με εξαίρεση ότι δεν πιστεύω ότι ο κόσμος έχει τόση σημασία, ενώ αντίθετα πιστεύω ότι η παρουσία προπονητή τότε έχει μεγάλη.

Από εκεί και πέρα ναι σημερα η ομάδα ήταν ανέτοιμη και ο Μητρογλου δεν υπήρχε στο γήπεδο. Και τα 2 ήταν αναμενόμενα το πρώτο λόγω αρχής, το δευτερο γιατί ακόμα και αν έχει ξεπεράσει το προβλημα του έχει να παίξει 9 μήνες. Εσύ προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα ότι δεν μπορεί να γίνει κριτική στο Μητρογλου γιατί δεν είχε συμπαίκτες από τα άκρα ικανούς να ανοίξουν την αντίπαλη άμυνα. Ενώ δεν μπορούσε όχι να τρέξει ούτε κίνηση από την μεγάλη περιοχή στο πεναλτυ να κάνει μπας και ξεμαρκαριστεί.

 

ο Καρπετόπουλος δεν έχει κάποιο έξυπνο σχόλιο για το ποδόσφαιρο προφανώς παρακολουθεί εθνική μόνο στο μπάσκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσαμε κι αυτο !

Ο μονος που πραγματικα επαιξε μπαλα χτες ηταν ο Μανωλας

Εκανε 3-4 κοψιματα αλλα Στελιος Μανωλας αλλιως θα ειχαμε μαζεψει αλλα 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...