Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Εγώ πιστεύω οτι θα χρησιμοποιείται όσο ο Παπανικολάου την πρώτη του χρονιά. Ή όσο ο Αγραβάνης πέρυσι. Δηλαδή κάποια 10λεπτα στην Α1, και ίσως μερικές σκόρπιες συμμετοχές στην Ευρωλίγκα. Να χρησιμοποιηθεί κανονικά στο ροτεισιον, και να πάρει χρόνο απο Φώτση, Γκίστ το βλέπω δύσκολο.

 

Ανάλογα τον προπονητή βέβαια ποτέ δε μπορείς να είσαι βέβαιος. Πχ. εμείς είχαμε βασικό τον Παπανικολάου επι ίβκοβιτς, και πέρυσι ο Παπαπέτρου που είναι 2 φορές πιο ταλαντούχος, δεν έμπαινε ούτε 12άδα με τον Μπαρτζώκα.

 

Γενικότερα ο Χαραλαμπόπουλος λογίζεται ως 3άρι ή ως 4άρι? Γιατί αν ανεβαίνει στο 3, αλλάζουν πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριάρι θα παιζει δε νομιζω να παιξει σχεδον καθόλου στο 4. Εχει το σώμα να το κάνει αλλά δεν έχει λόγο, εχει προσόντα τριαριού, εχει ντριμπλα και διείσδυση (αν και παει μονο απο αριστερά όπως και ο Μποχωριδης), εχει το σουτ από ολες τις αποστάσεις, σωματικά ειναι αρκετά καλά για Α1. Ισως σε χαμηλά σχήματα να παιξει και 4 αλλά εχουν λόγο να τον χρησιμοποιήσουν ως τεσσάρι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξει 4άρι θα καταποντιστεί. Κατά τη γνώμη μου, όλοι οι πιτσιρικάδες με ταλέντο (που δεν είναι στα κυβικά του Παπαγιάννη βέβαια) πρέπει να παίρνουν χρόνο σε θέσεις της περιφέρειας. Κατά το δυνατόν, και σε αυτή του pg (π.χ. Αντετοκούμπο).

 

Η βελτίωση που έχουν σε αυτή την περίπτωση είναι πολύ μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κλικάρεις και βλέπεις. ΚΑΙ με περιγραφή "Σαραλαμποπούλος" παρακαλώ!  :-D (...όχι σαν το χθεσινό τον ξενέρωτο βουβό κινηματογράφο)

 

(...Χρηστάρα είσαι θεά. Γαμήθηκα πόση ώρα να ψάχνω λινκ. Το πουταναριό η φιμποτιβή δεν το δείχνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κλικάρεις και βλέπεις. ΚΑΙ με περιγραφή "Σαραλαμποπούλος" παρακαλώ!  :-D (...όχι σαν το χθεσινό τον ξενέρωτο βουβό κινηματογράφο)

Που κλικαρω και βλεπω δεν βρηκα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ του Χρήστου. Σε βγάζει κατευθείαν σε σελίδα με πλέηερ για τον αγώνα.

 

....βέβαια μόλις σταμάτησε να δείχνει σε 'μένα. Δεν ξέρω αν είναι λόγω του ημιχρόνου ή παίζει καμμιά άλλη παπαριά.

 

 

 

...τώρα δεν ανοίγει κι η σελίδα. Φακ. Σε πόσους έδωσες το λινκ ρε Χρης; 


edit : ....ξαναπαίζει. Για να δούμε για πόσο...


Χάσανε τα μαλακισμένα. Φταίει ο Παπαθεοδώρου που δεν τα πλάκωσε ΟΛΑ στις σφαλιάρες στο τελευταίο τάιμ-άουτ...

 

...βασικά κερδίσανε οι καλύτεροι. Έχουν ωραία παιχτάκια οι Σέρβοι. Πιο ώριμα.

Κι άμα ο Σάρας (= Σαραλαμποπούλος...) έχει βάλει ένα δίποντο όλο κι όλο μέχρι το 35', δεν πάει πουθενά το πράμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μέτριο Χαραλαμπόπουλος δεν έχει καμμία τύχη η ομάδα καθώς οι υπόλοιποι ίσως κάποτε γίνουν καλοί παίκτες αλλά για την ώρα παίζουν ο καθένας για την πάρτη του με αποτέλεσμα απέναντι σε καλές ομάδες να μην μπορούν να σταθούν.

 

Συγκρίσεις με παλαιότερες γενιές δεν είναι ευκολο να γίνουν αλλά νομίζω οτι στους ψηλούς η τωρινή είναι μάλλον η καλυτερη των τελευταίων 10 χρόνων. Αντιθετα στους περιφερειακούς η συγκριση είναι ευκολη Σλουκας Παππας Μαντζαρης Γιαννόπουλος Γιανκοβιτς κ.λ.π ήταν σε όλα πολύ καλύτεροι από όλους της τωρινής φουρνιάς. Το πως θα εξελιχθούν οι σημερινοί δεν είναι δυνατόν να προβλεφθεί αλλά ακόμα και ο "σταρ" Σταμάτης είναι ένα απλώς καλός σουτέρ όταν είναι ελεύθερος χωρίς όμως καθόλου οργανωτικές ή αμυντικές ικανότητες και εκνευριστικά για την ηλικία του ατομιστής (όπως και όλοι οι υπόλοιποι περιφερειακοί).  Αν μου έλεγαν ποιος από όλους μπορεί να γίνει παίκτης επιπέδου EL θα έλεγα μόνο ο Μουράτος. Ο Παπανικολάου σε αυτή την ηλικία ήταν ο καλύτερος στη θέση του στον κόσμο και μέσα στους 2-3 καλύτερους γενικά οπότε νομίζω ότι για συγκριθεί ο Χαραλαμπόπουλος μαζί του θα έπρεπε να είναι τόσο καλός και στους τελευταίους αγώνες που δεν τα κατάφερε. Είναι σίγουρα ώριμος και πολυδιάστατος επιθετικά αλλά σήμερα ήταν πολύ μέτριος αν και με τον τρόπο που τον χρησιμοποιούσε ο προπονητής ήταν αναμενόμενο να μην αντέξει στα 40λεπτά κάθε μέρα. Το που θα φτάσει θα φανεί ευτυχώς θα έχει φέτος την ευκαιρία να δουλέψει με προπονητή που βγάζει παίκτες (όπως είχε και ο Παπανικολάου με τον Ιβκοβιτς). Ο Παπαπέτρου ήταν απλώς ένας μέτριος αθλητικός παίκτης μια μέτριας (με εξαίρεση Αντετοκουμπο) σε ταλέντο ομάδας. Δεν νομίζω ότι μπορεί να μπει σε συγκριση ούτε με Παπανικολάου ούτε με Χαραλαμπόπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χαραλαμπόπουλος εμένα μ αρέσει περισσότερο απο τον Παπανικολάου. Και είναι, νομίζω, μεγαλύτερο ταλέντο.

 

Ο Παπαπέτρου είναι 2 επίπεδα πάνω απο τον Παπανικολάου σε αντίστοιχη ηλικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Παπανικολάου  από τα 17 εως τα 19 ήταν μέλος όλων των allstar πεντάδων των ευρωπαικών ή παγκόσμιων πρωταθλημάτων της ηλικίας του. Στα 21 του έπαιζε τελικό ευρωλίγκας βασικός και ήταν ο MVP του αγώνα έχοντας αντιπάλους σε άμυνα και επιθεση τον Κιριλένκο και Χριαπα.

Ο Παπαπέτρου τι ακριβώς έχει δείξει για να θεωρείται στα 20+ πια 2 επίπεδα πάνω?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....τη στιγμή που εμείς τον ήπχιαμε ακόμη και στον μικροτσούτσουνο τελικό από τα δισέγγονα του Τίτο, τα Μεμετάκια γαμήσανε και φέτος. Μπακτουμπακικοί πρωταθληταί Ευρώπης (...νομίζω είναι καιρός εν τω μεταξύ να μετονομαστεί και επίσημα η χερσόνησος σε "Europa Minor". Τί Ασίες και μαλακίες).

 

Όλα νομίζω δείχνουν ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν πια στην Πόλη, για το μπασκετάκιον γενικώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...