Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^...η αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρι του '95 ήμουν πολύ απασχολημένος με το να βαράω καθημερινά μέσο όρο 8ωρες (σύνολο 3 νούμερα) σκοπιές μην μας πάρουνε την πόλη του Διδυμοτείχου (μαζί με την μονάδα, τα πυρομαχικά και τα ραντάρ της) αι Μεμέτηδες στο ύψωμα (λόφος, βουνό, ποτέ δεν κατάλαβα τί ακριβώς σκατά ήτανε) του Κουφόβουνου, και τον ελάχιστο χρόνο που περίσσευε τον ξόδευα σε αποψιλώσεις, αντιγόπινγκ και πευκοβελόνινγκ για να μη γίνουμε μπουρλότο (αμόνγκ άδερ χαριτωμενιές όπως σκαψίματα, βαψίματα, λάτζα, σφουγγαρίσματα, σκουπιδιάρα) πριν καν μας προλάβουν οι Μεμέτηδες που λέγαμε...

Αυτό ειδικά το κεφάλαιο της μπασκετοεθνικής το έχω χάσει ανεπιστρεπτί.

 

(...κατά τ' άλλα έχω -όπως "δήλωσα" και πιο πάνω- μια κάπως αλλιώς οπτική για το τί απόγιναν οι 90άρηδες. Αλλά νταξ'. Οι οπτικές είναι για να τις έχουμε. Όλοι μας.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προημιτελικός σήμερα με την πολύ καλή Ιταλια και τον καλύτερο σκορερ της διοργάνωσης Mussini. Ο νικητης παίζει με Σερβία ή Λιθουανία. Πέρα απο την Κροατία παντως που μπορει να μας τυχει μονο στον τελικο και ειναι το αδιαφιλονίκητο φαβορι της διοργάνωσης όλα τα αλλα παιχνίδια ειναι στα μέτρα μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Σταματη λες; :P Ξερεις αν παιχτηκε τιποτα δλδ μεταξυ Σταματαινας και Ηθαν; 

 

 

...το πήγες πιο μακρυά κι από 'μένα  :-D

 

(...δε με χάλασε βέβαια)

 

 

Εν τω μεταξύ, ο Σαραλαμποπούλος δείχνει να έχει στοιχεία για λαμπρή καριέρα. Πολύ συγκεντρωμένος, για την ηλικία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό το στόμα σου και στου Ιβάνοβιτς τ' αυτί. Δεν νομίζω φυσικά να υπάρχει περίπτωση να μην παίζει όσο αρμόζουν οι περιστάσεις και όσο δικαιούται το ταλέντο του και η προοπτική του, σε σχέση με την ηλικία του (και ό,τι αυτή συνεπάγεται). Λογικά θα ακολουθήσει δρόμο όπως του Παπανικολάου επί του άλλου Ντούσαν.

 

Κι ο Σταμάτης, αν συμμαζευτεί, έχει καλές ενδείξεις. Μ' άρεσαν και οι Τσαλμπούρης και Τολιόπουλος (σε άλλα παιχνίδια). Κι ο Κόνιαρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και χρόνια θα έπρεπε να έχει γίνει. Ειδικά τα δύο τελευταία, πήγαν πολύ στράφι, αναφορικά με τον χρόνο που θα έπρεπε να έχουν πάρει οι νέοι.

 

Επιτέλους πάντως, μπας και σιγά-σιγά φτιάξουμε όντως μπασκετική σχολή συνολικά και πάψουμε να είμαστε η δεξαμενή εκτόνωσης των Γιούγκων. Τους ευχαριστούμε για όσα μας προσφέρανε και μας μάθανε, αλλά ήρθε καιρός να φύγουνε, να πάνε αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...