Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λές ρε φίλε? μια χαρά είναι ο άνθρωπος! και ετοιμόλογος, και καλός σχολιαστής και φοβερές ατάκες!

 

Δηλαδή τί δεν σου αρέσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκφράζει πολλούς Έλληνες ο Χελάκης. Αυτο έχω καταλάβει.

 

Η όλη φάση πειρατικό, στους δρόμους αδέρφια, σφιγμένοι σπάρτιανς στις κερκίδες ( χα πρόπαμπλι; ),μαζί με τις ηλιθιότητες της ΝΕΡΙΤ, ξέρετε στις διαφημίσεις για τα ματς που έπονται με κάτι κομμάτια τύπου αχ Ελλάδα κτλ, έχουν καταντήσει το όλο σκηνικό εκρηκτικά γελοίο (παρωδία στα δικα μου μάτια), αλλα και πάλι η χαρα να βλέπεις την Ελλάδα για πρώτη φορα σε νοκ-αουτ φάση Μουντιαλ είναι ξεχωριστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει πολύ, να θυμίσω μια ατάκα που είπε.

 

2004 σκοράρουμε εναντίων των Γάλλων νομίζω και λέει...

 

Τα όνειρά μας γίνονται εφιάλτες για τους Γάλλους...

 

δεν ξέρω αλλα μου άρεσε πολύ αυτή η αντίθεση που έκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως συγκρινω τον Λαζαρο του ΠΑΟ και τον Λαζαρο που ειδα χθες. Να τρελενεσαι.

 

Ειναι τελικα ολα θεμα κινητρου και ορεξης. Στον ΠΑΟ τσεπωνε ενα σωρο εκατομυρια το χρονο απτο πουθενα --- 0 κινητρο. Αποτελεσμα να βαζει 1 γκολ ανα 10 παιχνιδια και να πηγαινει να βριζει τους οπαδους του που τον κριτικαραν για τα αλλα 9 που ηταν χειροτερος κι απτον Κατσουρανη.

Στην εθνικη που ξερει οτι τον βλεπει η υφηλιος (και μια-δυο καλες εμφανισεις του εξασφαλιζουν δυνατη μεταγραφη και συμβολαιο) τον εβλεπες χθες 10 ταχυτητες πιο γρηγορο κι εκρηκτικο σε σχεση με 3 χρονια πριν. Ενω επρεπε να ειναι το αναποδο, βαση φυσικης εξελιξης (μεγαλωνεις-->γινεσαι πιο αργος).

 

H Manchster τι να πει για τον Φαν Πρόπερσι; Έσερνε τον κώλο του, στο mudial είναι φοβερός. Ή ακόμα καλύτερα, τι να πει ο γάβρος για τον παγκίτη Σάμαρη; (αυτοί δεν καίγονται βέβαια, παίχτης χαμηλού συμβολαίου είναι)

 

Πολλές φορές συμβαίνει αυτό, πολλά τα παραδείγματα και πολλές οι ομάδες. Ο Χιστοδουλόπουλος, για κάποιους ήρθε στην χρυσή εποχή του Παναθηναϊκού(πολυμετοχικότητα) αλλα ποδοσφαιρικά (με τους 10 περίπου αγορασμένους παίχτες στην ίδια θέση) ήρθε σε κακή εποχή για τον Παναθηναϊκό.

 

Επίσης, δεν έκανε τόσο καλή εμφάνιση όσο φαινομενικά είδες(τεράστια βελτίωση) αλλα πάλι ο παρονομαστής, 0. Το ίδιο και ο Χολέμπας. Ο ένας στο δοκάρι, ο άλλος σούταρε με το κακό του πόδι.

 

Ολοι αυτοί είναι καλοί για κόντρα κυρίως και όχι για οργανωμένη επίθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε λέει πετυχημένα, αλλα δεν αναιρεί αυτο που λέει ο Κρις, γτπ.

Μπουμπούνα το Γιώργαρε και κάτι τέτοια σχόλια είναι για καφενέδες.

Και που να ακούσεις Γεωργίου το '94 να περιγράφει αγώνα στον Σπριντ και να λέει "τον πέρασε σα σκατό"!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι ρε λέει πετυχημένα, αλλα δεν αναιρεί αυτο που λέει ο Κρις, γτπ.

Μπουμπούνα το Γιώργαρε και κάτι τέτοια σχόλια είναι για καφενέδες.

 

Ίσως να μην είναι professional αυτά που λέει, αλλά είναι the commentator next door. :P

 

Γουστάρω πολύ όταν πωρώνεται με την Εθνική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν καταλαβα γιατι αυτός ο καραγκιοζης εκανε καριερα, ΓΤΠ ατομο. 

πωπω βρε chris τι εισαι εσυ βρε :devil: ! μιλαμε τον γλωσσοφαγες το χελακη βγηκε πριν τηλεφωνικα στο ραδιο δε μπορουσε να μιλησει σχεδον και αρρωστος λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει ο Χελάκης. Τον θεωρώ ψεύτικο στους πανηγυρισμούς.

Όταν μπαινει γκολ, φωνάζεις γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ. Ουτε για πειρατικά λες, ούτε οτι εμεις προχωράμε οι άλλοι κάθονται, κλάσματα του δεπτερολέπτου που έχει μπει το γκολ.

 

Φανταστειτε τωρα να μαι εγω, ο kirileman, o fire, o attalos και ο mxls, να βάζει γκολ στο 90 η Εθνική και να παίρνει το μουντιάλ και να κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση. Σα τους παλαβούς θα κάνουμε και θα σπάσουμε ότι υπάρχει στο χώρο που είμαστε. Δεν υπάρχει ψυχραιμία μετά απο τέτοιο γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φανταστειτε τωρα να μαι εγω, ο kirileman, o fire, o attalos και ο mxls, να βάζει γκολ στο 90 η Εθνική και να παίρνει το μουντιάλ και να κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση.

 

Στο Skype έτσι; :P

 

Semi-off topic: είπα να ακούσω στον Σκάι τους "good ol' boys" χθες, μπας και μια φορά στην ζωή τους δεν έλεγαν π___ριές (την άλλη φορά έλεγαν μετά το Γερμανία - Πορτογαλία ότι ο προπονητής της Γερμανίας -νομίζω- που "σκάβει¨ την μύτη του -με περίσσια περιγραφή- έδωσε το χέρι κατευθείαν στον Ρονάλντο, στα @@ μας!!) και χαιρόντουσαν που νικήσαμε. Nope.

 

Ξεκινάνε λοιπόν και λένε ότι τέτοια βρισίδια για μάνες, παίχτες, κλπ ενώ μπαίνει γκολ (του πέναλτι) δεν πρέπει να έχουν ξανακουστεί και μετά αρχίζουν και κοροϊδεύουν τον Σαμαρά επειδή έκανε καρδούλα και τότε πρέπει με την Κόστα Ρίκα να χορεύει η Εθνική Λαμπάντα. -_-

 

"Αντί να σφίγγει τις γροθιές και να φωνάζει, όπως περίμενε ο κόσμος." (κάπως έτσι)

 

Χέστηκα ρε μα__κες αν κάνει καρδούλες ή όχι. Έβαλε το γκόλ, περάσαμε. Πού τους βρήκαν αυτούς και δεν έχει όπως παλιά, τουλάχιστον να ακούμε τον Παπαπάνο ή τον Βόγλη και μας λένε εδώ το "good ol' boys" (Που ούτε θυμάμαι τα ονόματά τους) ότι είναι αθλητική ενημέρωση.

 

Άει σιχτήρ!

 

ΥΓ. Ναι ξέρω, μπορώ να ακούω άλλο σταθμό, αλλά βγάζω το άχτι μου τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...